Inžinierius-elektrikas iš JAV sukūrė interneto svetainę, kurioje galima stebėti Ilono Masko mašinos skrydį (video) (0)

whereisroadster.com nuotr.

whereisroadster.com nuotr.

Didelis Ilono Masko ir kompanijos SpaceX gerbėjas, nuo 2005 metų dirbantis kosmoso srityje, Benas Personas (Ben Pearson) sukūrė interneto svetainę www.whereisroadster.com., kurioje galima stebėti skraidančio elektromobilio Tesla Roadster kelionę į Marsą. Apskaičiavimams amerikietis panaudojo atvirus NASA JPL Horizons duomenis.

Primename, kad šių metų vasario 6 d. kompanija SpaceX atliko bandomąjį labai sunkios raketos Falcon Heavy paleidimą. I. Masko komanda tikėjosi organizuoti krovinių ir žmonių pristatymą į Marsą, o pilotiniam šių skrydžių bandymui kaip krovinys buvo pasirinktas asmeniškas verslininko automobilis!

Valdyti Tesla Roadster atvirame kosmose buvo patikėta vairuotojui-manekenui Starmenui, kuris buvo aprengtas firminiu skafandru. Jo daiktadėžėje guli Duglaso Adamso romanas „Autostopu po galaktiką“, kuris įkvėpė SpaceX darbuotojus. Užrašas „Don`tpanic“ ant prietaisų skydelio taip pat nurodo į kūrinį. Į savo tolimą kelionę Starmen išvyko su Deivido Bovio (David Bowie) daina „Kosmoso keistenybės (Space Oddity). Sutikite, visa tai nepanašu į tikrovę, greičiau primena kazino žaidimus.

Raketos-nešiotojos paleidimas ir pirmos skrydžio minutės buvo transliuojami tiesioginiame eteryje SpaceX jutube kanale. Šio skrydžio vaizdo įrašas sulaukė daugiau nei 227 tūkstančių peržiūrų. Paleidimas sėkmingas, tačiau inžinieriai labai vėlai atjungė variklius, todėl elektromobilis praleido orbitą tarp Žemės ir Marso ir nukrypo į asteroidų juostos zoną tarp Marso ir Jupiterio. Pagal išankstinius skaičiavimus I. Masko Tesla Roadster nepasieks Marso – automobilis iš pradžių artės, bet po to tols nuo planetos.

Interneto svetainėje, kurią sukūrė entuziastas, galima pamatyti, kaip elgsis Tesla Roadster kosmose ir kada mašina artės prie kitų planetų. Ten pat galima sužinoti elektromobilio greitį, kelią, kurį jis nuskriejo, ir jo nuotolį nuo Žemės šiuo metu. Svetainėje pateikiami kosminėje erdvėje skriejančio automobilio prognozuojami duomenys net iki 2020 m. lapkričio 14 d.

I. Maskas apie tai, kaip pasikeis Falcon Heavy kosminė kelionė:

Kategorijos: Astronomija ir kosmonautika, Mokslas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: