L.Andrikienė. Mums nepriimtina perkama demokratija (12)

Laima Andrikiene | wikipedia.org nuotr.

Laima Andrikiene | wikipedia.org nuotr.

Artimiausiomis dienomis Seimo nariai, apsvarstę šiuo metu rengiamus nutarimus, balsuos dėl Seimo rinkimų rezultatų patvirtinimo. Teisininkų parengti nutarimai, kaip žinome, didžiąja dalimi remsis Konstitucinio Teismo paskelbtomis išvadomis. Kas ir kaip Seime balsuos – pagal partinį mandatą, pagal susitarimą frakcijoje, pagal teisininkų pateiktus argumentus? Mano giliu įsitikinimu, susidūrėme su tuo atveju, kai kiekvienas Seimo narys balsuodamas turėtų likti akis į akį tik su savo sąžine: žinodamas tai, kaip vyko Seimo rinkimai, girdėjęs piliečius, liudijusius apie masinį balsų pirkimą, taip pat žinodamas Konstitucinio Teismo sprendimą – ar galiu pritarti, kad pastarieji Seimo rinkimai Lietuvoje buvo laisvi ir sąžiningi?

Europos Parlamente yra taikoma tokia praktika: jeigu nepavyksta susitarti politinėse šeimose – frakcijose arba klausimas yra labai jautrus, tiesiog moralinis apsisprendimas, tuomet balsuojama laisvai (free vote). Toks balsavimas dar vadinamas balsavimu „pagal sąžinę“. O gyvenime būna tokių momentų, kai negali būti kitokio pasirinkimo, kaip sąžinės argumentai.

Seimo nariai šį apsisprendimą turėtų priimti išskirtinai savarankiškai, nesidangstydami nei Konstituciniu Teismu, nei kitais autoritetais.

Kaip pilietė, kaip žmogus, kuriam rūpi Lietuvos ateitis, pagaliau, kaip mama, negalėčiau balsuoti už Seimo rinkimų rezultatų patvirtinimą. Po viso to, ką matėme, girdėjome ir skaitėme apie prekybą rinkėjų balsais, apie balsų pirkimą iš nuteistųjų, aišku viena – buvo šiurkščiausiai nusižengta ir rinkimų įstatymo raidei, ir dvasiai.

Perkama demokratija mums yra nepriimtina iš esmės. Nes po perkamos demokratijos ateis valdoma demokratija – tokia, kokia yra kaimyninėje Rusijoje. Ir perkama, ir valdoma demokratija yra tik demokratijos karikatūros. Tai – pati tikriausia pseudo demokratija. Kaip, beje, ir parodomoji demokratija vardan menamo Lietuvos įvaizdžio pasaulyje. Jeigu tektų gyventi tokiu režimu, kalbėdami apie Lietuvą žodį demokratija turėtume rašyti kabutėse.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .

12 komentarų

 1. Rytas:

  Iš kur ta kosmopolitė čia?

 2. Li Bo:

  Kas tie mes? Kas šitą ponią įpareigojo kalbėti savo vardu? Manau, kad ji kalba tik savo vardu, o jos perduodama žinia yra štai kokia: Aš gaunu superines babkes, kurios jėga atimamos iš nieko apie mane nežinančių žmonių, todėl manęs niekas nenupirks už niekingus 10Lt. Man nepriimtina perkama demokratija, man, kaip pilietei, kaip žmogui, kaip mamai, priimtina tik smurtaujanti ir apiplėšinėjanti demokratija.

 3. Vaidilosvainis:

  Blemba, ir iš kur vis dar tokių naivių moterų išlenda? Atvirai kalbant, jei aš turėčiau tokį protą, kaip gerbiama Laima, laikyčiau save bepročiu.

  O dėl demokratinės buhalterijos siūlau tokią paprastą išeitį: garbūs ponai teisybės gynėjai- Prezidente, Konstitucinis Teisme, G.Songaila ir kiti…- jei jūs dievagojatės, kad rinkimai buvo nupirkti, velniai nematė- surenkime juos dar kart. Aš vis tiek prabalsuosiu taip, kaip jau prabalsavau, man nesunku. Tačiau jei pasirodys, kad rezultatai- tokie pat, arba, tarkime, skiriasi nedaugiau 0,5% ar 1 %, tuomet už pakartotinus rinkimus lai ir sumoka iš asmeninių lėšų tie, kas juos inicijavo: Prezidente, Konstitucinis Teisme, G.Songaila ir kiti…

  Jei sutinkate, ponai teisuoliai, aš irgi sutinku ir antrą kart sudalyvaut, ir antrą kart susimokėt.

  Kas už?

 4. ]mogiškasis faktorius:

  Skaidrių rinkimų Lietuvoje niekada nebuvo, o šiais metais jie įpatingai neskaidrūs. Ir ne dėl DP išsidirbinėjimų, dėl kurios sukeltu triukšmu bandoma pridengti kur kas stambesnius nusižengimus. Pradedant partijų finansavimo įstatymu, kuris panaikina lygias galimybes visiems siekti tarnystės valstybei ir biuletenių bei rezultatų klastojimu nebaigiant. “Liguistos fantazijos piliečiu” būsiu išvadintas ne tik KT, bet ir tų pačių dabartinį triukšmą keliančių “kovotojų”. Mat tai ką teko stebėti neįsipaišo į jų scenarijų, kuriame du kart du gali tapti bet kokiu skaičiumi tik gink dieve ne keturi. Atskiri daromi pažeidimai neduoda tokio efekto kaip komleksas pažeidimų, t.y. kai visi dauguma pažeidimų nukreipta vienu tikslu, yra tendencingi. Ir taip šapelis po šapelio Tautos valios samprata tampa iškreipta neatpažystamai. Visų šių pažeidinėjimų galimybėm užkirsti kelią būdų tikrai yra, tačiau nėra noro, kitaip sakant intereso.

 5. Varvara-ragana:

  Ar mes Lietuvoje ęsame mate neperkama demokrtija ir iš kur mums žinoti kaip ta nenuperkamoji atrodo.Su tokia demokratija kuri yra Lietuvoje mes net negalime svaigti apie Lietuvos ateitį.Beišidraskimo nesugebame net rimtesnio objekto pastatyti.O Lietuvos teritorinio vientisumo pamatai jau bira.Kas už tai atsakys?Per 22 metus nesugebejom mokinių mokyklose išmokint meilės Lietuvos kraštui.Lietuos istorija tapo regioninė, bumblauskinė ir dar kitokia ir t.t

 6. kaunietis:

  kas daros su aklas.lt ? Kodėl tokie Tėvynes pardavikai kaip sita Laima cia ileidziami? O gal reikia Lietuvoje sumaišties? Pilietinio karo? Kodėl leidziama cia reiksti tokias mintis ir kurstyti sumaisti?

 7. Kažin:

  Aišku, kad Andrikienei prie širdies dabar gyvuojanti “pasiglemžtojii demokratija”, kai pagal pačių Seimo partijų susikurtą sau rinkimų tvarką tam, kad partija būtų išrinkta, praktiškai užtenka, jog į rinkimus ateitų vienas rinkėjas, balsuotų už atitinkamą partiją ir ji, t.y. 12 jos bendrapartiečių 5 metams atsisėda ES parlamente. Taigi kam demokratiją pirkti, kai gali ją pasiglemžti…

 8. Mindaugas:

  Turiu blogą nuomonę ne tik apie L.Andrikienę,bet ir visus kitus lietuvius-europarlamentarus.Kur jie būna,kai V.Tomaševskis ir kiti lenkai ES parlamente šmeižia Lietuvą?! Užuot demaskavę lenkų šmeižtus,visi tyli,kaip pelės po šluota.Tai daugiau negu negražus politikų elgesys .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: