„Aktualioji istorija“: Lietuvos atsakas į kryžiuočių iššūkį (video) (4)

Gintaras Songaila ir Tomas Baranauskas | Alkas.lt nuotr.

Gintaras Songaila ir Tomas Baranauskas | Alkas.lt nuotr.

„Aktualiosios istorijos“ laidoje toliau gilinamės į viduramžių Lietuvos istorijos paslaptis. Kaip kryžiaus žygiai paveikė Lietuvos valstybę ir visuomenę? Ar tik dideli nuostoliai, krašto niokojimas, ekonominė blokada, visų jėgų pajungimas karui ir karybai buvo išskirtiniai viduramžių Lietuvos valstybės bruožai?

Bet juk tuo pačiu metu brendo ir Lietuvos šlovės metas – buvo kuriama Lietuvos imperija „nuo jūros iki jūros“… Ką bendro turi kovos su kryžiuočiais vakaruose ir šiaurėje su Lietuvos valstybės plėtra rytuose ir pietuose? Kaip vyko šioji plėtra? Kas buvo Lietuvos partneris ir priešininkas šiose žemėse? Rusia? Betgi ji tuo metu kaip savarankiškas politinis subjektas neegzistavo. Rusioje kryžiavosi Lietuvos ir Aukso ordos interesai.Kaip Lietuva sugebėjo varžybose su Aukso orda pajungti savo valdžiai didžiąją Rusios dalį ir ką tai davė kovų su kryžiuočiais frontui?

Šiuos ir kitus klausimus svarsto laidos vedėjas Tomas Baranauskas ir dokumentinio filmo „Saulės mūšis“ scenarijaus autorius Gintaras Songaila.

Kategorijos: Aktualioji istorija, Alko radijas, Istorija, Kultūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

4 komentarai

 1. lyvis:

  Kas tą Songailą kutena jisai net nusidėti negali, o kniaukalui tenka būti prorusiškai rimtam neįšeina jam kikenti. lyvis

 2. kk2:

  Algirdo bandymas paimti Maskvą strategiškai buvo klaida, nes jei mes ir būtumę ją paėmę aš nemanau, kad mes ją būtume išlaikę ilgai savo rankose, nes Maskva ankščiau ar vėliau būtų iškilusi, dėl to , kad rusų kunigaikštyščių turto kontrolė neišvengiamai stiprino Maskvos hegemoniją, be to Maskvoje buvo įsikuręs visų stačiatikių metropolitas. Taigi rusų žemių vienijimosi procesas aplink Maskvą buvo neišvengiamas.

 3. įdomioji eurosavivoka …kukliai kryžiuotiška

  (vaikams)
  “EU Map for children”

  https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/1c/a3/74/1ca374a9ff01a5077d8535a78f99d0b4.jpg

  Potsdamo…palikimo…nuo rugpjūčio 2 d. /1945/ vaizdeliu r y š k i u 🙂

 4. Ir Svalios mūšio, pelkių Žiemgaloje ties Pasvaliu kapaviečių net įdėmiai nepatyrinėjus ant kokios tai “Sualia-Saulia”
  Šiaulių pašones (užuot SVALIOS)… pergalę Žiemgaloje žemaičių link perleidinėt ar skubotumu vėlgi išmintinga???

  Bent ieškot “jaunieji tyrėjai” pradėtų, kas nuo Zenono Ivinskio ir Stasio Naginsko tyrimų U Ž V E S T A…
  kaip ir 1305 m. įrašų apie Vilniaus mūrų grožę Krokuvos žavesį nustelbiančių tikrumą ištikrinkit (austriškų).

  O detaliau, ne vien v a i k a m s
  https://www.google.lt/search?q=%22EU+Map+for+children%22&biw=1097&bih=534&source=lnms&sa=X&ved=0ahUKEwiFo_n6yrfRAhUDECwKHbqZB9YQ_AUIBSgA&dpr=1.75

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: