Premjeras S. Skvernelis: Sprendimas dėl kandidato į teisingumo ministrus prasilenkia su teisinės valstybės principais (6)

Saulius Skvernelis | lrv.lt nuotr.

Saulius Skvernelis | lrv.lt nuotr.

Šiandien, balandžio 19 d. Prezidentė Dalia Grybauskaitė atmetė Giedriaus Danėliaus kandidatūrą į teisingumo ministro postą.

„Premjero pateiktas kandidatas G. Danėlius nebus skiriamas į teisingumo ministro postą dėl galimo interesų konflikto. Advokatas pats apsisprendžia dėl vieno ar kito kliento atstovavimo ir gynybos. Kandidato pasirinkimai atstovauti klientams konkrečioje politinės korupcijos byloje nesuteikia galimybės būti paskirtam į politinę poziciją“, – teigiama Prezidentūros pateiktame komentare.

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis teigia, jog Prezidentės Dalios Grybauskaitės sprendimas neskirti advokato Giedriaus Danėliaus teisingumo ministru prasilenkia su teisinės valstybės principais.

„Dar kartą tenka konstatuoti, kad sprendimą dėl savo pateiktos kandidatūros išgirdau iš žiniasklaidos – ne iš Prezidentės. O svarbiausia – akivaizdu, kad tokio sprendimo argumentai neatitinka teisinės valstybės principų ir gali diskriminuoti ne tik kandidatą, bet ir pačią advokato profesiją“, – sako premjeras.

Jis įsitikinęs, jog Prezidentūros pateikiamas paaiškinimas, kad kandidatas nusprendė ginti klientą politinės korupcijos byloje, todėl nėra tinkamas būti ministru, nėra nei teisingas, nei teisėtas.

„Galiu tik priminti, kad būtent šis advokatas apsisprendė ginti ir prezidentės patarėją slaptos informacijos nutekinimo byloje. Tuo metu, ieškant teisinės pagalbos, prezidentei ir jos komandai nekilo jokių klausimų dėl G. Danėliaus. Niekam nekilo klausimų ir tada, kai prezidentė du kartus atsisakė duoti parodymus šioje byloje, taip, mano įsitikinimu, pamindama vakarietiškos demokratijos principus“, – tvirtina Vyriausybės vadovas.

Jis primena, kad G. Danėlius ilgą laiką dirbo prokuratūroje, puikiai pasirodė kaip advokatas, nepriklauso politinėms partijoms. „Toks žmogus galėjo efektyviai vykdyti reikiamus pokyčius, esu tuo tikras. Bet galbūt būtent tai ir gąsdina tuos, kurie per beveik dešimtmetį trunkantį valdymą taip ir nepasiekė kokybinio lūžio Teisingumo ministerijoje. Teisingumo ministro paieškas teks pradėti iš naujo, ir man sunku pasakyti, kiek rimtų profesionalų po šiandienos sprendimo norės kandidatuoti“, – teigia S. Skvernelis.

Anksčiau prokuroru dirbęs G. Danėlius yra sėkmingai atstovavęs valstybės paslapties atskleidimu kaltintai prezidentės patarėjai Daivai Ulbinaitei. Pastaruoju metu, kaip yra sakęs pats advokatas, vienas iš jo klientų yra kaltinimų „MG Baltic“ politinės korupcijos byloje sulaukęs buvęs šio koncerno viceprezidentas Raimodas Kurlianskis.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .

6 komentarai

 1. Niekuo tas Grybauskaitės sprendimas neprasilenkia su teisinės valstybės principais. Korupcijos bylos, kurioje Danėlius dalyvavo kaip advokatas, nagrinėjimas dar nėra baigtas. Iš to dalyvavimo fakto jam patapus Teisingumo ministru ranstųsi objektyvus jo galimų intersų ryšys dėl bylos baigties, nes Teisingumo ministerija yra susijusi administravimo ryšiu su komisijų darbu patapant teisėjais ir advokatais. Taigi yra pakankamas pagrindas Prezidedentei būti politiškai atsargiai dėl galimo interesų konflikto, esant nebaigtai nagrinėti minėtai bylai, jai skyrus buvusį joje advokatu asmenį teisingumo ministru.

 2. Žemyna:

  „Ėjimas žirgu” nepavyko 🙂
  O tiek vilčių į jį buvo dėta… 🙁

  • Žemyna:

   ? ? ?
   O kaip sako numatytoji ministrų skyrimo tvarka?
   Premjeras pristato prezidentui kandidatūras, o šis arba tvirtina tinkamiausią iš jų, arba ne, kai nemato tinkamų.
   Ar tamsta tiki, jog tas pateikimas tėra tik procedūrinis žaidimas, jog pats p. Skvernelis, jei taptų prezidentu, suglaudęs ausytes klusniai pasirašinėtų viską, kas jam ką pakiša, kad savo ruožtu nepatikrintų prieš tai visų „už” bei „prieš”?

  • Gintautas:

   Tarybines pensinikes tokios, pritaria.Ha.

 3. Gintautas:

  Milicininku dvasios niekada istatymu nesilaike.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: