Vasario 16-osios šimtmečio eisena su deglais (9)

Vasario 16-osios eitynės | T. Jakučio nuotr.

Vasario 16-osios eitynės | T. Jakučio nuotr.

Vasario 16 d., 18:00–20:00 val., Vilniuje, vyks vasario 16-osios šimtmečio eisena su deglais.

Lemtingąją 1918 metų, vasario 16-tosios, dieną Lietuvos valstybė buvo atkurta etninės tautos pagrindu, tačiau šiandien, Lietuvos valdantieji atsisako identiteto politikos.

Eitynių rengėjai mano, jog būti lietuviu yra pasirinkimas, visai kaip rinktis prekę prekybos centre. Prieš šimtmetį, taip pat buvo tokių, kurie ieškojo užuovėjos pas stipresnius, manydami, jog lietuvių tauta neverta turėti savo valstybingumą.Jie sako, derėtų atsisakyti tamsių praeities įvykių stagmatizavimo ir primestų etikečių. Nacionalizmas prieš 100 metų nėra šiuolaikinis nacionalizmas. Nacionalizmas prieš 60 metų nėra šiuolaikinis nacionalizmas. Nacionalizmas prieš 30 metų nėra šiuolaikinis nacionalizmas. Šiuolaikinis nacionalizmas yra etnofuturizmas. Tai yra tautinių idėjų grąžinimas į šiandieninį gyvenimą.

Etnofuturizmas yra idėja, sujungianti visų lietuvių šaknis su sparnais. Šaknys yra identitetas ir kraujas, sparnai – ateities kartos ir žygiai. Šiandien, Europa pamiršta savo šaknis, todėl susiduria su problemomis, kurios verčia kelti klausimą: „ar Europos civilizacija išliks, jeigu tai tęsis?“

Europa nėra vien tik senovės graikų meno kūriniai ar antikos filosofai. Lietuva taip pat nėra tik sąjūdžio dvasia. Nevalia gyventi praeitimi, nėra prasmės puoselėti kultūrą, kai nėra saugomi jos kūrėjai.

Eisenos rengėjai tiki atgimstančių pasaulio tautų sąmoningumu, mato, kaip tautinės idėjos skinasi kelią politikoje. Nenorėdami matyti Lietuvos kaip liberalios salelės, rengėjai kviečia pažvelgti į naująją Lietuvos aušrą.

Aistra, ryžtas ir išmintis, praeitis ir ateitis – visai tai susijungia į deglų eiseną, kurioje visi lietuviai yra broliai.

„Nešlovinkime pelenų, bet kurstykime ugnį.“

Visus mylinčius savo šalį, eisenos rengėjai skatina pasiimti deglą ir stoti į bendraminčių gretas.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .

9 komentarai

 1. Algimantas Zolubas:

  Pirmyn, jaunime!

  Tik saugokitės provokacijų.

 2. rita:

  o kur tutinio jaunimo eitynės Kaune? ar visi jau emigravot į Vilnių?

 3. Aistis:

  Eisenos dėl eisenų ar eisesnos su tikslu: Pagerbti Lietuvos 100 Jubiliejų, pagerbti mūsų Tautos Didžiavysius- kūrėjus. Bet šiemetinė eisana turėtų būti ir PASIPRIEŠINIMO EISENA PRIEŠ PREMJERĄ, KULTŪROS IR ŠVIETIMO MINISTERIJAS DĖL TAUTOS NIEKINIMO NEPASTAČIUS VYČIO CENTRINĖJE LIETUVOS AIKŠTĖJJE, DĖL LIETUVOS PREMIJOS LAUREATĖS NIJOLĖS SADŪNAITĖS IR TAUTOS REIKALAVIMO NEĮVYKDYMO. Gi šiandieną ir daugiau NIEKADA tokios atviros progos nebepasikartos PAREMTI NIJOLĖS SADŪNAITĖS IR TAUTOS REIKLAVIMUS.

 4. Žemyna:

  Kaip socialdemokratai pasižymėjo – 100-mečio proga ilgai ieškoję atrado, jog Lietuvos „tautinėms mažumoms” „jų” regione neleidžiama kalbėti nelietuvių kalbomis – nei mokyklose, nei bažnyčiose, nei gatvėje, nei turgelyje, nei knaipėse, nei miegamajame su pačiute paburkuoti, nei susiginčijus savaip keiksmais viens kitą išvanoti… Tai socdemai siūlo leisti…
  Žinoma, įtikinamiau būtų, jei ir vaizdo bei garso įrašais savo „radinį” patvirtintų, jog tiesą sako, jog visur, kur tik jų koja žengė, vien tik valstybine kalba kalbant girdėjo… Bet ir už tai ačiū, kad spėjo rasti, tuo pasigirti ir pasiūlyti, kol p. Dūda dar čia… Jis tikrai pasitarnavusių vardus įsidėmės, užrašinėje pasižymės ir atlygins, apdovanos, lyg viktorinos nugalėtojus… Pagaliau net p. Tuteiševskis galės be baimės savo tikrąja gimtąja kalba prabilti…

 5. VILNIETIS:

  Kodėl šitie negali kaip visi Lietuvos piliečiai dalyvauti bendruose renginiuose?
  Kodėl jiems visuomet reikia dviprasmiškai išsišokti?

  • Matas:

   Dalyvaujam ir bendruose bet šis arčiau sielos…

  • JUOZAS:

   suprantu, kad liberastams nepatinka iniciatyva iš liaudies, viską nori reglamentuoti, drausti, užčiaupti kitą nuomonę. Bet tai yra psiaudodemokratija, su blogu sovietiniu kvapu (tolerastai nuo sovietų netoli tenuėjo, kaip argumentas – buvusios nomenklatūros atžalos šiandien vadinasi tolerastais). Taigi Šimašiaus šutvė demokratijos egzamino neišlaikė, susidėjo su lenkais ir tolerastais, nors realiai nei vienoje tautininkų eisenoje dar nebuvo jokių rimtų ekscesų. Šiemet pagaliau išblaivėjo net D.Kacas ir pasakė, kad viskas tvarkoje, eiseną jis sveikina ! Taigi demokratijos pradžiamokslis mažiau suvokiančiam: be tokių eisenų ir nevyriausybinų projektų šventė būtų nevisavertė, netikra

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: