Tautininkai susirinko į sąskrydį prie Platelių ežero (nuotraukos, video) (15)

P1220808-K100

Tautininkų sąjungos pirmininkas Julius Panka | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Liepos 17-19 d. Plungės rajono Paežerės Rūdaičių kaime prie Platelių ežero į trečiąjį sąskrydį su savo šeimos nariais ir draugais susirinko Tautininkų Sąjungos nariai.

Tautininkų sąskrydis prasidėjo penktadienio vakarą protėvių ugnies aukuro užkūrimu, giesmių giedojimu, duonos pasidalijimu bei stiprybės, darnos ir vienybės linkėjimais vieni kitiems. Po bendrų iškilmingų vaišių ir vakarinės prie laužo visi skubėjo į karštą pirtį.

Šeštadienio rytą įvyko iškilmingas sąskrydžio atidarymas. Tautininkų pasveikinti atvyko Centro sąjungo pirmininkas Albinas Stankus, Seimo narė, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovė Rima Baškienė, visuomenininkas, muziejininkas Dionyzas Varkalis, Lietuvių tautinio jaunimo sąjungos (LTJS) pirmininkas Mindaugas Sidaravičius, Lietuvių Tautinio centro pirmininkas Ričardas Čekutis, perdavė sveikinimus Seimo nariai Rytas Kupčinskas, Povilas Urbšys ir Petras Gražulis, Jaunosios Lietuvos sąjungos pirmininkas Stanislovas Buškevičius, Vilnijos draugijos pirmininkas dr. Kazimieras Garšva.

Į sąskrydžio dalyvius sveikino ir Tautininkų sąjungos strateginio komiteto pirmininkas Gintaras Songaila, kuris pakvietė visus apginti valstybinę lietuvių kalbą rugsėjo 12 dieną 12 val. rengiamame mitinge prie Seimo.

Sąskrydžio dalyviai tylos minute paminėjo neseniai iš gyvenimo išėjusias iškilias tautos asmenybes, kurias TS pirmininkas Julius Panka pavadino Tautininkais iš didžiosios raidės: Alfonsą Svarinską, Romualdą Ozolą, Algirdą Patacką.

Sugiedoję tautinę giesmę po atidarymo iškilmių sąskrydžio dalyviai įsisuko į renginių sūkurį. Vieni išbandė jėgas draugiškame šachmatų turnyre, kiti išbandė akies taiklumą šaudymuose iš lanko ir pniaumatinio šautuvo.

Prapliupęs lietus visus suginė į pastogę. Čia vyko atkaklios Protų mūšio rungtynės, kuriose varžėsi penkios stiprios komandos.  Daug suktų, išmintingų ir gilių žinių reikalaujančių klausimų teko išspręsti jauniems ir patyrusiems Proto mūšio dalyviams.

Po atkaklios Proto mūšio kovos nugalėtojų apdovanojimo į Tautininkų sąskrydį atvyko buvęs ilgametis Lietuvos Sąjūdžio pirmininkas, Seimo narys Rytas Kupčinskas. Jis pasveikino sąskrydžio dalyvius ir palinkėjimo tautininkams toliau nenukrypstamai eiti tautinių vertybių keliu.

Vakare visų laukė suneštinės vaišės, pokalbiai apie partijos dabartį, ateitį ir perspektyvas, pirtelė ir   šventinis fejerverkas.

O sekmadienį numatyta bendra ekskursija po Platelių ežero apylinkes. Sąskrydžio dalyviai ketina aplankyti Platelių ežero apžvalgos aikštelę, Platelių ežero apžvalgos bokštą ant Sidabro piliakalnio, Mikytų alkakalnio taką, Barstyčių riedulį ir kitas įdomias vietas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

15 komentarų

 1. pensininkas:

  Sveikinu sąskrydžio dalyvius. Manau, kad Tautininkų sąjunga tai vienintelė partija, kuriai rūpi Lietuvos valstybingumas. Stiprinkime ją, junkimės prie jos, stokime į ją. Remkime, balsuokime.

 2. cha:

  Kokį velnią pas tautininkus beveikia išdavikas, naujasis Sistemos propagandistas Songaila, už biudžeto milijonus pudruosiantis žmonėms smegenis per žiniasklaidą? GĖDA,

 3. arūns:

  Pasakysiu iš savo”varpinės”.Kokio velnio tie tautininkai susideda su davatkomis? Ir kaip galima deklaruojant nepriklausomybės,suveriniteto idėjas,pulti į glėbi “imperialistui” Vatikanui?

 4. Susidarau gerą įspūdį, kad tautininkai (TS) žymiai prasmingiau leidžia laiką savo sąskrydyje, negu kokia Darbo partija, Tvarka ir teisingumas ar socialdemokratai savo sąskrydžiuose, kur vyksta muštynės. Tai rodo, kad pirmieji tikrai neprastesni už esančius valdžioj. 🙂

 5. dr.Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

  Lietuva bus laisva, kai uz tautininkus balsuos visa Lietuva.

 6. Saulius Kulvičius:

  Tai stokit į tautininkų gretas.

 7. Gintaras:

  Susidariau įspūdį, kad čia buvo tai kas liko iš Tautininkų sąjungos…. :(( liūdna bet tiesa, analizes kas kaltas ir ką daryti – galėtų atlikti ir TSPMI esami ar buvę studentai nagrinėjantys tautinių partijų nesėkmingą “atgimimą ” po 1991 m.

  • Paprasto piliečio nuomonė:

   1. Susijungti visoms tautinės / patriotinės krypties partijoms, asmenims į bendrą politinę organizaciją. Tada, bus daugiau žmonių, tuo pačiu (galbūt) ir daugiau įvairesnių požiūrių, minčių kaip ką daryti. (Kaip supratau, šitai bus padaryta artimiausiu laiku.)

   2. Būti UŽ, o ne PRIEŠ. Nerėkauti dviprasmiškų šūkių per Vasario 16-ąją ir Kovo 11-ąją. Išvis reikėtų nustoti klijuoti etiketes konkrečioms asmenų grupėms ar asmenims (ir „raudoniems“, ir „žydriems“, ir „juodiems“, ir pan.). Nepasiduoti politinių oponentų trolinimams, įžeidinėjimams ir pan. Nenusileisti iki jų lygio. Taip, manau, būtų rimčiau, neatbaidytų nuosaikesnių tautinių/patriotinių pažiūrų rinkėjų.

   3. Neapsiriboti vien tautiškumu ir patriotiškumu. Pasiūlyti tikslius būdus kaip spręsti politines, ekonomines, socialines, teisines ir kultūrines problemas Lietuvoje.

   4. REKLAMUOTIS, kad kuo daugiau žmonių žinotų. Būtų galima dalinant kokias nors skrajutes apie save, apie SAVO DARBUS, ATEITIES PLANUS.

   5. Padaryti taip, kad būsimos organizacijos nariai tiesiogiai galėtų rinkti jos pirmininką. Taip būtų stiprinama demokratija organizacijos viduje.

   • Gintaras:

    Gerb. Tomai,
    1.Jei susitikime nebuvo Buškevičiaus S.., tai vargu ar artimiausiu metu grės susijungimas, kita vertus jau ir jungtis nebėra kam, keli išdraikyti asmenys….
    2. geras jūsų siūlymas, tačiau be tų “Prieš” nesurinks efektingų eitynių balsuoti dar negalinčių piliečių, o veiklos esmė, kartais atrodo, kad yra surengti 2-3 eitynes per metus ir tada sėsti prie FB trolinti 🙁
    3. tam reikia kompetencijos
    4. reklama tokia šiokia yra dažniau atstumianti nei pritraukianti, pritraukia balsuoti dar negalinčius, bet kai tie kiek subręsta išeina į rimtesnes partijas;
    5. kažin ar pirmininke esmė, sutinku, kad kažkiek yra svarbu kas vadovaus, bet kai nebėra kam vadovauti tai kažin ar didelis skirtumas kaip tas pirmininkas bus išrintas. Ir gal pasižiūrime kuris kuriam užleis vietą JP ar SB ?

    • Cituoju iš patriotinių jėgų vienybės deklaracijos, kur užsiminta apie planuojamą TS ir JL susijungimą:

     „Šių iššūkių akivaizdoje patriotinių jėgų vienybė prilygsta gyvybinei būtinybei. Mes, žemiau pasirašiusios patriotinės partijos, per savo įgaliotus atstovus sutariame:

     1. Jau šių metų vasarą susijungti į vieningą politinę organizaciją, atvirą visiems patriotams, su galimybe kiekvienai besijungiančiai partijai išlaikyti savo struktūras frakcijose ir sekcijose, protingomis proporcijomis atstovaujant sau jungtinės partijos institucijose.

     „Jaunosios Lietuvos“ vardu – pirmininkas Stanislovas Buškevičius

     Tautininkų sąjungos vardu – pirmininkas Julius Panka“

     Tai neturėtų vienas kito „pavesti“. 🙂 Jei nesusijuntų artimiausiu laiku, nieko verta būtų ta deklaracija.

     2. Aš kaip tik galvoju, kad jie turėtų būti kiek liberalesniais, ta prasme nuosaikesniais. Tai ir padėtų pritraukti tuos rinkėjus, kurie anksčiau yra balsavę už TS-LKD (gal tiksliau už krikščionis demokratus ar likusius tautininkus), bet ja dabar nusivylę. O dėl kraštutinių tautinių ar net neonacistinių pažiūrų rinkėjų, tai nemanau, kad jų yra daug ir abejoju, ar jie vis balsuotų būtent už tokio tipo partiją, kokia yra dabar TS.

     3. Taip, sutinku.

     4. Aš turėjau omeny, ne įkyriai piršti žmonėms tas reklamas.Galbūt ir nėra gera mintis.

     5. Čia taikliai pastebėta dėl šių dviejų asmenų. 🙂 Manau S.B. tikrai nenusileis. 🙂

     Kai sužinojau apie planuojamas tų partijų jungtuves, pats labai nustebau. Tiksliau nustebau, kad būtent TS ketina jungtis su JL, o ne Lietuvos centro partija.

 8. kaip su komunistuojanciais provokatoriais:

  „pakvietė visus apginti valstybinę lietuvių kalbą rugsėjo 12 dieną 12 val. rengiamame mitinge prie Seimo.“ O tas varliaskapys irgi bus, kviesdamas kovai ruošti peiliukus ir kastetus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: