D. Razauskas: Prašau išpjauti visus medžius Turniškėse… (17)

Dainius Razauskas | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Dainius Razauskas | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Rugsėjo 4 d. garsus lietuvių mitologas, religijotyrininkas, rašytojas, vertėjas, Valstybinės Jono Basanavičiaus premijos lauretas dr. Dainius Razauskas išsiuntė viešą prašymą Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerijai ir Vilniaus miesto savivaldybei. Prašyme reiškiamas susirūpinimas dėl to, kad Vilniuje vaikų darželiui „Kaštonas“ priklausančiame sklype (Antakalnio g. 108) nepagrįstai kertami sveiki medžiai. 

Skelbiame Alkas.lt redakcijos gautą D. Razausko viešą prašymą:

Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerijai
Vilniaus miesto savivaldybei
(Miesto ūkio ir transporto departamento
Miesto tvarkymo ir aplinkos apsaugos skyriui)

Vilniaus miesto Antakalnio g. 98, b. 69, gyventojo

Dainiaus Razausko

V I E Š A S  P R A Š Y M A S

Vilniaus miesto savivaldybė yra išdavusi leidimą vaikų darželiui „Kaštonas“ priklausančiame sklype Antakalnio g. 108 kirsti medžius, tarp jų – sveikus.

Greta minėto sklypo esančių namų (Antakalnio g. 98 ir Vileišio g. 32) gyventojai kreipėsi į specialistus dendrologus ir, remdamiesi jų (raštiška) išvada, kad du iš pjauti numatytų medžių yra visiškai sveiki, 2017-05-10 prašė Savivaldybės panaikinti leidimą juos pjauti (prašymo reg. Nr. A319-830/17).

Savivaldybės Želdinių apsaugos, priežiūros ir tvarkymo komisija 2017 m. rugsėjo 1 d. atliko patikrinimą (jį atliko Marius Pabrieža, Giedrė Čeponytė, Jonas Saldukaitis, dalyvavo vaikų darželio „Kaštonas“ atstovai ir Želdynų poskyrio vyr. specialistas Jaroslav Čaplia, akto Nr. A32-2025/17 (2.1.15-UK2)) ir minėtą leidimą medžių šalinimui panaikinti (anuliuoti) atsisakė – taigi paliko jį galioti, tik leido vaikų darželio „Kaštonas“ administracijai savo nuožiūra atsižvelgti (arba neatsižvelgti) į minėtą specialistų dendrologų padarytą išvadą medžius esant sveikus. Argumentas, kodėl leidimas tuos medžius pjauti paliktas galioti: medžiai galintys padaryti žalos.

Tariamos žalos esmė ta, kad vaikų darželio „Kaštonas“ (gražus pavadinimas!) teritorijoje augantys sveiki (apie kitokius dabar nekalbame) medžiai esą kelia grėsmę vaikų saugumui, savo lapais teršia teritoriją ir t. t.

Remdamasis tais pačiais argumentais, pirmiausia PRAŠAU išpjauti visus medžius Lietuvos Respublikos Prezidentės ir kitų aukštų valdžios pareigūnų rezidencijoje Turniškėse, nes ten gausiai augantys medžiai kelia grėsmę šių itin svarbių Valstybei asmenų saugumui ir teršia jų gyvenamąją teritoriją lapais bei spygliais.

Toliau, remdamasis tais pačiais argumentais, PRAŠAU išpjauti visus medžius visose Vilniaus miesto viešosiose erdvėse, nes jie kelia grėsmę Vilniaus miesto gyventojams ir svečiams, tarp jų vaikams, ir teršia miestą lapais.

Taip pat PRAŠAU atitverti tvora visus aplink Vilniaus miestą esančius miško plotus, nes į juos atsitiktinai užklydę miesto gyventojai, tarp jų vaikai, atsiduria pavojuje dėl miško medžių jiems keliamos grėsmės.

Jeigu Vilniaus miesto savivaldybė šį prašymą nuspręstų esant nepagrįstą, tada PRAŠAU, tais pačiais argumentais remiantis, panaikinti (anuliuoti) leidimą išpjauti vaikų darželio „Kaštonas“ teritorijoje augančius minėtus du sveikus medžius.

Dainius Razauskas

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Laiškai Alkui, Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .

17 komentarų

 1. Laima:

  As pritariu ir galiu pasirasyti.

 2. Daiva:

  Ir taip iš karto subliūkšta nenuoseklūs pjovėjų argumentai. Puiki ir šmaikščiai pateikta absurdiškų aiškinimų iliustracija.

 3. Palaikome gyventojus:

  Karas prieš sveikus medžius iš Kauno persikėlė į Vilnių. Savivaldybių darbuotojai galvoja, kad jie geriau žino už specialistus dendrologus. Po specialistų išvados, kad du medžiai yra sveiki savivaldybė turėjo atšaukti savo leidimą kirsti. Minėto vaikų darželio direktorė visiškai nesupranta medžio mieste svarbos, nemoko vaikų kaip jie turi bendrauti su gamta, būti gamtoje, mokytis pažinti.

 4. Sigita:

  Siūlau pakabinti šį viešą prašymą ant darželio durų ir kitose darželyje itin matomose vietose. Gal prašymą palikti medžius suruoš darželio vaikų tėvai?

 5. Razauskas vis labiau linksta į politiką, tad kodėl jo neišsirinkus Vilniaus meru, o dar geriau būtų Respublikos Prezidentu. O kodėl gi ne – moksle gerai padirbėjo, tai tikėtina, kad geras būtų ir meras ar prezidentas. Tad gal skleiskime šią idėją Vilniuje ir po Lietuvą.

 6. Žemyna:

  Puikus pasiūlymas – būtent ten siautėkite išsijuosę!
  Bei visų tų, kas tokius leidimus bei įsakymus duoda, kiemuose ir soduose – pjauti viską lauk.
  Šiandien „Dėmesio centre” Matijošaitis dievažijosi, jog visa tai „Dlia tebia, sovetskij čelovek” bei „Po mnogočislennym prosbam trudiaščichsia”…
  Beje, skaitėte, kad rytoj bus keičiamas VLKK pirmininkas?

  Naujovės VLKK gali lemti pokyčius dėl nelietuviškų raidžių rašymo pasuose
  delfi.lt/news/daily/lithuania/naujoves-vlkk-gali-lemti-pokycius-del-nelietuvisku-raidziu-rasymo-pasuose.d?id=75655205

 7. Kelmas:

  Pagarba. Lenkiu galvą žemai žemai…

 8. Daina:

  Ta pati situacija ir Klaipėdoje – masiškai kertami brandūs medžiai ir sodinami mutantai ąžuoliukai (klaikūs tokie – be lajų, be šešėlio, be paukštelių). Miesto dienraštis “Klaipėda”-liberalų ruporas-beveik kasdien spausdina piliečių nuomones UŽ medžių kirtimą. Sudaro įspūdį, jog medžių nekenčiančiųjų – dauguma

 9. Dainius:

  Galiu prisideti prie “Turniskiu apsvietimo akcijos”, jeigu tokia ivyktu , turiu labai gera pjukla…. Girdejau ,kad zmones gyvenantys seselyje ir nematantys saules, gali sirgti sunkia depresija , del to tokiems mielai padeciau…

 10. LosAngeles:

  🙂
  su humoru, bet apie laabai rimtus dalykus. ar isgirs kas savivaldybeje…

 11. Johan De Vriendt:

  Greimas writes that even in communist times, when they were levelling whole villages to replace them by industrial farms, the local people were so prudent and courageous to avoid to destroy the big old trees. Has Lithuania freed herself to destroy these trees herself in an independant Lithuania?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: