Tautininkai rinks naują sąjungos vadovybę (109)

Tautininkai | Alkas.lt, N. Balčiūnienės nuotr.

Tautininkai | Alkas.lt, N. Balčiūnienės nuotr.

Gruodžio 19 d. 11 val. Vilniuje, Tarptautinėje teisės ir verslo kolegijoje (Laisvės pr. 58) Tautininkų sąjungos (TS) nariai rinksis į III po partijos atkūrimo suvažiavimą.

Suvažiavimas patvirtins pagrindinės TS programos tezės, su kuriomis Tautininkų Sąjunga dalyvaus 2016 metų Seimo rinkimuose. Taip pat ketinama priimti rezoliucijas svarbiais Tautos ir Valstybės gyvenimo klausimais, bei išrinkti naują sąjungos vadovybę: pirmininką, Tarybą, Etikos ir Kontrolės komisijas.

Į TS pirmininko pareigas buvo iškelti 6 kandidatai: dabartinis TS pirmininkas Julius Panka, žurnalistas Ričardas Čekutis, buvęs ilgametis Užupio seniūnaitis, Užupio Respublikos premjeras Sakalas Gorodeckis, politologas Marius Kundrotas, buvęs „Klaipėdos naftos“ įmonės direktorius Petras Pareigis ir Nepriklausomybės akto signataras Audrius Rudys. Tačiau artėjant suvažiavimui buvo paskelbta, kad trys kandidatai į TS pirmininko pareigas savo kandidatūras atšaukė A. Rudžio naudai. Tai padarė: J. Panka, M. Kundrotas ir R. Čekutis. Į 21-os vietos TS Tarybą iškelta 40 kandidatų. Skelbiama, kad į suvažiavimą iš visos Lietuvos buvo deleguota daugiau nei 200 delegatų, pakviesti garbingi svečiai.

ts-pirmininkai-tautininkusajunga.lt-nuotr

Sakalas Gorodeckis, Petras Pareigis, Audrius Rudys | tautininkai.lt nuotr.

„Sąjungos kryptis, programinės nuostatos ir vertybės nesikeis, keisis tik asmenybės partijos vadovybėje, tačiau Tautininkų Sąjunga ir toliau nuosekliai veiks tam, kad savo vertybes galėtų įgyvendinti rinkimų keliu patekusi į Seimą. Suvažiavime bus siūlomas partijos pavadinimo keitimas, nes mūsų sąjunga save kildindama iš tarpukario laikorapiu veikusios Lietuvių tautininkų sąjungos, jau tikriausiai pribrendo atstatyti istorinį jos pavadinimą“, – rašoma TS išplatintame pranešime spaudai.

Tikimės, kad šis suvažiavimas mūsų partijos narius įkvėps ir paskatins toliau nesustojant siekti  pagrindinio tikslo – visokeriopo lietuvių Tautos gerovės ir klestėjimo.

Štai ką sakė TS pirmininkas J. Panka suvažiavimo išvakarėse atsakydamas į Alkas.lt klausimą:

– Kokius svarbiausius spręstinus klausimus numatote kelti 2016-ųjų metų rinkimuose? 

Julius Panka | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Julius Panka | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

– Diskutuojant tarp suvažiavimo rengėjų išryškėjo keletas svarbių klausimų, kuriuos tautininkai norėtų akcentuoti artimiausiuose Seimo rinkimuose. Tai, visų pirma, tautos nykimas, gyventojų skaičiaus mažėjimas. Tautininkai yra įsitikinę, kad reikia skubių ir radikalių priemonių, jei nenorime, kad žodis lietuvis taptų tik muziejine vertybe, apkerpėjusiu eksponatu. Reikia pasiekti, kad mūsų šalyje auginti vaikus būtų prestižinis užsiėmimas. Kad nebadautų šeimos, kad trys ir daugiau vaikų šeimoje būtų tendencija, o ne retenybė. Reikia remti socialiai atsakingas šeimas.

Antras dalykas – tai migrantai. Lietuvą turi valdyti principingi žmonės, kurie drąsiai gintų mūsų valstybę nuo prievartinės kolonizacijos. Pabėgėliams pagalba turi būti suteikiama pasienio valstybėse ir tik laikina. Negali būti jokių kalbų apie integracijas kvotas ir panašius dalykus. Trečias svarbus dalykas – naujasis socialinis modelis, kuris įteisina vergovę, kai darbdavys yra šeimininkas, o darbuotojas užguitas tarnas. Tuo metu, kai kitos Europos šalys bando įteisinti 6 valandų darbo dieną, 30 valandų savaitę, Lietuvoje bandoma įvesti neribotą darbo laiką ir 60 valandų darbo savaitę.

Na ir paskutinis iš labai aktualių savalaikių klausimų apie kurį mes taip pat kalbėsimės suvažiavime – tai valstybinė kalba. Lietuvos piliečių dokumentai, gyvenviečių, upių ir gatvių pavadinimai privalo būti rašomi TIK lietuvių kalba be jokių išimčių. Valstybinėse mokymo įstaigose ugdymo procesas privalo vykti tik valstybine kalba išskyrus užsienio kalbų ir tautinių bendrijų mokinių gimtosios kalbos pamokas, – sakė TS pirmininkas.

Alkas.lt primena, kad 2011 m. birželio 19 d. tautininkai pasitraukė iš Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos, į kurią jie buvo įsilieję Tautininkų frakcijos teisėmis, protestuodami prieš TS-LKD vykdytą liberalią ir antitautinę politiką.  TS-LKD Tautininkų frakcijos taryba priešinosi TS-LKD kurtai koalicijai su antivalstybines nuostatas deklaruojančiu „Tomaševskio bloku“ ir  jam priklausančiais KGB statytiniais Vilniaus miesto savivaldybėje. Už aktyvų pasipriešinimą tokiai koalicijai grupė tautininkų lyderių buvo pašalinta iš TS-LKD vadovybės o tautininkų frakcijos pirmininkas Gintaras Songaila buvo net pašalintas iš TS-LKD partijos gretų.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

109 komentarai

 1. Kemblys:

  Štai ką sakė TS pirmininkas J. Panka:
  ,,Diskutuojant, akcentuoti, radikalių, muziejine, eksponatu, prestižinis, tendencija, socialiai” – TIEK SVETIMŽODŽIŲ PIRMUOSE KETURIUOSE tautininko SAKINIUOSE………….

 2. Būtų džiugu, jeigu Lietuvoje tarp tautininkų viršų imtų, kaip iš nuotraukos matosi, basanavičinė, o ne, kaip iki šiol jautėsi, tarpukario smetoninė – proLenkijos, atvedusi prie valstybės praradimo…

 3. Lina:

  Apmaudu, kad Alkas.lt nerado gražesnės Pareigio nuotraukos. Labai aišku už ką agituoja. Negražu

  • Gerb. Lina, galiu šiuo atveju apginti Alko redakciją, nes šią nuotrauką kaip reklaminę atsiuntė pats kandidatas. Jokios kitos nuotraukos niekur neradome, nes ponas Petras nuo pat partijos įkūrimo buvo labai užimtas ir labai retai dalyvaudavo mūsų renginiuose, todėl į foto objektyvą nepakliuvo…

  • Mintis:

   Gerbiama Lina,pagal M.Kundrotą krikščioniškam požiūryje kūnas nesusietas su dvasiniu būvimu,tai yra nesvarbu koks kūnas svarbu sielos grožis.Tai šiuo atveju nuotrauka neturi jokios reikšmės,įdomu visiems pasaulėžiūros,orgazicaninės galimybės.
   Pagal gerbiamą Marių baltiškoje(pagoniškoje)pasaulėjautoje kūnas susietas su dvasiniu gyvenimu,todėl gerbiamo kandidato sveiko lietuvio išvaizda,nesuprantama kodėl Jums netiko?O visus domina kaip jau minėjau pasaulėžiūros,pasaulėjautos ,Tautos išlikimo galimybės.

 4. Julius:

  tai jungimosi su JaunaLietuviais nebus kaip suprantu? taipogi planuojama dalyvauti seimo rinkimuose, o tam kartais nereik turėt 2000 narių nuo 2016?

 5. Nesu jokios partijos narys jau daug metų, bet manau, kad tautininkams, jei nori laimėjimų rinkimuose, reikia kietos rankos šalininko.
  Todėl atmesčiau A.Rudžio kandidatūrą, nes signatarai iš teisybės yra tie, kurie sužlugdė gero tikslo siekį – kaip tik tada įsigalėjo dabartinė rinkimų tvarka, kada balsuok už ką nori, bet laimės per savo sponsoriautus kandidatus piniguočiai.
  Manau, kad geriausias kandidatas būtų buvęs, pvz., toks, kuris nebijotų iškelti problemų sprendimą kiek įmanoma atviriau.
  Pvz.,
  – neįleisti į šalį jokių atvykėlių, bet jei tai neįmanoma pagal tarptautinius įsipareigojimus, tuomet jiems nesudaryti geresnių sąlygų nei turi mūsų žemiau skurdo ribos gyvenantys;
  – panaikinti ne valstybine kalba dėstančias mokyklas, nes reikia žmones ruošti sau, o ne kitoms valstybėms,
  ir t.t., ir pan.
  Visos partijos, iki šiol buvusios seime, nedirbo visuomenės daugumai ir to priežastis daugeliu atveju buvo pusiniai sprendimai, ko įtakoje ir įsigali parazitavimas Lietuvos valstybės atžvilgiu, o visuomenės daugumos atstovai – kitaip lietuviai yra priversti palikti Lietuvą.

 6. Jei būtų viena didelė tautinė partija per visą Lietuvą, tada tautinių/patriotinių/konservatyvių pažiūrų rinkėjų balsai neturėtų išsisklaidyti. Tačiau dabar yra kelios tokios partijos, tai žmonės, tikėtina, vėl skirtingai balsuos (panašiai kaip 2012-aisiais). Iš kitos pusės, dabar daug kalbama apie pabėgėlius ir naują socialinį modelį. Tai dalis nepatenkintų žmonių dėl to turėtų rinktis Tautininkų sąjungą. Dar yra kitos partijos: konservatorių, valstiečių… Jos gali irgi panašią programą pasiūlyti. Tautininkams reiktų pabrėžti kuo skiriasi nuo kitų partijų, kaip įgyvendins savo programą.

  • Seniai reikėjo keisti pavadinimą į Visuomenės daugumos partiją, nes tautininkus daug kas Lietuvoje įsivaizduoja (ir nemaža dalis tą įsivaizdavimą nuolat palaiko savo kalbomis prieš visuomenės daugumą, dėl ko iš pastarosios ir negauna balsų) kaip 1941 – ųjų metų kai kurių įvykių tęsėjus, dėl ko niekada už tautininkus nebalsuos.

  • Juozas:

   Dabar kaip niekad, na, kaip 1926 būtina STIPRI, PROTINGA nacionalistinė partija. Tik veiksmai jos turėtų būti kiek kitokie.
   TS pasirinko lengviausia kelią – “Jokių W” , parašais ją palaikė 70 tūkst., tiek maždaug ir gavo per seimo rinkimus LLRA.
   O reiktų dar ir PROTINGO ėjimo žirgu.

   • Ir kas tai būtų tas ėjimas? 🙂

    Ką turite omenyje sakydamas nacionalistinė?
    Ar tik neteigiate prorasiejinio supratimo, kad tai – smurtininkai?
    Nereikia čia subezdėtų “tiesų”: nacionalinė yra nuo žodžio nacija (visi piliečiai), o nacionalistinė, nacionalizmas yra svetimybės, nes priesaga ist žymi nelietuviškumą (lietuviški žodžiai su šia priesaga nėra sudaromi. Pvz.: seniai buvo traktoristai, dabar lietuvinama į traktorininkus), o tautininkai nėra nacionalistai, nes tauta – siauresnė sąvoka už naciją.
    Prašyčiau ateityje neskleisti svetimybių..

   • Jeigu 1926 metais būtų atėjusi “stipri, protinga nacionalistinė partija”, tai, akivaizdu būtų ėmusis ilgai nelaukiant atsiimti Vilnių, o įvyko priešingai. Iš esmės po perversmo politikoje Vilniaus atsiėmimas Lietuvos politikoje blėso – Lietuva panašėjo į užsimaskavusią Lenkijos vasalę. Netgi jau pačiame perversme Smetonos darytame Lietuvoje galima įžvelgti vasališkumą sekant panašiu įvykiu Pilsudskio įvykdytu Lenkijoje. Tai kieno ir prieš ką lošiant buvo padarytas tas 1926 m. “protingas ėjimas žirgu”…, atvedęs Lietuvą prie 1938 m. Lenkijos ultimatumo priėmimo, 1939 m. nėjimo į savo Vilnių ir galiausiai valstybės praradimo.

    • Juozas:

     Taigi, taigi, kaipgis – LitBel geriau.

     “Turėjome tikrų žinių, kad bolševikai ginkluojasi tikslu panaikinti Lietuvos laisvę ”
     ” Prasidedant jau atviram bolševikų bruzdėjimui, mes savo pasiryžimu apgynėm Lietuvos Nepriklausomybės likimą.”

     Taip majoras Plechavičius būsimam baisiam diktatoriui A.Smetonai 1926.XII.17 šeštą valandą ryto.

     Pilsudskis tuo metu jau buvo valdžioje nuo gegužės. Tik ypatingas proto bokštas galėjo pradėti karą su Lenkija. Ypač ypatingas.

     • Pats su savo LitBel’u panašus į močiutę, kuri gąsdindavo sakydama, vaikeliai, neikite į mišką, ba ten vilkas.

      Dėl Plechavičiaus pasakymo tai jis yra iš ten, kuomet sakoma- norint šunį mušti ir ant ežero lazdą rasi…

      Karinį Lenkijos pajėgumą gerai parodo 1939 m., kai prieš Hitlerio tankus stojo Lenkijos kavalerija. Be to, Lenkija nepriėjo prie jūros, o Gdynės uostas, kuriuo buvo leista jai naudotis, buvo kontroliuojmas JT. Taigi gabentis ginklus per jį negalėjo. 1926 m. Hitlerio dar nebuvo, Lietuvos santykiai su Vokietija buvo geri, su Sovietais taipogi. Taigi tarptautinės aplinkybės buvo panašios, kaip 1923 m. atsiimant Klaipėdą. Be to, lietuvių visuomenės nusiteikimas prieš Lenkiją, užgrobusią Vilnių, buvo palankus. Tai šia tau bobute ir devintinės dėl to “negalėjimo” dar 1926 m. atsiimti iš Lenkijos Vilniaus karine jėga.

      • Juozas:

       Tie Plechavičiaus žodžiai – iš karininkų kreipimosi į Smetoną, kad jis sutiktų prisiimti atsakomybę.
       Suareštavo daug komunistų, iš jų 4, (o tai beveik 1) procentas po teismo sušaudė.

       Lenkija su kavalerija puolė vermachto tankus, tas taip. Puolė visgi. Ir su Lietuvos kariuomene pakariautų bent jau skaičiumi.

       Dėl gerų santykių… taip, tik kad vokiečiai atsiėmė Klaipėdą, o sovietai – atvirkščiai. Paradoksas toks, ne visai malonus mums.

       Ir tai ne bobučių pasakos.

       • O ką, ar tuo metu nebuvo prieš Lietuvą veikiančių Lenkijos komunistų, ar net pilsudskininkų jais apsimetusių, ar “tie Plechavičiaus žodžiai” negalėjo būti iš anksto Smetonos ar kitų tautininkų perversmo organizatorių jam padiktuoti ir surepetuoti tokie, kad pateisintų perversmo būtinybę. Naivu, naivu, naivu – bobutiška arba iš neapykantos Lietuvos Nepriklausomybei taip kalbama…

        Dėl Klaipėdos tai visiškai nusišnekėta. Klaipėda buvo ne vokiečių atsiimta, o Hitlerio ultimatumu “užgrobta”. Klaipėda iki karo teisėtai priklausė Lietuvai, tai buvo įtvirtinta, regis, ir 1928 m. Lietuvos sutartimi su Vokietija. Taigi po karo jokio Sovietų atidavimo Klaipėdos Lietuvai nėra. Nėra čia ir “paradokso” lyginant vokiečius su Sovietais. Klaipėda tapo, visą laiką buvo ir yra teisėta Lietuvos valstybės teritorija nuo 1923 metų.Tai pripažino ne tik kitos šalys, bet, regis, ir Sovietai. Hitlerio įvykdytas Klaipėdos užgrobimas, kaip, beje, ir Lenkijos, jos padėties teisine prasme nepakeitė. Žinoma, Klaipėdos Lietuvai, kaip ir apskritai Lietuvos Nepriklausomybės, nepripažino Lenkija. Iš čia ir neapykantininkų Lietuvai skleidžiama pasakėlė dėl to tariamo “paradokso”…

    • Atsiimti Vilnių reikėjo patogiu momentu, t.y. kada jau lenkų valstybė griuvo po vokiečių puolimo.

    • Vaitas:

     To meto eilėraštyje rašyta: „Ne žodžiai, ne meilė – tik kardas vaduos. / Tad broliai budėkim ir laukim to laiko, / Kol vadas galingas mūs ženklą paduos… Bet trimito nebuvo, Lietuvos valdžia kapituliavo. 1934 m. buvo išprovokuotas karių maištas, likviduoti Vilniaus vadavimui pasiruošę karininkai, 1938 m. uždaryta Vilniaus vadavimo sąjunga, už „Didįjį Vilniaus pasą“ surinktos lėšos dingo, manoma panaudotos vadui dovanoto dvaro pirkimui. Prof. Mykolas Romeris paryškino, jog Lietuvos svainių vyriausybės su žento generolo Stasio Raštikio pradėta nuolankia kapituliacija lenkų užmačiai iššaukė ir kitas kapituliacijas.

 7. Gustavas:

  Nežinau, nežinau,nežinau tautininkai,nežinau. A.Rudys dvidešimt metų chameliaoninei komunistų partijoj su visais pribumbasais prabuvo.Tai čia tik Nepriklausomos Lietuvos laikais o ar sovietų laikais koks nors spalionka,pionierka,komsomolka nebuvo.Būtų visa puokštė. Dabar staiga p…..st ir tautininkas. Net trys tautininkų grandai jo naudai savo kandidatūras atsiima.Nežinau…….. o gal kokioj nors gatvei žino?

 8. Julius:

  Pats ne narys, bet tikiuosi pavyks iškilti Sakalui

 9. Pirmiausia, prieš renkantis vadą (vėliavą) ir programą, reikėtų, manau, apibrėžti pagrindinius principus.
  Kurių vieną siūlau: ATVIRUMAS.
  T.y. dera skelbti valstybės problemas ir jų sprendimo būdus atvirai, be jokių diplomatinių vingrybių, kad kiekvienas visuomenės daugumos narys matytų, kad kaip tik ši partija viską įsivaizduoja labai konkrečiai.
  Pvz., kad ir dėl “tautinių” mokyklų, ką visos partijos aiškiai stengsis maskuoti po “tolerancijos” ir pan. kaukėmis, ko pasekoje problema nebus sprendžiama – vis gylės ir iki tol, kol gali įsiveisti ten toks vėžys, kuris gali nunuodyti ir visą organizmą.

 10. Artojas:

  Per 25 m. tautininkai vado neturėjo, neturi ir kažin ar artmiausiu metu turės. Kandidatas eilę metų turėjo dalyvauti tautininkų politiniame gyvenime, parodyti, kad yra asmenybė ,geras organizatotorius, patriotas ,drasus , ryžtingas kovoje su tautos išdavykais ir sukčiais, nebijantis atsakmybės ir galintis pasiaukoti už aukščiausius tikslus..
  Be to, dabar tautai svarbiausia ,atstatymas teisingumo, tikros istorijos atkūrimas su tikrais faktais ir skaičiais kokie jie bebūtų, nes be to ir toliau visokio plauko koloborantai ir marionetės mulkins tautą. Labai svarbus visuotinis visuomemės , o svarbiausia jaunimo tautinis patriotinis auklėjimas, nes tikras patriotas – nacionalistas nebus nei sukčius, nei išdavykas, gerbs kitas tautas ir kitaminčius, dirbs ne sau ,o visiems savo krašto žmonėms. Sėkmės naujai išrinktiems.

  • Išmok lietuviškai: žodžiai “nacionalistas”, išdavykai” – ne iš tos operos, o jokių “kitų tautų” Lietuvoje nėra ir niekada nebuvo.

   Be to.
   Tai, kad nebuvo, dar nereiškia, kad ir negali būti.
   Tik reikia tinkamai susidėstyti prioritetus jį renkant.

 11. Mix:

  Sėkmės Tautininkams. Sėkmės nepasiduoti Lietuvos išdavikams.

 12. Sibire vidurinėje mokiausi istorijos mokytojas teigė – Lietuvos istorija (praeitis) prasideda nuo 40-jų metų!?
  1956 metais Kauno politechnikume “sižinojau”- Lietuvos istorija prasideda nuo 1918-jų metų!
  1984 metais už tai, kad Kauno projektavimo instituto inžinierius Klimašauskas atsinešė į darbą draugams parodyti Šapokos “Istoriją”, keturiems metams buvo patalpintas į Černiachovskio psichiatrinę ligoninę.!?
  Mūsų gi laikais Lietuvos universitetuose studijuojama tiktai ikimindauginė Lietuvos praeitis?! Kodėl?!
  1956 metais rusų akademikai – kalbininkai Toporovas ir Ivanovas buvo pareiškė: ” Rusū kalba atsirado LIETUVIŲ KALBOS kitimo išdavoje!”.
  O ar ne kalba yra kultūros ir tautos amžiaus “barometras” ir “chronometras”?!
  Antanas Poška būdamas Indijoje iš Mahatmos Gandžio išgirdo:” Lietuvių kalba yra senesnė už sanskritą!”
  O ką tai reiškia? O tai, kad lietuvių kalbai jau per 50 000 metų!!! Tai liudija ir senovės Indijos dievai!
  Tad natūralus klausimas- Kodėl mes lietuviai negerbiame savo seniausios ir turtingiausios pasaulyje praeitie?!
  Ar ne laikas prie Lietuvos vairo prileisti tos, kurie:
  – yra tikri LIETUVOS patriotai:
  – LIETUVOS praeitį pažįsta ne tiktai iš krikščioniškojo laikmečio šaltinių, bet ir iš vakarų bei mūsų archyvuose dar nesunaikintų šaltinių, liudijančių mūsų turtingiausiąją ir garbingiausiąją praeitį!
  – LIETUVIŲ KALBOS deka atrado Trečiąjį bei Ketvirtąjį Žemės ašies fizinius judėjimus;
  – LIETUVOS jaunimui ir pasauliui atvers langą į mūsų turingiausią praeitį ir suteiks galimybę pažinti PASAULIO PRAEITĮ ir ATEITĮ!

 13. Pektoje eilutėje įsivėlė klaida – turi būti “tiktai pomindauginė LIETUVOS praeitis”.

 14. Mintis:

  Jei tektų riktis?
  Apie Pareigį nieko nežinau.Nei straipsnio kokio teko skaityti,nei nuostatų išgirsti,nei pasaulėžiūros,nei pasauklėjauta aiški?Te spręs tautininkai,kurie žino.
  Sakalas-turbūt pas tautininkus 4 kampus laiko-darbštuoliukas.Koks būtų partijos vedlys-nieko pasakyt negali.A.Rudys būtų viskas gerai,bet gal buvo galima ką nuveikti kaip signatarui?Signatarai-garbės kariai-valstybingumo saugotojai,nuolat budintys valstybingumo sargyboje-bent taip mes juos suvokėm paskelbius nepriklausomybę.Ir teisės jiem todėl suteiktos didesnės,o pareiga likus kaip garbė.Dabar likęs vienas garbės budėtojas-Vaišvila,kuris sąžiningai stengias atllikti signataro pareigą-garbingą pareigą.

  • alksnaitis:

   Na Vaišvila ne vienas, yra dar Rolandas Paulauskas kuris vis aiškina , rodo koks yra pasaulis tikrovėje, o ne toks koks kam reikalingas kad būtu.Tai žinoti yra labai svarbu lietuvių tautai. Surikus žodį internete mūsų gretos galima , tai pamatyti.Manau Zigmas Vaišvila ir Rolandas Paulauskas sąžiningai stengias atllikti Lietuvos signataro pareigą-garbingą pareigą.

   • Visus “signatarus” dera patraukti atsakomybėn už Lietuvos išpustyjimą.

   • Mintis:

    Taip signataras Rolandas turi neeilinį gebėjimą matyti,analizuoti įvertintį geopolitinę padėtį,daryti įžvalgas ir tai nuoseklia,gražia, aiškia kalba aiškinti.Tai Dievo(Dievų)dovana.
    Signataras Zigmas sąžiningas,atkaklus,nuoseklus,išmintingas, labai darbštus ir gabus.Abu plataus matymo ir mąstymo.Gerbiamas Rudys pasirinko vietoje patogaus sunkų,sudėtingą kelią pagal savo sąžinę ir savo pasaulėžiūrą.Bet nejau reikėjo galimai vėl 25 metų,kad pamatytume Lietuvai aktualiais klausimais diskutuojant kartu signatarus Zigmą ir Rolandą,gerbiamą signatarą Rudį tarp pasirašiusių kreipimąsį seimui dėl signatarės Nedzinskienės pagerbimo?Džiugu,kad geranoriškumas nugali,kartu skaudu,kad nematome signatarų kartu bendrame svarbos pasidalijime.

 15. Mintis:

  Partaisymas:
  Turi būti:” jei tektų rinktis:”
  Atsiprašau.

  • Aš tai manau, kad jie nei vienas netinka būti rimtos partijos vedliu:
   1. neturi jokio įdirbio, niekas jų nepažįsta, jie patys nežino kas yra reikalinga visuomenės daugumai;
   2. jie turėjo bent metus dalyvauti čia, komentaruose, ir atlaikyti kritiką, siūlyti sprendimus ir t.t, ir pan.
   Dabar – išlindo kaip Pilypai iš kanapių ir labą dieną – “būsiu pirmininku”.
   Kas iš tokių pirmininkų?
   Nulis sveikų, nulis dešimtųjų.

   Žymiai geresnis kandidatas būtų Čekutis – jis, bent, tikrai nieko nevyniotų į vatą.
   O tai, manau, kaip tik ir yra reikalinga svarbiausiais visuomenės daugumai klausimais.
   Jis turi tamsių šešėlių iš praeities, jaunystės, – taip sakykim, kas būtinai būtų iškasta ir rodoma nuo ryto iki vakaro.Todėl reikia pasverti – ar tai persvertų naudą, ar ne?
   Ir kiek visokių garsių veikėjų jaunystėje nebuvo kur nors ir nedarė ko nors (ne nusikaltimus turiu omenyje)?

   Geresnis būtų Panka – kodėl jis, neturėdamas jokių trūkumų, nekėlė savo kandidatūros?

   Geresnis būtų Songaila, kuris šiek tiek susimovė, remdamas venskedžius, bet tokių buvo daug ir kažin ar kas labai tai prisimintų?

   Imti pirmininku ką nors tik už rėmimą yra nesąmonė – tik partijos vardą sugadins, laiką gaišins, visuomenės daugumos lūkesčių nepadės paversti tikrove, ko pasekoje visuomenės dauguma gali pasisukti į kokią nors kitą naują partiją.

   • Artojas:

    Nenoriu veltis į polemika, bet mano nuomone , praejusios kadencijos tautininkų vadovai, tikrai nieko išsimintino nepasiūlė Lietuvos žmonėms.

    • alksnaitis:

     Kaip galėjo duoti , jei jų pasaulio įvykių matymo laukas yra labai siauras /slava Ukrainė, tai yra pagrindas/, dar buvo kova su Žaliojo tilto skulptūromis. Lietuvos tautai, kad jos dar tūkstantį metų stovėtų nuo to labai nei geriau ,nei blogiau. Tiesiog istorinis palikimas ir tiek. Kokia jau buvo ta mūsų istorija tokia jau.Tiesa yra geri darbai Vasario 16, Kovo 11 dienų šventimas, palaikė vengrus dėl emigrantų, daugiau sunku ir prisiminti.

     • Mintis:

      Referendumas dėl Lietuvos ženmės-tautininkai dirbo nuoširdžiai,pasiaukojančiai-virš 300000 parašų surinkta????.Tai gražus,šviesus prisiminimas,tautininkų ir gerbiamo Pankos indėlio.

     • alksnaitis:

      ypač Mariui Kundrotui -vicepirmininkui ideologijai reikia klausyti ir klausyti ką kalbėjo ir kalba signatarai Rolandas Paulauskas ir Zigmas Vaišvila gal ką supras kas vyksta pasulyje ir kodėl taip vyksta .Dar būt gerai jam perskaityti Romualdo Ozolo,, Aušros raudoniai”, o ne memuarų, kuriuos , kaip nori, taip pakreipi savo nauda, ką nutylį, kur pafantazuoji kokio V. Lanzbergio ar kito veikėjo.

      • Nekritikuosiu kitų paminėtų, bet man įsimintinas tik R.Ozolas.
       Ne tik kaip žemietis.
       Bet ir kaip centrinė Sąjūdžio figūra.

      • alksnaitis:

       Kur galėjo nuvesti tokie vadai, kaip Marius Kudrotas ir Julius Panka kurie nesigaudo geopolitikoje, kas ir dėl ko pasaulyje vyksta ? Labai gerai , kad ir Žaliojo tilto skulptūrų nuemimas yra liberalų darbas, naujo Vilniaus mero-Šimašiaus nuopelnas ,,amžina jam šlovė”.Nors galėjo dar stovėti, Lietuvos vaikučiai būtu gyvai mokėse Lietuvos istorijos.Pavizdžiui buvusio saugumo vado Grinos kalbos apie kitakalbių lietuvių mokyklų uždarymą, pirma mintis idomi,jėga bet pakapstai giliau, pagalvoji, kam tai naudinga, kad Lietuvoje vyktu pilietinis karas, neramumai,viens kitam neapykanta.O gi tiems , kam reikalinga pasaulyje betvarkė , kad nei viena šalis nesijaustu saugi.Dabar, kaip tik reikia susitelkimo, vienybės, rabybės tarp visų lietuvių kokios kilmės jie be būtu lietuvių, lenkų, rusų,totorių, ukrainiečių , kitų.Kai artėja pabėgalių ordos,pasaulyje skraido karo kvapas.Būt gerai kad Lietuva taptu ramybės šalis, kad karai apeitu pro šalį.Tad Tautininkų sąjungai linkiu tokio vado kuris telktu, vienitu lietuvių tautą.

   • Mintis:

    Manau,kad tautininkai teisingai daro,kad šiek tiek keičia savo politiką.Žmonės pavargo nuo prasivardžiavimo,erzelynės,nesantaikos.Jie verti aiškaus,mandagaus lietuviško atviro teisingo žodžio be skaitymų tarp eilučių ir daug šnekėjimo ratu, sueinant į 0.

   • Diedas:

    Tinkamiausias kandidatas į visus postus yra iš delfio “tikru dzuku” tikru zemaiciu”tikru aukstaiciu” armijos ištremtas “tYYYkras lytuvis” tautininkas Vasia.
    Vasia, ar tiesa, kad per jūsų partiją pumpuojami kremliaus pinigai finansuot Lietuvą ir lietuvius menkinančiai spaudai ie televizijai.

    • 🙂
     Pats tu vasia, nelietuvis ir visoks kitoks.
     O už įvertinimą ačiū (aš irgi manau, kad būčiau geresnis už visus pasiūlytus, tačiau turiu kiekvienam lietuviui privalomą pareigą, kuri manęs neišleidžia į Vilnių).
     Betgi aš – nesu jokioje partijoje.
     Ir tautininkams teikiu mintis tik todėl, kad iki šiol dar nebuvo seime partijos, kuri dirbtų visuomenės daugumai.
     Manau, kad jie gali tokia partija tapti.
     Tokia yra viltis.
     Nes noriu, kad Lietuva atgautų savo 4mln. gyventojų, kuriuos turėjo apie 1987m., o tam reikia pakelti šalies ekonomiką ir gyventojų gerbūvį į tokį lygį, kad niekas nenorėtų Lietuvos palikti, išvykę sugrįžtų, o ir dar stovėtų eilės į Lietuvą norinčių – kaip į Vokietiją, pvz.
     Toks tikslas.
     Ir visai įmanomas.
     Tik reikia nuosekliai dirbti visuomenės daugumai.

 16. Kad nebūtų naftalino kvapo...:

  Manau, jog norint bent kiek padidinti Tautininkų sąjungos populiarumą, būtina iš jos pirmiausiai išvėdinti “naftalininį kvapą”. Kad tai pasiekti, šiai partijai reikia griežtai atsiriboti nuo radikalumu pasižyminčių (tiesiogiai ar netiesiogiai simpatizuojančių autoritariniam valstybės valdymo stiliui) kai kurių dabartinių šios partijos politikų. Juk gyvename ne 20-ojo amžiaus pirmojoje pusėje, bet 21-ajame amžiuje!!! Jeigu pasisakoma už tautinę valstybę, tai būtina pabrėžti, kad pasisakoma už nacionalinę (tautinę) – demokratinę valstybę (maždaug už tokią demokratinę valstybę kokiomis buvo Vakarų Europos demokratinės valstybės iki Vakarų “seksualinės revoliucijos” pradžios), bet ne už smetoninę autoritarinę valstybę.

 17. valdas:

  Kas liktų iš tautinininkų partijos, jeigu ji atsikratytų rusofobijos? Beveik nieko neliktų. Todėl siūlau taip ir persivadinti “Rusofobų partija”.

 18. JUOZAS:

  gaila, kad gerbiamas J.Panka atsisako kandidatuoti . Rudį stebėjau iš tolo daugelį metų . Nieko gero nepastebėjau .Gal aš klystu, bet jis man panašus į Bobelį , įtakos agentą, kažkada atsiūstą tam, kad sugriauti KD partiją. Rudys ko gero sąmoningai vengia polemizuoti bet kuria aktualia tema, beveik nieko nedirba . O juk tautininkai, beveik vieninteliai atvirai pasisako už stiprią ir gerbtiną bei valstybės remiamą šeimos instituciją. Nebijo pasisakyti prieš dirbtinai sukeltą pabėgėlių problemą (reikia pirmiausia nesugriauti šalies ir nebus pabėgėlių) . Visokio plauko Sabotažnikai seime ir propagandos priemonėse bando užplepėti tas aktualias Lietuvai temas, jas išjuokia, sabotuoja jų svarstymą net pažeisdami įstatymus. Žodžiu , siūlau dar paieškoti tinkamesnio kandidato.

 19. Sėkmės tautininkai:

  Laikas rinkti tikrus tautininkus, nes tik jie gali geriausiai atstovauti pagrindinės tautos – lietuvių- interesus.
  Seniai laukiame jūsų sustiprėjimo, eikite drąsiai ir kalbėkite aiškiai dėl migracijos, dėl imigrantų, dėl Lietuvos vaikų ir pensininkų skurdinimo. Visos kitos partijos meluoti jau įpratusios, jomis netikime.
  Mes už tautininkus

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: