Dėl buvusios prokurorės atleidimo bus laukiama KT išvados (0)

Konstitucinis teismas | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Konstitucinis teismas | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Vilniaus apygardos administracinis teismas  rugpjūčio 11 d. nutartimi sustabdė Ritos Aliukonienės ir Generalinės prokuratūros tarnybinio ginčo nagrinėjimą iki Konstitucinis Teismas išnagrinės ir paskelbs savo nutarimą tapačiose bylose, dėl kurių Vilniaus apygardos administracinis teismas ir Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas jau kreipėsi su prašymais, ir šie prašymai buvo priimti nagrinėti.

Buvusi Vilniaus apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus vyriausioji prokurorė Rita Aliukonienė kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą, prašydama panaikinti kaip nepagrįstus generalinio prokuroro įsakymus, kuriais jai buvo skirta tarnybinė nuobauda ir ji buvo atleista iš tarnybos pripažinus, kad padarė tarnybinį pažeidimą. Pareiškėja prašo įpareigoti Generalinę prokuratūrą atleisti ją iš tarnybos atsistatydinus savo noru bei priteisti iš Generalinės prokuratūros 6 mėnesių vidutinio darbo užmokesčio išeitinę išmoką bei vidutinį darbo užmokestį už visą priverstinės pravaikštos laikotarpį.

Pasak R. Aliukonienės, tarnybinė nuobauda yra neproporcingai griežta, nes jokių nusižengimų ji nepadarė. Be to, pareiškėjos teigimu, Kriminalinės žvalgybos įstatymo pagrindu surinkti duomenys negalėjo būti naudojami vykdant tarnybinį patikrinimą praneša Vilniaus apygardos administracinis teismas.

Ši teismo nutartis per 7 kalendorines dienas nuo jos paskelbimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui, paduodant atskirąjį skundą per Vilniaus apygardos administracinį teismą.

Šių metų vasarį teisėsauga pranešė atliekanti tyrimą dėl įtariamų prekyba poveikiu, atliktos kratos Vilniaus apygardos prokuratūroje, o R.  Aliukonienė buvo sulaikyta. Ikiteisminį tyrimą inicijavo generalinis prokuroras Evaldas Pašilis.

Tarnybinio patikrinimo išvadose teigiama, kad eidama Vilniaus apygardos prokuratūros specializuoto skyriaus vyriausiosios prokurorės pareigas R. Aliukonienė  tyčia, aktyviais savo veiksmais padarė keturis tarnybinius pažeidimus, iš jų trys yra vertinami kaip šiurkštūs, vienas – tęstinis, praneša prokuratūra.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: