Didinamos bausmės už žiaurų elgesį su gyvūnais (1)

petbucket.com nuotr.

petbucket.com nuotr.

Vasario 25 dieną posėdyje Vyriausybė pritarė Žemės ūkio ministerijos parengtiems įstatymų pakeitimams, kurių tikslas – nustatyti aiškias baudžiamosios ir administracinės atsakomybės taikymo ribas bei nuoseklias sankcijas už žiaurų elgesį su gyvūnais, jų kankinimą. Įstatymų pakeitimams dar turės pritarti Seimas.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) nuomone, baudžiamoji atsakomybė turi būti numatyta tuo atveju, kai žiaurus elgesys su gyvūnais, jų kankinimas turi pasekmes – gyvūnas žūsta ar yra suluošinamas. Atsižvelgiant į tai, kad nusikalstamą veiklą gali įvykdyti ir juridinis asmuo, numatyta, kad baudžiamąją atsakomybę siūloma numatyti ir juridiniam asmeniui. Taip pat siūloma numatyti, kad iš gyvūnų laikytojų (savininkų), kurie kankina gyvūnus ar žiauriai su jais elgiasi, jeigu gyvūnams gresia suluošinimas ar žūtis, teismo sprendimu gyvūnai gali būti konfiskuojami. Numatyta, kad gyvūnų globėjai turi užtikrinti tinkamą gyvūno laikymą, o gyvūno laikinosios globos ar laikymo išlaidas atlygina gyvūno savininkas.

VMVT, įvertinusi daugiametę patirtį ir tai, kad neretai Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pažeidimus padaro neveiksnūs asmenys, siūlo papildyti šį įstatymą ir numatyti nuostatą, draudžiančią laikyti gyvūnus neveiksniems asmenims.

Žiaurus elgesys su gyvūnais, jų kankinimas užtrauktų baudą nuo 50 iki 1 200 eurų su arba be gyvūno konfiskavimo. Veikos, padarytos asmens, bausto už šioje dalyje numatytus pažeidimus, užtrauktų baudą nuo 1 200 iki 1750 eurų su arba be gyvūno konfiskavimo. Už žiaurų elgesį su gyvūnais, jų kankinimą, jeigu gyvūnams gresia žūtis ar suluošinimas, būtų numatyta bauda nuo 300 eurų iki 1750 eurų su gyvūno konfiskavimu arba be konfiskavimo. Šio straipsnio trečioje dalyje numatytos veikos, padarytos asmens, bausto už šioje dalyje numatytus pažeidimus, užtrauktų baudą nuo 1750 iki 2300 eurų su arba be gyvūno konfiskavimo.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: