Kelmėje pristatoma V. Kašinsko etnotapybos paroda „Mitologiniai akmenys“ (0)

V. Kasinskas paroda Mitologiniai akmenys

Rengėjų nuotr.

Liepos 12 d., trečiadienį, 14 val:  Kelmės kultūros centro Juozo Liaudansko galerijoje (II a.) bus pristatoma Virginijaus Kašinsko etnotapybos paroda „Mitologiniai akmenys“. Ši Virginijaus Kašinsko etnotapybos paroda – tai mūsų protėvių dvasinės kultūros aidas.

Kiekvienam lietuviui būtina stengtis suvokti savo tautą, kurioje gimėme, jos kultūrą, perimti senolių ir tėvų dvasinę patirtį, kalbą, etnines tradicijas ir papročius, visa tai puoselėti ir perduoti ateinančioms kartoms.

Nors visa tai mes išgyvename betarpiškai, tačiau sąmoningas gilinimasis atveria nuostabius lietuvių tautos per amžius sukauptus dvasinius klodus išsaugotus mituose, legendose, pasakose, dainose, šokyje, muzikoje ir dailėje.

Parodoje eksponuojami paveikslai sukurti 2008-2009 m. Lopaičių enomitologiniame komplekse (Rietavo sav. Tverų sen.) tapybos plenerų metu.

Lopaičių alkakalnio erdvėje gausu akmenų kuriuose matosi žmonių vedai, figūros, pėdsakai ar gyvūnų atvaizdai bei įvairūs ženklai kurie primena  mums gilią senovę. Tai mūsų protėvių dvasinės kultūros aidas.

Mitologinius akmenis galima pristatyti kaip Stabakūlius.

 Stabakūliai yra senovės lietuvių garbinimo ir kulto akmenys. Jie būna nuo 1 m. iki 1,5 m. aukščio. Stabakūlio varde išliko senieji pavadinimai „stabas“  ir „kūlis“.  Kai kurie jų ir dabar  vadinami „mokais“.

Lietuvoje archeologiniais paminklais laikomi įvairūs akmenys su įvairiais neįprastais ženklais  ( žmogaus ar gyvūnų pėdomis, žmogaus bei gyvūno  bruožais, iškaltais simboliniais ženklais, dubenimis bei keistų formų ir dydžių).  Pasakojamuose, legendose, sakmėse ir padavimuose  apie visus tokius akmenis akcentuojama, kad tai suakmenėję žmonės, arba akmenys turintys įvairių antgamtiškų galių arba kokiu tai būdu susiję su mitinėmis būtybėmis. 

Parodą bus galima aplankyti iki nuo liepos 5-os d. iki rugpjūčio 25 dienos.

Virginijus Kašinskas gimė 1955 m. Šilalės rajone, Žemaitijoje. 1981-1987 studijavo ir baigė Vilniaus dailės institute ( dabar Dailės akademija) tapybos specialybę. Nuo 1992 Lietuvos dailininkų sąjungos narys. Lietuvių etninės kultūros draugijos narys. Lietuvių etninės kultūros ugdytojų sąjungos narys. Nuo 2005 m. jam suteiktas meno kūrėjo statusas. Nuo 1987 m. saurengė 87 personalines tapybos ir piešinių parodas Lietuvoje ir užsienyje.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: