Šiauliuose sulaikyti trys asmenys prekiavę pataisais (0)

sulaikyti-asmenys-prekiave-pataisais-a.konderausko-nuotr-K100

Sulaikyti asmenys prekiavę pataisais | A. Konderausko nuotr.

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai, kartu su policijos pareigūnais apsilankė Šiaulių turgavietėje ir jos prieigose. Buvo gauta informacija, kad čia prekiaujama į Lietuvos raudonąją knygą įrašytais Pataisais. Informacija pasitvirtino.

Šalia turgavietės buvo sulaikytas I.P. (1994 m.) ir B.J. (1948 m.). Jaunuolis turėjo pilną rankinę priskintų pataisų. Moteris dalį augalų buvo išdėjusi prekybai, kitus paslėpusi maiše. Abu prekeiviai buvo sulaikyti ir pristatyti į policijos komisariatą. Ten atsidūrė ir dar viena šiaulietė. E.J. (1971 m.) buvo sulaikyta turgavietėje. Moteris, tarp kitų prekių, taip pat buvo pasidėjusi pataisų.

Visiems trims  už neteisėtą saugomų augalų žalojimą, naikinimą, paėmimą iš natūralios aplinkos surašyti protokolai (ATPK 67 str. 1d.). Administracinių teisės pažeidimų kodeksas už tai numato įspėjimą arba baudą nuo 28 iki dviejų 289 eurų su pažeidimo padarymo įrankių ir priemonių, šių augalų ar grybų, jų dalių ar gaminių iš jų konfiskavimu ar be konfiskavimo. Į Lietuvos raudonąją knygą įrašyti pataisai konfiskuoti.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: