ESBO komisaras ieško ir randa „tam tikrų neaiškumų susijusių su Švietimo įstatymu“ (14)

K.Volebekas ir D.Grybauskaitė | lrp.lt nuotr.

K.Volebekas ir D.Grybauskaitė | lrp.lt nuotr.

Vasario 28 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Lietuvoje viešintį ESBO komisarą tautinių mažumų klausimais Knutą Volebeką. Susitikime buvo aptarta Lietuvoje gyvenančių tautinių mažumų padėtis, kitų šalių patirtis, ESBO vaidmuo skatinant visuomenės integracijos procesus.

Po susitikimo su Prezidente K.Volebekas pažymėjo, kad esama tam tikrų neaiškumų, susijusių su Švietimo įstatymu, kuriuo nepatenkinta šalies lenkų mažuma ir sakė tikįs, kad išeitis bus rasta, – praneša BNS ir cituoja šio aukšto ES valdininko žodžius:

„Manau, esama tam tikrų neaiškumų, susijusių su Švietimo įstatymu, kadangi jis buvo neseniai priimtas, bet per pokalbius su švietimo ministru, ministerijoje yra atvirumas dėl šio įstatymo įgyvendinimo. /…/ Esu tikras, kad galima rasti būdą, kaip suderinti tiek Vyriausybės norą turėti naują švietimo įstatymą, tiek šiuo atveju lenkų mažumos susirūpinimą“.

K.Volebekas vengė tiesiai atsakyti į žurnalistų klausimą – ar be lenkų nusiskundimų dėl Švietimo įstatymo yra skundų ir iš kitų Lietuvoje gyvenančių tautinių mažumų?

K.Volebekas probleminiais Lietuvos tautinių mažumų klausimais įvardijo nuolat Lenkų rinkimų akcijos eskaluojamus klausimus dėl pernai vasarą priimto Švietimo įstatymo ir pavardžių ir vietovardžių rašybos.

Komisaras teigė negalįs atskleisti Vyriausybei pateiktų rekomendacijų, parengtų po jo vizito į Lietuvą 2011 metų lapkritį, turinio:

„Aš patenkintas, kad Vyriausybė, atrodo, rimtai žiūri į mano rekomendacijas, jie sakė man, kad jas vertina, dirba ties jomis ir pateiks atsakymą kai aš čia atvyksiu vėliau“, – cituoja ES valdininką BNS.

K.Volebekas Lietuvoje ir Lenkijoje lankėsi 2011 metų lapkritį. Lietuvoje jis vertino su tautinėmis mažumomis susijusią teisinę bazę, jų padėtį, tautinių mažumų kalbų vartojimą viešajame gyvenime. Lenkijoje ESBO atstovas vertino lietuvių tautinės mažumos padėtį kalbos vartojimo ir švietimo srityse.

Anksčiau buvo pranešta, kad komisaro pranešimas apie padėtį Lietuvoje ir Lenkijoje turėtų būti pristatytas gegužės mėnesį.

ESBO komisaro tautinėms mažumoms pareiga yra stebėti ESBO regione kylančias etnines įtampas ir užkirsti joms kelią prevencinės diplomatijos priemonėmis.

Kitas K.Volebeko vizitas į Lietuvą numatytas šių metų kovo pabaigoje.

Kategorijos: Lietuvoje, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .

14 komentarų

 1. Ledinis:

  Klaida pavadinime. ” Šveitimo”

  Ku Klux Klan

 2. Ledinis:

  Tautinė mažuma Lietuvoje yra Karaimai ir jokie lenkai.
  Referendumas padėtu tašką lenkų šovinizmui.
  O geriausią klizma būtu genetiniai tyrimai kiekvieno, katras save laiko lenku Lietuvos.

  Ku Klux Klan

  • Prie ko čia genetiniai tyrimai, tirk netyręs Pilsudskio širdį ji vis vien turėtų būti grąžinta Lenkijai.

   • Tai, kad, musiau, seniai nebėra ko grąžinti. 🙂
    Aš tai baisiuosi tokiu lenku papročiu – savo gerbiamam žmogui išplėšti iš krūtinės širdį (ir kaip po to tokį išdergliotą kūną laidoti?).
    Tai yra baisiau už nužudymą.

   • Akmeninis:

    Įdomus Jūs žmogus gerbiamas Jonai. Stovi zebras, o visi šneka apie dramblį ir Jums nreikalingi genetiniai tyrimai. Ujujui. Nežiūrėkite primityviai, kapstykite gyliau ir iš esmės. Jei širdis Pilsudskio tikrai yra lenkiška, tai nereiškia, kad vietiniai “lenkai” yra ne nutautinti, suklaidinti ir apgauti lietuviai. Genetika šiais laikais daug ką atskleidžia. Be to LR teisiškai nėra jokių tautų. Yra neidentifikuotos tautybės LR piliečiai. Reiškia nėra ir jokių tautinių mažumų, jų teisių, neteisių ir kito briedo, kaip lenku kalba, lenkiškos lenteles, lenkiškos mokyklos ir kt.

    Nebūkit primityvai ir žiūrėkite plačiau, be kitą ko susipažinkite bent su pirmais 10 Lietuvos Respublikos Konstitucijos straipsniais.

    Ku Klux Klan

    • Tautybė genetiniais tyrimais nenustatoma, kaip ir politinės pažiūros melo detektoriumi.

     • Žalvarinis:

      Tai apie ką tada kalbama? Apie psichiškai nesveikų save “lenkais” vadinančių sektantų grupę, kuri teisiškai Lietuvoje neegzistuoja niekur?
      Jūs man parodykite įstatymą kurs apibrėžtu kuris individas yra “lenkas”, Jūs man parodykite teisėta dokumentą, kuris galėtu teisme būtu pagrindu Tautybei ginti, NĖRA TO LIETUVOJE NIEKUR. Jūs kaip nesveiki rutuliojate ir gvildenate psichų sektantų reikalavimus, vietoj to, kad susodintumėte nesveikus į psichuškes. Jūs tokie protingi, kad nesugebate suprasti, kad nė vienas iš Jūsų ar mūsų neturime jokio teisėto dokumento ar įstatymo ar dar kokio velnio, kuris butu pagrindas atstovauti vienai ar kitai tautybei. Dabar niekas negali įrodyti kokios tautybės jis yra ir viskas priklauso nuo to “KAIP TEISĖJAS PAŽIŪRĖS”, nes JOKS EKSPERTAS NENUSTATYS, KAD TAS YRA LENKAS, O ANAS LIETUVIS. Jūs bent suvokiate kokį š… visi čia mala ypač kažkokie “lenkai” kur nė vienas iš jų negali įrodyti, kad yra lenkas, o ne baltarusis ar marsietis. AR nesuvokiate, kad tai ĮDIOTIZMAS ir jam vergauja LR vyriausybė ir kiti veikėjai, negana to atvaro koažkoks susna ir aiškina, mat randa kažkokių tautinių mažumų….
      Susinervinau juodai, Negi nėra nė vieno mąstančio kuris tai pasakytu garsiai? Negi tamstą Jonai reiks pradėti vadinti “lenku Janušu”, kad pradėtumėte galvoti ir bandytumėte tai paneigti ir įrodyti priešingai?
      Man jau bloga darosi nuo tokio visuotinio debilizmo, regis Lietuvoje vieni daunai gyvena apart “lenkų”

  • Jokių tautinių mažumų nėra – yra tik kitos klilmės žmonės.
   Ir iš tokių bezdalų nėra ko virvių vyti.

 3. Keisčiausia, kad čia vėl, kaip ir su tuo FNTT vadų nuėmimu, kuriamos kažkokios paslaptys.
  Kodėl taip yra daroma?
  Ar nėra tuo siekiama primesti Lietuvai netinkamus dalykus?
  Žiniasklaidai yra būtina išlaužti per prievartą tai ko jis ten reikalauja, pateikti visuomenei, kad sprendimo priėmime galėtų dalyvauti visuomenė, o ne kažkokie vadukai.

 4. lyvis:

  Ateities prezidentė Nijolė Oželytė. lyvis

 5. Galindas:

  Kodėl lietuvių kalba dėstomose mokyklose diskriminuojami ir socialiai engiami moksleiviai ir kodėl dėl šito nesikreipiama į ESBO komisarą. Jei tautinių bendruomenių kalba dėstomose mokyklose klasėje yra po 10-15 moksleivių ir jiems padidintas finansavimo krepšelis, o lietuvių kalba dėstomose klasėse mokosi po 25- 30 moksleivių. Štai apie tai turi kalbėti atsakingi už švietimą ponai. Čia tikra diskriminacija ir ne tik kaimiškose mokyklose, bet net Vilniuje, pvz. Antakalnio gimnazijoje ir kitose. Štai pažeidimas moksleivių teisų. Susipažinkite p. Knutai Volebekai su šia diskriminacija. Ar yra tokia padėtis nors vienoje Vakarų valstybėje?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: