Gegužės 11–12 d. pasaulis švenčia migruojančių paukščių dieną (0)

Žalvarnis (Coracias garrulus) | wikipedia.org nuotr.

Žalvarnis (Coracias garrulus) | wikipedia.org nuotr.

Pasaulinė migruojančių paukščių diena pirmą kartą paskelbta 2006 metais. Jos tikslas – globaliu mastu atkreipti dėmesį į migruojančių paukščių ir jų buveinių apsaugos problemas. Šias dienas kasmet organizuoja Migruojančių laukinių gyvūnų rūšių išsaugojimo (arba Bonos) konvencijos ir Susitarimo dėl Afrikos ir Eurazijos migruojančių vandens paukščių išsaugojimo sekretoriatai, kurių veiklą administruoja Jungtinių Tautų Aplinkosaugos programa.

Šių metų gegužės 11–12 d. Pasaulinė migruojančių paukščių diena švenčiama jau aštuntą kartą. 78 pasaulio šalyse planuojama daugiau nei daugiau nei 300 įvairių renginių – susibūrimų, filmų peržiūrų, paskaitų ir seminarų, paukščių stebėjimų išvykų. Lietuvoje specialių renginių nenumatoma, kadangi įprastais pavasariais gegužės viduryje intensyvi paukščių migracija jau nebestebima, o skaitlingų praskrendančių paukščių sankaupų neberandama. Tačiau Lietuvos ornitologų draugija (toliau – LOD) kaip vieną iš prioritetinių savo uždavinių numato migruojantiems paukščiams svarbių vietų apsaugą, nuolatos renka informaciją apie įvairių sparnuočių traukimo kelius bei jų sankaupų vietas šalyje.

Būtent migruojantiems paukščiams svarbių buveinių ekologinio tinklo svarba šiais metais akcentuojama ir pasauliniu mastu. Tuo tikslu siekiama tarptautinio bendradarbiavimo, ypač kovojant su migracijų kelyje iškylančiomis grėsmėmis bei išsaugant buveines sparnuočių perskirdimo keliuose. Šiuo metu LOD siekia oficialios migruojantiems paukščiams svarbių Paluknio pievų bei Kaplių, Daugų, Paupio ir Čivylių žuvininkystės tvenkinių apsaugos.Tačiau kai kurie vėlyvi migrantai – meldinė nendrinukė, raiboji devynbalsė, šiaurinė pečialinda, šiais metais dar nestebėti Lietuvoje, o kelių rūšių – žalvarnio, upinio žiogelio, karklinės nendrinukės, raudongalvės sniegenos ir kt., užregistruoti tik keli individai. Todėl LOD ir toliau renka informaciją apie pirmas vėlai atskrendančių rūšių registracijas šalyje.

Lietuvos ornitologų draugijos pranešimas

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: