Prezidentė D.Grybauskaitė priminė L.Linkevičiaus pavaldiniui savo vietą (8)

Dalia Grybauskaitė | lrp.lt nuotr.

Dalia Grybauskaitė | lrp.lt nuotr.

Skiriami valstybės pareigūnai neturėtų valstybės vardu daryti pareiškimų, pareiškė Prezidentė Dalia Grybauskaitė, įvertindama Lietuvos ambasadoriaus JAV Žygimanto Pavilionio pareiškimą dėl Lino Linkevičiaus atsiprašymo Lenkijai.

Vasario 12 d. Prezidentėr viešėdama Vilniaus M.Biržiškos gimnazijoje žurnalistų paklausta kaip vertina Ž.Pavilionio pareiškimą, jog jis sveikina Lenkijos spaudai išsakytus Lietuvos užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus atsiprašymo žodžius.

„Valstybės vardu daryti pareiškimus gali tiktai tautos renkami pareigūnai, o ne skiriami“, – sakė Prezidentė.

Vasario 7 d. Lenkijoje L.Linkevičius duodamas interviu pagrinddiniams kaimyninės šalies dienraščiams atsiprašė už Lietuvos Respublikos Seimą, kuris kuris per paskutinį Prezidento Lecho Kačynskio (Lech Kaczynski) vizitą nepritarė Andriaus Kubiliaus ir Remigijaus Šimašiaus Seimui teiktam lenkų asmenvardžių rašymo įstatymo projektui, bet palaikė Gintaro Songailos ir Ryto Kupčinsko alternatyvų projektą – leidžianti lenkų pavardes rašyti ne vietoj valstybine kalba užrašytos formos bet greta.

Komentuodamas tokį Lietuvos Seimo sprendimą L.Linkevičius rėžė, jog „tai – didelė gėda“.

L.Linkevičiaus pavaldinys Ž.Pavilionis kalbėdamas naujienų portalui LRT.lt apie savo viršininko poelgį sakė: „Asmeniškai man, kaip artimai dirbusiam su Lecho Kaczynskio komanda, ministro L. Linkevičiaus atsiprašymas Lenkijoje buvo jei ne nuodėmių išpirkimas už tai, kas buvo padaryta geriausiam Lietuvos draugui, tai bent jau – didelis palengvėjimas. Nes man asmeniškai buvo gėda dėl to, kas įvyko Lietuvoje L. Kačinskio vizito metu“, – postringavo  Ž.Pavilionis.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .

8 komentarai

 1. Kas išties valdo Lenkiją ir kas mus šantažuoja?:

  Lenkai savo šantažu veja Lietuvą nuo ES link Rusijos kuramos Eurazijos. O Tomaševskis to nė neslepia… kad kartoja tuos istorinius laikus kai Raudonoji Armija atėjo išvaduoti Vilniaus nuo lenkų. Berods ir ponui Sikorskiui šito reikia. Ir ne tik ponui Sikorskiui, bet ypač jo giminaičiui (sesers vyrui?), “išgyvenusiam holokaustą” Adam Rotfeldui, taip pat buvusiam Lenkijos užsienio reikalų ministru, vėliau paskirtu būti atsakingu už Katynės reikalus iki Kačinskio komandos žūties.

  Žr.: wikipedia:
  _Adam Daniel Rotfeld was born in Przemyślany near Lwów, Poland (now Lviv, Ukraine). He survived the Holocaust in the Univ Lavra, a monastery of the Studite Brethren. Rotfeld was married to Barbara Sikorska-Rotfeld (died in 2006) and has one daughter, Alicja, born in 1971
  Since 2008, former Foreign Minister Rotfeld has been Co-Chairing Polish-Russian Group For Difficult Issues, in particular Katyn massacre, together with Rector of the Moscow State Institute of International Relations (University) – Anatoly V. Torkunov._

  TAi klausykite, ponai, – GAL LIETUVA TURĖTŲ ATSIPRAŠYTI LENKIJOS IR UŽ GERAI PARUOŠTĄ LIEKTUVĄ KAČYNSKIO GRUPĖS SKRYDŽIUI Į KATYNĘ?

 2. tačiau neatleido:

  Tačiau šio ambasadoriaus neatleido, ką padarė su M. Laurinkumi už pasisakymus, kada ji dar nebuvo prezidente.

 3. Sėlis:

  „„Asmeniškai man, kaip artimai dirbusiam su Lecho Kaczynskio komanda, ministro L. Linkevičiaus atsiprašymas Lenkijoje buvo jei ne nuodėmių išpirkimas už tai, kas buvo padaryta geriausiam Lietuvos draugui, tai bent jau – didelis palengvėjimas. Nes man asmeniškai buvo gėda dėl to, kas įvyko Lietuvoje L. Kačinskio vizito metu“, – postringavo Ž.Pavilionis.“
  Na taip…

 4. ech,:

  kimbate ant eilines Grybes piaro makaronu porcijos 🙁 Liudna…

 5. Kažin:

  Jokie L. Kačinskio išskirtiniai draugiškumai Lietuvai nėra žinomi, greičiau atvirkščiai, tai gal ta Ž.Pavilionio Lietuva yra skirtinga nuo mūsiškės, gal jis atstovauja ne mūsų, o kažkokią tarkim pilsudskinę Lietuvą.

 6. Marija:

  Kokia dar gali būt pilsudskinė Lietuva?Vilniaus kraštas, o ir visa likusi Lietuva buvo lietuviška iki okupacijos ir priverstinio lenkinimo.Juk ne paslaptis, kad bausdavo lietuvius už tai, kad dainuodavo Maironio dainas ir giedodavo himną, lenkino pavardes, lietuviškų mokyklų buvo mažai, jas tiesiog draudė ir pan, ir pan. Visa tai man išsamiai papasakojo mano a.a. tėtis, kuris anais nykiais metais dirbo švietėjišką darbą ir dėl to nukentėjo.Istorijos ratas apsisuko, ir vėl mes kartojam tas pačias klaidas: nuolaidžiaujam, žeminamės ir nežinia už ką atsiprašinėjam. Mūsų bestuburiškumas atgrasus ir nepateisinamas.Pasirašykim tautininkų platinamą peticiją, gal bent taip padarysim mažą gerą darbelį….

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: