Žmogaus teisių komitetas pritaria Pietryčių Lietuvos regiono fondo kūrimui (2)

Šalčininkų herbas

Šalčininkų herbas

Gruodžio 16 d. posėdyje Seimo Žmogaus teisių komitetas apsvarstė Seimo Pietryčių Lietuvos regiono plėtros fondo įstatymo projektą (XIP-4741(3)). Šio projekto tikslas – pagerinti socialinę ir ekonominę Pietryčių Lietuvos regiono gyventojų padėtį ir skatinti vietos bendruomenių kūrimąsi bei aktyvumą.

Pietryčių Lietuvos regiono plėtros fondo įstatymo projekto rengimą paskatino išskirtinė šio regiono padėtis šiandienos Lietuvoje. Šis regionas yra vienas ekonomiškai silpniausių šalyje. Regioną sudaro Vilniaus ir Šalčininkų rajonai.

Remiantis įstatymo projekto aiškinamuoju raštu, Vilniaus rajone nusikalstamumas net pusantro karto didesnis nei Kauno ar Klaipėdos rajonuose. Darbo užmokestis regione yra mažesnis nei Lietuvos vidurkis, regionas pasižymi ir mažu gyventojų dalyvavimu kultūros bei sporto renginiuose. Etninė įvairovė, vertintina kaip valstybės istorinis ir kultūrinis turtas, praktikoje daro įtaką nesutarimams tarp gyventojų.

Norint išvengti neigiamų šalutinių pasekmių socialinei situacijai etniškai nevienalyčiame regione, remiantis geriausiais pavyzdžiais, įstatymo rengėjų nuomone, yra būtina taikyti papildomus ekonominius ir socialinius regiono plėtros instrumentus. Todėl įstatymo rengėjai įstatymo projektu siekia įsteigti šio regiono plėtros fondą; sudaryti jo lėšas valdančią ir skirstančią Tarybą, sutelkiančią bendradarbiavimui centrinės bei vietos valdžios ir vietos bendruomenių atstovus; numatyti tikslines finansavimo sritis – kultūros, švietimo, bendruomeninio gyvenimo, infrastruktūros ir verslo plėtrą; užtikrinti sąlygas tikslingam fondo lėšų panaudojimui.

Taigi, priėmus įstatymą, būtų sukurtas Pietryčių Lietuvos regiono plėtros fondas. Jo lėšos būtų naudojamos projektinių veiklų, kuriomis siekiama spręsti regiono socialines ir ekonomines problemas, rėmimui. Tai turėtų pagerinti regiono vystymąsi ekonominėje, socialinėje, kultūrinėje srityse, taip pat stiprinti infrastruktūrą bei bendruomeninius ryšius.

Komitetas pritarė įstatymo projektui.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: