Teismas pradėjo nagrinėti Seimo narių skundą dėl lietuvių kalbos egzamino palengvinimo (1)

Temidė | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Temidė | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Birželio 10 d. Lietuvos vyriausiajame administraciniame teisme (LVAT) pradėtas nagrinėti Seimo narių skundas dėl lietuvių kalbos egzamino palengvinimo tautinių mažumų moksleiviams.

Šių metų vasario 20 d. Švietimo ir mokslo ministro Dainiaus Pavalkio įsakymą kuriuo buvo papildomai palengvintas lietuvių kalbos egzaminas tautinių mažumų mokyklų moksleiviams apskundė 4 Seimo nariai – Liberalų sąjūdžio nariai Gintaras Steponavičius ir Dalia Teišerskytė bei konservatoriai Valentinas Stundys ir Stasys Šedbaras teigdami, kad tautinėms mažumoms parankus ministro įsakymas prieštarauja teisės aktų reikalavimams.

Nors dar 2002 m.  tarp Lietuvos ir Lenkijos švietimo ministrų buvo pasirašytas susitarimas, pagal kurį buvo numatyta ateityje suvienodinti lietuvių kalbos ir literatūros bei valstybinės kalbos egzamino užduotis ir vertinimą lietuviškų ir tautinių mažumų mokyklų moksleiviams, visgi Lietuvos tautinių mažumų mokyklos ir toliau ruošė mokinius palengvintiems valstybinės kalbos egzaminams. 2011 metais, paskelbus apie egzaminų tvarkos suvienodinimą nuo 2013 metų kilo lenkų tautinės mažumos pasipriešinimas tokiam suvienodimimui. Šių metų vasario 20 dieną suvienodinimą neribotam laikui atidėjęs ir papildomų lengvatų tautinių mažumų mokyklų abiturientams suteikęs Švietimo ir mokslo ministras D.Pavalkis viešai pripažino, jog toks sprendimas buvo nulemtas valdančioje koalicijoje esančios Lietuvos lenkų rinkimų akcijos spaudimo.

Pasak birželio 10 d.  LVAT teismo posėdyje dalyvavusių Seimo narių G.Steponavičius ir V.Stundžio ŠMM specialistai nepritarė ministro patvirtintiems papildomiems egzaminių tautinių mažumų atstovams palengvinimams, tačiau į jų nuomonę buvo neatsižvelgta.

Sprendimą teismas ketina skelbti jau kitą savaitę.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .

1 komentaras

 1. arvydas damijonaitis:

  LIETUVOJE NĖRA LENKŲ, RUSŲ, ŽYDŲ „TAUTINIŲ MAŽUMŲ“

  Terminas “Tautinė mažuma” tarptautinės teisės erdvėje yra susieta su “išorinės valstybės” sąvoka.
  Pagal tarptautinę teisę tautinės grupės Lietuvoje turinčios išorines tautines valstybes(Lenkija- 40 milijonų, Rusija – 150milijonų,Izraelis- 8 milijonai gyventojų) negali turėti „tautinės mažumos“ statusą Lietuvoje(3 milijonai). Tik žydai nevardina savęs „tautine mažuma“. Okupantų privilegijos : lietuviai išlaiko 120 lenkiškų mokyklų, kuriose lenkinami lietuvių kilmės “tuteišai“. Tai yra GINESO REKORDAS. Pvz. USA, nėra nei vienos lenkiškos valstybės išlaikomos mokyklos, jas išlaiko lenkų bendruomenė. Rusijoje yra tik 8 valstybės išlaikomos lenkiškos mokyklos.
  Lenkiškų mokyklų nusikalstamas valstybinis finansavimas yra žiaurios lietuvių kilmės „ tuteišų“ polonizacijos faktas, kurie kalba ne lenkiškai “po prostu“. Tuteišų polonizacija yra lietuvių savižudybė, o tai prieštarauja Dievo valiai.
  Lietuvoje yra tik dvi tautinės mažumos – karaimai ir totoriai, neturi išorinės valstybės. Tautinės mažumos Europos Sąjungoje turi išimtines teises, todėl darome Lietuvai meškos paslaugą neatsargiai vartodami terminą „tautinė mažuma“ vietoje tautinė grupė,bendruomenė.
  Lenkai Lietuvoje, kurie įžūliai, chamiškai laksto su tautine Lenkijos vėliava ,yra Lenkijos piliečiai ar ne? Jeigu jie yra Lietuvos piliečiai, tai lenkiškų vėliavėlių viešas brukimas yra Lietuvos pilietybės atsisakymo aktas . Kas juos klaidina? Rusijos spectarnybos, marionetes tomaševskiai. Lenkų ir rusų tautinės grupės atsirado okupacijų metu, todėl yra lietuvių priverstinės asimiliacijos baudžiamųjų bylų objektas.
  Pagarbiai Arvydas Damijonaitis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: