JAV prezidento rinkimuose Donaldas Trampas užtikrintai nugalėjo Kamalą Haris. Ši pergalė sukrėtė politinius analitikus ir Lietuvos sisteminę žiniasklaidą nuolat prirašinėjusius pergalę jo varžovei Kamalai Haris ir sukėlė audringą reakciją visame pasaulyje.
Rinkimų rezultatai: Trampo triumfas
Paskutiniai duomenys rodo, kad D. Trampas užsitikrino pergalę surinkęs kritinį skaičių rinkikų balsų svyruojančiose valstijose.
Pagal naujausius pranešimus D. Trampas laimi: 277 (51%) prieš K. Haris 224 (47.5%).
Pagrindiniai veiksniai, lėmę jo pergalę:
- Imigracija: Griežta D. Trampo laikysena imigracijos klausimu rezonavo su dideliu rinkėjų skaičiumi.
- Užsienio politika: Pažadas „Pirmiausia Amerika“ ir tvirta laikysena tarptautinėje arenoje pritraukė nacionalistiškai nusiteikusius rinkėjus.
- Ekonomika: D. Trampas sėkmingai įtikino rinkėjus, kad jis geriausiai tinka vadovauti ekonomikai po pandemijos.
- Rinkėjų demografija: Netikėtai aukštas palaikymas tarp lotynoamerikiečių ir darbininkų klasės balsuotojų tapo lemiamu veiksniu.
Pasaulio valstybių vadovų reakcijos
Žinia apie Trampo pergalę sukėlė įvairias reakcijas pasaulio sostinėse:
- Europos Sąjunga: Briuselyje jaučiamas nerimas. ES vadovė Urzula fon der Leyen pareiškė: „Mes turime rasti būdų bendradarbiauti su naująja JAV administracija, nors mūsų požiūriai gali skirtis.“
- Rusija: Kremlius sveikina rezultatus. Vladimiras Putinas pabrėžė: „Tikimės konstruktyvaus dialogo su Vašingtonu atnaujinimo.“
- Kinija: Pekinas išlieka atsargus. Užsienio reikalų ministerijos atstovas pareiškė: „Kinija yra pasirengusi dirbti su bet kuria JAV administracija, siekiant abipusiai naudingų santykių.“
- Artimieji Rytai: Izraelio premjeras Benjaminas Netanjahu entuziastingai pasveikino D. Trampo pergalę, o Irano vadovybė išreiškė susirūpinimą dėl galimo įtampos augimo regione.
Galimos pasekmės tarptautiniams santykiams
Apžvalgininkai jau svarsto, kokį poveikį D. Trampo sugrįžimas turės pasaulio politikai:
- NATO ateitis: Kyla klausimų dėl JAV įsipareigojimų aljansui. Ar D. Trampas ir toliau reikalaus didesnių gynybos išlaidų iš sąjungininkų?
- Santykiai su Kinija: Tikėtina, kad prekybos karas tęsis, o įtampa Pietų Kinijos jūroje gali augti.
- Klimato kaitos politika: Ekspertai nerimauja, kad JAV gali vėl pasitraukti iš Paryžiaus klimato susitarimo.
- Prekybos susitarimai: Galimi pokyčiai tarptautinės prekybos architektūroje, ypač santykiuose su ES ir Azijos-Ramiojo vandenyno regionu.
Pasaulio spauda jau dabar pilna antraščių, keliančių klausimus apie galimus pasaulio politikos posūkius po D. Trampo pergalės. The Guardian klausia: – „Trampas 2.0: Ar pasaulis pasiruošęs?“, o Le Monde: „Ar tai naujos eros pradžia transatlantiniuose santykiuose?“…
Neabejotina, kad ateinantys mėnesiai bus kupini politinių iššūkių ir netikėtumų. Alkas.lt ir toliau atidžiai stebės situaciją ir informuos skaitytojus apie naujausius įvykius šioje istorinėje politinėje dramoje.
Madalinskas ir Kojala galima gauna Soroso grantus. Ir net Vėgėlė nesugeba suprasti ar bijo ištarti, kad Trampas gina šalį ir Pasaulį nuo komunistinio perversmo. Ukraina, kaip ir kovidas, yra dėmesio nukreipimas. Putinas (ir, galimai, Zelenskis) tame sėkmingai bendradarbiauja su Vakarų komunistais. Lietuvos ir Europos valdžiažmogos tarnauja komunosatanistiniam perversmui dėl savo sugedimo ir protinio ribotumo. Ir, žinoma, nuperkami. Trampas, kaip ir kiek trūkumų jis turėtų, šiuo metu yra vienintelė Amerikos ir Pasaulio galimybė nors trumpam atlaikyti Termopilus.
Atsimenat, kai prieš pirmąją Trampo kadenciją, palaikant jį, Vilniaus Gedimino kalno šlaite pasirodė švytintis užrašas TRUMPH…! Reikėtų pakartoti.
Jeigu jau Amerikoje Global kapitalistus nugalėjo Nacional kapitalistai – tai gal, bent Lietuvos nacional kapitalistų politinį flangą paleis iš belangės? Kaip dabar Lietuvos globalistai elgsis, turint omenyje, kad Šventajame soste sėdi Nacional kapitalistas ? Nepaisys ir nieko nekeis, nes Briuselyje Globalistai ir toliau turi nepajudinamą valdžią ? Tik dar labiau užkurs šeimų, tautų, valstybių naikinimo laužą ? Visų pirma kirsdami per kišenę ?
2016—2020 kadencijoje Trumpaitis užspirgino išlepusias Europos demokratijas—–kad didesnį indėlį įneštų į mūsų visų skydą NATO .Pasirašė dėl JAV dalinių/sunkios technikos buvimo pas mus —–tuo padidėjo mūsų saugumas. Kadangi yra versliauninkas nuo paauglystės—–neleis, kad nueitų veltui jau Ukrainai duoti pinigai. Vadinas , skirs naujas sumas pergalei.
Tai ko visi globalistai spirga ?
Parašiau ir laukiu awaiting’e.
Beje, Zelenckj pirmas puolė Trupučiui kojas bučiuoti ir sveikinti. Nepraneša kiek auksčiau tie bučiniai siekė, bet tuo tarpu, driskius putleris nepasveikino ir nesiruošia to daryti. Kaip tai suprasti ? Tai kuris laimėjo? Kas kišosi į JAV rinkimus ir siekė Trumpučio pergalės?