Kaune Vasario 16-oji paminėta patriotinėmis eitynėmis (audio, nuotraukos) (24)

Mažieji tautininkai | Alkas.lt, T.Baranausko nuotr.Tradicinėmis patriotinėmis eitynėmis Vasario 16-oji buvo paminėta Kaune. Eitynes organizavusi Lietuvių tautinio jaunimo sąjunga (LTJS) šiemet surinko beveik 2000 patriotiškai nusiteikusių kauniečių ir miesto svečių būrį. Eitynėse dalyvavo ir įvairių partijų bei visuomeninių judėjimų atstovai – trispalvių jūroje plaikstėsi ir LTJS, Lietuvių tautinio centro, Kauno jungtinio demokratinio judėjimo vėliavos, matėsi ir Lietuvos socialdemokratų sąjungos (nepainioti su LSDP) bei kitų organizacijų atributika pasipuošę žmonės, dalyvavo ir Nepriklausomybės dienos išvakarėse įregistruotos Tautininkų sąjungos nariai, Lietuvos centro partijos atstovai, pavieniai Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos nariai.

12.30 val. susirinkę Ramybės parke eisenos dalyviai, išsirikiavę užtvindė Vytauto prospektą, Laisvės alėją ir Vilniaus gatve pasiekė Rotušės aikštę, kurioje surengtas mitingas. Mitinge kalbėjo LTJS Kauno skyriaus pirmininkas Tomas Skorupskis, Edmundas Girskis, LTJS pirmininkas ir Tautininkų sąjungos vicepirmininkas Julius Panka, Seimo narys ir Tautininkų sąjungos pirmininkas Gintaras Songaila,  signataras Leonas Milčius, Lietuvos centro partijos pirmininkas Eugenijus Skrupskelis, Lietuvos socialdemokratų sąjungos vicepirmininkas Tomas Bakučionis, Lietuvos Sąjūdžio Kauno skyriaus pirmininkas ir TS-LKD narys Raimundas Kaminskas, TS-LKD Tautininkų frakcijos narys Rimvydas Žiliukas, signataras Zigmas Vaišvila.

Prieš 15 val. mitingas baigėsi, ir dalis jo dalyvių patraukė į Vasario 16-ajai skirtą koncertą „Iš kartos į kartą“.

Žiniasklaida praneša, kad prieš praeinant didžiajai patriotinei eisenai po Laisvės alėją šlaistėsi ir „tolerantiško jaunimo“ idėjas atstovaujančių 20-30 žmonių būrelis. Tolerantiško jaunimo asociacija ir keletas kitų organizacijų egzotiškais pavadinimais, kaipo „Miegantys drambliai“ ar „Gerk gyvūnų teises“, toje pačioje vietoje ir beveik tuo pačiu metu prašė leidimo organizuoti savo eitynes, kaip alternatyvą tautinio jaunimo akcijai, tačiau negavo Kauno savivaldybės leidimo.

Mitingo dalyvių pasisakymai (V.Kašinsko garso įrašas):

 

Tomo Baranausko ir Virginijaus Kašinsko nuotraukos:

Zenono Langaičio nuotraukos:

Leono Milčiaus nuotraukos:

Kategorijos: Garsai, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Šventės, Vaizdai ir garsai, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

24 komentarai

 1. spalvotažolė:

  Nežinau kaip gali patriotiškai nusiteikusę žmones vadintis tokie žmonės kurie sako kad Lietuva tik lietuviams, kurie yra nacionaistiškai nusiteikę ir kitokias nesamones daro. Aš nesu kokia tarybinė šiūkšlė, koks nors paleckis ar koks globalistas, aš esu lietuvis, tikrasis patriotas savo krašto ir primirštos kutūros. Tai aš esu tikras patriotiškai nusiteikęs jaunimas ir tikrasis lietuvis o ne kažkoks, kaip dabar dauguma, pronacionalsocialistinių pažiurų iškreiptas “patriotas”… Čia apmastymams

 2. spalvotažolė:

  Va tame ir yra problema kad tokių daugėja. Dar kartą kartoju aš ne kokia sovietinė šiūkšlė, ne paleckis, ne nacionalistas, aš LIETUVIS ir mane vadinti kažkokiais aparatais ir dar sovietiniais manau yra mažiausiai negarbinga

 3. tikras lietuvis:

  Spalvotažole,
  – nesi lietuvis tautietis, nes tavo sakiniuose n klaidų;
  – nenori būti ir lietuviu piliečiu, nes puti burbulus lygioje vietoje (šūkis Lietuva lietuviams! yra blogas tik kosmopolitams, o ne Lietuvos komandos nariams, esantiems faktiškais lietuviais, nes kosmopolitai, skitingai nuo lietuvių visom prasmėm, visai nesuinteresuoti Lietuvos išlikimu – rūpinasi tik savanaudiškais dalykais).

 4. Buvo gražios ir gausios eitynės. Smagu!

 5. spalvotažolė:

  matau kad čia pebrasmiška su jumis kažką šnekėti ar diskutuoti. Sekmės jums visiems

 6. lietuvis:

  Juokinga, kai slavai ar šiaip mažaraščiai kosmopolitai apsimeta lietuviais patriotais.
  Ir dar: žodis nacionalistas neturi nieko neigiamo bei reiškia tik mylintį savo tautą žmogų ir nieko daugiau.

  • tikras lietuvis:

   Tas žodis yra svetimas, todėl vien jau dėl to yra neigiamas. O dar juo yra pažymimi smurtaujantys asmenys.
   Todėl reikėtų vadintis tautiniais patriotais, o ne nacionalistais.

   • lamatas:

    sutikčiau tik iš dalies ,nes patriotas taip pat svetimžodis ,nors ir tikrumoj nešantis teigiamą sampratą .Žodį tautininkas nusavino politikai.Jo vartojimas šia prasme,taip pat įneštu maišatį.Gal reikėtų giliau paieškoti ko kalbos lobyne.

 7. Algimantas:

  Puikios eitynės! JĖGA!

 8. varna:

  ir ne vienos fainos panos. matyt , isvaziavo ganytis uzjurin

 9. Jolanta:

  Džiugu, kad Lietuvoje dar yra tokio jaunimo. Ir, tikėkimės, nemažės, o daugės, nes nuolat kišamos svetimos “vertybės” pradeda apkarsti, nors, kita vertus, tai pasitarnauja atsisijojimui pelų nuo grūdų.

  Komentatoriams: lietuviai visada buvo pakantūs kitokiai nuomonei ir todėl pelnė pagarbą, tačiau užbėgus Alkan, deja, to nesimato. Labai norėtųsi, kad pagaliau išmoktumėte ramiai ir argumentuotai išsakyti savo nuomones, nesimėtyti kaltinimais ir visokiais epitetais – etikečių kabinimas tikrai niekam garbės nedaro. Gerbkim save ir kitus.

 10. Vladas:

  Yra tokia su tikrove nesipykstanti samprata kaip NACIONALUMAS.
  TAUTIŠKUMAS: ieškokime, kas mus vienija, o ne skaldo.
  Nesinaudokime svetimžodžių užkratais: -istas, -astas.
  Turėkime pagarbos savo motinos gimtąjai kalbai.
  Tada daug kas atsistos į savo vietą.
  Ir liks šiandienos prasmių centre.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: