Tautininkų sąskrydyje sudegė Lietuvą apnikusių negerovių simboliai (nuotraukos, video) (73)

Tautininkų sąjungos sąskrydis - 2013

Tautininkų sąjungos sąskrydis – 2013

2013 m. rugpjūčio 17-18 d. Svobiškėlyje prie Alantos (Molėtų raj.) įvyko Tautininkų sąjungos (TS) sąskrydis. Renginį atidaręs Tautininkų sąjungos pirmininkas Gintaras Songaila kalbėjo, kad tai pirmasis toks visos Lietuvos tautininkų sąskrydis, vykstantis ypatingoje vietoje, šalia stiprybę simbolizuojančio mitologinio Valiulio akmens su senoviniais ženklais.

Tautininkus sveikino jų politiniai partneriai iš Nacionalinio susivienijimo „Už Lietuvą Lietuvoje“. Tautos vienybės sąjungos pirmininko Algimanto Matulevičiaus manymu jo vadovaujama partija – tie patys tautininkai. Jis išreiškė viltį, kad partijoms pavyks artimiausiu metu susivienyti. Lietuvos centro partijos pirmininkas Eugenijus Skrupskelis pažymėjo, kad nors Nacionalinio susivienijimo „Už Lietuvą Lietuvoje“ per praėjusius Seimo rinkimus ir nelydėjo sėkmė, kur kas svarbiau, kad susivienijimas kovojo sąžiningai ir turi aiškų tikslą – tautos ir valstybės išsaugojimą. Vakare sąskrydį pasveikino ir vėliau į jį atvykęs Lietuvos socialdemokratų sąjungos vicepirmininkas Tomas Bakučionis.

Sveikinimo žodžius taip pat tarė Latvijos antiglobalistų atstovas Jagailis Maris Jansonas (Jagailis Māris Jansons), Seimo narys, ilgametis Lietuvos Sąjūdžio pirmininkas Rytas Kupčinskas, kurį G. Songaila pristatė, kaip TS-LKD gretose tebesantį tautininką. Punsko krašto tautininkų ir Seimo nario Algirdo Patacko linkėjimus perdavė Tautininkų sąjungos Tarybos narė ir A. Patacko padėjėja Nijolė Balčiūnienė.

Tautininkų sąjungos vicepirmininkas Julius Panka pristatė teatralizuotą apsivalymo nuo Lietuvą apnikusių negerovių akciją. „Facebook“ socialiniame tinkle vykusiame balsavime buvo atrinkti asmenys, kurie dėl savo tautai ir valstybei žalingos veiklos yra tapę tų negerovių simboliais. Šiems simboliams dar praėjus Tautininkų sąjungos sekretoriato cenzūrą, jų liko devyni. J.Panka pabrėžė, kad ši akcija nėra nukreipta prieš fizinius asmenis, o tik prieš tas negeroves, kurias jie simbolizuoja. Konkretūs asmenys visada gali atgailauti dėl savo veiklos, o po labai ilgos atgailos galbūt galėtų tapti ir Tautininkų sąjungos nariais – pasaulio religijos pripažįsta atsivertimo galimybę.

Teatralizuotos akcijos metu „budeliui“ buvo patikėta sudeginti korupcijos simboliais tapusius Viktoro Uspaskicho ir Artūro Zuoko, bolševizmo rudimentus simbolizuojantį Algirdo Paleckio, lenkų šovinizmo įsikūnijimu tapusio Valdemaro Tomaševskio, siekį ištirpdyti Lietuvos valstybingumą Europos federacijoje simbolizuojantį Petro Auštrevičiaus, homolobizmą ir seksualinę revoliuciją simbolizuojančius Aušrinės Marijos Pavilionienės, Artūro Rudomanskio, Nidos Vasiliauskaitės bei Arkadijaus Vinokuro paveikslus.

Po šios akcijos sąskrydžio dalyviai varžėsi šachmatų, tinklinio, virvės traukimo, šaudymo iš lanko, dažasvydžio, ripkos varžybose. Vaikai dalyvavo piešinių konkurse.

Vienu svarbiausių vakaro akcentų tapo mitologo dr. Dainiaus Razausko paskaita apie kultūrinius karus ir kultūros reikšmę tautos išlikimui. Kultūros netektį D.Razauskas prilygino dvasinei tautos mirčiai. D.Razausko manymu, svarbiausias uždavinys – kurti tokią kultūrą, kuri užkabintų, skatintų likti Lietuvoje ir jai dirbti. Tai, anot D.Razausko, jau buvo sėkmingai daroma XIX a. II pusėje vykusio tautinio atgimimo metu.

Vakare taip pat buvo pagerbti aktyviausi tautininkai, įvyko skyrių pristatymai. Po jų – folkloro grupės „Karužė“ ir patriotinio roko grupės „Diktatūra“ koncertas nepaliko abejingų visus įsukdamas į galingą muzikos ir patriotinių dainų sūkurį.

Antrąją sąskrydžio dieną sąskrydžio dalyviai aplankė netoli stovyklavietės ąžuolų giraitėje dunksančius mitologinius Valiulio bei Valiulio tėvo  akmenis, apie kuriuos pasakojo etnokosmologas tautininkas Jonas Vaiškūnas. Taip pat  įvyko etninės kultūros puoselėtojo Valdo Rutkūno paskaita.

Sekmadienio pavakaryje turiningai ir prasmingai praleidę savaitgalį bei pakiliai nusiteikę tautininkai pasklido po Lietuvą, kad su naujomis jėgomis imtųsi darbų mūsų Tėvynės labui.

Video reportažas:

Nuotraukų galerija (T.Baranausko nuotraukos):

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

73 komentarai

 1. Suvalkietis:

  Tautininkai – vienintelė žmonių grupė, kuriais pasitikiu. Tai žmonės, kuriems nesvetima Lietuvos praeitis, savastis, kultūra ir išlikimas šiam pasauly – kaip lietuviškos nacijos. Tai žmonės kurie nesimeldžia materialinėms vertybėms. Dabar visuotinai diegiama nuomonė, kad be globalizacijos neišgyvensim ir privalom aukot tautiškumą, už gėrybės gaunamas iš kitur. Tai visiškai įdinga ir į niekur vedanti nuomonė. Nereikia savęs nuvertint. Lietuvos žmonės pakankamai protingi, pakankamai verslūs ir darbštūs. Susivieniję į vieną galingą kumštį jie gali turėt savo Nepriklausomą valstybę, kurią gerbtų visi kaimynai. Taip buvo ne tik 1918-1940. Net 1945-1991 mes buvom gero ir teisingo gyvenimo pavyzdys besigaivaliojančioje sssr.. Aš tikiu, kad Lietuva gali tapt tvirtu Ąžuolu – jei jo šaknys būtų Tautininkai. Reikia nedaug..,. Reikia, kad dar milijonas lietuvių mąstytų taip pat kaip aš… Ko ir linkiu Jums visiems, gerbiami lietuviai.

 2. Selis:

  Uspaskychininkai ir pederastai labai nirso uz ju “dievu” atvaizdu sudeginima. 😀 Saunuoliai tautininkai, taip ir toliau! 🙂

 3. G pavardės nesakysiu:

  Nu nežinau… Anuo čės bulbas vagot raikėja: tai pamįsliau, pamįsliau – tai nevagojau, a žemės ūkio ministrą čiūčelų pria bulbų lauką sukūrenau… Alia va dabar būt čėsas kast – tik kad bulbų vistiek nėr :-(. Maš raikėją vagot, kaip mįslijat?

 4. Studentas:

  Niekinga partijūkstė, ta Tautininkų sąjunga, kuri niekada ir niekur negaus mandatų 🙂
  O ties svaikintojai – tokie patys.
  Uspackichaz, Zuokas, paleckis – tikrai Lietuvos nepuošia. Bet P.Auštrevičius – didžiulėzs pagarbos vertas Žmogus. O jums, tautininkai labai labai toli iki jo.
  Nesižaviu ir aš Povilionienės. Vinokuro, Vasiliauskaitės kairuoliškumu, tačiau už drąsą ir pilietiškumą taip pat gerbiu. Oi toli jums, tuštukai, iki iki jų.
  Tikrai pasistengsiu, kad ta jūsų tautininkų sąjungą turėtų tokią reputaciją, kokios ji ir verta 🙂

 5. Studentas:

  Peržiūrėjau tą jūsų filmuką… Kokie jūs niekingi, kokios niekingos jūsų akcijos…
  Net neverta į jus kreipti dėmesio, tautininkai. Rimtesni žmonės taip ir pasielgs. Na, o aš – eilinis pilietis, tad galiu ir “pasiriet” su tokia pat smulkme, kaip ir jūs…

  • S:

   Aš manau, tokiems mokslas nereikalingas. “Studentas” lygio kaip pradinukas… 🙂 Jaučiu reiks studentų atrankose įvest politinius klausimus nesusijusiomis temomis – atsijosim daug glušų, jau matau… 😀

   • Pikc:

    Sakykite, kokią prasmę apskritai matote tokiems atsakinėti? 🙂 Na, užėjo tipeliui noras pakiauksėti, nesupranta veikėjas, kaip apgailėtinai atrodo su tokiu elgesiu – betgi tai grynai jo bėdos – kam kištis? 🙂

    • Amelija:

     Ne studento bėdos, kad tautininkai pasirodė esą fašistai. Kuo skiriasi Hitlerio akcijos deginti knygas nuo politinių oponentų portretų deginimo? Jei dar kas prisimenate rusų kalbą, joje yra toks bemaž neišverčiamas žodis “sbrod”, reiškiantis iš įvairiausių kampų susirinkusią menkystų gaują, rėksmingai diktuojančią savo įgeidžius. Taip, “sudegintieji” tikrai nėra Lietuvos garbingiausieji, išskyrus vieną kitą, bet ir tautininkai neturi kuo didžiuotis. Kur a. a. intelektualą M. Treinį, dabartinį A. Stulginskio universiteto prorektorių prof. J. Čapliką, prof. E. Grakauską, A. Baležentį pakeisti galinčios politinės figūros? Kas žino, kad tokia partija dar apskritai gyvuoja? Iš nevilties ir lieka ant “šventos ugnies” pasikepinti priešininkų. Žema ir šlykštu, labai panašu į Simonko gyrimąsi, kokie “mes svarbūs”. O studentu pasivadinusiam komentatoriui – pagarba. Ypač už frazę “Na, o aš – eilinis pilietis, tad galiu ir “pasiriet” su tokia pat smulkme, kaip ir jūs…”

 6. S:

  Buvo puikus renginys. Pažiūrėt programos suvažiavo ir iš netolimų vienkiemių žmonės, keliolika kilometrų nepatingėjo įveikt, nors su partija neturi nieko bendra. Labai sveikintina aplinkybė, nes Uspaskich’ai pritraukia žmones nemokamu alumi ar dešrelėmis, o tautininkai kultūrine ir koncertine programa – šaunuoliai, užskaitom! 🙂

 7. Kažin:

  Manau, kad toks ritualinis sudeginimas gali nesiderinti su senąja lietuvių pasaulėžiūra, jis gali būti palaikytas ženklu Dievui duoti Lietuvai daugiau tokių tipų.

 8. Antiglobas:

  Skystokai sudalyvauta :(, o tos idejos si sudeginimais, tai šaukštas deguto prie kitų gal kartais ir geru darbu, Mantas gerai iš jų pasišaipė – su 1933 m.analogiją pamatė. Nežinau kas tokias per visą pilvą kvailas idėjas pas tautininkus kepa, bet paskui kad jas nusiplauti cisternomis reiks vandenelį lieti.

  • Romuvis LT:

   Ne paslaptis – aukštesniu IQ tautininkai nepasižymi. Istorija tai iliustravo. jau vien išėjimas iš TS-LKD. Net politika giliau nesidomintiems buvo aišku, kad atkurtoji LTS politikoje bus tuščia vieta. Taip ir įvyko ir net neabejoju – taip bus ir toliau. Na, tegul sua žaidžia politiką, jei jiems taip patinka :)))))

   • Pikc:

    Visiškai sutinku – kvailai pasielgė su tuo išėjimu – ir ne tik. Na, būtų su lenkais sugulę – ir kas iš to? Va, kiek partijų sugulė – ir nieko! O dabar, dėl kažkokių kvailų principų savo noru nuo lovio pasitraukė… Būtų protingi – pietryčių Lietuvos klausimu su lenkais kooperuotųsi, energetikos klausimu – su rusais, istorijos ir ideologijos – ir su tais, ir su tais, o pederastijos – su Briuseliu. Ir viskas – garantuota sėkmė! O dabar? Įsikabinę į tą savo Lietuvą ir lietuviškumą – tik durnei teip gali daryt, ir ne kitajp!

    • lyvis:

     Kodėl tautininkai išėjo iš seimo? Ogi Songaila nesugeba dirbti su bendruomene, o tai kvepia diktatoriaus savybėmis – patvaldys. Kas jiems šiandien belieka krūmuose susitupūs šūkauti. lyvis

    • Gerietis:

     Pikc , nereikia kaip mažam vaikui savintis tautos meilės -mol, mes visi Lietuvos ir lietuviškumo nemylim, tik išskirtinė “išrinktųjų” dalis, kuri save vadina tautininkais monopolizavo Lietuvos ir tautos meilę:) . Ką -konservatoriai, krikdemai, tvarkiečiai, socdemai ir tūkstančiai kitų nepartinių tai jau nebemyli ir nesaugo Lietuvos? Kažkoks nevisai sveikas susireikšminimas ir “Lietuvos meilės monopolija” – neatrodote pats sau juokingas?

     • meilės užtenka visiems.Jei tautininkai savo meilę Lietuvai vienaip ar kitaip išreiškia aktyviai,tai nereiškia kad jos gali sumažėti kitiems.Mylėkit kas Jums trukdo.Tik tikrai meilei nepriimtinas egoizmas ir savanaudiškumas.Jei nesigauna, tai jau tautininkai čia niekuo dėti ir nieks kits čia nekalts.Ar ir čia meilei Lietuvai ir pasiaukojimui jai,kažkas galimai bando ES kvotas nustatyti???:)

     • Romuvis LT:

      Nepaminėjote liberalų (Liberalų sąjūdžio). Būtent šioje partijoje mažiausiai korumpuotų žmonių. Pažiūrėkit visus Lietuvoje buvusius korupcijos slkandalus. Ar juose rasit įsivėlusių liberalų? Tiesa, Zuoko nekaitykit – jis ne liberalas.
      Be to – liberalai remia INDIVIDUALIZMĄ, kuris yra išskirtinis baltų bruožas ir taip išskiria mus iš slaviškos ir romaniškos aplinkos. tiesa, individualizmas dar būdingas ir Skandinavijos germanams beu fonougrams (estai, suomiai).
      Liberalų politikai – grąsūs ir išmintingi. kažkada ir man keistai skambėjo jų šūkis “Liberalai – svaiko proto dešinieji”. Bet galiausiai supratau, kad jis visiškai reisingas.
      dar atkreipkite dėmesį ir į tai, kad Liberalų sąjūdis yra itin populiarus jaunesnės kartos akademinės bendruomenės (studentų ir jaunesnių dėstytojų) tarpe. Tuo tarpu provincijoje (kur vyrauja mažai išsilavinę, paviršutiniškai mąstantys rinkėjai) – jis visiškai nepopuliarus. O TAI DAUG KĄ SAKO.

      Taigi, reziumuojant: VISI PATRIOTIŠKAI MĄSTANTYS IR TAUTINES VERTYBES PUOSELĖJANTYS PILIEČIAI – UŽ LIBERALŲ SĄJŪDĮ!

      • Statant,kad turėtų išliekamąją vertę, reikia tvirto pamato.Tvirtas, vertybinis pamatas buvo liberalų sąjūdžio aplenktas jau jiems kuriantis, kaip nenaudingas ,kuriant individo asmeninį gerbuvį:”gyvenkim sočiai ir linksmai kol gyvenasi”.Laikinumas ir beatsakomybinis smagumas nėra pamatas ilgalaikiškumui.Tai sukuria vizualinę apgaulę,kuri gali būti apkaulingai patraukli jaunimui,kuri neša skausmą,netektį ir abejingumą.Matomai pasikeitė daug kas į tą pusę dėka suliberalėjimo ir išmetimo suformuotų vertybių per kartas į šiukšlyną.Vienam -tai smagumas, kitam skausmas ir dvasinė kančia.Niekšybė bujojanti šalia nekaltybės ir godžiai įtraukianti ją pražutin.Kas tuo mėgaujasi,o kas išeina iš gyvenimo su skausmu širdyje ir nepakeliama gyvenimo kančia.Ar tą siūlote?Ačiū, apseisim.

       • Pikc:

        Tikrai įdomu pasižiūrėti į tokių “romuviais” pasivadinusių veikėjų pasvaičiojimus – o ypač šedevrą “VISI PATRIOTIŠKAI MĄSTANTYS IR TAUTINES VERTYBES PUOSELĖJANTYS PILIEČIAI – UŽ LIBERALŲ SĄJŪDĮ!” 😀
        Čia, kaip suprantu, kartu su liberastais prie gaidžių parado jungtis raginama? 😀

        • Manau,kad tautininkams išėjus iš TS-LKD ir susikūrus tautininkų sąjungai ,buvo grupės žmonių galimas aktyvus bandymas juos nuvesti liberaliuoju keliu ir paversti satelitu,galimai nepavykus, gal būt, sužlugdyti?Tai nepavyko.Ir tautininkų sąskrydis tą galimą nepavykimą užtvirtino.Todėl šie išvirkščių romuvių rašinėjimai-skęstantis ir už šiaudo griebiasi:)

         • Pikc:

          Beje, diskutuojant su tokiais ir panašiais veikėjais, labai verta atkreipti dėmesį į jų teiginius, pateikiamus kaip neabejotinai teisingus (liberalus remia išsilavinę/intelektualai, liberalai yra išmintingi, niekur neįsipainioję ir t.t. ir pan.). Tai yra asmeninė nuomonė, pateikta kaip faktas – tik tiek. Ir būtent taip ji turi būti traktuojama. 😉

          • Sėlis:

           Labai primena lenkomanu paistalus. 😀 Anie irgi panasiai slovina LLRA – atseit, i jokius korupcijos skandalus neisivelusi, sazininga ir sventa partija, o Tamasiofskis ir co. tikri “sviesuoliai”, PONAI. Vat o lietuvysai labai juos skriaudzia… Buvo toks portalas lenkai.lt, tai galedavai i valias prisiskaityti vieno lenkofilo kliedesiu. 😀

      • S:

       Pas logopedą tamstai nekenktų apsilankyt… Aš matau, ką nori pasakyt, bet pirma reikia gerbt kalbą ir pasistengt rašyt be klaidų, bent jau tam, kad kitam būtų lengviau suprast mintį. Berods gyreisi, kad esi dėstytojas, tai todėl pataisau – ar nepriimi šitos pastabos, romuvi?

       Dėl liberalų tai galim pasiginčyt. Aš esu liberalas, po velnių! 🙂 Liberalų sąjūdis susikompromitavo. Anksčiau liberalai mums siūlė tapti tautininkų frakcija LS sudėty, taigi žymiai aukštesniam lygyje, negu pats rašai. Jie lankstūs tipai. Būtume gavę lėšų ir pamažu per savivaldybes valdžion… Kaip matai nesigavo, pavėlavai truputį… 😉 Aš dabar pastebiu priešingą vyksmą. Liberalai pereina tautininkų pusėn, tik žinoma tai vyks ilgai ir sunkiai.

       Akademinės bendruomenės čia geriau nekompromituok. Galima pasakyt taip – dalies jaunesnės kartos studijuojančių žmonių simpatijos šitiems tariamiems liberalams atspindi mūsų nebrandumą ir mokslo sistemos degradaciją. Šie veikėjai dar neparodė rezultatų, ir jų nebus. Aš mačiau tokių kvailelių vieną ar du laiškus mokslinėmis temom, kur jie bando demonstruot savo pažiūras. Apgailėtina, graudu skaityt. Akademinė bendruomenė kūrybinės impotencijos negerbia, nuleidžia negirdom, ir tiek. Dėl liberalų, tai intelektualai mastantys savo galva renkasi tautininkus. R.Čekutis, kuris organizavo sąskrydį, tarp kitko irgi buvo liberalas, ar bent padėjo Kuodytės sėkmei Seime. Čia geras pavyzdys. Kitas mokslininkas – G.Navaitis, kuris palaikė tautininkų pusę ir dalyvavo net rinkimuose jų sąraše:
       http://www.vrk.lt/rinkimai/416_lt/Kandidatai/Kandidatas68296/Kandidato68296Anketa.html
       Aš Navaitį pažįstu, kaip ir kelis kitus liberalus, protingus žmones. Ką nekalbėtų pamazgas pilantys veikėjai, tai rimtas akademinės bendruomenės narys, puikus specialistas. Jau vien šie du pavyzdžiai žmonių, kurie buvo liberalų pusėje, bet pasirinko tautininkus, rodo, kieno pusėje TIKRA akademinė bendruomenė. Na, o tie LS remiantys veikėjai, deja, moka tik garsiai rėkti, tačiau negeneruoja jokio vertingesnio intelektinio produkto. Todėl jų reikšmė – tik garsus tuščio puodo skambėjimas. Tamsta net rašyt taisyklingai nesugebi – akademinės bendruomenės gėda, mano nuomone. 🙂

      • Aš taip pat esu Romuvis ir Lietuvos Romuvos judėjimo narys, tačiau matant kaip kitas pasirašantis “Romuvio” vardu skleidžia dezinformaciją ir klaidina komentarų skaitytojus, privalau įsikišti. Senojo Baltų tikėjimo vadas, Romuvos krivis Jonas Trinkūnas 2012 metų Romuvos stovykloje aiškiai ir nedviprasmiškai pasakė, kad Tautininkų sąjunga – vienintelė aiškiai stojanti Lietuviškumo, Laisvos Lietuvių tautos ir valstybinės nepriklausomybės pusėn. Liberalai su savo gėdinga politika ir ideologija yra Lietuvos piktžaizdė, su kuria Lietuvai tenka šiuo metu smarkiai pavargti. Liberalai pasisako už globalistinę santvarką, už pederastiją, už transeksualus, už lesbietes, už sutrikusios lytinės orientacijos žmones bei jų propaguojamą gyvenimo būdą kad atseit tai yra “žmogaus teisė”. Kur jūs čia randate “sveikto proto balsą”? Čia yra bepročių, mankurtų ir pusdurnių individualistų balsas. Asmeniškai pažįstu ne vieną Liberalų sąjūdžio narį, kurie nuo tokio “sveiko proto” baigia apsivemti ir greitu metu ruošiasi masiškai palikti šią gėdingą Lietuvai bei jos kultūrai organizaciją. Netyčia pas liberalus atsiradę geri žmonės jau bunda ir aiškiai pamato, į kokį šūdą jie įklimpo.

       • L.:

        gėda, kad vyksta toks purvo pylimas vienų ant kitų… kodėl ieškoma priešpriešų, o ne bendrumo? kokia viso to prasmė?

        viskas per daug panašu į vaikų žaidimų aikštelę, o tai leidžia daryti prielaidas apie asmenis, kurie tuo užsiima.

        o dėl pono Trinkūno, tai jis juk pats yra komersantas, laisvosios rinkos šalininkas. (turiu omeny rinkliavas už apeigas)

        išpažįstu senąjį baltų tikėjimą, taip pat esu individualistas ir gerbiu romuviečių judėjimą, tačiau man nėra būtina jam priklausyti ir daryti kažkokį spektaklį.

     • S:

      Čia išvardinti veikėjai (“konservatoriai, krikdemai, tvarkiečiai, socdemai ir…”) ne tik kad “nemyli ir nesaugo Lietuvos”. Jie Lietuvą naikina. Tai visiems aišku iš rezultatų, todėl nebūtina čia filosofuot – kvailai atrodote…

 9. Kemblys:

  Pikc:
  ,,Įsikabinę į tą savo Lietuvą ir lietuviškumą – tik durnei teip gali daryt, ir ne kitajp!” – turbūt jau ir pačiam aišku ką parašei 🙁

  Perskaičiau ką visi čia rašė. Manau, į viską reikėtų žiūrėti kitame mastelyje. Rusai, išeidami iš Lietuvos, paliko visokius judėjimus, krutėjimus, partijas, draugijas, religines bendrijas ir t.t., kaip kažkokias sukaltas lentynas varžančias lietuvių tautos atsigavimą. Skauda širdį dėl Gamtos – tavęs laukia ‘žalieji’, domiesi protėvių pasaulėžiūra – romuviai, esi tautiškai nusiteikęs – ‘tautininkai’, ir t.t.. Peržvelgus ką nuveikė per daugiau kaip 20 metų visos tos ‘politinės’ sandaros – skaldė tautą. Jos visos turi bendrus požymius: valdantis ‘branduolys’ ir kažkiek ‘eilinių’ (pageidautina trumpalaikių naujokų) ir nežinia iš kur pastovios lėšos ‘branduolio’ išlaikymui. Kad dar labiau lietuvius gluminti, visa tai buvo skaldoma. Pvz.,nuo LLL atsiskyrė dalis ir tapo ‘ubagais’…

 10. dalyvis...:

  Labai grazus, puikus ir draugingas renginys turint minty, kad tai tik pirmasis! saskrydis, nors Tautininku partija seniau buvo ir didesne, ir itakingesne. “Pirmasis blynas” labai puikiai iskeptas (ypatinga padeka seimininkams R&V ir org.komitetui).

  Suprantu, i Alka siunciami lenda raudonskuriai ir visaip dergia bei niekina, zemina rengini ir tautininkus. Paskutiniu metu tai ypac suintensyvejo (yra keleta pastoviu suduku)- lenda i visus straipsnius. Nepykim, supraskim- juk toks Tevynes isgamu ir okupanto pakaliku darbas… tad niekuo nenustebinot, be fantazijos- tas pats per ta pati 🙂 Prisiminkim klasikine animacija- Serchanas ir jo nusmurge šakalai (hienos).

  Aisku, juk Tautininkai nera tiek “isisavine” EU ir Biudzeto pinigu, kad daryti tokias limonines vertes “strielkas” kaip komuniagos ar konservai. Teko tenkintis savo asmeninemis kukliomis lesomis bei nedidele dalimi nario mokescio. Atvyko ne tik nariai, bet ir ju seimu nariai ir kas maloniai nustebino- prijauciantys! (tikiuosi, dauguma ju taps tikraisiais nariais).

  Buvo svecias is Latvijos, ULL partneriai. Gal siek tiek truko politiniu diskusiju (visgi politines strukturos renginys).

  • Romuvis LT:

   Sutinku, “naujoji kairė” – tie apsimetę raudonieji tikrai visur lenda.
   Tuo tarpu dešiniesiems nėra taip lengva. Tėvynės sąjungoje taip pat gausu kairiųjų (Dagys, Degutienė ir kt.), tautininkai taip pat peraugę socializmu. Pažvelkite savikritiškai – ar to nepastebit! Laisvąjai rinkai palankesni tik liberalai. tačiau pastarieji nepateisinamai ramūs ir aktyviau negina liberaliųjų Laisvosios Rinkos vertybių.
   Taigi, reiktų visiems dešiniesiems atsisakyti naivumo ir susitelkti ties LAISVOSIOS RINKOS VERTYBĖMIS. Po to jau galime skirstytis į liberalus, konservatorius, tautininkus. Tačiau mus turi vienyti Europietiškos liberalios vertybės. ir tik taip atsipirsime visokiu socdemų, Uspackicho darbininku, paleckio frontų, Tomaševskio LLRA ir į juos panašių atakoms!

   • S:

    Atmeskim pasenusią sampratą “dešinieji-kairieji”, kuri neatspindi padėties. Dabar mes ne pagal tai vertiname. Aš pritarčiau toms “laisvosios rinkos vertybėms”, jeigu KEMBLYS suras lietuviškus tinkamus žodžius (“laisvojo turgaus vertybės” man nepatinka). 🙂 Čia mes vienminčiai, bet ši tema normalioj valstybėj turėtų būt gal kokioj 10-oj vietoj viso labo, ir tikrai ne pirmoj. Ekonomiką meskim velniop kaip terminą – ūkininkavimas geriau skamba. Mes puikiai suprantam, kad šalies ūkis negali pavežti tokios biurokratijos (Kembly, raminkis, čia lietuviško žodžio nevertas šūdas 😉 …), kokia suklestėjo dabar Lietuvos Respublikoje. Galima ir reikia duot laisvę ūkininkavimui, kalbos nėra. Tačiau, valstybė privalo pasirūpinti savo žmonėmis ir lietuvių tauta (mūsų šalyje). Nuo to turi prasidėt valstybėje viskas. Lietuviškas tautinis ūkininkavimas be kalbų turi būt pirmoj vietoj, aplenkdamas užsienio verslininkų investicijas. Bet kuri valstybė palaiko savo ūkį. Esant “laisvos rinkos” sąlygoms tada lietuvių tautos valstybė stipriai suklestėtų. Taip jau buvo prie Smetonos, lyginant su Vakarų Europos valstybėmis. Dabar gi turėtų būt netgi žymiai stipriau, jei liberalizmas pranašesnis, ar ne taip? 🙂 Ir liberalų sąjūdis čia nepadarė nieko “liberalaus” lietuvių tautai. Jie turėjo valdžią, tačiau nesprendė esminių mūsų problemų. Biurokratizmas liko nepaliestas, jokios laisvės ūkininkavimui, gyventojai nebuvo paskatinti dirbti. “Liberalai” vietoje to mikliai išsidalino administracinius postus, užsidirba ne tik “verslaudami” ministerijose ir pelninguose valstybinių įmonių vadovų postuose, bet ir tiesiogiai išparduodami Lietuvos valstybės išteklius, savarankiškumą užsieniui. Atitinkamai ir valstybės rodikliai smunka. Ir netgi ten, kur liberalai masiuliai-steponavičiai sulindę tiesiogiai pasireiškė – rezultatai sumauti. Man nusibodo važinėt į darbą kamščiuose, nes apsiseilėję liberalai nesugeba dirbt šalies ūkyje. Kažkokią kelio atkarpą jau pora metų tvarko ir dar galo nematyt… Jei nesugeba net tokioj vietoj gerai padaryt, tai ką jie sugeba? Matyt, teisingai žmonės sako apie juos – VOGT jie sugeba, “sveiko proto” tam užtenka… 😉 Arba atvirai parduoda Lietuvą su visomis vertybėmis, kaip P. Auštrevičius, padarydami šimtamilijoninius nuostolius savo valstybei. “Laisvųjų turginių vertybės”, kurgi ne. Dabar pirma teks rinktis tautiškas vertybes – ar liberalas už savo Tėvynę ir Lietuvių Tautą, ar išduoda jas. Laikas parodys. O pralaimėjimas socdemams ir uspaskichams visiškai suprantamas – ką nesukuriantys vertės impotentai ir išdavikai gali laimėt rinkimuose? Atiduotų geriau prikauptas lėšas tautininkams, tie efektyviau ir laisviau (“liberaliau”) sutvarkys šalies ūkį. Aš suprantu tokį karštligišką norą susidėt su tautininkais, bet liberalų sąjūdis jau pasmerktas. Ir mes nestosim po susitepusia vėliava, nei už milijoną, nei už 100 mln. Aš dar suprasčiau derybas perleist visas sukauptas lėšas, tarkim, tautininkams, mainais į asmeninę laisvę veikėjų, išdavusių lietuvių tautą ir savo valstybę. Bet čia jau politikų reikalas, “laisvojo turgaus vertybės”. 😉 Dabar pirmiausia reikia aiškios pozicijos tautiškumas-kosmopolitizmas, dešinė-kairė palauks…

    Tiesa, pasitikslinkim, kas pagal tave atstovauja “laisvosioms vertybėms”? Gal LLRI – juk pavadinimas berods labai panašus? Aš neskubu smerkt LLRI, tarkim. Būtų įdomu išgirst jų vertinimą. Pirmyn, laukiu komentaro apie šituos veikėjus.

  • Romuvis LT:

   Ir dar. Toli eiškoti nereikia. Pažiūrėkit – nepataisomas kairysis, patvorio savavaliautojų rėmėjas gerb. P. Gylys savo socialistinę, prieš Lietuvos pažangą – privačius pensijų fondus nukreiptą rašliavą “Alko” vedamąjame publikuoja… tai KUR TAS JŪSŲ DEŠINUMAS?
   Ar su Paleckiu, socialdemokratais, Uspackicho darbiečiais dėl to paties provincijos užguiti rinkėjo kausites..? “Dešinieji”, jūs “dešinieji”… 🙂

   • Jūs,tamsta, visus galimai štampuojate pagal pačią primityviausią sovietinę “štampofkę”:kairysis,dešinysis,liberalas,kaip būtų blogas,ar geras ir taškas.Žmogus yra asmenybė,turinti daug spalvų ir atspalvių,kuriame vyksta daug dvasinių procesų nuo vertybinio ieškojimo iki kovos tarp gėrio ir blogio ir saviauklos procesai ir brandos, ir savivertės suvokimo kelias, ir prioritetų ieškojimo kelias.Taip, kad atsiliepimai siauri,beprasmiai,neįvertinant žmogaus,kaip asmenybės formavimosi kelio, tai pasakymas apie žmogų,kaip apie kokį bliūdą:jis patogus ką pilti į jį ar ne.

   • S:

    Gylys labai teisingai ten viską surašė. Aš renkuosi Sodrą ne dėl dešinumo-kairumo, o dėl paprastos priežasties, kad “liberalūs” pensijų fondai nemoka dirbt! Jie mano pinigus iššvaistė keli metai iš eilės, atsiųstuose balansuose matyti, kad mažėja pinigų, o ne daugėja. Gylys labai taikliai ten paaiškino, kodėl – ogi į detroitus investuoja visokius. Aš įtariu, kad “liberalai” ten visur sulindę, matosi pagal rezultatus. Aš mačiau tuos liberalų sąjūdžio rėmėjų sąrašus, visą Lietuvą apraizgęs tokių “verslautojų” tinklas. Iš kur tie analfabetai surenka šitiek pinigų pergalei rinkimuose, kaip manote? Todėl aš pats užsidirbsiu ir pasirūpinsiu savo pensija, be šitų “verslininkų” pagalbos… 😀 Ir mūsų pensininkai gaus mano mokesčiais dabar didesnes pensijas Sodroj, tikiuosi. Man negaila – užsidirbo. Bet daugiau liberastai iš mano mokesčių neužsidirbs nė vieno lito. Baigtas šitas verslas. 😉

    • Naiviam socialistui:

     Tik paskui neverk, kad SODRA tavo pinigus “pravalgė”. na, visokių reikia. Vieni “bloguosiuose” pensijų fonduose kaups. Aš taip pat. kiti – gali paklausyti Gylio rekomendacijų ir grįžti Sodron. Na, geras posakis “d.. ir bažnyčioj muša”. Faktai rodo, kad tokių d… niekada Lietuvoje netreūko ir šiandien netrūksta. Taip SODRAI pinigų reikia – tad galite eit iš fondų ir kaup Sodroje 🙂 Na, o mes pasirinksim pensijų fondus 🙂 laikas parodys, kas buvome teisūs 🙂

     • S:

      Ko nepasirašei “srudentas”? 🙂 Aš tikiuosi, uždarbiauji čia ir prisiduri kažkiek prie stipendijos? Galėčiau ir studentams darbą pasiūlyt, tačiau, deja, mes tokius durnius stengiamės tik atsijot, imt normalius. Jeigu komentuoji pats, be jokios naudos, tada tik gili užuojauta, žinok… Bent jau nedaryk gėdos mūsų VU, blogai pagalvos žmonės apie mūsų studentus.

      Dėl pravalgymo, tai juk Sodra tam ir skirta, kad pravalgytų viską. 😉 Aš jau paklausiau Gylio ir nesigailėsiu. Dar pervesim Sodrai ir kitokių pinigų – mums negaila tikrai. O pats pervedinėk savo stipendijas (turbūt labai nemažai uždirbi, ar ne? 😀 ) ir kaupk “privačiuose”. Dirbt pirma tegul išmoksta liberalieji šūdukai, pamatysi rezultatus ten greitai… Aš nieko prieš Jūsų “liberalųjį” verslą, glušams laikas pradėt gyvent savo uždirbamais pinigais – bankrutuokit į sveikatą, be mūsų pagalbos. 😀

      Dėl gero posakio, tai žinok “studentas” – durnius gali ir bažnyčią pačią primušt. Mes mokslininkai tokie, išsivalysim kojas tuoj į Jūsų liberastinę bažnyčią ir nieko jūs pigūs stukačiokai mums nepadarysit. Eik į pensijų fondus jaunas-senas dobilėli, į sveikatą.

      • Privatūs pensijų fondai – kriminalinis Lietuvos gyventojų apvaginėjimo modelis, kuris, atėjus laikui, bus išvaikytas kaip griaunantis ir alinantis valstybę. Surenka vargšų, kvailų žmonių pinigus ir išsiunčia JAV žydų privatiems fondams į Ameriką dar ir patys sau atsikąsdami mėnesinio uždarbio “už administravimą” dalį. Tik beprotis ir visiškas Tėvynės išdavikas gali atiduoti valstybės pinigus priešams į nasrus – matysite Jūs savo privačių fondų pinigus, libaralų kvailiai, kaip savo atlėpusias ausis be veidrodžio. Paskui šauksite, kad tautininkai, socialistai ar dar bala žino kokie velniai “piktybiškai sužlugdė” jūsų “fondus”. Tik gaunu valdžią, iškart inicijuoju privačių fondų naikinimus, nes į mane jau kreipėsi asmeniškai keli žmonės skųsdamiesi, kad jų įneštų pinigų likutis mažėja – kaip nemažės, jeigu tie menkystos ir Tautos išdavikai persiunčia pinigus į Manheteno investicinius bankus, kurių dileriukai lošia kazino pokerį po “sunkios” darbo dienos. Šlykštu.

 11. S:

  Aš kaip nepartinis, dar galiu ir paerzint truputį. Pažiūrėkit vaizdo įrašą 2:10-2:33. Bus partijų susijungimas?!

 12. Pikc:

  Lietuvių, latvių ir estų tautininkai pasirašys bendradarbiavimo sutartį. Seniai reikėjo.
  Latviškai: http://www.nacionalaapvieniba.lv/aktualitate/23-augusta-ar-ugunscelu-bauska-svinesim-baltijas-cela-gadadienu/
  Rusiškai: http://rus.delfi.lv/news/daily/politics/nacionalisty-baltii-podpishut-dogovor-o-sotrudnichestve-i-vylozhat-svechami-ognennyj-put.d?id=43574221
  Lietuviškai – deja, nėra… LTJS tik pasveikino, bet jie patys iš latvių sužinojo… 🙂

 13. Nepikcas:

  Pikc, o tai kaip su ta meile Lietuvai ir lietuviškumui – geras buvo klausimas dėl monopolijos į tą teisę, tačiau iš jūsų jokio atsakymo – turiu omenyje nepikto ir argumentuoto nebuvo? Ar tik Pikc ir tautininkai turi tam teisę? DĖl intelektualios diskusijos klausiu, nes paskui prikrausi man epitetų – o nuo atsakymo ir išsisuksi eilinį kartą.

  • S:

   Atėjai čia kralikas iš konservų padiskutuot? Aš paskaičiau truputį jūsų tas “diskusijas” M.Adomėno facebook’e – nors savo neturiu, bet pasiskolinau svetimą pažiūrėt. Išvietė jūs, o ne partija. Tėvynės duobkasiai, jūsų meilė – nebent nekrofilo meilė. Pasikeiskit pavadinimą, išsigimę politikieriai.

   • Nepikcas:

    geras! “kralikas” – o tai s. ne kralikas o zuikis esi, bet tiek jau to su tais užgauliojimais, s. esi drūtas kietas tikras “s” su “ubine”. Tėvynės duobkasiai yra ne tie kurie dirba, o tiek kurie nesąmones sapalioja ir ale-naciai pogrominius laužus degina, o mes už tave Lietuvą mylim gal net labiau nei tu po pykčio priepuolių facebooką (svetimą) dusindamas. Gerai – argumentuotų pokalbių šiame portale ko gero nerasi, bet psichiatrai turėtų darbo išsijuosę.

    • S:

     Aš jus kiaurai matau, “svoločiai”, visus. Atspėjau čia tiksliai, 100%. 🙂 Jūsų Adomėnas į gomiką panašus truputį, ir patys su nuokrypom esat, mano nuomone. Dabar save taip išsitepėt, kad nesugrąžinsit – jau mano pažįstami gėdijasi net sakyt, kad jie priklauso tokiai partijai, nors anksčiau gerbėm truputį. Dar gausit sprandinių gerai, lazdų per kuprą – pamatysi. 😉 Jūsų karjera nuėjo po velnių…

     • L.:

      pilnatis taip veikia? ar šiaip nepilnavertiškumo kompleksas?

      • S:

       Konservų partija veikia. Labiau pilnaverčio už mane nerasit. Aš turiu žymiai rimtesnių priekaištų konservų mazgotėms, negu daugelis kitų kritikų. Jei jie sugebėtų atsakyt už žodžius, tai čia prisijungtų ir išsiaiškintume. Tačiau, jų putlutis vadovas sugeba tik dėliot kvailus paveiksliukus ir stovėt su aprašinėta trispalve, atseit Lenkiją myli… Nesvarbu, normaliems žmonėms bus paaiškinta, kad neverta pas karjeristus dalintis savo teisingom mintimis, nes vis tiek jokių naudingų sprendimų nepadarys.

    • tik nereikia pasaku sekti:

     taigis 2008-2012 valde butent TS-LKD (konservai + parsidavusios prostitutes is krikdemu) ir pederastiniai libertarai (LS). Na ir kokie rezultatai:

     – per 4 metus Valstybes skola isaugo 3 kartus- nuo 17 iki 50 mlrd. Lt su pasaulyje didziausiomis palukanomis;
     – sekmingai “isisavinti” 27,5mlrd.Lt Europos “paramos”;
     – SODROS skola isaugo iki 10mlrd.Lt;
     – is Lietuvos _priverstinai_ turejo emigruoti 220.000 paciu darbsciausiu drasiausiu zmoniu ir ju seimu nariu;

     gal gana? Galit maustyt kokius Kapsuko vardo Tautu draugystes ordino profkes idiotus aka “studentas (VU)”, bet cia renkasi rimtesni zmones 🙂

     • “tik nereikia pasaku sekti” – labai teisingai parašyta. Puolė Lietuvos “Tėvynės sąjunga” ir gana smarkiai. Dar emigracijoje būdamas pakraupau kaip Kubilius žydų kepurę nešioja per kažkokius ritualines apeigas, kaip Kubilius užuot padėjęs, puola Lietuvos Tautinio jaunimo stovyklą Dieveniškėse, kaip priėme pederastą Roką Žilinską į partiją, kaip Vitas Matuzas – niekšiškai apsivogė su Panevėžio energija, kaip Degutienės sūnus pažeisdamas įstatymus bei Snoro banko sąskaitų užšaldymą nelegaliai, patarpininkaujant motinelei atsiėmė savo įmonės 5 mln. litų. Čia maža, dundukai? O kur akibrokštų akibrokštas – kai išsiviepęs Kubilius kartu su liberastais bei lddp’istais aiškina, kad Lietuvos emigracija – “normali” ir kad nieko čia daryti nereikia. Tautos išdavikai arba Tėvynės (tikriausiai žydų) sąjunga! Aš už Laisvą, Nepriklausomą Lietuvą, o ne bučiuojančią ranką Vašingtonui ar Maskvai.

    • S:

     Dar dėl nacių. Jūs sugebat tik laižyt užpakalius vakariečiams, daugiau nieko. O palyginimas su Hitleriu – pagyrimas tik, nes tai žymiai solidžiau, negu lygintis su tokiais ale-konserviniais patriotais. Juk jūs taip pat, kaip dabar darot ES-oj, bučiuotumėt hitlerininkams subinę, jei Vokietija būtų karą laimėjusi. Daugiau nemokat nieko. Dabar lenkiškiems naciams tarnaujat – tokiems patiems, į kuriuos vokiečiai išsivalė kojas per dvi nepilnas savaites. Solidi tarno vieta, dirba jie matai. Gal jūs nebedirbkit, jau pridirbot užtektinai… 🙂

  • Pikc:

   Hehe, žiūriu, įdomūs ir originalūs variantai – tai “gerietis”, tai “nepikcas” 🙂
   Matote, gerbiamasis, aš paprastai visada stengiuosi atsakyti į adekvačiai suformuluotus klausimus. Šiuo atveju, deja, taip nėra. Čia galimi du variantai: a) teksto suvokimo problema, kai kritikuojama ne oponento mintis, bat savo paties susidarytas įspūdis (t.y. tipinis “šiaudinės baidyklės” pavyzdys), arba b) ne itin nusisekęs bandymas “patrolinti”. Abu atvejai mano akyse tenusipelno atlaidžios šypsenos… 🙂 Beje, kai užsispyrus bandoma kartoti jau vieną kartą nepavykusį ėjimą, belieka peradresuoti tą patį klausimą – “neatrodote pats sau juokingas?” 😉

 14. Atgalinis pranešimas: Veikli tautininkų vasara

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: