Kaip pasisemti magiškų galių gamtos kupėjimo metu? (0)

Rasos šventė | Alkas.lt, V. Daraškevičiaus nuotr.

Rasos šventė | Alkas.lt, V. Daraškevičiaus nuotr.

Birželio 30 d. 18 val. Etnografinėje sodyboje ir Senovinėje dangaus šviesulių stebykloje Kulionyse, Molėtų raj. vyks žolininkės Almiros Didžiokienės paskaita „Rasos – gamtos kupėjimo šventė“ ir praktinis užsiėmimas – žoliavimas.

Vasaros saulėgrįžos laiku Molėtų krašto muziejininkai  kviečia į  jaukų pokalbį – paskaitą prie arbatos puodelio apie žolynų magiją ir jų gydomąsias galias bei praktinį užsiėmimą – žoliavimą apylinkių pievose. Be to, kartu su žolininke A. Didžiokiene bus galima pasigaminti natūralios kosmetikos, pasivaišinti tik ką prisirinktų žolelių arbata.

Birželio pabaigoje, Saulės grąžos metu, kai naktys būna trumpiausios, o gamta kupa, auga, klesti – švenčiama Rasos, Kupolinių arba Joninių šventė. Visos Europos tautos ją šventė nuo senų senovės. Lietuviai vasaros saulėgrįžos šventę švęsdavo savaitę ar net dvi.

Žolynai vasarvidžio metu turi daugiausia jėgos, vaistažolės – gydomųjų savybių. Švenčių išvakarėse merginos nuo senų senovės eidavo rinkti žolynų – kupoliauti. Tai pilnaties, brandos, kupos metas, didžiausia gyvybinių jėgų sankaupa, palankiausias laikas naujos gyvybės pradėjimui.

Šiuo metu pievose, miškuose, paupiuose galima rasti įvairiausių žolynų. Žolininkės pataria prisiskinti laukinių aviečių stiebų, žemuogių lapų su uogomis, čiobrelių, liepų žiedų, mėtų ir kt. žydinčių augalų.

Registracija į renginį: daiva.vaiskuniene@gmail.com

Etnografinė sodyba | A.Baltūsio nuotr.

Etnografinė sodyba | A.Baltūsio nuotr.

Nereikia pamiršti prisiskinti ir dažnai nevertai pamirštamos dilgėlės. Ji tinka ne tik gydymuisi, plaukų stiprinimui, bet ir kaip „daržovė“ sriubai.  Dilgėlė – geležies šaltinis, todėl nepamainoma vaistažolė sergant mažakraujyste, o ir gydytis galima skaniai išsivirus dilgėlių sriubą. Jos receptas labai nesudėtingas. Skinti dilgėles sriubai reiktų kuo jaunesnes. Prieš dedant į puodą su išvirtu sultiniu, dilgėles reikia nuplikyti karštu vandeniu. Ir dar įmesti pagal skonį: bulvių, pakepintų svogūnų, morkyčių ir kt. daržovių, įpjaustyti 2–3 virtus kiaušinius. Prieš valgant sriubą tinka užbalinti grietine.

Rasos šventės išvakarėse surinkti žolynai labiausiai tinka ne tik vaistams, bet ir, kaip slapčiomis iki šiol tiki dauguma merginų, nulemia laimę ir ateitį. Merginos iki šių dienų per Rasas iš devynių skirtingų žolynų suskina kupoles, pina vainikus ir meta ant medžio (iš kelinto karto užmesi – po tiek metų ištekėsi), ieško „raganos“, kuri nuspės iš surinktos kupolės ateitį, leidžia vainikėlius į upę.

Tad reikėtų nepraleisti laiko veltui ypatingu Vasaros saulėgrįžos metu, o kartu su patyrusia žolininke Almira Didžiokiene leistis į kartu į pievas, įsiklausyti į aplinką, pasinaudoti magiškomis gamtos galiomis.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Mes baltai, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: