JAV teismas priėmė sprendimą – N. Venckienės ekstradicija vyks (9)

neringa-venckiene-alkas-lt-nuotr

Neringa Venckienė | Alkas.lt nuotr.

Liepos 12 d. 10 val. (18 val. Lietuvos laiku) Neringa Venckienė vėl stojo prieš Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) teismą, kuriame buvo toliau sprendžiamas jos ekstradicijos klausimas.

Prieš dvi savaites vykęs teismo posėdis JAV teisėjos Virginijos Kendel (Virginia Kendall) prašymu buvo nukeltas dviem savaitėms. Šiandien vykusį posėdį, kaip ir ankstesnius, stebėjo JAV žurnalistas Michaelis Tarmas (Michael Tarm). Socialiniame tinkle jis parašė, jog teisėja dar posėdžio pradžioje pranešė, kad jau yra nusprendusi dėl N. Venckienės.

„Teisėjos pasirinkimas nedidelis – net vadovaudamasi žmoniškumo motyvais, kai teisėjui aišku, kad su grąžintu asmeniu jo šalyje bus susidorota, neleidžia jam tuo pagrindu stabdyti ekstradicijos. Gynyba taip pat negalima, sprendimo skųsti negalima.“ – rašo M. Tarmas iš teismo salės.  – „Teisėja išdėsto teisinius precedentus. Sako, kad beveik visa diskrecija priklauso Valstybės departamenui, kuris jau davė sutikimą.“

Ir teisėja paskelbė sprendimą – ekstradicija įvyks.

N. Venckienės advokatai šį sprendimą ketina skųsti JAV Federaliniam teismui, tad ekstradicija kurį laiką neturėtų būti vykdoma.

N. Venckienė prašė ekstradiciją atidėti metams, kol bus išnagrinėtas jos politinio prieglobsčio klausimas – jį numatyta spręsti 2019 metų liepą.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienio lietuviai, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

9 komentarai

 1. Juozas:

  manau, procesas vėl sukels visuomenės susidomėjimą – kur slepiama Deimantė, ar su ja viskas gerai ?

  • >Juozas:

   jeigu Venckienės gerbėjai nebūtų tokie agresyvūs, tai Laima su dukra gyventų Lietuvoje ir galėtumėte matyti jas kad ir kas dieną. Deja, vien tik dėl tokių žmonių valstybė priversta jas slėpti. O dabar net Sadūnaitė ieško mergaitės “kapelio”. Ką tai reiškia? Kad violetiniai nori mergaitės kapelio, nes gyva jiems pavvojinga -papasakos tiesą (nors tiesa jau žinoma po visų įvykusių teismų, bet violetiniai atkakliai neori jos girdėti – tai ir rodo jų agresyvvumą).

 2. Žemyna:

  Ar ši nutartis nebus skundžiama?

  • Ženklas:

   Žinoma! Venskienė įpratusi vilkinti teismo prosesus. Lietuvoje tai jai itin gerai sekėsi. Bet Čikaga ašaromis netiki – kad ir kiek bevilkintų, ji vis tiek oranžiniu kombinezonu sėdės griežto režimo feferaliniame kalėjime, atlikdama būsimą bausmę. Amerika š … nemala! Ekstradicijos proceso nepavyko sustabdyti.

 3. Č.Z.:

  Kada Lietuva užsigydis visas savo žaizdas?Skauda.

 4. :

  Labai liūdna žinia… Tik štai, šešerių metų senumo istoriją buvo bandoma numarinti. Dabar kalbėti apie tai vėl reikės.

 5. Tvankstas:

  Štai tikroji sąjunga – pedofilai ir dengėjai USA ir Lietuvoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: