Laidos „Paskutinė instancija“ daugiau nebus TV3 kanale (23)

Alkas.lt nuotr.

Alkas.lt nuotr.

Televizijoje TV3 neliko žurnalistės Rūtos Janutienės prodiusuojamų laidų „Paskutinė instancija“ bei „Kodėl“.

R.Janutienė įsitikinusi, kad itin populiari laida “Paskutinė instancija” buvo uždaryta po praeitos savaitės taip ir neparodytos laidos apie prezidentės Dalios Grybauskaitės tikrąją biografiją. Ši plačiai reklamuota laida per TV3 kanalą taip ir liko neparodyta – vietoj jos laidas rodys Valstybės saugumo departamento darbuotojas Sigitas Babilius bei jo žmona Indrė Makaraitytė, laidos „Savaitė“ vedėja. Tačiau kas norėjo, laidą „Paskutinė instancija“ pažiūrėjo internete.

R.Janutienė atsakė į LL klausimus:

– Ar ta laida apie D.Grybauskaitės biografiją kada nors pamatysime per TV3?

– Laidos „Paskutinė instancija“ daugiau nebus TV3 kanale. Jie sulaukė, kada aš išvyksiu savaitei atostogų, ir tada staigiai nutraukė su mumis sutartį. Pagal sutartį televizija turi galimybę nutraukti su mumis sutartį vienašališkai, jie ta galimybe ir pasinaudojo. Aišku, jie man prirašė, kad tų laidų niekas nežiūri, jų ne ta struktūra, ir t.t.

– Tačiau tavo laidos pritraukė labai daug reklamos ir visada buvo labai populiarios?

– Čia yra tokie sprendimai… Aš tau sakau – istorija, dėl ko viskas vyksta…Jeigu aš ją papasakočiau…Žinok, kad R.Paksą pašalino iš prezidentų dėl mažesnių dalykų.

– Tai ir papasakok, nes jeigu tave išvarė iš darbo, tai nebėra ko prarasti?

– Aš nepasakoju pokalbių, kurie vyksta akis į akį…Nors aš galiu juos įrodyti.

– Tai reiškia, kad „Paskutinės instancijos“ apskritai nebelieka eteryje?

– Taip, viskas, šiandien (lapkričio 29 d.) parodo, o paskui – sutartis nutraukta, ir mūsų neberodo. Istorija tęsis. Kai tik palieti D.Grybauskaitės failus, pradeda darytis istorijos. Iš to ir daryk išvadas. Jeigu aš nebūčiau lietusi Grybauskaitės, viskas būtų buvę gerai – man tai buvo pasakyta tiesiai šviesiai.

– Tai ką dabar darysi? Grįši į LNK?

– Aš nežinau, ką aš dabar darysiu. Stengiuosi dar pasinaudoti atostogomis ir apie tai negalvoti. Nors tas pasibaigimas (su TV3 – aut. Pastaba) iš principo yra gerai.. Nes ten mane vis tiek anksčiau ar vėliau mane būtų privertę šunimi staugti arba kate kniaukti.

– Nebandysi bylinėtis su TV3 televizija?

– Nežinau, tačiau dešimt žmonių liko be darbo. Jie turi šeimas ir vaikus. Nors buvome prifilmavę tų laidų, ir jie pasinaudojo tuo, kad aš visą vasarą dirbau.

– Tačiau ar didesnės paramos sulaukei po to, kai cenzūra uždraudė laidą apie D.Grybauskaitę?

– Taip, sulaukiau labai rimto palaikymo iš kitų žiniasklaidos priemonių. Netikėto palaikymo. Čia yra TV3 televizijos reikalas, tegul jie patys daro tas laidas. Iš pradžių aš ginčijausi, dėl paprastų dalykų – kad reikia pasakoti žmonėms tai, kas jiems svarbu. Manau, kad dėl to ginčų mane ir išmetė.

– Įdomu, kaip prezidentūra uždarys „Laisvą laikraštį“, kuris liko bene vienintelis D.Grybauskaitės kritikas („Lietuvos žinių“ vyr. redaktorius V.Vasiliauskas buvo išvarytas už prezidentūros kritiką, po to sekė Tomas Dapkus, dabar – Rūta Janutienė – aut. pastaba)?

– Aš manau, kad prieš prezidento rinkimus visko gali būti. Tačiau aš manau, kad Grybauskaitės prezidentūra mano panašiai, kaip ir V.Putinas – ji laiko televiziją svarbiu instrumentu, o visa kita – tegul „bovijasi“. Manau, kad ir mano išmetimas su tuo susiję, nes televizijai tiesiog buvo liepta mane patraukti. Gerai, kad bent LKN turi stuburą, nes ir jai buvo lieptą „patraukti“ Tomą Dapkų. Tačiau ji atsisakė.

– Man keista, kad TV3 atsisako projekto, kuris labai jai pelningas  – tavo laidos buvo labiausiai žiūrimos? Kokie motyvai nusvėrė šį sprendimą?

– Mano laida „Kodėl?“ buvo žiūrimiausių laidų dešimtuke visą laiką, TV3 kanale ji buvo trečia populiariausia laida.

– Man labai keista – juk TV3 kanalo savininkai neva švedai, jiems politinio spaudimo taip lengvai nepadarysi, neva kanalas nepriklausomas?

– Iš pradžių ir aš taip galvojau, tačiau pamačiau, kad niekur kitur nebuvo tokios cenzūros, kaip TV3 kanale, gali patikėti. Reikėjo prieš laidų transliavimą rodyti laidas cenzūrai ir jas karpyti. Tokios tvarkos ilgai nebūčiau tempusi – kai padarai laidą, ir paskui ją „gabalais“ turi karpyti. Aš neišmetinėjau, tai sutartis ir pasibaigė. Esu „nepatogi“ laidų vedėja.

– Koks skirtumas kanalo savininkams, jeigu jiems uždirbi pinigus?

– Aš maniau, kad TV3 kanale iš principo galima daryti laidas. Tačiau klydau.

– Tai kuriame dar kanale galima daryti laidas? Kurioje televizijoje?

– Nežinau, aš apie tai dabar mąstau.

– Užjaučiu, Rūta, tačiau manau, kad tu be darbo neliksi – galėsi rašyti straipsnius laikraščiams?

– Aš manau, kad ir be televizijos aš neliksiu, tačiau mane stebina pati situacija – kas darosi šalyje.

– Tačiau ar ta tavo laidą apie D.Grybauskaitę, kuri turėjo būti rodoma praeitą savaitę, ar TV3 dar parodys šiandien (lapkričio 29 d.)?

– Ne. Prieš išvažiuodama aš klausiau, ar rodys tą laidą…Ten buvo keistų dalykų ir keistų nurodymų – pakalbinti konkrečius žmones ir įdėti į laidą. Paklausiau, ar ta laida bus transliuojama, jeigu į laidą sudėsiu minimus žmones? Man atsakė, kad jeigu išvažiuoju atostogauti, geriau palik kokią nors kitą laidą. Pirmadienį grįšiu ir darbą ir sugalvosiu, ką daryti.

– Tikiuosi, kad padarysi tikrą publicistinę laidą apie tai, kaip tave išgrūdo iš TV3?

– Taip (juokiasi), tada reikia transliuoti pokalbius, įrašytus slapta.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: