Kernavė vėl kviečia į archeologijos dienas (dienotvarkė, video) (0)

Archeologijos dienos Kernavėje | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Archeologijos dienos Kernavėje | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Liepos 4–6 d., 11–19 val. Kernavės kultūrinio rezervato direkcija vėl kviečia į XVI tarptautinis eksperimentinės archeologijos festivalį „Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje“.

Ši šventė yra skirta Mindaugo karūnavimo – Valstybės dienai paminėti. Ant Pilies kalno ir Pajautos slėnyje vėl kaip kadaise skries taiklios lankininkų strėlės, triūs daugybė nagingų amatininkų… Nepakartojamą nuotaiką sustiprins senosios muzikos garsai ir gardūs valgiai, ruošti pagal viduramžių receptus.

Šventės lankytojai dvi dienas galės klausyti baltiškos muzikos, stebėti, kaip atkuriami priešistoriniai ir ankstyvųjų viduramžių amatai, karyba, apranga ir patys galės išmėginti ką nors pasigaminti.Lankytojai galės atsiskelti titnago, nusižiesti puodą, nusikalti pinigą, iššauti iš lanko. Svečiams suteikiama galimybė pabūti įspūdingoje istorinėje aplinkoje gamtos prieglobstyje, pasinerti į linksmą šventės sūkurį ir pajusti tikrąją viduramžių dvasią.

Bilieto kaina 3 EUR. Vaikams iki 16 m. įėjimas nemokamas.

archeologijos-dienos-kernaveje-2015-K100

Dienotvarkė:

Liepos 4 d. (šeštadienis) 11  19 val.

10.45
Festivalio dalyvių eisena
10.55
Šventės atidarymas
11.00 – 19.00
AMATŲ DEMONSTRAVIMAS
11.15 – 11.40
Kanklių muzika. Muzikuoja Kristina Keturakytė
11.15 – 18.00
Archajiški žaidimai ir varžybos
12.00 – 13.30
Muziejaus salė
Pokalbiai su Kernavės archeologais: „Naujausi archeologiniai atradimai ir archeologinių tyrimų metodai“ (dr. R. Vengalis, doc. dr. G. Vėlius)
12.00 – 12.40
Vengrų klajoklių genčių gyvenimo būdo pristatymas, archajinės muzikos koncertas – grupė “KAJÁN”
12.00 – 13.00
Konkursai vaikams: geriausio lipdytinio puodo, šaudymo iš lanko, verpimo
12.10
Ugnies išgavimo būdų pristatymas, apeigos, muzika
12.40
Bronzos liejimo pristatymas
12.50 – 13.00
Viduramžių teismo procesas
13.10 – 13.50
Viduramžių kovos
14.00 – 14.40
Folklorinis duetas “Rana” ir grupė „ESSA“. Archajiškos muzikos koncertas
14.45 – 15.10
Geležies amžiaus kario kostiumo ir žirgo aprangos rekonstravimo pristatymas (dr. D. Steponavičienė)
15.15 – 16.00
Konkursai vaikams: geriausio lipdytinio puodo, šaudymo iš lanko, verpimo
15.15 – 16.00
XIII-XIV a. Kernavės miesto istorijos, kasdieninio gyvenimo, moteriško kostiumo rekonstrukcijos pristatymas (doc. dr. A. Luchtanas)
16.10 – 16.55
Viduramžių kovos
17.00 – 17.20
Sidabro gaminių liejimas
17.00 – 17.30
„Medgrinda“. Archajiškos muzikos koncertas
17.30 – 17.50
Vikinginės epochos kostiumų ir gyvenimo būdo rekonstravimo pristatymas
17.50 – 18.10
Viduramžių pirties tradicijų pristatymas
18.00 – 19.00
Folklorinis duetas “RANA” ir grupė “KAJÁN”. Archajiškos muzikos koncertas

Liepos 5 d. (sekmadienis) 11-19 val.

11.00 – 19.00
AMATŲ DEMONSTRAVIMAS
11.30 – 18.00
Archajiški žaidimai ir varžybos
11.45 – 12.30
 Vikinginės epochos kostiumų ir gyvenimo būdo rekonstravimo pristatymas
11.45 – 12.45
Konkursai vaikams: geriausio lipdytinio puodo, šaudymo iš lanko, verpimo
11.50
Ugnies išgavimo būdų pristatymas, apeigos, muzika
12.30 – 13.15
XIII-XIV a. Kernavės miesto istorijos, kasdieninio gyvenimo, moteriško kostiumo rekonstrukcijos pristatymas (doc. dr. A. Luchtanas)
13.20 – 13.50
Archajiškų valgių gamybos konkursas
13.30 – 14.15
“Ugniavijas”. Archajiškos muzikos koncertas
13.30 – 14.30
Muziejaus salė
Pokalbiai su Kernavės archeologais: „Naujausi archeologiniai atradimai ir archeologinių tyrimų metodai“ ( doc. dr. G.Vėlius, dr. R.Vengalis)
13.40
Sidabro gaminių liejimas
13.45 – 14.15
Viduramžių juokdario pasirodymas
14.15 – 14.35
Viduramžių teismo procesas
14.40 – 15.10
Viduramžių kovos
15.20 – 16.10
Viduramžių juokdario pasirodymas
15.30 – 16.30
Konkursai vaikams: geriausio lipdytinio puodo, šaudymo iš lanko, verpimo
16.00 – 16.45
„KAJÁN“. Archajiškos muzikos koncertas
16.50 – 17.35
Viduramžių kovos
17.35
Lipdytinės keramikos išdegimo pristatymas
17.45
Bronzos gaminių liejimas
17.45 – 18.05
Viduramžių pirties tradicijų pristatymas
18.00 – 19.00
Archajiškos muzikos koncertas: “Ugniavijas” ir „KAJÁN“

 Liepos 6 d. (pirmadienis) 11-19 val.

11.00 – 19.00
AMATŲ DEMONSTRAVIMAS
11.30 – 18.00
Archajiški žaidimai ir varžybos
11.45 – 12.15
Geležies amžiaus kostiumų ir žirgo aprangos pristatymas
11.45 – 12.45
Konkursai vaikams: geriausio lipdytinio puodo, šaudymo iš lanko, verpimo
11.45
Ugnies išgavimo būdų pristatymas, apeigos, muzika
11.50 – 12.35
XIII – XIV a. Kernavės miesto istorijos, kasdieninio gyvenimo, moteriško kostiumo rekonstrukcijos pristatymas (doc. dr. A. Luchtanas)
13.00 – 13.30
Valstybės dienos minėjimas. Padėkos žodis renginio rėmėjams
13.30 – 14.15
Rugiaveidė ir folkoro grupė „Sedula“. Archajiškos muzikos koncertas
13.45 – 14.35
Muziejaus salė
„Senosios Kernavės paieškos ir atradimai“ – susitikimas su mokslinių archeologinių tyrimų Kernavėje pradininku doc. dr. A. Luchtanu
13.45 – 14.15
Vikinginės epochos gyvenimo būdas, kostiumai ir papuošalai. Sidabro gaminių liejimas
13.50 – 14.15
Viduramžių žiestos keramikos gamybos ir išdegimo pristatymas
14.15 – 14.35
Viduramžių teismo procesas
14.40 – 15.10
Viduramžių kovos
15.20 – 15. 50
Luoto apdeginimo pristatymas
15.30 – 16.30
Konkursai vaikams: geriausio lipdytinio puodo, šaudymo iš lanko, verpimo
16.00 – 16.45
„VISI“, „Trys Keturiose“. Archajiškos muzikos koncertas
16.50 – 17.35
Viduramžių kovos
17.35
Lipdytinės keramikos išdegimo pristatymas
17.45
Bronzos gaminių liejimas
17.45 – 18.15
Geležies lydymo pristatymas, lydymo krosnelės ardymas
18.10 – 18.30
Viduramžių pirties tradicijų pristatymas
18.15 – 19.00
Archajiškos muzikos koncertas: „ESSA“ ir „KAJÁN“

2015 M. ŠVENTS: AMATAI, MEISTRAI, ATLIKĖJAI: * *

PRIEŠISTORĖS AMATAI:

MUZIKAVIMAS IR APEIGOS, UGNIES IŠGAVIMO BŪDAI:
Jean-Loup Ringot* (Vokietija)

AKMENS AMŽIAUS STOVYKLAVIETĖ: TITNAGINIŲ DIRBINIŲ, AKMENINIŲ KIRVIŲ IR FIGŪRĖLIŲ GAMYBA:
Gvidas Slah*, Jonas Kiudulas, Ieva Mosiejūtė, Algis ir Linas Bukauskai, Tomas Abraitis (Lietuva)

PUODŲ LIPDYMAS IR IŠDEGIMAS. JUODOJI KERAMIKA:
Gytis Grižas* (Lietuvos nacionalinis muziejus), Vita ir Darius Vaitkevičiai, Renata ir Mindaugas Jankauskai (Lietuva)

KIBIRĖLIŲ IŠ LIEPOS ŽIEVĖS GAMYBA:
Birutė* ir Petras Salatkos, Vytautas Butvilas* (Lietuva)

ARCHAJIŠKI MUZIKOS INSTRUMENTAI, RAGŲ MUZIKA:
Egidijus Virbašius*, Jurgis Virbašius (Lietuva)

ARCHAJIŠKAS GINTARO APDIRBIMAS:
Ruslanas Aranauskas* (Lietuvos liaudies buities muziejus), Gintaras Markevičius* (Lietuva / Lithuania)

DREVINĖ BITININKYSTĖ, ŽVAKIŲ LIEJIMAS, MIDAUS GAMYBA:
Romas Norkūnas, Lukas Miškinis, Virginija Pugačiauskienė (Dzūkijos nacionalinis parkas), Andrius Janionis (Valstybinio Kernavės kultūrinio rezervato direkcija), Lina Janionienė, Tadas Dovidavičius (Lietuva).

BRONZOS GAMINIŲ LIEJIMAS:
Zbigniev Dolski*, Iza Roechde (Lenkija)

KRIVIČIŲ GENTIES KIEMAS: APŽIESTA KERAMIKA, VALGIS, MEDŽIO DIRBINIAI, RAŠYMAS ANT VAŠKUOTŲ LENTELIŲ:
Eleonora, Anastazija ir Valerij Zinkievič, Aliaksandr Kurban, Kastus, Irina ir Jana Šidlovski (Braslavo muziejų susivienijimas, Baltarusija)

BALTŲ KOSTIUMO REKONSTRAVIMAS, RAITELIO IR ŽIRGO APRANGOS PRISTATYMAS (I-XII a.):
Daiva Steponavičienė*, Regina Petravičienė, Daiva Šopienė, Ramunė Steponavičiūtė, Kristina Binevičiūtė, Česlovas Marcinauskas (VšĮ „Vita Antiqua“, Lietuva)

ŽVEJŲ STOVYKLAVIETĖ: ŽVEJYBOS ĮRANKIŲ IR LUOTO GAMYBA, INDŲ IŠ MELDŲ IR VIKSVŲ PYNIMAS:
Alfreda Petrauskienė, Tereza Šakienė (Mindūnų žvejybos muziejus), Česlovas ir Eitvilas Talačkos (Lietuva)

VAIKŲ ŽAIDIMAI, MUZIKAVIMAS:
Kristina Keturakytė, Gerda Gudienė, Tauras Mickevičius, Dominyka Gudaitė, Kotryna Margelevičiūtė (Lietuva)

ŽOLININKYSTĖ, ARCHAJIŠKA VALGIŲ GAMYBA:
Malgožata – Krasna Koricinska ir Robert Koricinski (Lenkija)

ARCHAJIŠKŲ MUZIKOS INSTRUMENTŲ DEMONSTRAVIMAS, MUZIKAVIMAS:
Daiva ir Evaldas Vyčinai (Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Lietuva)

VIKINGŲ KIEMAS – VII – XI a. AMATAI, MUZIKAVIMAS, KOSTIUMŲ REKONSTRUKCIJOS:
Babenka Siarhei, Miatliuk Alena, Khramtsou Dzmitry, Lehan Aliaksandr, Sayuk Volha, Klimchanka Pavel, Tsiarentsyeva Stanislava, Charniauskaya Volha („VARGENTORN“, Baltarusija )

LUSIZI GENTIES KIEMAS:
Matthias Kallähne, Matthias Hecker, Daniel Behrendt, Konrad Roderich von Fournier (Vokietija)

DEGUTO GAMYBA:
Wojciech Piotrowski, Piotr Gaczkowski (Biskupino muziejus-rezervatas, Lenkija)

BALTŲ JUVELYRINIŲ DIRBINIŲ GAMYBA, LIEJIMAS:
Karolina Buivydaitė, Domas Burnickis, Deividas Zaikovskis (Lietuva)

ANKSTYVŲJŲ VIDURAMŽIŲ AMATAI:

ARCHAJIŠKŲ VALGIŲ GAMYBA, DUONOS KEPIMAS:
Daiva Luchtanienė* (Archeologijos projektų centras „Antiqua”), Milda Ruckaitė, Austėja Luchtanaitė*, Mindaugas Rožėnas*, Saulius Paulauskas, Egidijus Cicėnas, Edita Grigaliūnaitė, Gintaras Ruzgys (Lietuva)

VIDURAMŽIŲ KERAMIKOS GAMYBA: ŽIEDIMAS IR IŠDEGIMAS:
Vygantas Vasaitis*, Beata Kelerienė, Eglė Maziukaitė*, Inga Butrimaitė, Jurgita Jasinskaitė, Mindaugas Rutkauskas, Mėta Rutkauskaitė (Amatų gildija, Lietuva)

GAMINIAI IŠ BERŽO TOŠIES, BERŽO TOŠIES ORNAMENTAVIMAS RAGINIAIS SPAUDAIS:
Raimonda, Vytautas* ir Džiugas Ramanauskai (Mažeikių muziejus, Lietuva)

APAVO GAMYBA, ODOS GAMINIAI, RŪBŲ SIUVIMAS:
Dalia Grigonienė*, Dalia Vaičiūnienė*, Daura Giedraitienė*, (Valstybinio Kernavės kultūrinio rezervato direkcija)

VELTINIO VĖLIMAS, MUILO GAMYBA:
Ramunė Butrimaitė*, Gabija Mauliūtė*, Povilas Zaremba, Virginija Zvolinskaitė* (Lietuva)

JUVELYRINIAI GAMINIAI:
Kazimieras Barišauskas* (Trakų istorijos muziejus) Giedrius Cyrulis, Ingrida  Daraškevičiūtė, Marius Žuramskas (Lietuva)

GELEŽIES LYDYMAS, KALVYSTĖ:
Maksimas Juozas Mickevičius (Lietuva)

KALVYSTĖ, GINKLŲ GAMYBA:
Algis ir Martynas Stankai*, Mindaugas Stankus, Donatas Liekmanis*, Adomas Svikla (Lietuva)

MEDŽIO DIRBINIŲ GAMYBA, PYNIMAS:
Saulius* ir Imantas Česnos, Algirdas Verseckas*, Romas Bilinskas, Kęstutis Benedikas, Virgilijus ir Rasa Šlipaičiai* (Lietuva)

AUDIMAS, JUOSTŲ VIJIMAS, RŪBŲ SIUVIMAS:
Valda Lapėnaitė*, Audronė Salatkaitė*, Inga Martišauskytė* (Lietuva)

SENOJI MEDICINA:
Tauras Mekas, Rolandas Minevičius (KMU Medicinos ir farmacijos istorijos muziejus, Lietuva)

VIDURAMŽIŲ PIRTIS, ŽOLININKYSTĖ IR MUILO GAMYBA:
Ernesta Bajorinienė, Vereta Rupeikaitė, Valdas Rimavičius, Saulius Pileckis (VŠĮ „Pirties kelias“, Lietuva), Dalė Petraitienė, Sandra ir Mindaugas Makutėnai (Lietuva)

SENOJI ALAUS GAMYBA:
Ramūnas ir Erika Čižai (Lietuva)

DŪDMAIŠIAI IR KAULINIAI MUZIKOS INSTRUMENTAI:
Volha ir Fiodar Kaškurevič, Sabina, Yelizaveta ir Daminik Piatrouskie, Pavel Lembovich (Baltarusija)

STIKLO KAROLIUKŲ GAMYBA:
Justė Sviklienė*, Simas Aleksandravičius (Lietuva)

VIDURAMŽIŲ DAUGMALES KIEMAS: AMATAI, MUZIKA, BUITIS:
Gunta Dege, Laura Aksika, Zita Onckule, Valdis Pinkis, Renate Silina-Pinke, Una Dževečka, Linda Šikure, Maris Važa, Inese Kreigere (Latvija)

KAILIAI, KAULINIAI PAPUOŠALAI, ŽIBINTAI:
Leonard Guslakov, Elžbieta Slota (Lenkija)

PIASTŲ DINASTIJOS LAIKŲ (X-XIV a.) GINKLAI, APRANGA, PAPUOŠALAI, BUITIS:
Vojciech Smielecki, Miroslav Valčak, Leonard Kačmarek, Jolanta Chuda, Magdalena Zavol, Katažyna Pasiecka, Bernadeta Tabolska (Lenkija)

SABOLČO GENTIES KIEMAS (IX a.): JURTA, VELTINIO, MEDŽIO IR AKMENS DIRBINIAI, KERAMIKA, MUZIKA, ŠAUDYMAS IŠ LANKO:
Akos Kaszas, Judit Kaszasne Toht, Daniel Bakos, Elvira Szolanics, Kornel Revesz, Revesne Solyom Eniko, Simandi Laszlo, Eles Gergo Peter, Keterszne Uhrin Klara, Atila Zsolt Laszlo, Eles Viktor Laszlo, Farkas Zsolt Laszlo (Vengrija)

VIDURAMŽIŲ TAPYBOS TECHNIKA, IKONŲ TAPYBA:
Danna Lipiec, Aleksandr Krapik (Priešistorės draugija, Lenkija)

POPIERIAUS GAMYBA, KNYGŲ ILIUSTRAVIMAS, LENKIJOS IR LIETUVOS HERALDIKA:
Rafal Fila, Eva Jurkovska, Michal Hrynčyšyn, Gžegoš Lyškovič (Priešistorės draugija, Lenkija)

ŽOLININKYSTĖ IR MAISTO GAMYBA:
Magdalena Gačkovska, Janna Kochanovska (Lenkija)

JUVELYRINIAI GAMINIAI:
Vojciech ir Maciej Kochman, Marta Dziubalska (Lenkija)

ESTAI XIII – XIV a. – AMATAI, MUZIKA, KASDIENIS GYVENIMAS
Anika Tiko, Hendik Kivirand, Kaidi Vapper, Miina Liias, Vahur Jurimae („House Limping Wolf“, Estija)

VIDURAMŽIŲ KNYGŲ GRAFIKA:
Khritova Natalia, Ivan Kotelevtsev (Rusija)

VIDURAMŽIŲ MIESTO AIKŠTĖ:

VIDURAMŽIŲ KERNAVĖS MIESTO ISTORIJOS PRISTATYMAS:
Aleksejus Luchtanas* (VU, Lietuva)

VIDURAMŽIŲ KERNAVĖS MOTERS KOSTIUMO PRISTATYMAS:
Aleksejus Luchtanas* (VU), Edita Gelažauskaitė (Lietuva)

SENIEJI STALO ŽAIDIMAI:
Mindaugas ir Judita Korsakai (Lietuva)

MONETŲ KALYKLA:
Nerijus Erminas, Mindaugas Asminavičius (Lietuva)

VIDURAMŽIŲ TEISMAI IR BAUSMĖS:
Tomas Jakubickis, Vaidotas Pakalniškis (Lietuva)

ARCHAJIŠKI ŽAIDIMAI, EDUKACIJA:
Dalia Kiaulevičiūtė, Asta Amankavičienė (Lietuva)

 

VIDURAMŽIŲ ODOS APRIRBIMO TECHNOLOGIJA:
Virginijus Jakubauskas*, Džemilė Jakubauskaitė („Amatų gildija“, Lietuva)
VIDURAMŽIŲ KLAJŪNAI:
Algis, Steponas ir Simona Breidokai (Lietuva)

VIDURAMŽIŲ JUOKDARYS:
Viačeslavas Mickevičius (Lietuva)

KOVŲ LAUKAS:

VIDURAMŽIŲ KARYBOS KLUBŲ STOVYKLAVIETĖ:

“VARINGIS” (Lietuva)

“JANTAR” (Lenkija)

„TRUE VARING“ (Baltarusija)

BŪGNIJIMAS:
Dariuš Pojava, Anna Pojava (Lenkija)

SENOJI MUZIKA:

RUGIAVEIDĖ su folkloro grupe „SEDULA“*, Kernavės folkloro ansamblis “MEDGRINDA”, karinio folkloro ansamblis „UGNIAVIJAS“, folklorinis duetas „RANA“, Vilniaus folkloro ansamblis „VISI“, sutartinių giedotojų grupė „TRYS KETURIOSE“ (Lietuva / Lithuania), „ESSA“ (Baltarusija / Belarus), „KAJÁN“ (Vengrija / Hungary)

PRAMOGŲ SLĖNIS:

ŠAUDYMAS IŠ LANKO IR ARBALETŲ („Viduramžių pasiuntiniai“, Lietuva / Lithuania)

PASIJODINĖJIMAS ŽIRGAIS (Lietuva / Lithuania)

*Amatai, pristatomi eksperimentinės archeologijos klubo „Pajauta“ narių.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: