„Baltų genas“: A. Girininkas apie baltų etnogenezę (audio) (23)

Algirdas Girininkas | asmeninė nuotr.

Algirdas Girininkas | asmeninė nuotr.

Dešimtoje radijo laidoje „Baltų genas: mes ir senovės lietuvių mitai, legendos, simboliai“  Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto, Istorijos ir archeologijos katedros, vyriausiasis mokslo darbuotojas prof. habil. dr. Algirdas Girininkas kalba apie baltų etnogenezės ir archeologinių tyrimų naujienas.

„Pirmasis žmogaus rankų dirbinys – kūjelis, pagamintas iš Šiaurės elnio rago, arba mokslinėje literatūroje vadinamas „Liungbiu“ tipo dirbinys, 2015 m. aptiktas Šnaukštų karjere (Klaipėdos r.) ir datuotas 43–41 tūkstm. pr. m. e., rodo, kad Lietuvos teritorijoje žmonių gyventa vėlyvojo paleolito pradžioje, kai Europos teritorijoje dar galėjo gyventi Neandertalio žmonės.“

Ankstesnėje  laidoje prof. dr. Rimantas Balsys pasakojo apie pagoniškuosius lietuvių ir prūsų aukojimus.

Laidos bus transliuojamos kiekvieną šeštadienį (kartojamos sekmadienį) per radijo stotį „Extra FM” (88,5 MHz Vilnius / 89,3 MHz Utena / 91,5 MHz Ukmergė / 93,2 MHz Panevėžys / 97,1 MHz Kaunas / 98,1 MHz Marijampolė / 98,5 MHz Šiauliai / 100,2 MHz Klaipėda).

Laidų autorė ir vedėja Nijolė Jačėnienė, rengėjas VšĮ „Vieno aktoriaus teatras“, informaciniai partneriai interneto portalas Alkas.lt, dienraštis „Vakarų ekspresas“. Projektą iš dalies finansuoja Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.

Kategorijos: Garsai, Istorija, Kultūra, Mes baltai, Religija, Vaizdai ir garsai, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

23 komentarai

 1. Žemyna:

  Ar skaitėte LRyte? Šį kartą verta.
  Tai tik Lukošiaus apžvalga, ne pati tyrimo ataskaita, tačiau vis šis tas:

  „TYRĖJAI ATKŪRĖ VISŲ EUROPOS KALBŲ MOTINĄ. SKAMBA LIETUVIŠKAI”
  /it.lrytas.lt/laboratorija/tyrejai-atkure-visu-europos-kalbu-motina-skamba-lietuviskai.htm

 2. Išeitų, kad “virvelininkai” nebuvo indoeuropiečiais, tai kokiai kalbų grupei, tautai jie yra priskirtini. Beje, kokios galėtų būti priežastys to, kad Baltijos jūra bronzos amžiuje mūsų pakrantėje gintaro neplovė. Visa tai siejasi su baltų kilmės istorija, todėl yra įdomu.

 3. Prusas:

  labai erzina sita vedeja…kisa savo trigrasi visur ir kisa durnai…leistu zmogui kalbeti tai viska ir tiksliau ir greiciau pasakytu

 4. Prusas:

  virvelininkai nebutinai yra atskiros tautos, tai gali buti luomo atstovai, o be to nebutinai viena kultura apraso visa baltu kultura, nes net tikejimo vienodo nebuve ir vieni labiau zalcius garbino kiti azuolus treti dar ka nors, taciau is Gerodoto zinome kad lauku ir misku zmones buvo tos pacios tautos tik pasiskirste pagal veikla nes prisitaike prie gamtos salygu ir akivaizdu kad jei vienas kaimas gamino vienokius puodus tai kitas galejo gaminti kitokius ir nebutinai tarpusavyje apsiprekiauti

 5. neziniukas:

  Net Petras Didysis nezinojo kas tie Baltai. Is kur jie islindo taip netiketai ? Parodykite nors viena veikala iki 19 amziaus,kur butu pamineti Baltai.

 6. Atgalinis pranešimas: „Baltų genas“: A. Girininkas apie neolito gyvybės ir mirties simbolius (audio) | Alkas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: