10 Lietuvos europarlamentarų kviečia R.Sikorskį bendradarbiauti (4)

www.alkas.lt

Radoslavas Sikorskis ELTA/V.Kopūsto nuotr.

Radoslavas Sikorskis

2011 m. birželio 30 d. dešimt Lietuvoje išrinktų Europos Parlamento narių atviru laišku kreipėsi į Lenkijos užsienio reikalų ministrą  Radoslavą Sikorskį, šiandien atvykstantį į Lietuvą, kviesdami dalyvauti atvirame ir geravališkame Lietuvos ir Lenkijos politikų bendradarbiavime bei atsiriboti nuo tų asmenų ir iniciatyvų Lietuvoje ir Lenkijoje, kurių veikla nukreipta į įtampos kėlimą tautiniu pagrindu.

Pasak Europos Parlamento narės Radvilės Morkūnaitės, šio laiško tikslas buvo išsakyti mūsų poziciją ir pakviesti vystyti konstruktyvų dialogą, kuris būtų grindžiamas objektyvia informacija ir faktais. „Manome, kad tokioje situacijoje kai, tame tarpe ir Europos Parlamente, aktyviai skleidžiamos klaidinančios žinios ir kaltinimai Lietuvai, jie neturi likti be atsako. Jau pateikėme informaciją ES vadovams ir EP nariams, paaiškinančią tikrąją dalykų padėtį. Su ja supažindinome ir ministrą R. Sikorskį. Tikiuosi mūsų vieningas kvietimas atviram dialogui ir geranoriškam bendradarbiavimui bus išgirstas“, – teigė europarlamentarė, šio kreipimosi iniciatorė.

EP nariai teigia esą atviri diskusijai ir dalinimuisi informacija bet kuriuo Lenkijos diplomatijos vadovą dominančiu klausimu ir išsako nuomonę, kad solidžia informacija pagrįstas aukštesnio politinio lygio dialogas yra geriausias būdas užkirsti kelią bandymams provokuoti nesutarimus tiek tarp skirtingų tautybių Lietuvos piliečių, tiek tarp mūsų šalių.

„Neabejojame, kad Lietuvos ir Lenkijos strateginė partnerystė, pagrįsta geranoriška kaimynyste ir abipuse pagarba, yra reikalinga abiems šalims. Tikimės, kad Jūs, kaip diplomatijos vadovas, padėsite suaktyvinti pilnavertį dialogą ir dvišalius politinius kontaktus. Tikime, kad Jums pavyks atverti duris naujam Lietuvos ir Lenkijos dvišalių santykių etapui, kuriame abi šalys veiksmingai bendradarbiaus“, – teigiama 10 europarlamentarų, išskyrus Viktorą Uspaskichą ir Valdemarą Tomaševskį, kreipimosi tekste.

Kreipimąsi Lenkijos Respublikos Užsienio reikalų ministrui R. Sikorskiui pasirašę parlamentarai Laima Liucija Andrikienė, Zigmantas Balčytis, Vilija Blinkevičiūtė, Leonidas Donskis, Juozas Imbrasas, Vytautas Landsbergis, Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Rolandas Paksas, Justas Vincas Paleckis ir Algirdas Saudargas praėjusią savaitę laišku taip pat kreipėsi ir į Europos Sąjungos vadovus, pateikdami išsamius atsakymus į priekaištus ir kritiką Lietuvai, kuri buvo išsakyta Valdemaro Tomaševskio ir kitų 26 Europos Parlamento narių pasirašytame laiške.

Kreipimasis pridedamas:

p. Radoslavui SIKORSKIUI

Lenkijos Respublikos Užsienio reikalų ministrui

Briuselis, 2011 birželio 30 d.

LIETUVOJE IŠRINKTŲ EUROPOS PARLAMENTO NARIŲ ATVIRAS LAIŠKAS

Gerbiamas Pone Ministre,

Sveikiname Jus atvykstantį į Lietuvos Respubliką.

Lietuvą ir Lenkiją sieja tamprūs istoriniai, kultūriniai ir ekonominiai ryšiai, kurie atsispindi mūsų šalių strateginėje partnerystėje, aktyviame bendradarbiavime ES ir NATO rėmuose, bendruose energetiniuose projektuose, mūsų piliečių tarpusavio kontaktuose.

Mes, Lietuvoje išrinkti Europos Parlamento nariai, kviečiame Jus dalyvauti atvirame ir geravališkame Lietuvos ir Lenkijos politikų bendradarbiavime.

Nors daugelis Jūsų nepasitenkinimą iššaukusių klausimų niekaip nesisieja su mūsų užsienio politika, o yra Lietuvos vidaus reikalas, jau ne kartą buvo patvirtinta, kad esame atviri diskusijai ir dalinimuisi informacija bet kuriuo Jus dominančiu klausimu. Kviestume Jus atsiriboti nuo tų asmenų ir iniciatyvų Lietuvoje ir Lenkijoje, kurių veikla nukreipta į įtampos kėlimą tautiniu pagrindu. Ši veikla pirmiausia kenkia eiliniams piliečiams. Lietuvoje šimtmečiais vieni šalia kitų gyvena ir sugyvena daugelio tautybių žmonės. Norintys šią sutarimo situaciją pakeisti turėtų nesulaukti pritarimo. Solidžia informacija pagrįstas aukštesnio politinio lygio dialogas yra geriausias būdas užkirsti kelią bandymams provokuoti nesutarimus tiek tarp skirtingų tautybių Lietuvos piliečių, tiek tarp mūsų šalių. Jūsų asmeninis indėlis stabdant šias tendencijas yra neabejotinai reikalingas ir svarbus.

Viliamės, kad Jūsų buvimas Vilniuje atnaujins gerų tarpusavio kontaktų pagrindus. Tikime, kad turėsite puikią progą surasti atsakymus į visus kylančius klausimus ir susipažinti su realia situacija, kadangi Jums, mūsų nuomone, iki šiol buvo pateikiama šališka informacija.

Neabejojame, kad Lietuvos ir Lenkijos strateginė partnerystė, pagrįsta geranoriška kaimynyste ir abipuse pagarba, yra reikalinga abiems šalims. Tikimės, kad Jūs, kaip diplomatijos vadovas, padėsite suaktyvinti pilnavertį dialogą ir dvišalius politinius kontaktus. Tikime, kad Jums pavyks atverti duris naujam Lietuvos ir Lenkijos dvišalių santykių etapui, kuriame abi šalys veiksmingai bendradarbiaus.

To iš mūsų laukia abiejų šalių piliečiai. Toks turėtų būti mūsų bendras tikslas. Jūsų apsilankymas Lietuvoje yra puiki proga jo siekti.

Pagarbiai,

Laima Liucija Andrikienė
Zigmantas Balčytis
Vilija Blinkevičiūtė
Leonidas Donskis
Juozas Imbrasas
Vytautas Landsbergis
Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė
Rolandas Paksas
Justas Vincas Paleckis
Algirdas Saudargas

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: