Teisingumo ministerija patvirtino D.Kuolio partijos dokumentus (49)

Darius Kuolys | Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Darius Kuolys | Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Liepos 27 d. Teisingumo ministerija patvirtino „Lietuvos sąrašo“ partijos dokumentus. Dabar partiją „Lietuvos sąrašas“ liks tik įsiregistruoti juridinių asmenų registre.

Prieš savaitę teisingumo ministerija buvo atsisakiusi patvirtinti šios partijos dokumentus, nes jos įstatai esą prieštaravo Civiliniam kodeksui.

„Lietuvos sąrašo“ partija buvo įsteigta Vilniuje liepos 5 dieną S.Daukanto aikštėje prie Prezidentūros surengtame susibūrime kuriame dalyvavo kelios dešimtys žmonių. Tačiau D.Kuolys turėjo per tūkstantį partijos steigėjų įgaliojimų. Susirinkusieji patvirtino partijos įstatus, programą, tarybą, išrinko partijos pirmininką. Buvo paskelbta, kad partijos steigėjais yra užsiregistravę 1524 žmonės.

Pagal Politinių partijų įstatymą, tam, kad galima būtų įsteigti politinę partiją reikia turėtų ne mažiau kaip 1000 steigėjų.

Tai pirmoji politinė partija Lietuvoje įsteigta „fliuksuojant“ miesto aikštėje.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , .

49 komentarai

 1. Pensininkas:

  Darosi įdomiau. Ir LIETUVOS SĄRAŠAS ir OLIMPIADA. Sėkmės.

 2. Kažin:

  Dar ne viskas, įregistravimas Juridinių asmenų registre gali užtrukti…, o užsiregistruoti reikalinga iki rugpjūčio 10 d.
  Taip, kad dar “fliuksavimo” gali prireikti…

 3. Elenytė:

  Tai gerai, kad registravo.

  Tik dabar tų “Kelio”, “Sąrašo”, “Lietuvos” partijų pasidarė tiek daug, kad bent jau man tai bus tikrai sunku susivokti, kas yra kas, kuo jos visos skiriasi, kuo panašios. Kol kas orientuojuosi tik pagal žmonės, kurie tose atskirose partijose yra, o tiksliau pagal jų lyderius. Gaila, kad tos visos partijos, kurios deklaruoja siekiančios teisingumo ir yra prieš korupciją, nesugeba susijungti į vieną frontą. Kas gali garantuoti, kad bent jau po rinkimų jos sudarys vieną koaliciją, kad “nenueis riešutauti” nežinia su kuo (kaip po praėjusių rinkimų padarė TS-LKD partija)?

  Žodžiu, buvo viltis, kad šį kartą bus ką rinkti ir bus tas rinkimas aiškesnis, bet … Įdomu, kodėl tie visi partijų lyderiai negali susitarti, kokios čia ylos pradėjo lįsti, kad vieni kitais jau nebepasitiki, nors pradėjo visi kartu, atrodytų, vieningai?

 4. santa violeta:

  “Lietuvos Sąrašas”??? Nejuokinkit. Būkit sąžiningi ir pakeiskite pavadinimą į atitinkantį tikrovę, pvz.: “Violetinis Sąrašas” arba “Lūzerių, kurie bando pasinaudoti abejotina proga, kad vėl pakliūtų prie lovio sąrašas”.

 5. jau sukurta 4-ių partijų koalicija + visuomeninikai.:

  o Karoliniškėse prie turgaus konserv. vardu jaunuoliai renka parašus kad sumažinti Seimo narių skaičių. Niekas nepasirašinėja bent kiek mačiau.

 6. Naglis Puteikis:

  Reikėtų demokratijos siekiantiems judėjimams, partijoms ir žmonėms vienytis ir ieškoti ne skirtybių, o bendrybių.
  Vadimas Juška piktinasi, kad Darius Kuolys ir jo pagalbininkai rinko parašus dėl naujos partijos steigimo.
  Kur čia blogybė: kad rinko, kad rinko pagalbininkai, ar kad keletą surinko ir pats? Ar uždrausta steigti judėjimus, organizacijas, partijas, rinkti parašus?
  Matulevičius, Songaila, emigrantai, Romanovas, Brazauskienė gali rinkti parašus, steigti įvairias, įskaitant partines , organizacijas, ir patys ir su pagalbininkais, o Darius Kuolys negali?
  Darius Kuolys revoliucinius bruzdėjimus prieš neteisingumą pradėjo ne Klonio gatvėje ir ne po Garliavos šturmo, o žymiai anksčiau, t.y. po Gintaro Beresnevičiaus nužudymo policijos automobilyje 2006 m.organizavo peticijas. Deja, valstybės vadovai ir teisėsaugos šulai išmetė tas peticijas į šiukšlių dėžę. Todėl po Vytauto Pociūno nužudymo D.Kuolys ėmėsi efektyvesnio metodo – piliečių sueigų, akcijų. Gyvenimas parodė, kad tai taip pat nepadeda pasiekti jokio teisingumo, nes tiek tada, tiek dabar (per abu Garliavos šturmus) valdžia į tai atsakė Lukašenkos stiliaus represijomis, kurių principas: MITINGAS – TAI KONSTITUCINĖ TEISĖ, KURI YRA ADMINISTRACINIS NUSIŽENGIMAS, BAUDŽIAMAS KAIP KRIMINALINIS NUSIKALTIMAS.
  Todėl neliko jokio kito kelio, kaip tik steigti partiją ir eiti KARTU su kitomis, demokratinėmis jėgomis kartu imti Seimo vienmandatėse ir daugiamandatėje.
  Nes peticijos ir mitingai nepadeda pasiekti teisingumo.

  • jau sukurta 4-ių partijų koalicija + visuomenininkai.:

   Jo jis pradėjo revoliucinius judėjimus prieš LIETUVIŠKUMĄ (sorošo vadovėliai mokyklose, Zinkevičiaus puolimas ir iš esmės liberalai, tai Steponavičius (dviejų princų šeima, Masiulis (prostitucijos įteisinimo projektai), Burba (eutanazijos įteisinimo projektai) pradėjo anksčiau…

   • SAD:

    Nagli,tu nesveikas,kiek tau moka vsd?Nedrums vandens telkiny!Tave konservai “isdure”,o tu visviena su jais!Reiketu tau sveikatele pasitikrinti!

    • Čia tai įdomu iš ekspertai eu:

     Nuostabus konservatorių ir jų partnerių liberalų projektas
     Paskelbta: 2012-07-28 15:52 | Autorius: Šarūnas Puidokas

     Apmaudu ir begėdiška, kad liberalieji konservatoriai išnaudojo profesorių Vytautą Landsbergį.

     Kad ir kaip viskas dėliotųsi, visada ateina tiesos akimirka.

     Naujienų portalas alfa.lt paskelbė: “Kaip teigė Darius Kuolys, „Lietuvos sąrašas“ jau dabar remtų tokius žmones, kaip konservatorių partijos narė Agnė Bilotaitė, jos bendrapartietis Naglis Puteikis, su Liberalų sąjūdžio vėliava į rinkimus žingsniuosiantis buvęs Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos direktorius Vitalijus Gailius, buvęs Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio valdybos viršininkas Povilas Urbšys.”

     Šios viešojoje erdvėje paskelbtos žinios D. Kuolys iki šiol nepaneigė, nors neteisingas žinias jis visada paneigia operatyviai ir nedelsdamas.

     Tad kyla pagrįstas klausimas, kas kuria naują “partiją” „Lietuvos sąrašas“, kurios lyderiu skelbiamas D. Kuolys, o parašus steigimui aktyviai rinko konservatorius N. Puteikis?

     Atsakymas topteli staiga: juk tai nuostabus konservatorių ir Liberalų sąjūdžio projektas. Genialu. Tik apmaudu ir begėdiška, kad liberalieji konservatoriai išnaudojo profesorių Vytautą Landsbergį, jo neabejingumą Garliavos tragedijai, profesoriaus nuopelnų valstybei ir patirties šešėlyje vykdydami savo gudrų rinkiminį projektą.

     Manytina, kad jis tai suprato ir nutilo, neleisdamas jo vardu manipuliuoti nesąžiningiems partijos kolegoms, kurie tiksliai apskaičiavo, kad jo vardo fondo valdyboje yra pastaruoju metu liūdnai pagarsėję psichiatrai, liberalas Dainius Pūras ir Linas Slušnys.

     Konservatoriai suvaidino spektaklį, kurį dažnai naudoja kriminalistai. Šio metodo pavadinimas – gerasis ir blogasis tardytojas. Šiuo atveju tai gerieji ir blogieji konservatoriai. O patirtį jie turi. Užtenka prisiminti, kaip meistriškai N. Puteikis suskaldė amžiną atilsį Kęstučio Čilinsko nepartinį demokratinį judėjimą, kuris konservatoriams, o kartu ir liberalams, kišo pagalius į ratus prieš 2008-ųjų Seimo rinkimus.

     • Kažin:

      Nedrumsk vandens: konservatorių viena dalis nuo partijos susikūrimo matėsi, kaip prolenkiškoji (Landsbergis, Zingeris, Saudargas, kt.), kita gerokai mažesnė, kaip patriotiškesnioji (Kubilius, Razma, kt.).
      Tai, kad Landsbergis dėl Garliavos projekto greitai aptilo, kaip tik ir rodytų, kad šis projektas yra prolenkiškųjų konservatorių. Juk akivaizdu, kad Landsbergio, kurį virš 70% žmonių vertina neigiamai, dalyvavimas pakenktų šio projekto rezultatams. Taigi logiškiau manyti, kad tai yra tikresnė Landsbergio nutilimo priežastis.
      Beje, kas seka politikos įvykius, negalėjo nepastebėti liberaliųjų konservatorių prolenkiškumo pozicijų, galbūt ji reiškėsi asmeninės naudos sumetimais.
      Taigi kalba apie Landsbergio išnaudojimą yra gryniausias pėdų mėtymas… Liberalieji visada buvo prolenkiškoje konservatorių pusėje.
      Tagi Puidokui aš atsakyčiau – nepūsk man arabų…

      • jau sukurta 4-ių partijų koalicija + visuomenininkai (Akstinavičius, Songaila, Matulevičius, Ozolas, Medalinskas):

       Jeigu Songaila ir Uoka buvo PROLIETUVIŠKI, tai juos nedelsiant išmetė. O daugiau ten LIETUVIŲ NELIKO.

       Teisingai rašai vieni prolenkiški, kiti proliberališki, treti promilijonieriški, ketvirti promatuziški, penkti pro Gender Lopsiški,…o lietuvių net su žiburiu nerasi.

     • Naglis Puteikis:

      to Šarūnas Puidokas: “Užtenka prisiminti, kaip meistriškai N. Puteikis suskaldė amžiną atilsį Kęstučio Čilinsko nepartinį demokratinį judėjimą, kuris konservatoriams, o kartu ir liberalams, kišo pagalius į ratus prieš 2008-ųjų Seimo rinkimus.”

      NP: Nuostabu skaityti tokius dalykus portale, kuriuo visą laiką pasitikėjau. Aš suskaldžiau NDJ? Viešpatie švenčiausias, pasiklauskit bet kurio tuometinio JDJ aktyvisto, ar dabartinio NDJ aktyvisto kas ką skaldė. Buvau eiliniu JDJ nariu, kol tarp Vilniaus aktyvistų kiklo idėja, kad neturi būti partinių. Tada jie ir inicijavo dalinimąsi į dvi dalis – į JDJ ir NDJ.O kad 2008 m.JDJ kišo pagalius kažkuriai partijai, tai niekaip neįmanoma, nes a.a. K.Čilinskas deklaravo būtent nėjimą į jokius rinkimus.
      Autoriaus minčių seka: jei kažkas rems Bilotaitę, tai ir Anušauską, o jei Anušauską, tai ir Adomėną. Pratęskime: jei Adomėną, tai ir Alekną, o tada būtinai ir Matuzą, o jei Matuzą, tai rems ir V.Navicką. Ir t.t.Jei kažkas rūko, tai ir geria, jei geria, vadinasi ir vagiliauja ir pan.

  • Kažin:

   Puteikio aiškinimai neįtikina. Nejaugi Kuolys buvo toks žioplas, kad per 20 metų nesuvokė, kad Lietuvos valdžia į peticijas ir mitingus nereaguoja, kai didžiai daliai žmonių tai buvo aišku jau kažikada. O ko valdžiai reaguoti, jeigu Seimo partijos yra pasilikusios praviras “rinkimų duris”, t.y. Rinkimų įstatymo nuostatą, kad rinkimų apylinkių, apygardų pirmininkais gali būti skiriami tik Seimo partijų deleguoti asmenys, taip pat iš valdžios institucijų deleguotų asmenų yra sudroma ir VRK.
   Žodžiu yra taip, kad Seimo arba valdžios partijos kandidatuoja ir pačios balsus skaičiuoja.
   Sakysite yra stebėtojai, bet, esant “praviroms durims” stebėtojai yra bejėgūs ką nors sužiūrėti, be to, didžioji jų dalis yra tų pačių Seimo partijų deleguoti asmenys.
   Štai kur pagrindinė teisingumo ir demokratijos “skylė”. Nors tai komentaruose pabrėžiu nuolat jau keli metai, tačiau tiek valdžia, tiek teisingumo ir demokratijos siekėjai – tik Garliava, tiek vilniškiai apsimeta, kad “skylės” nepastebi.
   Linkęs manyti, kad toks esančių valdžioje ir dėl jos kovojančių pusių laikysenos sutapimas nėra atsitiktinis. Kokybiškai vieni ir kiti nesiskiria – “skylė” tinka ir vieniems ir kitiems…

  • suomis:

   Kol nebuvo FNTT skandalo niekam nebuvo įdomu, nei Pociūnas, nei Beresnevičius. Pirmas rimtas mitingas, kuris išjudino visuomenę, tai būtent tas, prie seimo. Nuo jo viskas ir prasidėjo.

 7. Naglis Puteikis:

  D.Kuolys apie vienijimąsi:

  “„Drąsos kelio“ lyderiams pasiūlėme du galimus bendro veikimo būdus: dar kartą pamėginti kartu sutelkti platų Lietuvos sąrašą arba, jei tai nebūtų priimtina, remti demokratinėms permainoms įsipareigojusius jų kandidatus vienmandatėse apygardose. „Drąsos kelias“ pasirinko antrąjį bendradarbiavimo būdą. Gerbiame tokį sprendimą ir remsime atskirus „Drąsos kelio“ žmones vienmandatėse.
  Buvau ir lieku įsipareigojęs „Drąsos keliui“ padėti sudaryti jų rinkiminį sąrašą. Lietuvai svarbu, kad su šiuo sąrašu į Seimą ateitų kuo daugiau sąžiningų ir stiprių žmonių. Puiku, kad žinomi mokslininkai, visuomenininkai šiandien prisijungia prie „Drąsos kelio“ ir jį tvirtina.
  Tačiau turime matyti ir dabartinę tikrovę. „Drąsos kelio“, net didelės sėkmės atveju, nepakaks Seimo rinkimams laimėti. Mano dalyvavimas „Drąsos kelio“ sąraše padėties nepakeistų.
  Lietuvos Respublikai kaip laisvų piliečių sąjungai atkurti reikia plačios demokratinės bangos. Reikia ir tos visuomenės dalies, kuri nesutinka su dabartine grupuočių savivale, kuri nori demokratinių permainų, tačiau nėra apsisprendusi tragiškos Garliavos istorijos atžvilgiu. Tokių žmonių yra daug ir jų pozicija taip pat gerbtina, jų talka bendram reikalui taip pat labai reikalinga.
  Šiandien būtina ir ilgalaikė, ne tik į dabartinius Seimo rinkimus orientuota, bendro piliečių veikimo perspektyva. Tik ją turėdami, galėsime susigrąžinti demokratinę valstybę, atkurti konstitucinę santvarką. Labai svarbu atrasti ne tik patikimus visuomenės ir valdžios dialogo, bendradarbiavimo būdus, užtikrinti pilietinę valdžios priežiūrą, bet susikurti pačios visuomenės susikalbėjimui ir sugyvenimui reikalingus idėjinius ir vertybinius pamatus. Juk Respublika – tai draugyste pagrįsta piliečių bendrija. Įprastais, vien į jėgos žaidimus nukreiptais, kovos logika grindžiamais sprendimais jos atgaivinti nepavyks. Respublika gali rastis tik iš piliečių pasitikėjimo, pagarbos ir bičiulystės ryšių. Juos megzti, stiprinti – vienas sudėtingiausių dabarties uždavinių. Tokiems uždaviniams reikalingi netradiciniai sprendimai. Tikimės, kad savita, „nepartinė“ „Lietuvos sąrašo“ partija kartu su kitais galės prie tokių sprendimų prisidėti.”
  Daugiau apie tai: uzteisinguma.lt/respublikai-atgaivinti-reikia-placios-demokratines-bangos/

  • Pensininkas:

   Pritariu N.Puteikiui. Moka paaiškinti. Tik va, neaišku, eis Lietuvos sąrašas į rinkimus, ar veiks tik po rinkimų? Vienas atskiras antisisteminis DRĄSOS KELIO partijos sąrašas, nesijungiantis į koaliciją, bus. Todėl laukiu dar vieno (bet ne daugiau) visų likusių antisisteminių partijų koalicinio sąrašo, kad ir pavadinimu UŽ LIETUVĄ LIETUVOJE. Trečias atskiras antisisteminis sąrašas rinkimams būtų judėjimo UŽ TEISINGUMĄ išdavystė. Sėkmės susitarimuose.

   • jau sukurta 4-ių partijų koalicija + visuomenininkai.:

    Jau aišku, kad Pensininkams tinka tik vienas Už Lietuvą Lietuvoje 4 partijų ir visuomeninkų sąrašas (Akstinavičius, Songaila, Matulevičius, Ozolas Medalinskas).
    Visi kiti sąrašai jau aiškėja, kad tai Laisvosios rinkos instituto priedai. O tai yra milijardierių propaganda.

    • Pensininkas:

     Labai laukiu prisijungiant prie šio sąrašo ypač Medalinsko, Dapskaus, Giržado ir kitų panašių.

    • Tautis:

     Bet aš niekur dar nemačiau, kad ta koalicija būtų patvirtinta Tautininkų Sąjungos Tarybos. Kol kas tai Akstinavičiaus, Songailos, Skrupskelio projektas.

     • jau sukurta 4-ių partijų koalicija + visuomenininkai (Akstinavičius, Songaila, Matulevičius, Ozolas, Medalinskas):

      Tautininkų sąjungos puslapyje yra.

      Liepos 25 d. vakare Seime įvyko tradicinis Apskritojo stalo susirinkimas, kuriame dalyvavo visuomeninio judėjimo „Už teisingumą“, parlamentinės grupės „Už teisingumą Lietuvoje“ bei nacionalinio susivienijimo „Už Lietuvą Lietuvoje“ atstovai.

      Apskritasis stalas konstatavo, kad visuomeninių judėjimų atstovai dalyvaus Nacionalinio susivienijimo, kurį įsteigė trys politinės partijos Lietuvos centro partija, Lietuvos socialdemokratų sąjunga ir tautininkų sąjunga, telkiamame sąraše. Prie šios iniciatyvos jungiasi ir Algimanto Matulevičiaus vadovaujama Tautos vienybės sąjunga. Apskritasis stalas svarstė tiek jungtinio rinkimų sąrašo paskelbimo artimiausias datas, tiek ir kitus organizacinius klausimus, tarp jų ir būsimosios Vyriausybės formavimo perspektyvas.

 8. jau sukurta 4-ių partijų koalicija + visuomenininkai.:

  Matulevičius komentare labai gerai rašo:

  O gal reiktų manyti, kad pasinaudojant kova už mergaitę kurti partiją gatvėje – tai antisisteminių jėgų vienijimasis? Įtariu, jog viskas daroma taip, kad žmones supainioti ir vienijimosi išvengti.

  Ir visiškai nebesuprantama, kai besiskelbianti antisistemine partija savo nuostatas ekonomikos srityje grindžia Lietuvos laisvosios rinkos instituto rekomendacijomis. Nejau politiniai lyderiai nesuvokia, kad LLRI yra pats aršiausias sistemos gynėjas ir mūsų, antisistemininkų, priešas? Manau, jau vien šis faktas, kad LLRI perša savo nuostatas, o partija jas svarsto, parodo aiškią takoskyrą tarp sistemos ir antisisteminių jėgų.

  Šiuose klausimuose negalimos dviprasmybės. Turime aiškiai deklaruoti savo tikslus per vertybes ir per mūsų deleguojamus žmones, kurie sieks tų vertybių įgyvendinimo.

  Šiame kontekste labai svarbūs ekspertai bei žiniasklaidos atstovai, kurie padeda tokias ar kitokias idėjas įgyvendinti. Tad kodėl vieniems “antisistemininkams” atviri TV ekranai ir internetiniai portalai? O kodėl kitoms naujoms antisisteminėms jėgoms taikoma griežčiausia cenzūra?

 9. Naglis Puteikis:

  Atsakymas S.Stulpinui kaip geriau eiti į rinkimus – kartu ar atskirai ir dėl matematinių prognozių dėl 2012 rinkimų rezultatų.

  Gerb.S.Stulpinai, Jūs rašote, kad ” Kadangi rinkėjų elektoratas yra tas pats, tai faktiškai rinkėjai bus skaldomi-jie nebežinos už ką balsuoti, todėl galimai didelė dalis jų iš viso nebedalyvaus rinkimuose. Arba tų pačių rinkėjų balsai taip pasiskirstys, kad nei Drąsos Kelias, nei Kuolio sąrašas neįveiks rinkiminio barjero. To ir siekia dabartinė valdžia.”

  N.P.: abejoju, ar tas pats elektoratas pirmiausia dėl regioninių skirtumų. Be abejo, DK stipriausias Kaune, bet kituose didmiesčiuose palaikymas DK partijai mažėja. Tą rodo “Vilmorus” apklausa 2012 birželio mėn., kurią buvo užsakiusi TS-LKD.
  Rinkėjai nedalyvauja ne dėl nežinojimo, o dėl netikėjimo, šiuo atveju tiek N.Venckienės, tiek D.Kuolio, tiek G.Songailos šalininkai savo autoritetais tiki, todėl dalyvaus.
  Dėl barjero neįveikimo: jei dėl trijų blokų dalyvavimo nė vienas neįveikia 5 proc. tai imkim maksimumą – turi po 4,9 proc. Taigi visi trys blokai Jūsų manymu turi mažiau, jei 15 proc? Ką gali Seime 15, 20, 40, ar net 51 proc. Seimo narių? Nieko, nes dabar Vyriausybė turi mažiau nei 70 Seimo narių palaikymą, bet valdo.
  Todėl ką nors galima padaryti tik turint daugiau nei 71 balsą. O mažesnes grupes suvirškins ydingoji sistema, pasinaudodama žmonių polinkiu griešyti, bei VSD aktyviu kompromato rinkimu (kuo jei užsiiminėjo ik šiol), tam kad galėtų valdyti dalį dabartinių aukštų politikų.
  Taigi reikia daugiau nei 71 sąžiningi ir drąsaus Seimo nario daugumos. Todėl įvairovė yra gerai (Vengrijos Fideš vadovaujama koalicija susideda iš daugybės mažų ir didelių organizacijų, beje prie pergalės ėjo palaipsniui ir pradėjo nuo savivaldybių rinkimų, tik po pergalės ten laimėjo parlamento rinkimus), svarbu, kad vakarietiškos demokratijos siekiančių politikų vadovai tarpusavyje susitartų – o aš tikiu, kad taip ir bus.

 10. Naglis Puteikis:

  Kodėl esu TS-LKD ir kodėl padedu Dariui Kuoliui, bei kitiems visuomenininkams, viešo intereso gynėjams?
  Į Tėvynės sąjungą įstojau 1996 m., paakintas savo tėvo Vytauto Puteikio, kuris 8 metus atsėdėjo lageriuose už Stalino karikatūrų platinimą 1946 m. Pasvalyje. Taip pat sužavėtas kalinio Algirdo Petrusevičiaus pasakojimų ir1995 m. važiuojant agituoti už TS į Ignalinos rajoną, kai jis viena ranka vairuodamas (kitos neteko Stalino lageriuose) pasakojo kaip kelsi kartus bėgo iš sovietinių kalėjimų Sibire. taip pat įkvėptas generolo Kronkaičio straipsnių. Dabar tokius žmones jau keleri metai keičia-išstuminėja buvusio Vilniaus mero Viliaus Navicko, Šiaulių miesto administracijos direktoriaus Vlado Damulevičiaus tipo žmonės, tačiau bendrąją gerovę ginančių TS-LKD narių vis dar lieka dauguma. Dėl tos sąžiningų, viešą interesą ginančių, prieš policijos smurtą ir korupciją kovojančių TS-LKD eilinių narių daugumos ir esu TS-LKD ir nesiruošiu jos palikti.
  Visą gyvenimą nuo tada, kai tapau politiku (apie 2002 m.) bendrauju su visuomenininkais, viešojo intereso gynėjais ir padedu jiems kaip galiu. Galite apie tai paklausti bet kurios NVO Klaipėdoje nuo 2006 ir dalies NVO Kaune nuo 2009 m.
  Jaučiu nevyriausybininkams skolą, ypač Dariui Kuoliui nuo to laiko, kai jie ir pirmiausia Darius Kuolys ėmėsi ginti 2006 m. policijos nukankinto eseisto Gintaro Beresnevičiaus garbę ir jo našlę, o aš, būdamas Klaipėdoje, neprisidėjau, nors norėjau. Vis guodžiausi, kad per didelis atstumas iki Vilniaus ir kad vilniečiai patys savarankiškai suras teisybę G. Beresnevičiaus nužudymo byloje. Darius Kuolys vienas iš pirmųjų organizavo peticijų rašymą, kad policininkams sadistams būtų iškeltos baudžiamosios bylos. Deja, gyvenimas parodė, kad teisėsaugininkai savų teisingumui neatiduoda ir valdžia visas peticijas išmetė į šiukšlių dėžę. Tada visuomenininkai ir vėlgi Darius Kuolys dėl kitos bylos ėmėsi kitokių priemonių – piketais, koncertais, mitingais , beje Daukanto aikštėje 2006 ir vėlesniais metais ėmėsi ginti kito labai įtartinomis aplinkybėmis nužudyto žmogaus – pareigūno Vytauto Pociūno garbę ir jo našlę. Ir vėl norėjau dalyvauti, ir vėl iš Klaipėdos pasirodė tarsi per toli, ir vėl galvojau, kad vilniečiai patys pasieks teisingumą. Deja, gyvenimas irgi parodė, kad nei peticijos, nei piketai valdžios nė kiek nejaudina ir valdžios smurto nestabdo. Todėl visiškai suprantu Darių Kuolį, kuris įsitikinęs, kad kitos priemonės nepadeda, ėmėsi steigti partiją ir siekti deleguoti kiek įmanoma daugiau sąžiningų žmonių į Seimą.
  Nedalyvavęs anksčiau minėtose Dariaus Kuolio organizuotose akcijose už teisingumą, jaučiuosi tiems kovotojams įsiskolinęs, todėl jiems visokeriopai padedu.
  2011 m. po susidūrimo su dviem policininkais sadistais dėl prekybos vaistažolėmis prie turgelio Kaune neva be leidimo 73 metų vaikų darželio auklėtoja Agota Ramanauskienė atsidūrė komoje. Tąsyk aš jau išmėginau lietuviškąjį teisingumą bandydamas kaip Seimo narys padėti surasti nukentėjusiosios giminaičiams teisybę. Deja, valdžios smurtas ir uždarumas pasirodė esą stipresni. Visi anksčiau minėti policininkai sadistai tebedirba, juos kruopščiai globoja aukščiausi teisėsaugininkai, aukščiausi politikai apsimeta, kad nieko nežino ir žinot nenori. Todėl smurtas Garliavos šturmo metu yra logiškas tokios politikos tęsinys.
  Nematydamas kito būdo, kaip padaryti Lietuvos teisėsaugą ir politiką europietiškomis, pradėjau skirti dar daugiau dėmesio visuomenininkams, viešojo intereso gynėjams: ėmiausi registruoti daugelį pavadinimų, reikalingų visuomenininkams; tokių kaip „Už teisingumą“, „Tie-sos“, „Lietuvos sąrašas“, dalyvauju visuose jų mitinguose, padedu jiems organizuotis, perku kreidą žodžiui TIE-SOS rašyti, popierių jų leidžiamoms „Aikštės žinioms“ ir pan. Viešojo intereso gynėjai šiuos pavadinimus naudoja iniciatyvinėms grupėms, internetiniams portalams, akcijoms, leidiniams, organizacijoms, įskaitant ir naujas partijas, kurios gina bendrąjį gėrį.

  • tikras lietuvis:

   Dėl Beresnevičiaus.
   Buvo žinia, kad jį, visiškos komos būsenoje, policininkai buvo įdėję į vietą mašinoje, kuri skirta ne žmonėms sėdėti.
   Jūs kaltinat policininkus (kaip ir sorošiniai kuoliai, nes jiems bet koks triukšmo kėlimas – rodymas, kad dirba), o ką jūs darytumėte tokiu atveju?
   Ko gero nieko geriau neišmąstytumėte, nes šiais laikais, kada nebėra varanokų, tai nebėra kur patruliams ir tinkamai padėti tokio asmens.
   Trūkumas aiškus.
   Ką padarėte, kad tai būtų ištaisyta?
   Panašiai ir su Pociūnu – niekas nieko tikro nežino, todėl kaltinti teisėsaugininkus yra tiesiog kvaila.
   Pagalvokite – kaip jūs išsiaiškintumėte tą įvykį ir atrastumėte galimus žudikus?
   Ko gero niekas daugiau ko nors padaryti ir nesugebėtų – nėra tiesiog už ko užsikabinti.
   Tuo labiau, kad vėlgi Pociūnas buvo labai girtas. Apie jį žmona sakė, kad jis – nemėgėjas, kas leidžia daryti išvadą, kad jis buvo ir iš tų, kurie nemokėjo gerti, dėl ko tragedijai atsitikti yra n galimybių dėl savo paties kaltės.

  • Kemblys:

   Naglis Puteikis:
   “agituoti, intereso, korupciją, sadistams, deleguoti, šturmo, komoje, organizuotis, iniciatyvinėms grupėms, akcijoms…………”

   Perskaičiau Jūsų atsiliepimą. Nesupratau ar buvo būtina vartoti šiuos svetimžodžius..?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: