Baltieji vaikai virsta mažuma Londono ir Vokietijos mokyklose (3)

Musulmonai UKNeseniai paskelbtais Jungtinės Karalystės Švietimo departamento duomenimis, tik kiek daugiau nei 30% Londono mokyklas šiuo metu lankančių vaikų yra baltieji. Žvelgiant į oficialiame departamento tinklapyje paskelbtus skaičius tampa akivaizdu, jog didžiausiame Britanijos mieste baltieji tampa nykstančia rase.

Kalbant apie Londoną, patogumo dėlei paprastai išskiriamos „vidinė“ ir „išorinė“ miesto dalys. Šiuo metu visoje karalystės sostinėje mokosi 498 445 vaikai, o net 176 920 iš jų kasryt eina į mokyklas įsikūrusias „vidinėje“ jos dalyje. Švietimo departamentui apibendrinant surinktus duomenis, net 81.3%  pradinukų bei  80.7% vidurinių Londono širdyje įsikūrusias mokyklas belankančiųjų buvo priskirti priskirta „ne baltųjų britų“ kategorijai. Daugiausia jų susitelkę Niuhamo priemiestyje (kitos kilmės pradinukų jame virš 90%), tačiau baltieji vaikai sudaro mažumą ir santykinai mažiausiai imigrantų priglaudusiuose rajonuose, Hammersmithe bei Fulhame – čia jų vos apie 30%.

„Išoriniame Londone“ baltaodžių vaikų kiek daugiau. Tokia situacija – masinio britų kilmės piliečių kraustymosi iš centrinių Londono rajonų jo pakraščių link pasekmė. Visgi ir čia „ne baltieji britai“ sudaro apie 60% visų moksleivių. Visos šalies mastu šiuo metu jie sudaro 27% pradinių ir 23% vidurinių klasių mokinių.

Remiantis esamą situaciją apibūdinančiais skaičiais ir atsižvelgiant į dabartinius imigracijos mastus bei trečiojo pasaulio valstybėse nusistovėjusius reprodukcijos tempus, būtų galima prognozuoti, jog visoje Anlijoje baltieji 21 metų bei jaunesni gyventojai savo amžiaus kategorijoje taps mažuma dar iki 2030 metų. Taip nutikus jau tik poros kartų galės pakakti, kad baltaodžių Britanijoje beveik nebeliktų. Tokia situacija iškeltų rimtą grėsmę pačios Jungtinės Karalystės tapatumui ir valstybingumo raidai.

Aptarta problema nėra būdinga tiktai Britanijai. Panašus scenarijus gresia ir kitoms Vakarų Europos valstybėms. Itin pavojinga situacija jau susiklostė Kreuzberge. Ši gerai žinoma Berlyno dalis jau daugelį metų yra pagrindinis musulmonų, norinčių imigruoti į Vokietijos sostinę, traukos centras. Milžiniškų imigracijos tempų rezultatas liūdnas: baltaodžių Kreuzberge beveik nebelieka.

Susiklosčiusią padėtį reprezentuoja situacija Jens-Nydahl-Grundschule. Šioje vokiškoje mokykloje tarp daugiau nei trijų šimtų musulmonų dabar telikę trys vokiečių kilmės vaikai. Žaidimų aikštelėje jie nesupranta nei žodžio, mat jų klasiokai tarpusavyje šneka turkų bei arabų kalbomis. Duodama interviu Bild žurnalui vienos iš vokiečių mergaičių motina prisiminė: „Kai Mara pradėjo eiti į mokyklą, ji jau galėjo perskaityti bei parašyti savo pirmuosius žodžius. Tuo tarpu jos klasiokai nemokėjo vokiškai pasakyti „ačiū“, „prašau“ ir „labas rytas“. Suprantama, kad norėdami prisitaikyti prie tokių skirtumų mokytojai privalo nuleisti bendrą ugdymo lygį.

Viena Jens-Nydahl-Grundschule mokytojų apie įstaigos prisitaikymą prie imigrantų vaikų poreikių savo interviu pripažino tiesiogiai: „Anksčiau mes bergždžiai stengėmės į mokyklą pritraukti vokiečius, tačiau dabar koncentruojamės į tą „klientūrą“, kurią turime. Mokyklos valgykloje nebeliko kiaulienos.“ Dar daugiau, kiaulienos valgymas, nepriimtinas musulmonams, tapo priežastimi šiems tyčiotis iš vokiečių vaikų. Kalbėdama su žurnalistais Svenja, viena dviejų mokykloje likusių mergaičių vokiečių, pasidalino svajone „kad mokykloje būtų daugiau vaikų, kurie mokėtų kalbėti mano kalba“.

Kreuzbergas, šiuo metu didžiausias už Turkijos ribų esantis turkiškas miestas, jau tapo žinomas kaip „Kleine Istambul“ (Mažasis Istambulas). Statistiniais valstybės duomenimis, šiuo metu kai kuriose jo dalyse jau daugiau nei 90% populiacijos yra atsidūrę žemiau skurdo ribos ir išgyventi išgali tik iš mokesčių mokėtojų pinigų surenkamų  socialinių išmokų dėka. Šis paprastas faktas juokais paverčia populiarų teiginį, jog imigracija Europai būtina tam, kad „palaikytų pensijų sistemą bei ekonomiką”.

Šaltinis:

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

3 komentarai

 1. Monika K.:

  Ech, ir vėl nesąmonės…

  Cituoju: “Kreuzbergas, šiuo metu didžiausias už Turkijos ribų esantis turkiškas miestas, jau tapo žinomas kaip „Kleine Istambul“ (Mažasis Istambulas)”.

  Kreuzbergas nėra ir negali būti didžiausiu už Turkijos ribų esančiu turkišku miestu, nes Kreuzbergas net nėra miestas, o tik vienas iš Berlyno rajonų kaip Žirmūnai ar Pašilaičiai Vilniuje. Tiesa yra, kad jame gyvena labai daug taip vadinamos “migracinės kilmės” (vok. Migrationshintergrund) žmonių. Kreuzberge tokie gyventojai sudaro net apie 37% iš visų 150 tūkstančių rajono gyventojų. Beje, tokiais migracinės kilmės gyventojais (statistikoje) laikomi visi, kurių bent vienas iš tėvų yra ne vokietis.

  Pabrėžtina, kad rajono politikoje žmonės su migracine kilme tikrai negriežia pirmuoju smuiku – visi buvę bei esanti rajono merė (liet. pirminkė, turbūt) yra “grynos” vokiečių kilmės.

  Kas dėl socialinių problemų – tai Berlynas, apskritai, gyvena iš pašalpų bent jau jei kalbėtume spaudoje ir visuomenėje įprastais stereotipas. Mums, lietuviams, gal kiek sunku suprasti, bet Berlynas nors ir sostinė nėra turtingas ar ekonomiškai stiprus Vokietijos regionas. Turtai kaupiasi pietinėje (Miunchenas) bei pietvakarinėje (Štutgartas), na, ir dar centrinėje (Hanoveris) bei, žinoma, šiek tiek šiaurinėje (iš esmės tik Hamburgas) šalies dalyse.
  Grįžtant bei užbaigiant Kreuzbergo temą – 2013 m. balandžio 30 d. statistikos departamento duomenimis nedarbo lygis Friedrichshaino-Kreuzbergo rajone siekė 13,3%. Taigi daug aukštesnis nei Vokietijos (apie 5-6%), bet tik 2% viršijantis Berlyno vidurkį.

  Mane baisiai piktina, kad Lietuvos spauda (nesvarbu alternatyvi ar mainstreaminė) arba nepajėgia, arba nenori tikrinti skelbiamų duomenų tikslumo bei rimtai gilintis į temas, apie kurias rašo.

 2. Lėja:

  O ką nežinot, ir į Lietuvą jau suplanuota vežt juodukus, kad praskiest kraują. Tam kuriamos propagandinės laidos gelbėkim zinbdvės’ malaizijoš’ ir kitų šalių vaikus

 3. Lėja:

  Straipsnyje visiška tiesa. Londone po 5 vaikus apsikabinėjusios vaikšto babajų bobos. O jei pamatai baltą žmogų gatvėj, tai lietuvis arba lenkas. Anglai ar britai manau išnykusi rūšis-tik laiko klausimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: