Kalėdų blukvilkio šventė Kurtuvėnuose (8)

R.Pakerio nuotr.

R.Pakerio nuotr.

Gruodžio 27 d. 15.30 val. Šiaulių gamtos ir kultūros paveldo apsaugos klubas „Aukuras“ ir asociacija „Kurtuvėnų bendruomenė“ kviečia pagal senus Kalėdų papročius atšvęsti Blukvilkio šventę Kurtuvėnuose, Šiaulių r.

Į šventę kviečiama rinktis 15.30 val. Kurtuvėnų aikštėje. Ten ir prasidės blukio vilkimas aplink Kurtuvėnų miestelį. Šventės dalyviai eidami ratu prisimins praėjusius metus dainomis ir žaidimais, pagal gamtos ženklus spės ateinančių metų palankumą. Mušdami tabalus ir kartodami burtažodį „Tabalai tai tai, judink seni kaulus, up up up suplok rankų delnus …“ atsikratys praeinančių metų blogybėmis ir apeigomis suvarę jas  į Blukį – sudegins.

18 val. vyks vakaronė Kurtuvėnų dvaro šiltoje ratinėje. Joje šventės dalyviai vaišins vieni kitus kalėdiškai riebiomis ir sočiomis suneštinėmis vaišėmis. Vėliau iki išnaktų vyks „Jaunimo piršlybos“: porų suvedimas, dainos, žaidimai, burtai, šokiai…

Šventės rengėjai ragina visus atvykstant atsivežti vaišėms maisto, gėrimų, indų tiek, kad pakaktų sau ir draugui. „Karštos arbatos bus. O svaigalai nepageidautini. Raginame pasipuošti tautiniais  rūbais arba bent jų ženklais, atsiveži deglų, muzikos instrumentų. Būtina apsirengti šiltai pagal oro sąlygas“, – sako šventės rengėjas Šiaulių gamtos ir kultūros paveldo apsaugos klubo „Aukuras“ pirmininkas Darius Ramančionis.

Daugiau žinių apie Blukvilkio šventę galima surasti ČIA, arba išklausti paskabinus D. Ramančioniui tel.8-600 91403.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .

8 komentarai

 1. Kemblys:

  Dar tokios ‘šventės’ negirdėjau… Blukvilkio!!!?
  Ir dar švęsti ,,pagal senus Kalėdų papročius”………..

  Linkiu visiems sveikiems, linksmiems sulaukti grįžtančios Saulutės.

  O tie, kurie saugos lietuvių kalbą, bus dar sveikesni sekančiais metais 🙂
  (nejuokauju, pabandykite nors vienus metus ir akivaizdžiai pajusite poveikį – stiprinsite savo vidinę JĖGĄ)

  • Perkūno Paukštis:

   Kažkaip Blukis pirminis – jame įkūnytos praėjusių metų blogybės sudeginamos šventoje Ugnyje. Ir tik pakui, po tokio visa kas buvo bloga atsikratymo, švaria siela pasitinkama Saulėgrįža.
   Žodžiu, be Blukio nebus Saulėgrįžos, vidinės šviesos.
   ———————
   Tai paprasta suprasti, nebent esi krikščionybės kamuojamas pagonis – kokių, pastebėk, dauguma !

   • lyvis:

    Tokie teiginiai kad sudeginant blukį sudeginamas blogis, taip pat žmogaus sudegina blogį, kuris audė blukį su pagaliu. Tai tas pats kas krikščionis pirkdavo indulgencijas, kurios atleisdavo kryžiuoti nuo nusikaltimų. Tas pats ir čia puoselėjimą, ateini lupi blukį su lazda ir išsivalai save nuo blogio ir grįžti į savo aplinką vėl daryti blogus darbus. lyvis

 2. Žaltys:

  Kas nežino Blukvilkio etnografinės Kurtuvėnų šventės, tas yra Kremliaus agentas.

  • Kemblys:

   Baikštus tu, ‘Žaltys’, kaip žemaitis – rašyk tiesiai, kad ‘Kemblys’ ,,yra Kremliaus agentas” 😀 😀

   Dabar visokie dykaduoniai, kaip iš ,,kultūros paveldo apsaugos klubo”, norėdami parodyti, kad kažką dirba, rengia visokias kvailiones, kurias vadina ŠVENTĖMIS. Tokia veikla nupigina, nuvertina protėvių pasaulėžiūrą. Jaunimas gali susidaryti nuomonę, kad protėviai tik pakvailiodavo per šventes. Būtų nelaimė, jei pradėtų rengti ‘Morės deginimo’, ‘paparčio žiedo ieškojimo’, kiti ‘per laužą šokinėjimo’, ‘margučių daužymo, ridenimo’ ir t.t., ‘šventes’ – Velykos, Užgavėnės, Kupolinės netektų prasmės. Visos metų ŠVENTĖS ženklina virsmus Gamtoje! Jų metu žmonės linksminasi, žaidžia, kvailioja, bet tomis kvailionėmis negalima keisti pačių švenčių.

  • Perkūno Paukštis:

   Jei meti rimtus kaltinimus, tai klok pavardes !
   CHA

 3. Žaltys:

  Šiais laikais šventė yra kai sumoki maždaug du šimtus litų už dviejų valandų pastypsojimą kokioje nors sporto arenoje, klausantis kokio nors populiaraus nukaršėlio koncerto.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: