Kada bus keliamos žadėtos studentų stipendijos? (4)

Kada bus keliamos žadėtos studentų stipendijos? | vu.lt nuotr.

Lapkričio 6 dieną, Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga (LJMS), kartu su Lietuvos studentų sąjunga (LSS) kreipėsi į Lietuvos Respublikos Seimo švietimo ir mokslo komitetą, siekdami priminti, kad 2014 metų lapkričio 14 dieną tarp Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Lietuvos studentų sąjungos buvo pasirašytas ketinimų protokolas dėl studentų paramos didinimo.

Rašte skirtame Lietuvos Respublikos Seimo švietimo ir mokslo komitetui pabrėžiama, kad esminis susitarimas tarp šalių – atsižvelgiant į valstybės finansines galimybes, siekti, kad iki 2018 m. studentams skatinti skiriamos valstybės lėšos, palyginti su 2014 m. vienamstudentui skaičiuojama suma, palaipsniui didėtų iki 50 procentų. Taip pat primenama, kad tik 2016 metais papildomai skirta lėšų doktorantų stipendijoms, o šiais, kaip ir 2015 metais stipendijos nedidėjo.

Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjungos pirmininkė dr. Milena Medineckienė komentuodama susidariusią padėtį siūlė nenusigręžti nuo studentų: „Smalsių, motyvuotų, kvalifikuotų ir išsilavinusių specialistų poreikis šiandieniniame pasaulyje tik didės. Kūrybinga ir išsilavinusi darbo jėga yra būtina Lietuvai. Jeigu studentai jausis vertinami dabar, labiau norės likti, kurti ir dirbti Lietuvoje.“

LJMS ir LSS kreipdamiesi į Seimo komitetą pabrėžė valstybės prisiimtą atsakomybę pastoviai gerinti studentų finansinę padėti, primindami, kad šių metų biudžetas – perteklinis. Sąjungų vadovai visų trijų studijų pakopų studentų skatinimui bendrai prašo 5 mln. EUR per metus.

Prisegame kreipimosi raštą, bei ketinimų 2014 metų protokolą, pasirašytą tarp Lietuvos Respublikos vyriausybės ir Lietuvos studentu sąjungos dėl Valstybės paramos studentams skatinti didinimo.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

4 komentarai

 1. Tvankstas:

  Studentų stipendijos – jos dar mokamos ? Negirdėjau iš plataus rato, kad tokį šiandienos stebuklą – stipendiją studijuojant – kas nors gautų.

  • Žemyna:

   Viena ponia viename interviu ar laidoje kažkam atšovė, jog gaunanti per mėnesį 1000 € (stipendijos?), todėl ką norinti, tą ir rašanti…
   Negudrūs tie studentai, ne iš ten stipendijos prašo! Jiems iš tos ponios reikia mokytis verslumo… 🙁
   Štai ji, žinanti iš kur stipendiją reikia imti, gauna ana va, kokio dydžio. Ir dar patenkina savo geismą iš dėkingumo apspjauti tuos pačius, kas jos visai neprastą gyvenimą aprūpina.
   Matyt, toks „specialistas” mūsų šalyje labiau vertinamas, negu, pvz., gydytojas…

 2. Vilnietis:

  O kam studentams daugiau pinigų?! Jie gi juos su chebra pragers!!! Tegul atsiveža iš kaimo bulvių, lašinių, raugintų kopūstų… O miestiečiai tegul dirbt eina!!! Aš, pvz., būdamas studentu buvau įsidarbinęs pašte, o per išeigines eidavau į krovinių stotį prekių krauti… O dabar – visiems tik duok pinigų… O iš kur valdžiažmogiams jų paimti? Patiems gi neužteks! Reikia juk ir žmonoms, ir vaikams, ir anūkams, ir… meilužėms… Taigi.

  • Tvankstas:

   Gerb. Vilnieti, nereikia visų studentų laikyti girtuokliais. Sovietiniais laikais buvo studentų (daugiau merginų), kurie gaudami 30 ar 40 rub. stipendiją iš jos turėdavo pragyventi, gerai dar, jei maisto atsiveždavo iš neturtingų tėvų. Pietūs studentų valgykloje kainavo apie 40 kapeikų, ko negalėdavo sau leisti.
   Kai pradėdavo pirmais studijų metais tuo pačiu paltu eiti žiemą (dažnai kažkieno duotu panešiotu), taip ir ketvirtame ar penktame kurse tuo pačiu eidavo rankovių galais suadytais.
   Nereikia viską suvulgarinti į alkoholio gėrimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: