Tautininkų sąjunga ir „Jaunoji Lietuva“ pasirašė jungimosi deklaraciją (video, nuotraukos) (23)

Stanislovas Buškevičius, Marius Kundrotas, Julius Panka | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Stanislovas Buškevičius, Marius Kundrotas, Julius Panka | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Balandžio 14 d. naujienų agentūroje ELTA vykusioje spaudos konferencijoje dvi partijos – Tautininkų sąjunga ir „Jaunoji Lietuva“  paskelbė apie ketinimą jungtis. Partijas susijungti numatoma jau vasarą. Tikimasi, kad  prie šios sąjungos prisidės ir kitos patriotinės jėgos.

Susijungusios partijos per būsimus 2016 m. Seimo rinkimus tikisi patekti į Seimą ir jame įkurti tautinėms vertybėms atstovaujančią frakciją.

Partijų ketinimas jungtis buvo įtvirtintas pasirašant Lietuvos patriotinių jėgų jungimosi deklaracija.

Žiūrėkite dalies spaudos konferencijos vaizdo įrašą:

LIETUVOS PATRIOTINIŲ JĖGŲ VIENYBĖS DEKLARACIJA

2015-04-14, Vilnius

Lietuvių tauta ir Lietuvos valstybė, išgyvenusios daugybės amžių audras, naikintos ir vėl prisikėlusios, šiandien susiduria su naujais iššūkiais.

 1. Iššūkiai nacionaliniam suverenumui. Pritardami tautų ir valstybių bendradarbiavimui, regime aiškias grėsmes, Europos Sąjungai iš valstybių sąjungos virstant sąjungine valstybe, ją sudarančių valstybių suverenumo sąskaita. Antra vertus, tarptautinio kapitalo grupuočių galia vis labiau naikina tiek ekonominį, tiek politinį valstybių savarankiškumą. Pagaliau, kaimynystėje auga Rusijos imperinės ambicijos, gviešiantis pavergti kaimynines šalis.
 2. Iššūkiai dorai ir šeimai. Savanaudiškumo, vartotojiškumo, godumo ir ištvirkimo kultūra naikina tiek tautines, tiek bendražmogiškąsias vertybes, kėsinasi į šeimos struktūrą ir jos turinį. Jau stumiamos tos pačios lyties asmenų partnerystės ir santuokos, su perspektyva įsivaikinimui, lytinio švietimo ir žmogaus teisių vardu skleidžiami iškrypimai, vaiko teisių vardu griaunamos šeimos, prarandama pagarba žmogaus gyvybei, jos nutraukimą vadinant pasirinkimo laisve.
 3. Iššūkiai demokratijai. Praktiškai panaikinta konstitucinė pilietinės savivaldos teisė, visą valdžią koncentruojant siaurame oligarchijos sluoksnyje. Nelygios politinių varžybų sąlygos iškreipia rinkėjų pasirinkimą, užginant jiems visapusę informaciją apie pasirinkimo galimybes. Visuomenei užginta galimybė rinktis seniūnijų valdžią ir turėti balsą teisminėje valdžioje. Konstitucinis teismas paskelbė save ir Seimą aukščiau pačios Konstitucijos.
 4. Iššūkiai ekonomikai ir socialiniam teisingumui. Nacionalinis ūkis praktiškai sunaikintas. Kapitalas telkiasi siaurame oligopolijų sektoriuje, likusią visuomenę verčiant proletarais. Smulkusis sektorius vos gyvuoja. Mokesčių našta pirmiausiai krenta ant smulkaus savininko, darbininko, tarnautojo. Šiuo metu svarstomas Darbo kodeksas praktiškai verčia darbuotojus beteisiais vergais. Jaunimui trūksta darbo, o dar labiau – teisingumo. Tūkstančiai emigruoja.

Šių iššūkių akivaizdoje patriotinių jėgų vienybė prilygsta gyvybinei būtinybei. Mes, žemiau pasirašiusios patriotinės partijos, per savo įgaliotus atstovus sutariame:

 1. Jau šių metų vasarą susijungti į vieningą politinę organizaciją, atvirą visiems patriotams, su galimybe kiekvienai besijungiančiai partijai išlaikyti savo struktūras frakcijose ir sekcijose, protingomis proporcijomis atstovaujant sau jungtinės partijos institucijose.
 2. Vadovaudamiesi doros, tautiškumo, tautinio valstybingumo, demokratijos ir socialinio solidarumo idealais, pasitelkdami įvairių sričių ekspertus, parengti bendrą, kvalifikuotą programą, išdėstydami joje galimus sprendimus išvardytiesiems ir kitiems svarbiems iššūkiams.
 3. Sutelkę platų patriotinį frontą su profesionalia komanda, vieningai dalyvauti 2016-ųjų metų Lietuvos Respublikos Seimo rinkimuose, pasirengdami grąžinti Lietuvai tai, kas jai priklauso.

„Jaunosios Lietuvos“ vardu – pirmininkas Stanislovas Buškevičius
Tautininkų sąjungos vardu – pirmininkas Julius Panka

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .

23 komentarai

 1. lyvis:

  O kiek tuose patrijotuose yra stribų. lyvis

 2. Jei jau samdėt Eltos salę, galėjot ir susimesti marškinius nupirkti tam per vidurį sėdinčiam, o tai dabar jis visą vaizdą gadina.

  • mintys:

   esmė žmoguje ne skudure.

   • Artojas:

    Sena patarlė. Sutinka pagal išvaizdą. palydi pagal poelgį Gera įdėja, bet kaip tas bus vykdoma, kaip tą supras kitų savę laikančių patriotinėmis partijomis , vadai norintys būti pirmieji. Kita vertus, kokios programos konservatorių, socdemų, o kur Lietuvą “nuvarė”……. Blogai dar ir tai, kad kolkas nieko įpatingo neparodė nei Buškevčius, nei Panka. Pažiūrėsim…..

    • mintys:

     Jei matys žmogų,žmonės matys juos ir įvertins,jei tik…”skačim skačim……..” juos paliks straksėt vienumoje.Visada turi ką nori turėti.Kurti tai ko nori Lietuvos žmonės reikia pastangų.

 3. alksnaitis:

  keturiose dalyse tiksliai išvardintos lietuvių tautai iškilusios bėdos , pavojai.

 4. nevykeliu jegos:

  Nu, marginalai susivienijo….Is penkiu nevykeliu- vieno normalaus nesulipdysi.

 5. albinas:

  Tautininkai, kaip tautininkai, viskas su jais būtu gerai, bet kai pradėjo rėkt kaip konservatoriai, kad rusai puola, bet nemato, kad visiškai praradom suverenitetą ir kaip nepriklausomos Lietuvos jau nebėra, tai žodis tautininkai partijos pavadinime, praranda prasmę……. Tarp kitko, aš už tautininkus visada balsuodavau….

 6. geofizikas inž..Romualdas Zubinas:

  Stanislovai, Tamstą pažįstų nuo 1992-jų. Su Tamsta esu ir dabar! Neleido “patriotai” mums tada jungtis ir veikti Lietuvos labui! Nesidairykit ir veikit bent dabar, dar ne viskas prarasta! Sveikinu ir tautininkų vadą gerbiamą Julių! 41-jų tremtinys.

 7. Kemblys:

  LIETUVOS PATRIOTINIŲ JĖGŲ VIENYBĖS DEKLARACIJA:
  ,,nacionaliniam suverenumui, suverenumo, grupuočių, ekonominį, politinį, imperinės ambicijos, kultūra, struktūrą, perspektyva, partnerystės, demokratijai, Praktiškai, koncentruojant, oligarchijos, politinių, informaciją, ekonomikai ir socialiniam, Nacionalinis, praktiškai, Kapitalas, oligopolijų sektoriuje, proletarais, sektorius, praktiškai, emigruoja, patriotinių, patriotinės partijos, politinę organizaciją, patriotams, struktūras frakcijose ir sekcijose (3 svetimžodžiai iš eilės!), proporcijomis, institucijose, demokratijos ir socialinio solidarumo idealais (4 svetimžodžiai iš eilės!!!), ekspertus, kvalifikuotą programą, patriotinį frontą su profesionalia komanda (4 svetimžodžiai iš eilės!!!)”.

  Vertindamas pagal šiuos žodžių derinius, manau, kad rašė žmogus nelabai suvokiantis tikrąsias svetimžodžių prasmes: ,,ištvirkimo kultūra”, ,,Iššūkiai demokratijai”, ,,oligopolijų sektoriuje”,

 8. Bus įdomu išgirsti tos naujos tautinės partijos pavadinimą. Kaip pavyzdį galėčiau pateikti tokį: “Už tautos vienybę!”

 9. Atgalinis pranešimas: M. Kundrotas. Ar susivienys tautinės jėgos? | Alkas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: