Seimo nariai ragina V. Pranckietį ir R. Karbauskį imtis veiksmų, svarstant Lukiškių aikštės projektą (8)

Vytis | Alkas.lt, nuotr.

Vytis | Alkas.lt, nuotr.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai Laurynas Kasčiūnas ir Audronius Ažubalis kreipėsi į Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininką Viktorą Pranckietį ir Lietuvos Respublikos Seimo Kultūros komiteto Pirmininką Ramūną Karbauskį, ragindami juos kuo skubiau imtis veiksmų ir išreikšti politinę valią, svarstant Lukiškių aikštės Vilniuje įstatymo projektą.

„Istorikai, politikai ir aktyvūs visuomenės veikėjai, Lietuvos laisvės kovotojai ir gynėjai, politiniai kaliniai ir tremtiniai, minėdami Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį,į postamento Lukiškių aikštėje vietą įkasė šimtus lietuvių tautos laisvės kovas ir priespaudos kančias įprasminančių relikvijų, reikalaudami virš jų pastatyti Lietuvos valstybingumo simbolį Vytį ir primindami, kad Lukiškių aikštei dėl jos ypatingo istorinio statuso ir lokacijos dera būti pagrindine Lietuvos valstybės reprezentacine aikšte ir tai turi būti įtvirtinta įstatymu“, – teigė Seimo narys L. Kasčiūnas.

A. Ažubalis sakė, kad stokojant aiškaus ir apibrėžto reglamentavimo, Kultūros ministerija ir Vilniaus miesto savivaldybė vykdė du nesuderintus veiksmus, dėl ko šiandien turime vis dar nepabaigtą Lukiškių aikštę be memorialo, kurios ką tik pabaigta rekonstrukcija jau kupina defektų. Todėl turime nedelsti ir nacionaliniu teisės aktu įtvirtinti pagrindinės valstybės reprezentacinės aikštės statusą ir turinį. Priėmus šį įstatymą nebeliks vietos atskirų institucijų savivalei ir galimam valstybės lėšų švaistymui.

„Atsižvelgiant į 2017 m. gegužės 2 d. išreikštą Seimo valią, taip pat vienareikšmišką visuomenės paramą Vyčio paminklui ir į tai, kad Kultūros ministerijos įvykdytas konkursas dėl Lukiškių aikštės memorialo neatsižvelgė nei į tai, nei į faktą, kad Vilniaus miesto savivaldybės atlikti aikštės rekonstrukcijos darbai parengė pamatus ir vietą būtent Vyčio paminklui bei į tai, kad Kultūros ministerijos atsakomybėje konkursą laimėjęs projektas neatitinka paveldosaugos reikalavimų, Seimas yra įpareigotas išpildyti tautos dalies, esmingai prisidėjusios prie Lietuvos laisvės, lūkesčius ir taisyti neatleistinas Kultūros ministerijos klaidas, kurios ne tik klaidina visuomenę, bet ir žlugdo jaunų Lietuvos menininkų karjeras“, – sakė L. Kasčiūnas.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Ukrainos balsas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .

8 komentarai

 1. Matas:

  Pasirodo dar yra viens kits koncervatorius koncervatorių partijoi.

  • Pikc:

   Kasčiūnas – “krikdemas”. Iš principo – teisingas žmogus, bet nemenkai pasigadino reputaciją, kai pasikvietė AfD atstovus, bet, homjaunuoliui Partijos Vadui Anūkui treptelėjus kojele, visą jų vizitą praleido “palindęs po stalu”.

 2. R...:

  Pats laikas nustoti apsimetineti Karbauskiui, Pranckieciui ir Skverneliui, kad sis “bunkerio” laimetas konkursas buvo teisingas ir teisetas.Tai buvo izuliausia fikcija ir patycios is dydeles dalies patriotiskos ir susipratusios visuomenes.

 3. Prie ko čia Karbauckis su Pranskiečių?:

  Tuo reikalu ,gi užsiima ŠMC. Tegu dar vieną “konkursą” surengia.

 4. Žemyna:

  Ar man tik atrodo, ar pons Karbauskis savo paskirtos vyriausybės visai nevaldo. Nepajėgus? Ar priešingai, ar jo tikslai ir tokie buvo -po rinkimų daryti viską priešingai, negu iš iki rinkimų duotų pažadų jo rinkėjai tikėjosi?

  • Pikc:

   Pranckietį gana taikliai apibūdino A. Rusteika: “Atsitiktinis personažas, susapnavęs, kad kruvinose kautynėse galima draugauti su abiem pusėmis, gėdinti savus ir būnant vienu iš komandos karininkų flirtuoti su priešais. Iki tol buvęs visišku, tačiau iš bėdos pakenčiamu nieku, dabar nuliu taps de facto, o varžovai iš tokio sąjungininko tik pasijuoks.”
   Na, o Skvernelis dar prieš rinkimus jau pradėjo ant Karbauskio “rautis” – o dabar turi “savo” Vyriausybę ir “oponentų” palaikymą. Karbauskis gali rūkyti. Ir juk pats kaltas.

 5. Iš tiesų:

  Išties Žalieji valstiečiai nevaldo Vyriausybės,ypač Premjero S.Skvernelio, veiksmų.Deja. Neprognozuojami ir Seimo Pirmininko Pranckiečio, politiškai ir tautiškai silpno veikėjo, veiksmai.Tad, Žaliųjų valstiečių rinkiminė programa galimai bus neįvykdyta.Raginčiau R.Karbauskį imtis ženkliai ryžtingesnių ir veiksmingesnių politinių ir organizacinių veiksmų tam,kad Premjero ir Seimo Pirmininko veikla neturėtų sabotažinių bruožų didžiausios valdančiosios frakcijos atžvilgiu.O Seimo narių L.Kasčiūno ir A.Ažubalio raginimas dėl Lukiškių aikštės reikalų yra pagirtinas ir teisingas, belieka tik Seimą mobilizuoti spartesniam darbui dėl Lukiškių aikštės statuso įteisinimo .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: