Pirmadienis, 1 birželio, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Kultūra

Ukraina švenčia Nepriklausomybės dieną (video)

www.alkas.lt
2014-08-24 11:14:52
257
PERŽIŪROS
0
youtube.com nuotr.

youtube.com nuotr.

Rugpjūčio 24 d. Ukraina, tebetęsianti kovą Rytų Ukrainoje prieš teroristus ir rusų karines pajėgas, švenčia savo Nepriklausomybės dieną.

Rugpjūčio 24 d. ryte Kijeve įvyko karinis paradas. Prieš parado pradžią Prezidento pulko garbės sargybos kariai iškėlė Ukrainos valstybinę vėliavą, buvo sugiedotas Ukrainos valstybės himnu.

Kijevo Nepriklausomybės aikštėje – Maidane susirinko visi Ukrainos vadovai. Kariniam paradui vadovavo Ukrainos Sausumos kariuomenės vadas Anatolijus Pušniakovas.

Parade dalyvavo ir 120 antiteroristinės operacijos Rytų Ukrainoje dalyvių.

Nepriklausomybės dienos išvakarėse Ukrainos saugumo tarnyba (UST) pranešė, kad buvo sulaikyti penki Kijevo gyventojai, kurie Ukrainos Nepriklausomybės dienos išvakarėse ir pačią šventės dieną Kijevo srityje planavo vykdyti teroristinius išpuolius.

Nepriklausomybės dienos proga buvo surengtos Ukrainos valstybinės vėliavos pakėlimo iškilmės.Maidane buvo pagerbti žuvusieji už Ukrainos laisvę.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Ukrainos Prezidentą Petro Porošenką šalies Nepriklausomybės dienos proga ir palinkėjo taikos bei vienybės ginant savo šalį.

„Prieš dvidešimt trejus metus Ukraina pasirinko Laisvės kelią. Šalies žmonės apsisprendė patys kurti savo valstybę ir neleisti svetimoms jėgoms tvarkytis šalyje. Šiandien Ukraina susiduria su brutalia agresija ir siekiais destabilizuoti padėtį šalyje. Lietuva palaiko Ukrainą ir linki jos žmonėms vienybės bei stiprybės, ginant savo Nepriklausomybę“, – sakoma Prezidentės sveikinime.

Pasak Prezidentės, lietuviai labai gerai supranta laisvės vertę ir remia Ukrainos ryžtą eiti europietišku keliu, gyventi laisvoje ir demokratiškoje valstybėje.

Nepriklausomybės dienos proga Prezidentė taip pat perdavė vaizdo įrašą, kuriame ukrainiečių kalba pasveikino visus Ukrainos žmones.

Nepriklausomybės dienos proga Ukrainos Aukščiausiosios Rados narius ir visus Ukrainos piliečius pasveikino ir Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė.

„Sunku surasti tinkamus sveikinimo žodžius stebint jau keliolika mėnesių vykdomą agresiją Ukrainos atžvilgiu, ypač po to, kai šią savaitę Palangoje buvome susitikę su Jumis ir iš pirmų lūpų sužinojome apie tai kas vyksta Jūsų šalyje.

Nepaisant įtampos, kuri dabar tvyro Ukrainoje dėl agresyvių kaimyninės valstybės veiksmų stengiantis destabilizuoti padėtį, tikiu, kad sutelktomis valstybės ir tarptautinės bendruomenės pajėgomis bus atremtas pasikėsinimas į Ukrainos nepriklausomybę“, – sveikinime teigia Parlamento vadovė.

Anot Seimo Pirmininkės L. Graužinienės, ji ir Palangoje Šiaurės ir Baltijos šalių parlamentų pirmininkų metininiame susitikime dalyvavusį Oleksandrą Turčynovą patikino, kad Lietuva visuomet rėmė ir remia Ukrainos pastangas integruotis į bendrą Europos erdvę.

Nepriklausomybės dienos proga Seimo vadovė Ukrainos Aukščiausiosios Rados pirmininkui, Rados nariams ir visiems šalies žmonėms palinkėjo ištvermės, jėgų, visuomenės susitelkimo siekiant išsaugoti Ukrainos vientisumą ir Nepriklausomybę.

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius išsiuntė sveikinimo laišką Ukrainos premjerui Arsenijui Jaceniukui, Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir visų Lietuvos žmonių vardu sveikindamas dvidešimt trečiųjų Ukrainos Nepriklausomybės metinių proga.

„Nuoširdžiai linkiu Jums ir Ukrainos žmonėms stiprybės ginant pamatines demokratines vertybes, kuriant saugią ir taikią Ukrainos ateitį. Lietuvos ir Ukrainos tautos susijusios istorinėmis sąsajomis, bendru laisvės siekiu, tapusiu mūsų strateginės partnerystės pamatu. Lietuva remia Ukrainos pasiryžimą žengti demokratijos, reformų ir teisės viršenybės – tvariu ir efektyviausiu keliu, kuriant gerovę savo piliečiams“, – sakoma Lietuvos premjero sveikinime, kartu išreiškiant įsitikinimą, kad Ukrainos žmonių siekis įgyvendinti Nepriklausomybės deklaracijos akte išdėstytus principus yra tvirtas pagrindas siekiant saugumo, ekonominio stabilumo ir šalies klestėjimo.

Prieš 33 metus 1991 rugpjūčio 24 d. Ukrainos Aukščiausioji Rada beveik vienbalsiai pritarė Ukrainos Nepriklausomybės paskelbimui. Šiame svarbiame akte buvo pažymima, kad turint galvoje „mirtina pavojų“, kuris pakibo virš šalies po nesėkmingo rugpjūčio 19-osios bandymo įvykdyti valstybės perversmą SSRS, Rada paskelbė apie Ukrainos Nepriklausomybę ir savarankiškos valstybės įkūrimą.

Tų pačių metų gruodžio 1 dieną įvykusiame referendume Ukrainiečių Tauta patvirtino Aukščiausiosios Rados sprendimą. Už Ukrainos nepriklausomybę balsavo 90 nuošimčių visų balso teisę turinčių Ukrainos piliečių.

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Ukraina šiandien mini 22-ąsias nepriklausomybės metines
  2. LRT ir Ukraina kviečia uždegti vienybės laužą
  3. B. Valionytė. Valdžia negirdi Lietuvos piliečių (video)
  4. Pilypas Orlykas ir Pirmoji Ukrainos Konstitucija

Naujienos iš interneto:

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Pasaulio esperantininkų kongresas vyks Kaune
Kalba

Pasaulio esperantininkų kongresas vyks Kaune

2026 06 01
VMU saugo vienas svarbiausių miško gyventojų – skruzdėles
Gamta ir ekologija

Kaip VMU saugo vienas svarbiausių miško gyventojų – skruzdėles?

2026 06 01
Atsakingai kūrenkite laužus ir naudokite kepsnines!
Gamta ir žmogus

PAGD: saugus poilsis prasideda nuo atsakingo elgesio

2026 06 01
Atidarytas naujos kartos elektromobilių įkrovimo parkas
Lietuvoje

Kelyje Vilnius–Klaipėda atidarytas naujos kartos elektromobilių įkrovimo parkas

2026 06 01
Kavinė
Lietuvoje

Prasidedant sezoniniams darbams, priminimas darbuotojams ir darbdaviams

2026 05 31
Kaip neperlenkti lazdos vartojant vaistus nuo skausmo?
Gamta ir ekologija

Reikšminga dalis įsigytų vaistų taip ir lieka nepanaudoti

2026 05 31
Būstas
Lietuvoje

Būsto rinka ir šiemet išlieka aktyvi

2026 05 31
Tapytojos Marijos Teresės Rožanskaitės ir fotomenininkų Brolių Černiauskų paroda „Rešotai“
Istorija

M. T. Rožanskaitės ir Brolių Černiauskų parodoje – Rešotų lagerio tikrovė ir pasipriešinimas atminties naikinimui

2026 05 31
Vėjo jėgainės
Lietuvoje

Gyvenantys netoli vėjo elektrinių jau gali kreiptis kompensacijų

2026 05 31
Vilniuje vyks pasaulinis universitetinio teatro kongresas
Kultūra

Pirmą kartą Baltijos šalyse: Vilniuje vyks pasaulinis universitetinio teatro kongresas

2026 05 31
Piniginė, pinigai
Lietuvoje

Neišnaudojus neperleidžiamų mėnesių, vaiko priežiūros išmoka bus mokama trumpiau

2026 05 31
Liepos Žaidimų Pieva
Gamta ir žmogus

Vilniuje atsiras dar viena laisvalaikio erdvė

2026 05 30

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • Mikabalis apie Į liejyklą išlydėta Vytauto Didžiojo skulptūra
  • Rimgaudas apie Į liejyklą išlydėta Vytauto Didžiojo skulptūra
  • +++ apie Aplinkosaugininkai ragina atsisakyti balionų ir dangaus žibintų
  • Mikabalis apie Į liejyklą išlydėta Vytauto Didžiojo skulptūra

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Pasaulio esperantininkų kongresas vyks Kaune
  • Kaip VMU saugo vienas svarbiausių miško gyventojų – skruzdėles?
  • PAGD: saugus poilsis prasideda nuo atsakingo elgesio
  • Kelyje Vilnius–Klaipėda atidarytas naujos kartos elektromobilių įkrovimo parkas

Kiti Straipsniai

Ukrainos ir Švedijos atstovai prie naikintuvų Gripen bei raketos Meteor iliustracija

R. Armaitis. Didžiulis strateginis proveržis Ukrainos aviacijoje ir oro gynybos srityje

2026 05 29
Kastytis Braziulis prie darbo stalo geopolitikos temų aplinkoje

K. Braziulis. Trampas Ukrainai davė daugiau naudos, nei Baidenas

2026 05 25
Deganti Maskva ir susirūpinęs Vladimiras Putinas Kremliaus fone

A. Navys, M. Sėjūnas. Nevaldomas Rusijos kritimas žemyn

2026 05 19
Lietuvos prezidentas su protesto nota

A. Kumpis. Protesto notomis oro erdvės neapsaugosime

2026 05 15
Rimas Armaitis karo taktikos ir dronų naudojimo diskusijos kontekste

R. Armaitis. „Mirtininkų ataka“: Kaip dronai palaidojo senojo karo taktiką

2026 05 12
R. Kaunas ir K. Budanovas

R. Kaunas susitiko su Ukrainos prezidento administracijos vadovu 

2026 05 11
Susitikimas Prezidentūroje

Prezidentas susitiko su Europos Tarybos Generaliniu Sekretoriumi

2026 05 11
Užsienio reikalų ministerija

Rusijai – protesto nota dėl grasinimų diplomatinėms atstovybėms Kyjive

2026 05 08
Dronų atakos ir gaisrai Rusijos miestuose su Putino portretu fone

A. Navys, M. Sėjūnas. Liepsnojanti Rusija

2026 05 04
Lietuvos ir Ukrainos Prezidentų susitikimas

G. Nausėda Kipre susitiko su Ukrainos Prezidentu

2026 04 23

Skaitytojų nuomonės:

  • Mikabalis apie Į liejyklą išlydėta Vytauto Didžiojo skulptūra
  • Rimgaudas apie Į liejyklą išlydėta Vytauto Didžiojo skulptūra
  • +++ apie Aplinkosaugininkai ragina atsisakyti balionų ir dangaus žibintų
  • Mikabalis apie Į liejyklą išlydėta Vytauto Didžiojo skulptūra
  • klaustukas apie Aplinkosaugininkai ragina atsisakyti balionų ir dangaus žibintų
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
Ukrainos vėliavą bandyta išskleisti prie Kremliaus | youtube.com nuotr.

Maskvos centre – Ukrainos vėliava (video)

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | Paskolos iš SAVY | DARBO SKELBIMAI

 

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai