Prof. Alvydui Butkui suteiktas Daugpilio universiteto Garbės daktaro vardas (3)

Alvydas Butkus | vdu.lt nuotr.

Alvydas Butkus | vdu.lt nuotr.

Balandžio 26 d. 11 val. Vytauto Didžiojo Universiteto (VDU) Lituanistikos katedros profesoriui, habilituotam mokslų daktarui, Letonikos centro įkūrėjui ir vadovui, asociacijos „Lietuvos ir Latvijos forumas“ pirmininkui habil. dr. Alvydui Butkui bus suteiktas Latvijos Daugpilio universiteto (DU) garbės daktaro vardas.

Šis garbingas įvertinimas A. Butkui bus suteiktas jubiliejinėje 60-ojoje Daugpilio universiteto tarptautinėje mokslinėje konferencijoje kurios plenariniame posėdyje A. Butkus perskaitys garbės daktaro pranešimą „Lietuvos valstybingumo formos ir jų interpretacijos“.

Latvijos DU Senatas DU Garbės daktaro vardą A. Butkui nutarė suteikti balandžio 23 d. vykusiame senato posėdyje. Daugpilio universiteto balandžio 23 d. Senato posėdžio protokole Nr. 6 rašoma: „Skirti Lietuvos kalbininkui, baltistui Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Letonikos centro vadovui, habilituotam mokslų daktarui, VDU HMF Lituanistikos katedros profesoriui, asociacijos „Lietuvos ir Latvijos forumas“ pirmininkui Alvydui Butkui Daugpilio universiteto Garbės daktaro vardą už reikšmingą indėlį stiprinant Latvijos ir Lietuvos ryšius, už ilgametį produktyvų bendradarbiavimą su Daugpilio universitetu ir jo veiklos aktyvinimą“.

Garbingo įvertinimo proga prof. A. Butkų nuoširdžiai pasveikino VDU Humanitarinių mokslų fakulteto, Lituanistikos katedros ir Letonikos centro vadovybė ir darbuotojai.

Gegužės 2 d., trečiadienį, 11 val. VDU Daugiafunkcinio mokslo ir studijų centro 312 auditorijoje universiteto bendruomenė surengs susitikimą su prof. A. Butkumi.

Kategorijos: Baltų žemėse, Kalba, Kultūra, Mokslas, Mokslo darbai, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .

3 komentarai

  1. Arūnas:

    džiaugiamės, kad prof. A. Butkų įvertino bent kaimynai broliukai, tik gaila, kad Lietuvoje į jo žodžius neįsiklausoma

  2. Nijolė:

    Tikrai džiugi žinia. Prof. Alvydas Butkus yra didis baltistas, visoje Europoje žinomas mokslininkas. Daugpilio Universitetas pasielgė labai garbingai, ko negalima pasakyti apie gimtąjį Kauno Universitetą, kuris kasmet rengia visokias atestacijas.
    Alvydas yra be galo darbštus, jo vadovaujamas “Lietuvos ir Latvijos” forumas yra išnagrinėjęs/parengęs eilę rekomendacijų dėl dviejų broliškų tautų bendradarbiavimo. Tačiau nei Seimo nariams, nei Kultūros ministerijai, nei kitoms valstybinėms institucijoms tai nerūpi. Jei turėtume atskirą Lietuvos-Latvijos kultūrinio-švietėjiško bendradarbiavimo valstybinę programą – nereikėtų žvalgytis pavyzdžių į nelabai draugiškas mums valstybes.
    Ačiū prof. Alvydui už jo indėlį Lietuvos Ir Latvijos valstybingumui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: