Indijos Užsienio Reikalų Ministras Užupyje atidengs konstituciją sanskrito ir hindi kalbomis (0)

uzupis-indai

Užupio ir Indijos oficialių santykių užmezgimo pradžia 2016-03-19 | Rengėjų nuotr.

Gegužės 25 d. Vilniaus Užupyje minint Indijos ir Lietuvos Respublikų diplomatinių santykių 25 metų sukaktį,  bus iškilmingai atidengtos Užupio Respublikos Konstitucijų lentos sanskrito ir hindi kalbomis. Iškilmėse dalyvaus gegužės 24-27 dienomis į Lietuvą oficialaus vizito atvykęs Indijos Užsienio Reikalų Valstybės ministras M. J. Akbar, Indijos Ambasadorius Lietuvai J. E. Adžajas Bisaria (Ajay Bisaria) ir Užupio Respublikos premjeras Sakalas Gorodeckis.

Užupio konstitucija šiuo metu yra išversta į daugiau nei 50 kalbų, o Užupio Respublikos Konstitucijų sieną Paupio gatvėje puošia 26 lentos viso pasaulio kalbomis. Pirmą sykį vienoje ceremonijoje, dalyvaujant garbiems užsienio svečiams, bus atidengiamos dvi lentos:  hindi ir sanskrito kalbomis. Lentelių atidengimo iškilmės yra atviras kultūros renginys, skirtas suartinti skirtingas tautas išsaugojant jų tapatybę ir atsispiriant kosmopolitizmo įtakai.  Iškilmėse skambės tradicinė indų muzika bei pasirodys Indijos klasikinio šokio Kathak atlikėjai, viešai bus išsakomi tautų santykių lūkesčiai, dažniausiai liekantys diplomatinių susitikimų užribyje.

Garbės Konsulo Radžinderis Čaudharis (Rajinder Chaudhary) žodžiais, Užupio konstitucija yra genialus aukščiausias šalių draugystės atspindys – jos kuriamas poveikis visuomenėje ir diplomatijoje nenusileidžia nešamai pozityviai nuotaikai ir džiaugsmui, užkoduotam šmaikštumo gaidelėmis papildytuose įstatymuose.

Užupio bendruomenė kuria tiesioginius ir nuoširdžius tarptautinius santykius tarp žmonių ir kultūrų kitokiais nei įprasta būdais. Užupio Respublikos premjeras Sakalas Gorodeckis tvirtina:  „Džiaugiamės, kad Užupio Respublikos Konstitucijos sieną pagaliau papuoš gimininga lietuvių kalbai ir lietuvio sielai sanskrito kalba. Užupiečiams taip ir neaišku, kodėl mes tuos šiltus ir mielus kraštus prieš kelis tūkstantmečius palikome. Simboliška, kad antrą Konstitucijų sienos dalį pradeda hindi kalba, kuri antra pasaulyje pagal kalbančiųjų kiekį. Dabar galime būti ramūs, kad Užupio Respublikos vertybes galės be vargo perskaityti didžioji pasaulio gyventojų dalis. Didžiuojamės, kad Užupio gyventojų vertybėms nėra abejingi ir Indijos Respublikos diplomatijos vadovai. Atsidėkodami už rūpestį Užupio vertybių skleidimu, galime užtikrinti, kad Užupyje premjeras neplanuoja sirgti sloga ir dės visas pastangas mūsų tarptautinius santykius pakelti į daug aukštesnį atvirumo ir supratimo lygį.“

Prieš du dešimtmečius Užupio bendruomenė ir jos žmonės Vilniaus miestui ir pasauliui padovanojo Užupio Respubliką – Europoje ir už jos ribų pagarsėjusį bendruomenės kolektyvinį kūrinį, nuolat besivystantį, tobulinamą ir plėtojamą. Užupio Respublika kaip bendruomeninis, kultūrinis, meninis ir socialinis judėjimas dažnai lyginamas su Monmartru (Paryžius) ir Kristianija (Kopenhaga). Užupio Respublikos sukūrimas reikšmingai prisidėjo prie apleisto ir pavojingo Užupio atgaivinimo, pavertė jį stipria turistų ir kitų lankytojų traukos vieta, kūrėjų įkvėpimo šaltiniu, suformavo savitą bendruomeninį tapatybę ir sukūrė atvirą kūrybos erdvę, nepaskęstant pilname pagundų kosmopolitiniame liūne.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: