Seimo narys P. Gražulis siūlo nukelti ir „Surūdijusio vamzdžio“ skulptūrą (13)

petras-grazulis-alkas.lt-j.vaiskuno-nuotr-K100

Petras Gražulis | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Liepos 22 d. Seimo narys Petras Gražulis atviru laišku kreipėsi į Vilniaus miesto merą Remigijų Šimašių siūlydamas nukelti Vilniaus miesto Neries krantinėje stūksančią ir seniai viešos pašaipos dalyku tapusią Vlado Urbanavičiaus skulptūrą  iš vamzdžių „Krantinės arka“, dažniausiai vadinama „Surūdijusiu vamzdžiu“.

Seimo narys P. Gražulis rašo: „Šiuo metu viešoje spaudoje yra plačiai diskutuojama apie Žaliojo tilto skulptūrų nukėlimą ir restauravimą, tačiau visi pamiršta Vilniaus centrą darkančią V. Urbanavičiaus skulptūrą – iš vamzdžių „Krantinės arka“ ir kitas dvi skulptūras. 2008 metų pradžioje Vilniaus Europos kultūros sostinės paskelbtą meno kūrinių viešosiose erdvėse sukūrimo konkursą laimėjo V. Urbanavičiaus, Roberto Antinio ir Mindaugo Navako projektai. Šie miesto centrą darkantys „meno kūriniai“ yra puikiausias vykusio projekto „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009″ korupcijos simbolis. Juk šie vamzdžiai primena pusę milijono litų kainavusį Kauno tualetą. Vilniečiai tikrai nerengtų mitingo, nekiltų jokių diskusijų ir nereikėtų pasitelkti policijos pajėgų dėl šių surūdijusių kanalizacijos vamzdžių nukėlimo“.

Tai jau ne pirmas viešas siūlymas apvalyti Vilniaus viešąją erdvę nuo pseudomeninių kūrinių. Šių metų sausio mėnesį Tautininkų sąjungos narys Linas Zasimavičius rašinyje „Vilniaus viešoji erdvė – turi būti morali ir Lietuviška!“ siūlė pašalinti ne tik sovietinės Žaliojo tilto skulptūras ir „Surūdijusį vamzdį“ bet ir apvalyti kitas Vilnius miesto viešąsias erdves ne tik nuo netinkamų meninių projektų, bet ir nuo amoralių homoseksualistų paradų.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .

13 komentarų

 1. Kemblys:

  Važiuodamas Oslo g. link Gariūnų mačiau dar kelis tokius vamzdžius…

 2. Manau, kad ir netoliese esantis karaliaus Mindaugo tiltas yra visiškai nekarališkas, taigi taip pat nukeltinas. Gal jis tiktų kokiam niūresniam miestui, pvz., Kaunui, bet Vilniuje tai taip pat gadina karališkos aplinkos vaizdą.

  Beje, dėl “vamzdžio” tai jis daro dar neišbaigto “kūrinio” įspūdį, taigi Šimašiui galėtų būti siūloma pasirinkti arba jį nukelti, arba pasirūpinti, kad jis taptų išbaigtas, pvz., pastatant iš šonų klozetus su ant jų tupinčiais šautuvuotais “balvonais”…

 3. Tai „postmodernistinis menas“. 🙂 Jei rimčiau, taip pat pritarčiau nukelti tą surūdijusį vamzdį, kuris, manau, rodo „valdžios“ neįgalumą ir „vertybes“: veidmainystę, abejingumą, pasipūtimą, nesaikingumą…

 4. Jei:

  tokie kultūriniai beraščiai kaip gražulis ims spręsti Vilniaus paminklų vertę, Vilnius netruks tapti visiška kultūrine dykyne

  • Arūnas:

   kad nepaversti Vilnių “visiška kultūrine dykyne” ir kad nenukentėtų šio didingo paminklo vertė, kurią “kultūriniai beraščiai” vadina paprasčiausiu vamzdžiu, reikėtų prie jo pakabinti lentelę, liudijančią, kiek litų buvo išleista jo sukūrimui (galima rašyti ir eurais) 🙂 Vamzdis yra apolitiškas daiktas, o ateis laikas, ir ateinanti karta objektyviau įvertins ar tai yra tikras nepriklausomos Lietuvos menas

 5. vabalas:

  Smulkmena tas vamzdis. Aš tai norėč, kad Vilnius būtu apvalytas nuo kryžių, kaip okupacijos, melo, kvailumo ir neapmokestintų milijonų simbolių. Tuo pačiu ir visokio raugo bažnyčias būtu galima pertvarkyti į pasaulietines įstaigas. Ane, Gražuli? Oi, tiesa, šitas reikalas pačiam turbūt nelabai…, nes gi bratkis Rumšiškių bažnyčioj su suknia sklaidosi.

 6. •Minkl2:

  paminklas kanalizacijai – Kanalizarka (kanalizacijos arka)

 7. Neabejingas:

  O gal ir tegul riogso ta”KILPA” kaip XXI a pradžios “kultūros “paminklas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: