Šventė „Žemėj Lietuvos 2018“: Pokalbis su rašytoju, filosofu A. Juozaičiu (video) (13)

Arvydas Juozaitis | V. Kochanskytės nuotr.

Arvydas Juozaitis | V. Kochanskytės nuotr.

Liepos 11 d., Klaipėdos Ievos Simonaitytės viešojoje bibliotekoje vykstančiame Klaipėdos istorijos, kultūros ir menų šventėje „Žemėj Lietuvos 2018“, skirtoje Lietuvos valstybės atkūrimo ir Tilžės akto šimtmečiams paminėti, skambėjo autorinė muzika ir mintys apie Lietuvą. Liepos 4 d. prasidėjusioje  šventėje šiandien buvo pristatyta Kristijono Lučinsko muzikinė improvizacija „Beregint“ ir įvyko susitikimas su filosofu, rašytoju, publicistu, dr. Arvydu Juozaičiu.

Sąjūdžio pradininkas, olimpietis Arvydas Juozaitis, prieš mėnesį viešam svarstymui pateikęs 12 valstybės politikos gairių, pavadinęs jas „Lietuva yra čia“, teigia: „Sparčiai mažėjantis mūsų Tėvynės gyventojų skaičius yra pasiekęs kritinę ribą, kurią artimiausiu metu galime peržengti (…) Žmogaus gyvenimas reikalauja ištikimybės žemei, tėvų ir protėvių žemei, tai pabrėžia Lietuvos Respublikos Konstitucijos preambulė (…) Švietimo sistema turi ugdyti ne kosmopolitinį žmogų, o pirmiausiai Tėvynės pilietį, atvirą pasaulio naujovėms (…) Lietuvos kultūra negali būti paversta vien eksperimentų erdve. Joje kaip aksioma turi būti išsaugotos mūsų tradicijos ir Dainų šventės, tautą per amžius gelbėjusi kūryba“.

Sigutis Jačėnas ir Arvydas Juozaitis | stop kadras

Sigutis Jačėnas ir Arvydas Juozaitis | stop kadras

Klaipėdos istorijos, kultūros ir menų šventė „Žemėj Lietuvos 2018“ tai atsinaujinęs jau dešimt metų pajūryje ir septynerius iš jų Klaipėdoje, vykusio poezijos, muzikos, literatūrinio teatro šventės „Naktigonės“ naujas pavidalas. Šventės renginiai prasidėjo liepos 4 d., trečiadienį,  žavaus aktorių šeimyninio dueto – Evelinos ir Gyčio Šimelionių – dainomis ir dailininko Ernesto Žvaigždino tapybos paroda. Šventiniai renginiai Ievos Simonaitytės bibliotekoje vyks 10 trečiadienių iš eilės. Tai bus įdomūs ir reikšmingi susitikimai su istorikais, filosofais, rašytojais, lietuviško kino kūrėjais, filmo ir TV laidos peržiūros, teatro spektaklis, fotografijų ir tapybos parodos, skambės folklorinė, elektroninė, klasikinė muzika, dainuojamoji poezija.

Šventė „Žemėj Lietuvos 2018“: Pokalbis su rašytojų, filosofu A. Juozaičiu | V. Kochanskytės nuotr.

Šventė „Žemėj Lietuvos 2018“: Pokalbis su rašytojų, filosofu A. Juozaičiu | V. Kochanskytės nuotr.

Šio renginio sumanytojas yra aktorius Sigutis Jačėnas. Šventę iš dalies remia Klaipėdos miesto savivaldybė, globoja Klaipėdos apskrities viešoji Ievos Simonaitytės biblioteka, apie renginius informuoja dienraštis „Vakarų ekspresas“, šventę rengia VšĮ „Vieno aktoriaus teatras“.

Kategorijos: Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: