P. Gylys. Privačiam LRT – mokesčių mokėtojų parama (10)

Protesto akcija prie LRT, 2012 06 19 | Alkas.lt nuotr.

Protesto akcija prie LRT, 2012 06 19 | Alkas.lt nuotr.

LRT vaidmuo Lietuvos politiniame gyvenime turėtų būti ypatingų politologinių tyrimų objektu. Linas Kojala ir kiti jauni, mokslinio komunizmo nedėstę politologai iš TSPMI, jau seniai turėjo įspėti mūsų piliečius: vyksta faktinė LRT privatizacija, ji degraduoja. Ji vis mažesniu laipsniu vykdo  nacionalinio transliuotojo misiją teikdama neutralią informaciją, būdama nešališka kovotoja prieš korupciją. Viena iš nacionalinio transliuotojo misijų yra užtikrinti pliuralizmą, nuomonių įvairovę viešojoje erdvėje. To sunkiau tikėtis iš privačių transliuotojų, nes jie yra išlaikomi iš privačių išteklių, tačiau VISŲ mokesčių mokėtojų išlaikomas LRT turi sudaryti galimybes savo nuomonę pareikšti įvairioms žmonių grupėms, įvairias pažiūras turintiesiems. Tai pasakytina ir apie partijas. Visos partijos turi turėti galimybę būti išgirstos.  Tik tai užtikrinantis LRT bus tikras nacionalinis transliuotojas. Tai yra demokratijos elementorius, kurį per ketvirtį amžiaus turėjo išmokti ne tik politologai, žurnalistai, bet ir Lietuvos žmonės. Na, bent pilietiškai, aktyviai nusiteikusi, bendruoju gėriu besirūpinanti visuomenės dalis.

Tačiau taip nėra – demokratijos principai yra viešai trypiami. Tačiau deramos reakcijos nėra. Pavyzdžiui, mano pažiūrų žmogui kaip oro ir vandens LRT eteryje trūksta pasisakymų tikro patriotizmo, tikro viešojo intereso, bendrojo gėrio gynimo dvasia. Nėra joje ir nešališkos kovos su korupcija. Korumpuotas konservatorius ar liberalas ir korumpuotas socdemas turi būti traktuojami vienodai.  Bet taip nėra: visiškai blokuojamos Snoro, skolinimosi už fantastiškas palūkanas, galimos juodosios buhalterijos konservatorių partijoje ir kitos bylos.

LRT savo eteryje faktiškai užblokavo galimai korupcinę Eligijaus Masiulio istoriją. Iš kitos pusės, iki kosminių aukštumų buvo iškelta šaukštų ir kiaurasamčių istorija. Nors ir blokavimų, ir užaštrinimų LRT kaip neutralus, bendrąjį gėrį, viešąjį teisingumą turintis atstovauti nacionalinis transliuotojas, visose tose istorijose turėjo išvengti. Juk mokesčius už LRT išlaikymą moka ne tik konservatorių, liberalų, bet ir socdemų, darbiečių, valstiečių ir kitų partijų rinkėjai. Tačiau taip nėra, nes LRT pats, ar dėl kažkokių įtakų, užima išankstinę, šališką – teigiamą ar neigiamą – poziciją. Edmundui Jakilaičiui, Ritai Miliūtei ir kitiems LRT žmonėms konservatoriai ir liberalai yra kad ir kartais klystantys, bet geri politikai, o visi kiti – blogi, korumpuoti, tarnaujantys svetimoms jėgoms žmonės. Tai vykti nacionalinio transliuotojo eteryje neturi.

Nereikia būti dideliu politologu, kad suvoktum, jog tokiu savo elgesiu LRT esmingai įtakoja politinius procesus Lietuvoje. Taip pat ir paskutinių rinkimų rezultatus. Be to, daroma žala demokratijai. Tikra demokratija nesuderinama su informaciniu manipuliavimu.

Tačiau Lietuva yra stebuklų šalis. De facto dideliu laipsniu privatizuotai LRT rinkimus totaliai prapylusi valdančioji dauguma siūlo iš visų mūsų pinigų padidinti tariamam nacionaliniam transliuotojui finansavimą dar 3 mln. eurų.

Sutikčiau svarstyti tokį pasiūlymą tik vienu atveju – jeigu pasikeistų LRT vadovybė ir į jos vietą ateitų žmonės, kurie žino, kas yra viešasis interesas žiniasklaidoje, kas yra demokratija. Tačiau dabartinėmis sąlygomis finansavimo didinimą manau esant politiniu žioplumu. Arba politiniu mazochizmu. Primenu – mazochistas yra žmogus, kuris save kankindamas patiria malonumą…

Valdantiesiems primenu – privatūs transliuotojai išlaikomi iš privačių, grupinių šaltinių. Vadinasi, logiška būtų, jeigu savo LRT finansiškai paremtų konservatoriai ir liberalai. LRT remia juos, o pastarieji – LRT. Iš savo partinių išteklių.

Gaila, kad trapi Lietuvos demokratinė sistema yra praradusi nacionalinį transliuotoją ir jos žmones – E. Jakilaitį ir kitus. Juos nusavino „šventosios“ partijos. Bet socdemai ir kiti, iki šiol valdę, to nesuvokia. Arba kažko labai bijo. Tai, kas yra įvykę, nesuvokia ir nemaža dalis Lietuvos žmonių. Jie vis dar mano, kad LRT yra nacionalinė vertybė, nors ji, mums nematant ar „nematant“, yra virtusi partiniu turtu. Laikas praregėti, ponios ir ponai, jeigu rimtai ir sąžiningai galvojam apie savo valstybės ateitį.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė, Žiniasklaida | Žymos: , , , , , , , , , , .

10 komentarų

 1. lietuvis:

  str.yra nemaža dalis tiesos…

 2. Rimas:

  Ši situacija labai akivaizdžiai pasimatė priešrinkiminiu laikotarpiu.Konservatoriai ir liberalai turėjo galingą nemokamą ruporą.Totali kitų partijų kritika, nematant jose nė šapelio teigiamo.

 3. Bartas:

  Dar liko viena viltis, tai K. Pūkas. Nesijuokit. Jei jo nesuės , tai jis, turėdamas savo tv ir radiją, ir pasižadėjimą mums, turėtų pateikti tikrasias žinias . Palaukim.

  • LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

   Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija – patikimiausias ir
   moderniausias Baltijos šalių v_i_s_u_o_m_e_n_i_n_i_s transliuotojas (kurį pasisavino Lietuvai kenkėjiška neliustruotoji cccp komunist/kgb’istinė lsdp+ts-lkd+darbo+liberalų gauja).
   Dabar,
   mūsų v_i_s_u_o_m_e_n_i_n_i_s yra gaujos. Kad būtų tvarka šitoj vietoje, reikia ištrenkti kenkėjišką gaują iš mūsų žiniasklaidos. T_i_k tiek tereikia.
   Kęstučio Pūko yra Pūko.

 4. Taip:

  Daugelis straipsnyje pateiktų minčių yra teisingos ,išskyrius ,,pateptuosius konservatorius” ir socdemus. Tikrovė,mano galva,yra kita: LRT tai socdemų ir nūdienos liberalų propagandinė tvirtovė,tad,neveltui į LRT publicistines-analitines laidas visuomet yra kviečiami šių partijų ideologiniai ramsčiai,pvz.:Bruveris,Kirkilas,R.Valatka,Gaidys ir pan.Kartais į šiose laidose dalyvauja kitų politinių krypčių atstovai,bet dalyvių formatas belieka daumaž 3:1ar 4:2 neoliberalų ir socdemų naudai.Tai viena.Antra,- LRT kultūrinių,ypač muzikinių, laidų plotmėje ypatinga dėmesį / sklaidos ir finansinį/ skiria globalistinei kultūrai pirmenybę teikiant anglosasiškos muzikinės kūrybos sklaidai, pvz.: eurovizinės dainos projektas, Auksinis balsas/čia daugiausia mėgaujamasi nelietuviškomis dainomis/.net ,,Dainų dainelė” renginy vis dažniau jaunuoliai atlieka anglosasiškas dainas ir pan.Tad, naujos kadencijos Seimą raginčiau reformuoti iš esmės LRT ir LRT Tarybos personalinę sudėtį ir veiklos pobūdį.

 5. dr.Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

  Kauno dienos užblokuotas komentaras:
  Visos partijos ir visos valdžios šakos yra vieningos, kai reikia niekinti Lietuvos valstybę, kai reikia antikonstituciškai užgrobti valdžią. O jau paskiau prasideda skirtumai tarp jų pačių galių, kas labiau moka tyčiotis iš Valstybės.
  Visi rinkimai, ir šitie taip pat, buvo ir yra antikonstituciniai. Tą įrodymą, kad taip yra galima paskaityti pasiguglinus straipsnį “ULTIMATUMAS Seimui dėl LR teisinių pagrindų griovimo”. Tik miražas, kad jie yra skirtingi, jie vienodai niekina Lietuvos valstybę. Jiems ji tik pasipelnyjimo šaltinis.

 6. Gaila, kad trapi Lietuvos demokratinė sistema yra praradusi nacionalinį transliuotoją ir jos žmones – E. Jakilaitį ir kitus. Juos nusavino „šventosios“ partijos. Bet socdemai ir kiti, iki šiol valdę, to nesuvokia. Arba kažko labai bijo. Tai, kas yra įvykę, nesuvokia ir nemaža dalis Lietuvos žmonių. Jie vis dar mano, kad LRT yra nacionalinė vertybė, nors ji, mums nematant ar „nematant“, yra virtusi partiniu turtu. Laikas praregėti, ponios ir ponai, jeigu rimtai ir sąžiningai galvojam apie savo valstybės ateitį.” Išpindėjusiam ” Jakilaičiui įžūlią fizionomiją raudona derva lb tiktų.ŠLYKŠTU MATYTI-KLAUSYTI.LT IŠDAVIKŲ KLANO UOLUS CERBERIS…

 7. Gaila, kad trapi Lietuvos demokratinė sistema yra praradusi nacionalinį transliuotoją ir jos žmones – E. Jakilaitį ir kitus. Juos nusavino „šventosios“ partijos. Bet socdemai ir kiti, iki šiol valdę, to nesuvokia. Arba kažko labai bijo. Tai, kas yra įvykę, nesuvokia ir nemaža dalis Lietuvos žmonių. Jie vis dar mano, kad LRT yra nacionalinė vertybė, nors ji, mums nematant ar „nematant“, yra virtusi partiniu turtu. Laikas praregėti, ponios ir ponai, jeigu rimtai ir sąžiningai galvojam apie savo valstybės ateitį.PLIENINE ŠLUOTA REIKIA MĖŠTI LT ” ĖLITO ” MĖŠLO KRŪVĄ…TEISTI KARO LAUKO TEISMU.UŽ VALSTYBĖS IŠDAVYSTĘ SU PRICHVATIZUOTO TURTO KONFISKACIJA..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: