Šalies vaikų vasaros stovykloms šiemet paskirtas 1 mln. eurų (0)

emaze.com nuotr.

emaze.com nuotr.

Lietuvos vaikų vasaros poilsiui įvairiose šalies stovyklose, švietimo ir kitose įstaigose šiemet valstybė ir savivaldybės ketina išleisti 1 mln. eurų, penktadaliu daugiau nei pernai. Švietimo ir mokslo ministerija tam skiria 300 tūkst. eurų. Dar 700 tūkst. eurų vaikų vasaros stovykloms planuoja skirti savivaldybės.

„Labai sveikinu ir palaikau augančią savivaldybių iniciatyvą organizuoti prasmingą vaikų vasaros poilsį ir tam didinti išlaidas. Itin svarbu, kad vaikų ugdymas tęstųsi ir vasarą, kad jie galėtų prasmingai ir įdomiai leisti laisvalaikį“, – sako švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

Ministerijos lėšomis bus finansuojamos įvairios mokomosios programos stacionariose stovyklose. Stovyklos siūlys sveikos gyvensenos, pilietiškumo, karjeros planavimo, verslumo, inžinerinio ugdymo ir kitas programas.

Apie 90 proc. stovyklautojų bus apmokama iki 30 proc. stovyklos kainos, vaikams iš socialiai remiamų ar gausių šeimų, neįgaliesiems, imigrantams – 95 proc. Stovyklauti Lietuvoje kviečiami ir užsienyje gyvenantys lietuvių vaikai, taip pat vaikai iš Lietuvos tautinių mažumų mokyklų.  Į stovyklas priimami visi mokyklinio amžiaus vaikai.

Savivaldybės dažniausiai vaikams vasarą finansuoja dienos stovyklas mokyklose, bibliotekose, kitose švietimo ir kultūros įstaigose, bendruomenės namuose, turizmo sodybose, gamtoje.   

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: