Žurnalistai – A. Tapinas ir R. Miliūtė prie Seimo surengė mitingą prieš valdžią (tiesioginė transliacija, nuotraukos) (74)

Andrius Tapinas | Alkas.lt nuotr.

Andrius Tapinas | Alkas.lt nuotr.

Kovo 15 d. pavakare Vilniuje prie Seimo žurnalisto Andriaus Tapino sukviesti į mitingą „Mes kaltinam!“ susirinko apie kelis tūkstančius žmonių protestuoti prieš Lietuvos valdžią ir reikalauti pirmalaikių Seimo rinkimų. A. Tapinas oficialiai skelbia, kad rinktis į mitingą buvo nuspręsta po to, kai šiurkščiu Konstitucijos pažeidimu ir priesaikos sulaužymu kaltintas Seimo narys Mindaugas Bastys nebuvo atleistas iš Seimo. Tačiau pasak Lietuvos-Valstiečių ir Žaliųjų atstovų, šis mitingas Seimo opozicinių konservatorių buvo planuotas jau daug seniau, siekiant skaldyti valdančią koaliciją ir priešlaikinių Seimo rinkimų.

Mitingą improvizacine daina pradėjo dainininkas Jurgis Didžiulis, po to į susirinkusią gausią minią kreipėsi A. Tapinas, kuris piktinosi „valstiečių-žaliųjų“ lyderio Ramūno Karbauskio pareiškimu, kad jam žinoma, kas organizuoja šį mitingą.

„Jie kalba, kad atėjo ne tarnauti, o valdyti. Jie nesupranta, kad yra pilietinė visuomenė, kuri gali suorganizuoti, kurie gali pasakyti savo teisėtai išrinktai valdžiai taikiu būdu, kad – „publika, jūs darote ne taip“, – postringavo žurnalistas.

Paskui į sceną užlipo dirigentas Donatas Katkus. Jis piktinosi, kad į Seimą pasak jo, išrinkti nieko verti asmenys, kuriuos jis tiesiai šviesiai išvadino kvailiais: „čia atėjo žmonės, kurių dauguma yra kvailiai“.

Viktoras Pranckietis | Alkas.lt nuotr.

Viktoras Pranckietis | Alkas.lt nuotr.

Mitingo scenoje išdrįso pasirodyti ir Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, kurį susirinkusi minia vieningai nušvilpė. Tačiau A. Tapinui prašant, mitinguotojai vis tik pritilo ir leido Seimo pirmininkui pakalbėti. V. Pranckietis scenoje atrodė kaip gimnazistas per egzaminą ištraukęs ne tą bilietą. Jis, bandydamas pataikauti mitinguotojams, kažką vebleno maždaug taip: „… kas jus atvedė į čia, kas mus atvedė į čia? Mus į čia atvedė gėda. Taip. Ar man gėda? Gėda. Ar man gėda dėl Basčio? Ar man gėda dėl Pūko? Ar man gėda dėl Kildišienės? Ar man gėda dėl Skardžiaus? Aš čia ir atėjau, nes man irgi gėda… Man tikrai gėda dėl Seimo kuriam vadovauju…“  Jis aiškino, kad jam gėda būti tokio Seimo pirmininku, tačiau sakė „ką išsirinkome tą ir turime“, jei būtų į rinkimus atėję daugiau žmonių, tai gal būtų išrinkta geresnė valdžia…“ Paklaustas ar jam negėda dėl konkrečių asmenų vadovaujančių jo partijai, jis užsikirto ir išlemeno: „žinoma, kad visi čia susirinkusieji norėtų išgirsti tik vieną – gėda…“ Paskui  patikslino, kad jam gėda dėl R. Karbauskio veiksmų, susijusių su Greta Kildišiene.

Rita Miliūtė | Alkas.lt nuotr.

Rita Miliūtė | Alkas.lt nuotr.

Po Seimo pirmininko scenoje pasirodė ir LRT „žvaigždė“ Rita Miliūtė tepasakiusi tik vieną mintį, kad jai dabar labai sunku kalbėti po tokio charizmatiško Seimo pirmininko kalbos…

Kalbėtojai piktinosi viskuo: kad Seimas blogai dirba, mažos pensijos, niekas negina homoseksualistų, gėda dėl valstiečių, kad pasaulėžiūra užvaldyta krikščionybės, kad ribojmas svaigalų pardavimas…

Mitingo pakyloje pasirodęs TV jumoristas Algis Ramanauskas-Greitai kažką nevykusiai improvizavo apie tai, kad jaunimas neturėtų leisti balsuoti babuškoms (bobutėms), apie  negerus mentus ir… pederastus Seime.

Minioje gudriai šypsodamasis sukiojosi ir jaunasis konservatorių vadovas Gabrielius Landsbergis.

Galiausiai sužvarbę mitingo dalyviai sulaukė scenoje pasirodant 4 partijų vedlių. A. Tapinas su jais ant scenos surengė improvizuotą TV diskusiją. Į šią diskusiją atėjo „valstiečių-žaliųjų“ lyderis Ramūnas Karbauskis, socialdemokratų vedlys Gintautas Paluckas, Liberalų sąjūdžio vadas Eugenijus Gentvilas, Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų vadovas Gabrielius Landsbergis.

Paklaustas kaip vertina Seimo pirmininko kalbas nuo šio mitingo scenos R. Karbauskis sakė: „Liūdnai atrodė Seimo pirmininkas, tikrausiai nesitikėjo tokios publikos reakcijos. Jam trūksta politinės patirties“.  A. Tapino užklaustas, ką mano apie V. Pranckiečio prisipažinim, kad jam yra gėda dėl kai kurių Seimo veiksmų ir dėl paties R. Karbauskio poelgių, R. Karbauskis rėžė: „Jeigu jam gėda Seime – mes galime išrinkti ir kitą pirmininką. Jeigu jam gėda turi atsistatydinti.“

Liberalų ir konservatorių vadovai E. Gentvilas ir G. Landsbergis neslėpė savo ketinimų imtis pirmalaikių Seimo rinkimų inicijavimo.

R. Karbauskis sakė nebijąs priešlaikinių Seimo rinkimų iniciatyvos. „Mes juos išlošime. Tokia yra tiesa… Po šitų rinkimų tikriausiai valstiečių būtų dar daugiau Seime. Ar jūs to norite?“, – mitinguotojų miniai šūktelėjo R. Karbauskis. Tokio pokšto nesitikėjusi minia numykę kažką tarp ne ir taip…

Ramūnas Karbauskis: „Po šitų rinkimų tikriausiai valstiečių būtų dar daugiau Seime“ | Alkas.lt nuotr.

Ramūnas Karbauskis: „Po šitų rinkimų tikriausiai valstiečių būtų dar daugiau Seime“ | Alkas.lt nuotr.

R. Karbauskis apie liberalų ir konservatorių bandymus destabilizuoti padėtį valstybėje siekiant pirmalaikių rinkimų  sakė manąs, kad Seimas dirbs iki kadencijos pabaigos, nes pačioje opozicijoje nebus vieningo pritarimo pirmalaikių rinkimų idėjai.

Po padrikos ir paviršutiniškos seimūnų diskusijos ant scenos pasirodė buvęs „Anties“ dainininkas, arhcitektas Algirdas Kaušpėdas ir kaip senais gerais tarybiniais laikasi iš pluošto lapelių, kad ko neužmirštų, iššraiškingai perskaitė oficialią kalbą apie savo rinkėjus užmiršusius zombius Seime kovojančius dėl valdžios…

Mitingą savo dainomis užbaigė grupė „Žalvarinis“, kurios, iš pirmo žvilgsnio gana kultūringai atrodžiusi, dainininkė pristatydama grupę riaugtelėjo, kad jie čia dainuos „tikrų valstiečių kurie dirba nemaldami šūdo“ dainas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: