„Baltų genas“: B. Jasiūnaitė apie lietuvių mitinį „valgiaraštį“ (audio) (1)

Birutė Jasiūnaitė | youtube.com stop kadras

Birutė Jasiūnaitė | youtube.com stop kadras

Dvidešimt devintoje radijo laidoje „Baltų genas: mes ir senovės lietuvių mitai, legendos, simboliai“ Vilniaus universiteto, Baltistikos katedros profesorė dr. Birutė Jasiūnaitė pasakoja apie lietuvių valgių simboliką.

„Kiekvienas gyvas sutvėrimas, o žmonių fantazija dažnai suteikia šitiems visokiems veikėjams ir žmogaus pavidalą, valgyti tai nori! Viską jie valgo. Valgo jie duoną, valgo jie blynus, labai mėgsta košę, sriubą kartais. (…) Kada pradeda dabar šnekėti, kad kugelis ir cepelinai yra lietuvių tautinė virtuvė, tai man juokas ima,“ – sako B. Jasiūnaitė.

Ankstesnėje laidoje dr. Birutė Jasiūnaitė kalbėjo apie dažniausiai mūsų tautosakoje sutinkamą mitinę būtybę.

Laidos transliuojamos kiekvieną šeštadienį (kartojamos sekmadienį 14 val.) per radijo stotį „Extra FM“ (88,5 MHz Vilnius / 89,3 MHz Utena / 91,5 MHz Ukmergė / 93,2 MHz Panevėžys / 97,1 MHz Kaunas / 98,1 MHz Marijampolė / 98,5 MHz Šiauliai / 100,2 MHz Klaipėda).

Laidų autorė ir vedėja Nijolė Jačėnienė, rengėjas VšĮ „Vieno aktoriaus teatras“, informaciniai partneriai interneto portalas Alkas.lt, dienraštis „Vakarų ekspresas“. Projektą iš dalies finansuoja Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .

1 komentaras

  1. Kemblys:

    Nežinau kodėl kalbininkams ‘baltistams’ taip nepatinka lietuviški žodžiai..? Visa laida persunkta svetimžodžiais, kuriuos neva reikėtų suprasti kaip mokslinius žodžius 🙁
    Rusai po karo išnaikino mokslininkus, tai jų vietą užėmė vidutinybės. Apie savo dalyką dar šiek tiek nusimano, bet neturi jokios savigarbos. Atėjo laikas kai reikia saugoti lietuvių kalbą nuo KALBININKŲ! Negalima jiems atleisti ir dviskaitos išmetimo iš lietuvių kalbos.
    Įdomu, ar dr. Birutė Jasiūnaitė valgytų lietuviškus šaltibrščius, kuriuose plaukiotų silkės gabaliukai, bananai ir kavos tirščiai?!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: