Ketvirtadienis, 20 rugpjūčio, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Naujienos Lietuvoje

Valstybė užtikrina teisinę pagalbą pensinio amžiaus žmonėms

www.alkas.lt
2016-09-29 14:48:42
32
PERŽIŪROS
0
Senolės žodžiai Lietuvai
senoles-zodziai-lietuvai-stopkadras
Senolė | youtube stop kadras

Spalio 1 d. – Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena. Mūsų valstybė užtikrina nemokamą teisinę pagalbą pagyvenusiems žmonėms.

Pagalba prisiteisiant išlaikymą iš užsienyje gyvenančių artimųjų, įvairiausių dokumentų, susijusių su turto atidalinimu ir įteisinimu tvarkymas, dokumentų sutvarkymo senaties terminų atnaujinimo problemų sprendimas, pensijų perskaičiavimas – tai tik keletas atvejų, dėl kurių pagyvenę žmonės dažniausiai kreipiasi pagalbos į Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybą ir prašo advokato paslaugų.

Valstybės garantuojama teisine pagalba, kuomet reikia advokato pagalbos, gali pasinaudoti daugelis pagyvenusių žmonių, nes jų pajamos dažnai neviršija antrinei teisinei pagalbai gauti nustatyto turto ir pajamų lygio.

„Dažniausiai pagyvenę žmonės į mūsų tarnybą kreipiasi dėl pensijų dydžio perskaičiavimo, dėl gyvenamojo būsto įgijimo įteisinimo pagal įgyjamą senatį (kai žmogus senais laikais gavo iš kolūkio gyvenamąjį būstą, kuris neturi savininko, gyveno tame būste daugiau nei 10 metų, o dabar reikia įteisinti nuosavybę), dėl konfliktinių situacijų su kaimynais ar artimaisiais ir pan. Labai dažnai pasitaiko, kad pagalbos kreipiamasi dėl turto atidalijimo ir įteisinimo, kuomet norima testamentu jį palikti pasirinktam žmogui. Neretai paaiškėja, kad turtas priklauso skirtingiems savininkams, todėl pirmiausia reikia jį atidalinti ir tas dalis įteisinti“, – sako Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybos direktorė dr. Anželika Banevičienė.

Anot direktorės, augant emigracijai, seni ir ligoti tėvai ar globėjai dažnai yra palikti vieni Lietuvoje be priežiūros, artimųjų palaikymo ir išlaikymo. Tokiai atvejais situacija nebėra beviltiška – užsienis neišgelbės tų, kurie vengia atlikti savo prievolę, nes yra galimybė prisiteisti išlaikymą ir iš emigravusiųjų.  Visai neseniai viena pagyvenusi moteris prisiteisė išlaikymą iš Airijoje gyvenančios savo dukros, „užmiršusios“ rūpintis savo mama, kuri ją ne tik užaugino, bet ir jai daug padėjo jau suaugusiai.

„Vyresni žmonės vis drąsiau kreipiasi į mus dėl išlaikymo prisiteisimo, kuomet jų artimas žmogus, kuriam priklauso šią prievolę vykdyti, yra išvykęs iš Lietuvos. Stodama į Europos Sąjungą mūsų šalis prisijungė prie tarptautinių susitarimų (ES Tarybos Reglamento 4/2009 ir 2007 m. Hagos konvencijos) dėl jurisdikcijos, taikytinos teisės, teismo sprendimų pripažinimo ir vykdymo bei bendradarbiavimo išlaikymo prievolių srityje. Jais vadovaujantis, kiekviena šiuos dokumentus pasirašius šalis turi centrines institucijas, kurios padeda savo piliečiams prievolių išieškojimo srityje. Lietuvoje tokios centrinės institucijos yra dvi – Vaikų išlaikymo fondas rūpinasi vaikų išlaikymo, Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnyba – suaugusių žmonių išlaikymo prievolių vykdymu“, – sako tarnybos vadovė A. Banevičienė.

Susitarimai dėl išlaikymo prievolių vykdymo galioja tarp ES valstybių narių (išskyrus Daniją), taip pat Norvegijos, Ukrainos, Albanijos, Bosnijos ir Hercegovinos.

Pagal nustatytą tvarką šalių centrinės institucijos bendrauja tarpusavyje, tiesiogiai pats kitos šalies pilietis ten kreiptis negali. A. Banevičinės nuomone, senyvo amžiaus, nedarbingi, turinys negalią žmonės dažnai net nežino, kad jie turi teisę į išlaikymą, ir ta prievolė gali būti priskirta ne tik Lietuvoje gyvenantiems vaikams ar giminaičiams, bet ir į užsienį išvykusiems. Svarbu ir tai, kad į centrines institucijas dėl išlaikymo prievolių išieškojimo gali kreiptis absoliučiai visi gyventojai, neatsižvelgiant į jų pajamų ir turto lygį. Centrinės institucijos padeda parengti dokumentus, pasirūpina vertimais į reikiamą kalbą, persiunčia dokumentus, teikia informaciją apie proceso eigą – visos šios paslaugos gyventojams teikiamos nemokamai.

„Ir jaunesni, ir vyresni žmonės gali gauti teisinę pagalbą dėl labai įvairių dalykų, kuomet neatsižvelgiama į turtą ir pajamas. Vienas iš tokių atvejų – kuomet asmeniui yra nustatytas ypač didelių specialiųjų poreikių lygis. Žmonės turėtų konsultuotis ir klausti mūsų tarnybos specialistų, kuomet tik iškyla advokato paslaugų poreikis. Labai dažnai būna, kad žmogus gali be problemų gauti nemokamą teisinę pagalbą, tik jis pats to nežino“, – ragina dažniau konsultuotis ir išmokti ginti savo teises Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybos vadovė A. Banevičienė.

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. V. Sinica. Valstybė žino geriau – tėvai vaikų nebeauklės
  2. Vyks tarptautinė konferencija „Vaiko teisių apsauga: ar valstybė perims tėvų vaidmenį?“
  3. Spaudos konferencija: Vaiko teisių apsauga: ar valstybė perims tėvų vaidmenį? (tiesioginė transliacija, video)
  4. D. Paukštė. Ketvirtį amžiaus trunkantis nesusipratimas
  5. V. Žukienė. Lietuvoje vėl formuojama valstybė valstybėje
  6. A. Sinicė. Valstybę atkūrėme, atkurkime ir Tautos savimonę
  7. Vaiko teisės tėvų skyrybų akivaizdoje – problema, kurią būtina spręsti
  8. Visuomenė sujudo dėl dvejus metus vilkinamo Konstitucijos įstatymo pakeitimo
  9. Įvaikinimui kenkia nepalanki visuomenės nuomonė
  10. T. Bružaitė. Konvencija dėl smurto prieš moteris: prie ko čia vyskupai? Kodėl Vyriausybė tyčiojasi iš NVO?
  11. Seimas naujai reglamentavo tėvų pareigą išlaikyti savo vaikus, sulaukusius pilnametystės
  12. P. Gylys: Ginkime Lietuvos vaikus Norvegijoje ir kitose šalyse
  13. Visas pasaulis pasmerkė vaikų grobimo sistemą (video)
  14. Lietuvoje vyksta diskusijos – kas yra šeima
  15. Lietuvos tėvų ir jaunimo organizacijos paragino EP nepritarti genderizmo ideologijos diegimui mokyklose

Naujienos iš interneto:

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Degalinė
Lietuvoje

Degalinių sąjunga ragina įvertinti ne tik akcizo mažinimo, bet ir aukštų degalų kainų kainą valstybei

2026 08 20
Juozas Olekas
Lietuvoje

Baltijos šalių parlamentų vadovai patvirtino bendrus saugumo ir paramos Ukrainai prioritetus

2026 08 20
Palapinių statymas saugomose teritorijose
Gamta ir žmogus

 „Poilsiauk atsakingai“: aplinkosaugininkai nustatė 191 pažeidimą

2026 08 20
Kelio darbai
Lietuvoje

Pradedamas Žeimių gatvės Jonavoje tvarkymas

2026 08 20
Arvydas Anušauskas
Lietuvoje

A. Anušauskas siūlo keisti buvusių KGB archyvų prieinamumo tvarką

2026 08 20
Kaune naujose erdvėse vietos ras per tuziną sporto šakų
Lietuvoje

Kaune naujose erdvėse vietos ras per tuziną sporto šakų

2026 08 20
Klaipėdos zoologijos sodas
Gamta ir žmogus

Prašoma Klaipėdos zoologijos sodui išduoto leidimo galiojimo panaikinimo

2026 08 20
Druskininkai vėl kviečia į tradicinę vasaros šventę „Vasaros aidai“
Kultūra

Druskininkai kviečia į vasaros aidų kupiną savaitgalį

2026 08 20
Į Kauną sugrįžo Tarptautinis skulptūros simpoziumas
Kultūra

Į Kauną sugrįžo Tarptautinis skulptūros simpoziumas: 20 menininkų darbai papuoš miestą

2026 08 20
Technologijos leidžia mišką vertinti daug kartų tiksliau
Gamta ir ekologija

Tauragės regione vykdomas išskirtinis bandomasis projektas – miško lazerinis skenavimas iš oro

2026 08 20
Baltijos kelias
Istorija

Klaipėdiečiai Baltijos kelio dieną minės Sąjūdžio parke

2026 08 20
Technologijų pažanga
Mokslas

Pasaulio bibliotekos sprendžia, kaip užtikrinti, kad technologijų pažanga nepadidintų atskirties tarp žmonių

2026 08 20

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • Pritariu apie R. Ambraziejienė, A. Žarskus. Kalba ir būtis
  • Dainius Razauskas apie R. Ambraziejienė, A. Žarskus. Kalba ir būtis
  • Danielius Sačkovas apie R. Armaitis. Kai karas pasikeitė, o „ekspertai“ dar ne
  • Švietimo kursai apie Druskininkai kviečia į vasaros aidų kupiną savaitgalį

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Degalinių sąjunga ragina įvertinti ne tik akcizo mažinimo, bet ir aukštų degalų kainų kainą valstybei
  • Baltijos šalių parlamentų vadovai patvirtino bendrus saugumo ir paramos Ukrainai prioritetus
  •  „Poilsiauk atsakingai“: aplinkosaugininkai nustatė 191 pažeidimą
  • Pradedamas Žeimių gatvės Jonavoje tvarkymas

Kiti Straipsniai

Vaikai

Seimas turės grįžti prie seksualinių nusikaltėlių prieš vaikus registro

2026 08 17
Pusryčių dėžutėje – sveikatai palankūs užkandžiai

Kai vaikas „nevalgo“: kada reikėtų sunerimti?

2026 08 15
Vaikas su akiniais

Vaiko pasaulis turi būti ryškus: akinių lęšiai vaikams kompensuojami

2026 08 15
Automobilis

Kas penktas lietuvis negali atsakyti kiek jam kainuoja automobilis

2026 08 15
Avarija

Ugniagesiams gelbėtojams gelbėjimo darbų daugėjo autoįvykiuose

2026 08 14
Vaikai

Valstybės kontrolė: vaiko galimybės gauti švietimo pagalbą neturėtų priklausyti nuo vietos

2026 08 12
Darželis-pradinė mokykla

Sostinėje išduotas leidimas statyti naują darželį-pradinę mokyklą

2026 08 11
pixabay.com, Vika_Glitter nuotr.

Kodėl vasarą vaikui neužtenka būti tiesiog užimtam?

2026 08 08
Tėvai, vaikas, kūdikis

Per pirmąjį pusmetį registruota mažiau gimusių vaikų nei pernai

2026 08 07
Ugniagesiai gelbėtojai

Per 7 mėnesius ugniagesiai išgelbėjo 247 žmonių gyvybes

2026 08 07

Skaitytojų nuomonės:

  • Pritariu apie R. Ambraziejienė, A. Žarskus. Kalba ir būtis
  • Dainius Razauskas apie R. Ambraziejienė, A. Žarskus. Kalba ir būtis
  • Danielius Sačkovas apie R. Armaitis. Kai karas pasikeitė, o „ekspertai“ dar ne
  • Švietimo kursai apie Druskininkai kviečia į vasaros aidų kupiną savaitgalį
  • Vilna apie Druskininkai kviečia į vasaros aidų kupiną savaitgalį
Kitas straipsnis
Šalies didmiesčiuose – aukštas oro užterštumo lygis

Pasirašyta sutartis dėl kogeneracinės jėgainės statybos

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | DARBO SKELBIMAI

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai