Pranciškus Šliužas rastas negyvas savo namuose (video) (34)

Pranciškus Šliužas | lvzs.lt nuotr.

Pranciškus Šliužas | lvzs.lt nuotr.

Pranešama, kad rugsėjo 25 d., pirmadienį, 16 val. 45 min., buvęs 2014 m. Žemės referendumo iniciatorius Pranciškus Šliužas rastas negyvas savo namuose Kaišiadorių rajono Dainių kaime, Kalno gatvėje. Velionis gulėjo kraujo klane sužalota galva.

Pranciškus Alfredas Šliužas gimė 1952 m. gegužės 28 d. Dainiuose (Kaišiadorių raj.). Jis buvo žemės ūkio specialistas, radijo ir televizijos žurnalistas, bet labiausiai pagarsėjo 2013–2014 m., kuomet inicijavo parašų rinkimą dėl referendumo, kuriame siūlyta priimti Konstitucijos pataisas, draudžiančias parduoti Lietuvos žemę užsieniečiams, kaip to reikalavo Europos Sąjunga.

Mokėsi Dainių kaimo pradinėje mokykloje, nuo penktos klasės – Žiežmarių vidurinėje, kurią baigė 1970 m. Dirbo kaimo kultūros namų vadovu, apylinkės Vykdomojo komiteto tarnautoju, bandė studijuoti miškininkystę. 1976 m. Lietuvos veterinarijos akademijoje baigė zooinžinerijos specialybę.

Nuo 1976 m. Lietuvos radijuje rengė laidą „Kolūkietiška radijo stotis“. Nuo 1983 m. dirbo zootechniku Kretingos rajono Jokūbavo kolūkyje. Po metų buvo pakviestas į LSSR žemės ūkio ministeriją vadovauti vieno susivienijimo gamybos skyriui. Įsikūrus Valstybiniam agropramoniniam komitetui ėjo jo pirmininko padėjėjo pareigas. Kai šis darinys buvo perorganizuotas į LSSR žemės ūkio ministeriją, dirbo žemės ūkio ministrų padėjėju, atstovu spaudai.

Nuo 1990 m. Lietuvos televizijoje rengė laidas kaimui „Sodyba“ („Po savo stogu“). 1993–1994 m. kas savaitę rengė informacines žemės ūkio laidas. 1996–1999 m. rengė televizijos laidą „Pyragų nebus be noragų“. Nuo 2000 m. ūkininkavo tėvų žemėje, Dainiuose.

2011 m. buvo išrinktas į Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybą, buvo Lietuvos centro partijos Kaišiadorių skyriaus pirmininku.

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Alkas.lt, A. Rasakevičiaus nuotr.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , .

34 komentarai

 1. Aistis:

  Chicagos lietuviai nuosirdziai uzjaucia kovotoja uz dora ir patriotizma Lietuvoje. Jo darbai Tevynei – neikainojami. O nuzude si kilnu tautieti- Lietuvos ELITOS politinio klano tarnai – proto ishkrypeliai. Tuo klanas grasina musu tautiecius, kad bijotume. Bet , tikiu, kad tai tik sustiprins visus Lietuvos zmones kovai su tais ishsigimeliais. Ju mazuma.

 2. S:

  Kerštas už “referendūmą”?

 3. :

  Aišku, kad tai kerštas ir įspėjimas visiems, kurie pereina kelią supuvusiam režimui. Jau šmeižto, sufabrikuotų bylų, grasinimų nebepakanka.

 4. G.P.:

  Amžiną atilsį. O ši mirtis – tai daug klausimų keliantis reikalas.

 5. liūdna ant Lietuvos:

  Užuojauta šio garbingo Žmogaus šeimai. Labai labai gaila, skaudu ir baisu. Žudikas ar žudikai, tai savi tautiečiai, kurie arba neturi proto, arba jiems gerai sumokėjo.

 6. Skalvis:

  Manau, jog Jis turėtų būti pripažintas kovotoju už Lietuvos laisvę, kaip ir tie kurie dėl to paties buvo nužudyti pokario metais.

 7. )..(:

  ,,Šiandien Seimas svarsto žemės pardavimo užsieniečiams saugiklių naikinimo klausimą” ..?..?..?

  • Žemyna:

   Taigi!
   Beje, o kas turi teisę tyliai patūnojęs šiandien imtis ir nusispjauti į referendumo rezultatus? Ar valstiečiai sukčiai? Sugundė tautą LK gelbėjimu, o atėjo būtent prekiauti kalba ir žeme?

 8. Tvankstas:

  Tokio atsitiktinumo nebūna, vakar nužudytas namuose P.Šliužas, o šiandien svarstoma Seime žemės pardavimo užsieniečiams įstatymų pakeitimas – tai politinė žmogžudystė.

  • )..(:

   taip,visu Referendumo Zmoniu demesio nukreipimas nuo saugikliu klausimo.

   • :

    Tai ne dėmesio nukreipimas. Tai kaip tik dėmesio padidinimas. Ir valdžios įspėjimas visiems – kas prieš mus, tas bus sutraiškytas. O dėmesio nukreipimas – rusai puola. Taip puola, kad net žemė dulka. Tik be rusų puolimo Lietuva jau yra išparduota ir okupuota svetimos kariuomenių, kurios gins ne Lietuvą, bet tik jos valdžia ir ne nuo “ruso”, o nuo lietuvio.

  • UŽ SAUGIKLIŲ LIETUVIAMS PANAIKINIMĄ!!!:

   Pasiakrtosiu. Gerb. Pranciškus kovojo prieš žemės pardavimą UŽSIENIEČIAMS, o ne už savų piliečių skriaudimą ir jų skirstymą į “lygius” ir “lygesnius”, kaip kad juos suskirste populistų valdžios primestas Saugiklių įstatymas. Jį atšaukti tikrai būtina!!!

 9. Kemblys:

  Tebūnie lengva Pranciškui Šliužui mūsų Žemė…

 10. Vacius:

  Gaila zmogaus, buvo tikras Lietuvos patrijotas.Reiskiu uzuojauta, Semaiir jo draugams

 11. J S:

  Reikalaukime, kad butu surasti Lietuvos gynėjo Pranciškaus žudikai. Kas užsakovai?

 12. Žemyna:

  Negaliu neįdėti iš kito portalo kito asmens komentarą:
  „Na, nesakyčiau, kad referendumas visai nepavyko. Jo dėka pagaliau atsirado žemės pardavimo užsieniečiams saugikliai, kurie egzistuoja kiekvienoje Europos šalyje.
  Nors tai buvo jau antras balsavimas nepriklausomos Lietuvos istorijoje, kai pati valstybė kaip įmanydama stengėsi, kad balsavimas nebūtų nei demokratinis, nei nepriklausomas. Mačiau tai puikiai, nes teko dirbti rinkimų komisijoje tada. Prieš mėnesį iki referendumo vyko kiti rinkimai ir logiška buvo daryt referendumą per juos. Bet Loreta Graužinienė, kaip Seimo pirmininkė, nežiūrint į tai, kad būtų galėjusi sutaupyti 15 mln. litų, pasistengė, kad referendumas vyktų vasarą, kai rinkėjų aktyvumas mažiausias ir kai visiems buvo aišku, kad nė vienas referendumas negali įvykti, kai organizuojamas atskirai nuo kitų rinkimų. Apkritai referendumas mūsų šalyje tiek apsunkintas, kad jei jau pavyksta padaryti vieną stebuklą (surinkti daugiau nei 300 000 parašų su asmens kodais ir tikimybe, kad tavimi ims domėtis policija) ir jei jau pavyksta padaryti dar vieną stebuklą, kad pusės parašų neišbrokuotų visaip politiškai susaistyta ir spaudžiama VRK, tai pasiekti trečią stebuklą, kad už referendumo klausimą pasisakytų daugiau nei 50 proc. VISŲ rinkėjų (reiškia, turi į jį ateiti bent 75 proc. rinkėjų), tikėjo nebent Pranciškus Šliužas. Ir po viso to straipsniuose aiškinti, kad į referendumą atėjo tik 15 proc. rinkėjų, nepaaiškinant viso konteksto, yra labai veidmainiška ir nesąžininga. Nežiūrint į tai, koks tavo požiūris į referendumą, koks tavo požiūris į jo organizatorius, jei esi tikras savo valstybės pilietis, jei jautiesi esąs šeimininkas savo šalyje ir jei vis dar draugauji su savo sąžine, negali pritarti tam, kaip tokie referendumai vykdomi, tokiam rinkimų farsui, nes kitą kartą, per kitą “referendumą”, tai gali atsigręžti prieš tave.”

  kažkas itin gudriai sumazgė referendumo klausimų „krepšelį” ir tuo įvarė rinkėją į kampą, nes, panašiai kaip sovietmečiu, pirkdamas tau labai reikalingą daiktą kartu būtinai privalėjai pirkti (= atiduoti pinigus) už dar vieną, kuriam net turėdamas atliekamų pinigų iš principo nė kapeikos neleistum. O referendumo atveju – savo balsą kartu atiduotum už tai, už ką sąžiningas žmogus niekada nebalsuotų. T.y. į referendumui pateiktą klausimyną buvo specialiai pakišta KLASTA. Taip p. Graužinienė, pati to gal ir nesuprasdama, pakišo a.a. Šliužą, o paskui veidmainiai JAM suvertė „nuopelnus” dėl tokios biuletenio redakcijos… .

  • S:

   Ir kuris ten klausimas buvo, už kurį sąžiningas žmogus nebalsuotų? Aš balsavau už tuos visus tris klausimus kartu. Jei dėl to esu nesąžiningas žmogus, būtų įdomu sužinot dėl kurio klausimo?

  • :

   Pakaks kliedesių. Referendumas neįvyko, nes jo bijojo valdžia ir su ja susiję klanai, kuriems saulė teka Vakaruose, o ne todėl, kad žmonės nėjo ir nebalsavo. Jie nėjo, nes buvo padaryta viskas, kad referendumas žlugtų dėl mažo aktyvumo.

   • Prusas:

    visada referendumu turi buti sprendziamas tik vienas klausimas ir siuo atveju reikejo svarbiausia pasirinkti kuri ir siuliau, bet debilai kurie buvo vieni organizatoriu zinojo geriau…reikejo sumazinti paciu parasu kartele iki 50 000 parasu koks buvo tarpukaryje, o tada butu prasidejusi kova…dabar galit kaltinti tik savo durnas galvas

 13. I:

  negalvojau kad tu mus taip išduosi-numirsi… Nežiūrint to, linkiu tau ,bragusis mūsų Žmogau, nenulaužiamas mūsų Kovotojau ATA!.Ir tegul tau Amžinoji Šviesa tešviečia…Melsiuosi už Tave.

 14. labai liudna:

  Sukrete…Ir kodel gi musu opozicija niekaip nesuvienijama ? Amzina atilsi…

 15. Nesinori tikėti, kad toks kovotojas už Lietuvą ir toks aplamai mylėtojas gyvenimą, gali nužudyti pats Save?! Seimas ir prokuratūra privalo imtis visų priemonių, kad tokių neaiškių netekčių ištisinė virtinė, nuo pat Nepriklausomybės laikų , būtų išaiškintos !!! Net sovietiniais laikais, nuo 1941-jų iki 1956-jų metų gyvenant tremtyje, neteko girdėti, kad kas nors ir kada nors pats prieš save būtų pakeles ranką!?

 16. Prusas:

  tie kurie savigynai nusiperka sautuva ir zada gintis iki paskutiniuju niekada nepakelia pries save rankos

 17. keidanskas:

  Klanas pasistengė užmušti ir kuo greičiau palaidot,kad žmonės nesusiburtų laidotuvėse ir nepaklaustų,,KODĖL?”.Prie tarybų slaptai palaidojo Kalantą,o čia rytinė trumpa žinutė Lietrytyje.Ir viskas.O pasityčiojimui iš referendumo seimas svarsto saugiklių žemei parduoti atšaukimą.Ir dar klausimas tapinui(iš mažosios)-gyvuly,gal asmenukę feisbuke vėl pademonstruosi bešokdamas ant Pranciškaus kapo?

  • UŽ SAUGIKLIŲ LIETUVIAMS PANAIKINIMĄ!!!:

   Atsakykite, kas bendro tarp Referendumo ir prieš savus piliečius nukreiptų saugiklių?
   Pasikartosiu – į Referendumą visi ėjome dėl žemės nepardavimo užsieniečiams. O idėjos, kad žemė būtų neparduodama Lietuvos piliečiams tikrai nepalaikėme. Jos nerėme ir gerb. Pranciškus.
   Tai čia mūsų primityvi valdžią viską savaip “suvartė”. O jųs dar ginate tą absurdišką, prieš savus piliečius nukreiptą saugiklių įstatymą!!!

 18. UŽ SAUGIKLIŲ LIETUVIAMS PANAIKINIMĄ!!!:

  Gaila Žmogaus. Amžiną Jam atilsį.

  Bet prie ko gerb. Pranciškus Šliužas ir žemės pirkimo saugikliai? Jis kovojo ir siekė referendumo tik prieš žemės pardavimą užsieniečiams. Tačiau tikrai nepasisakė, kad būtų sukurti saugikliai prieš savus piliečius.
  Tą nesąmonę pati valdžia sugalvojo. Ir turėtų atšaukti. Nes tai didelė neteisybė. Kodėl mieste gyvenantys lietuviai negali įsigyti žemės? Juk jie tokie pat piliečiai ir lietuviai, kaip ir gyvenantys kaime. Be to, juk nėra jokių garantijų, kad kaime gyvenantys ūkininkai, pasinaudoję privilegijomis ir pusvelčiui susipirkę žemę po to nuspręs nebeūkininkaute. Arba jų sukaupta žemė atiteks mieste ar net užsienyje gyvenantiems jų vaikams. Kodėl tokia ne teisybė ant Lietuvos ir kada tai baigsis? Saugiklaiai turi būti tik užsieniečiams, o Lietuvos piliečiams turi būti atšaukti!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 19. Tvankstas:

  Kiek pavyko sužinoti, tai a.a. P. Šliužo išlydėjimas į paskutinę kelionę buvo paskelbtas ketvirtadienį Žiežmarių bažnyčioje. Suvažiavo žmonės, tai pasirodo, kad tai turi vykti Kaišiadorių bažnyčioje. Žmonės važiuoja į Kaišiadoris. Ten paaiškėja, kad palaidotas vakar po kremacijos.
  Kas galėtų paneigti, kad tai ne užsakyta politinė žmogžudystė, siekiant paslėpti bet kokį pėdsaką.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: