Seime bus atidaryta paroda skirta A. J. Greimo 100-osioms gimimo metinėms paminėti (0)

A. J. Greimas Paryžiuje. 1971 m. | Iš šeimos archyvo

A. J. Greimas Paryžiuje. 1971 m. | Iš šeimos archyvo

Gruodžio 6 d., trečiadienį, 13 val. Vitražo galerijoje (Seimo I rūmai) bus pristatyta paroda „Mano Lietuva. Grįžtu į Tėvynę“, skirta Algirdo Juliaus Greimo 100-osioms gimimo metinėms paminėti.

Parodą atvers projekto globėjas ir parodos iniciatorius Seimo narys Povilas Urbšys, renginyje dalyvaus projekto meno vadovė dailininkė Emilija Taločkienė, Lietuvos dailininkų sąjungos pirmininkė Edita Utarienė, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laimėtojas Kęstutis Nastopka, menininkas Rimantas Dichavičius, koncertuos operos solistė Sofija Jonaitytė. Renginio vedėjas – aktorius Perlis Vaisieta.

„Mano Lietuva. Grįžtu į Tėvynę“ – tai 2016 m. prasidėjęs, plačią geografinę aprėptį turintis šviečiamasis vaikų ir jaunimo dailės projektas, kuriame dalyvavo 184 moksleiviai ir 35 ikimokyklinio amžiaus vaikai, su kuriais dirbo 26 pedagogai, taip pat 14 profesionalių menininkų iš įvairių Lietuvos miestų.

Projekto metu buvo surengtas moksleivių piešinių konkursas, po kurio sudaryta grupė moksleivių, pakviestų dalyvauti dailės plenere Lietuvos liaudies buities muziejuje, Rumšiškėse. Plenero metu buvo rengiamos edukacinės dirbtuvės, ekskursijos, grupiniai užsiėmimai, kūrybiniai vakarai, pristatymai, parodos. Projekto tema – akcentuojamas grįžimo į tėvynę aspektas – buvo tiesiogiai įprasminta: projekte dalyvavo lietuviškas šaknis turintys moksleiviai iš Argentinos, Ukrainos, Venesuelos, Altajaus krašto. Į plenerą atvykę svečiai iš Barnaulo turėjo galimybę ne tik pažinti Lietuvos krašto kultūrą ir istoriją, bet ir aplankyti savo protėvių, kadaise ištremtų iš Lietuvos, gyvenvietes.

A. J. Greimas Grenoblyje. 1937 m. Seimos archyvas

A. J. Greimas Grenoblyje. 1937 m. | Šeimos archyvo nuotr.

Parodoje eksponuojami keliasdešimt personalinių įvairiomis technikomis, įvairaus amžiaus grupių moksleivių sukurti konkursiniai darbai ir 10 plenero kūrinių. Taip pat parodai 14 tapybos darbų sukūrė dailininkai: Meda Norbutaitė, Emilija Taločkienė, Vytautas Žirgulis, Arvydas Baltrūnas, Arvydas Bagdonas, Valdas Barakauskas ir Gintaras Kraujelis.

Paroda Seimo I rūmų Vitražo galerijoje eksponuojama iki gruodžio 29 d. Ją apžiūrėti galima penktadieniais atvirų durų valandų metu nuo 11 iki 15 val.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: