N.Puteikis: Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas slepia nužudymo Dembavoje kaltininkus… (10)

Naglis Puteikis

Naglis Puteikis

Seimo TS-LKD frakcijos narys Naglis Puteikis pareiškė, kad Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas slepia nužudymo Dembavoje kaltininkus ir gina valstybės pinigus gavusias, bet paslaugų neteikusias bendroves.

Rugsėjo 25 d. N.Puteikio išplatintame pranešime žiniasklaidai pranešama, kad rugsėjo 25 d. 13 val. Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas (TTK) surengė uždarą posėdį išsiaiškinti pagalbos telefonu nesulaukusios moksleivės nužudymo Dembavoje (Panevėžio r.) nužudymo aplinkybes bei priežastis, kodėl nebuvo nustatyta skambinančios buvimo vieta, nors valstybė už šią paslaugą jau sumokėjo ryšio operatoriams 6,5 mln. Lt.

Šio komiteto pirmininkas Julius Sabatauskas neleido šiame posėdyje dalyvauti Seimo nariams Nagliui Puteikiui ir Aurelijai Stancikienei, nors dalyvavimo visuose posėdžiuose teisė Seimo nariams įtvirtinta Seimo statute, o A.Stancikienė Seimo 2012 m. gruodžio 4 d. nutarimu privalo pavaduoti negalinčią dalyvauti TTK narę Neringą Venckienę.

Seimo statuto 9-ame straipsnyje „Seimo nario teisės“ rašoma: „Seimo narys turi teisę šio statuto nustatyta tvarka: /…/ 10) dalyvauti visų Seimo komitetų ir komisijų posėdžiuose, taip pat Vyriausybės posėdžiuose, o prireikus dalyvauti valstybės valdžios ir valdymo institucijų posėdžiuose, kuriuose svarstomi jo pateikti klausimai, taip pat iš anksto pranešęs stebėti kitus posėdžius, kuriuose svarstomi jį dominantys klausimai, išskyrus susijusius su valstybės paslaptimi, kurių svarstymo tvarką nustato įstatymai;“

Seimo nariai N.Puteikis ir A.Stancikienė šiandien kreipėsi į generalinį prokurorą prašydami nedelsiant patraukti baudžiamojon atsakomybėn tuos valstybės pareigūnus, kurie privalėjo užtikrinti Elektroninių ryšių įstatymo reikalavimą nustatyti skambinančiojo telefonu 112 buvimą vietą, taip pat tiems valstybės tarnautojams, kurie per pastaruosius ketverius metus sumokėjo mobilaus ryšio bendrovėms „Bitė“ ir „Omnitel“ 2,1 mln. Lt už realiai negautą pagalbos telefonu prašančiojo buvimo vietos paslaugą bei išmokėjo 2,37 mln. Lt šioms dviem bendrovėms kompensaciją už tokią informaciją neva perduodančios įrangos sumontavimą.

N.Puteikis ir A.Stancikienė taip pat prašo generalinio prokuroro, kad baudžiamosios bylos būtų iškeltos ir mobilaus ryšio bendrovėms „Bitė“ ir „Omnitel“ už įstatymu joms nustatytos pareigos nevykdymą, bei sugrąžinti iš šių dviejų operatorių gautus pinigus atgal į valstybės biudžetą.

N.Puteikis ir A.Stancikienė teigia, kad jie turi teisę dirbti su informacija, pažymėta žyma „Slaptai“.

Informacija apie biudžeto pinigus, sumokėtus mobiliojo ryšio operatoriams

(„Tele2“ informaciją apie skambinančio buvimo vietą nepriklausomai nuo sim kortelės buvimo ar nebuvimo, skirtingai , nei kiti mobilaus ryšio operatoriai, teikė)

Bitė mln. Lt Omnitelis mln. Lt Tele2 mln. Lt
Išmokėta už įrangą 1,17 1,2 1,5
Atlygis už buvimo vietos nustatymą ir perdavimą BPC
2009 m. 0,260 0,260 0,107
2010 m. 0,260 0,260 0,107
2011 m. 0,260 0,260 0,107
2012 m. 0,260 0,260 0,107
Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .

10 komentarų

 1. Bronius Kapočius:

  Tai dar kartą patvirtina faktą, kad nuo 1992 metų Lietuvą prievarta ir apgaule valdo seksualinių mažumų aktyvo ir kriminalinių nusikaltėlių sukurta KPSS/ LKP gauja su jiems ištikimais homosovietikais. Jų metodai ir tikslai liko tie patys kaip ir ikikarinėje Lietuvoje- iš vidaus sunaikinti mūsų valstybę, skurdinti ir bauginti bei naikinti tautiečius, vadovaujantis patobulintu LKP CK slaptu 1957-01-16 d. įstatymu.

  • Nepolitikas:

   Labai klystat, jie įgyvendina ES nurodymus. Pvz. : „1. Pakeisti 12 straipsnio 5 dalies 4 punktą ir jį išdėstyti taip:
   „4) vykdo reglamento (EB) Nr. 2006/2004 nuostatas, kiek tai susiję su šio Įstatymo 69 straipsnio reguliavimo dalyku.“
   2. Papildyti 12 straipsnio 5 dalį 5 punktu:
   „5) įgyvendina reglamentą (ES) Nr. 611/2013.“
   Skelbiu šį Lietuvos Respublikos Seimo priimtą įstatymą. RESPUBLIKOS PREZIDENTAS(Grybauskaitė – ir prezidentas? ) Ir taip toliau…..

 2. lyvis:

  Įdomus žmonės Sabatauskas, Olekas, Andriukaitis gimę tremty o patys tarnauja tiems kurie jų tėvus trėmė. Ir kas per moralė tų žmonių lovys arčiau artimo žmogaus. lyvis

  • taip...:

   tai ir yra slyksciausia, kad taip greit radosi tokie ISSIGIMELIAI- jau pirmos kartos (nors sako, kad pakirst Tautos saknis reikia 2-3 kartu!). Matyt, turime issigimelius “akseleratus” 🙁

   Taigi turime ir toki Komsomolkes zurnaliuga- V.Savukyna- tas irgi per keleta metu issigime, isdave savo senelio (vieno is Laisves Kovu vadovu, didvyrio) varda ir atminima! (o kaip anksciau gyresi, dievagojosi esas jo palikuonimi).

   Idomios isnaros, ar ne?

  • Bronius Kapočius:

   Lyvi, trėmimų tikslas buvo ne tik fiziškai luošinti ar sunaikinti žmogų bei paruošti Lietuvos žemę sovietiniams naujadarams, bet ir luošinti Lietuvos žmones, padarant iš jų tuos sovietinius naujadarus. Buvo ne mažai lietuvių, kurie pasidavė ir tapo sovietinės sistemos bendradarbiais tremtyje ar GULAGuose. Ne paskutinę vietą čia sulošė ir LKP CK. Jie į lagerius ir tremties vietas siųsdavo komunizmą šlovinančią spaudą, teikdavo kitokią paramą Tėvynės ir žmoniškumo išdavikams. Jiems buvo palengvintos sugrįžimo į Lietuvą sąlygos, jiems buvo leista siekti techninio (kitokio SSSR nebuvo) išsilavinimo aukštumų. Bet su viena sąlyga- tolimesnis bendradarbiavimas su KPSS/ LKP sistema. T.y. skundimas. Šiandien turime daug besidangstančių tremtinių politkalinių net ir partizanų vardais, kurie labai glaudžiai susiję su sovietine sistema bei ir jiems po šiai dienai tebedirba, naikinant Lietuvos nepriklausomybę. Tokie tad faktai. Beje LRS nepilnai pateikia savo biografijas.

   • cia gal jus:

    manau, kalbate apie komuniagu “garbes pirmininka” ir “tremtini” Sakala? 🙂

   • Kemblys:

    Trėmė tuos, kurie galėjo įtakoti visuomenę – gerbiamus Žmones. Visi atėjūnai taip elgiasi nukariautuose šalyse. Žudo tiek, kad nekiltų visuotinis pasipriešinimas, suvaržo gimtosios kalbos vartojimą, primeta savo pasaulėžiūrą, ardo nusitovėjusį gyvenimo būdą, kad sunaikinti visuomenės tarpusavio ryšius, dar niokoja Gamtą, prievartauja Moteris ,iškreipia dorovės suvokimą. To ir reikėjo tikėtis iš nukariautojų! Kad taip nebūtų turi pasiaukoti Vyrai. Dabar visų išdavikų neišgaudysime, o lieti jausmus, tai tik parodyti savo bejėgiškumą. Mano manymu reikia keisti visuomenę, kuri pati išgyvendintų išdavikus. Dabartinė socialinių ‘mokslų’ būklė primena viduramžius – Gentinis visuomenės suvokimas prarastas, o valstybinis baigia supūti. Šnipų tinklas turėtų netrukdyti įtakoti mokslą, nes visos valstybės turi laaabai daug bėdų savo visuomenėse.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: