Kaune atidengtas ženklas Holokausto aukoms atminti (0)

Rengėjų nuotr.

Rengėjų nuotr.

Mirusiųjų atminimo dieną Kaune prisimintas tragiškas žydų istorijos tarpsnis, kuomet 1941 metų liepą Kauno tvirtovės VII forte buvo sušaudyta per 3 tūkst. žmonių. Masinių žudynių vietą čia nuo šiol žymės ženklas Holokausto aukoms atminti. Žydų bendruomenės atstovai sako, kad naujasis paminklas – brangus ir reikšmingas istorinės atminties išsaugojimas.

Iš žemės veržliai išnyrančios žvaigždės skulptūrą, pastatytą VII forto teritorijoje, iš juodo akmens sukūrė skulptorius Alfonsas Vaura. Aplink paminklą įrengtas apšvietimas, kad istorinė vieta būtų matoma ir tamsiuoju paros metu.

„Tai, ką įmanoma atkurti, tebūnie atkurta, o tai, ko jau nebegalime sugrąžinti, tegul išlieka mūsų visų atmintyje, – renginyje kalbėjo Kauno vicemeras Simonas Kairys. – Holokaustas yra visos Lietuvos tragedija, nusinešusi protu nesuvokiamą skaičių mūsų piliečių gyvybių. Tai parodo, kaip svarbu ginti šalia esančius ir kokia yra žmogiškumo kaina bei svarba. Tai sudėtingas ir skaudus momentas, tad visi turime nepamiršti istorijos ir nekartoti kažkada padarytų klaidų, kad tos aukos nenueitų veltui.“

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Taip pat skaitykite: