Sausio 6 d. Džordžijos valstijoje vykstantis antrasis rinkimų į JAV Senatą ratas baigėsi demokratų partijos pergale. Demokratų kandidatai Rafaelis Uornokas (Raphael Warnock) ir Džonas Osofas (John Ossoff) netikėtai laimėjo prieš dabartinius senatorius Keli Lefler (Kelly Loeffler) ir Deividą Perdju (David Perdue) kovoje dėl dviejų vietų JAV Kongreso viršutiniuose rūmuose nuo Džordžijos. Ši baigtis netikėta dėl to, kad į Kongreso aukštuosius rūmus demokratų atstovai šioje valstijoje dar nė nebuvo nė karto išrinkusi per pastaruosius du dešimtmečius.
Dabar JAV Senate jėgų persvara pakrypo demokratų pusėn, nors iš 100 senatorių 50 yra respublikonai, o 50 – demokratai, bet šiuo atveju lemiamą balsą Senate turės Džo Baideno paskirtoji viceprezidentė demokratė Kamala Haris (Kamala Harris) pradėsianti eiti savo pareigas nuo sausio 20 d.
Ir vis tik, Baltieji rūmai turės ieškoti kompromisų: kiekvienam Kongreso sprendimui reikės kiekvieno demokratų senatorių parašo, pradedant „demokratu socialistu“ Berni Sandersu (Bernie Sanders) ir baigiant „nuosaikiu konservatyviu demokratu“ Džo Mančinu (Joe Manchin) iš Vakarų Virdžinijos.
Toks valdančiųjų jėgų pasiskirstymas ne naujiena Amerikos politikoje. Per pirmuosius dvejus prezidentavimo metus tiek Barakas Obama (Barack Obama), tiek Donaldas Trampas (Donald Trump) turėjo daugumą abiejuose Kongreso rūmuose. Bet jiems abiems pasinaudoti šiuo pranašumu siekiant reformų pavyko tik dedant dideles pastangas. Dabartinis prezidentas stengėsi suformuluoti tikslus nepopuliariai atšaukdamas sveikatos priežiūros reformą, o jo pirmtakas Obama išleido visus savo išteklius bandydamas gauti tiek kairiųjų, tiek respublikonų paramą, siekdamas ekonominės paramos paketo po 2008 m.
Kas galėtų paneigti ta minti jog respublikonai pralaimėjo tik dėka Trump tokiu šposu ? Gal tai ne šposai , gal kerštas ? Jei jau deginti Trump savo politinius planus su respublikonais tai tik su dideliu trenksmu .
Respublikonai gali padekoti debilui trumpaprociui