Sekmadienis, 24 gegužės, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Naujienos Lietuvoje

Netikėtai mirė žymus humoristas Vytautas Šerėnas

www.alkas.lt
2019-05-10 21:26:04
540
PERŽIŪROS
6
Vytautas Šerėnas | respublika.lt, S. Venckaus nuotr.

Vytautas Šerėnas | respublika.lt, S. Venckaus nuotr.

Gegužės 10 d., penktadienį, 18 val. mirė humoristas Vytautas Šerėnas. Laidos „Dviračio žinios“ vedėjas, ekonomikos mokslų daktaras Vytautas Šerėnas mirė eidamas 60 metus.

V. Šerėnas mirė sustojus širdžiai, 18 val. Tuo metu vyras laiką leido savo sodyboje, Labanoro girioje. Atvykusiems medikams, jo atgaivinti nepavyko.

Apie nelaimę savo feisbuko paskyroje pranešė V. Šerėno draugas ir bendražygis H. Mackevičius: „Nebėra Vyto. Užuojauta artimiesiems“, – rašė jis.

Vytautas Šerėnas gimė 1959 m. spalio 10 d. Ignalinos rajone. Lietuvoje žinomas kaip televizijos laidos „Dviračio šou“ vedėjas, ekonomikos mokslų daktaras. 1979 m. dirbo Ignalinos tarpmiestinėje telefonų stotyje. Vėliau tarnavo sovietinės armijos statybos daliniuose suvirintoju Maskvos srityje.

1982 m. įstojo į Vilniaus universitetą ir studijavo Parengiamajame skyriuje, vėliau – Pramonės ekonomikos fakultete, kuriame įgijo darbo ekonomikos specialybę.

1993–1995 m. dirbo Valstybinėje kainų ir konkurencijos tarnyboje prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės vyriausiuoju specialistu. 1995 m. gavo koncerno „Volkswagen“ stipendiją tęsti ekonomikos mokslus Vokietijoje, tačiau pasirinko darbą televizijoje, ėmė vesti televizijos laidą „Dviračių žynios“.

2002 metais V. Šerėnas kaip nepriklausomas kandidatas kandidatavo į Lietuvos prezidentus. Rinkimuose jis surinko beveik 8 proc. rinkėjų balsų ir liko ketvirtas.

Šalies vadovai reiškia užuojautą dėl penktadienio vakarą mirusio humoristo, laidos „Dviračio žinios“ vedėjo Vytauto Šerėno mirties ir teigia, kad Lietuva neteko itin talentingo, kūrybingo ir intelektualaus kūrėjo.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė užuojautą dėl Vytauto Šerėno mirties.

Pasak valstybės vadovės, Vytautas Šerėnas tapo neatsiejama mūsų šalies humoro pasaulio dalimi, o su jo vestomis ir kurtomis “Dviračio žiniomis” gyveno visa Lietuva. Sveikas humoro jausmas ir taikli politinė satyra išliks V. Šerėno vizitine kortele, kurią visada prisiminsime.

Prezidentė pabrėžė, kad Lietuva  neteko itin talentingo, kūrybingo ir intelektualaus kūrėjo. 

Dėl skaudžios netekties valstybės vadovė pareiškė užuojautą V. Šerėno  šeimai, draugams ir kolegoms bei visiems jo talento gerbėjams.

Seimo Pirmininkas Seimo ir savo vardu pareiškė nuoširdžią užuojautą Vytauto Šerėno artimiesiems, draugams, bičiuliams, kolegoms ir gerbėjams.

„Tai tokia netikėta žinia, kuri negali nepaliesti. Vytautą Šerėną pažįsta kiekvienas – ištisa karta užaugo, kiek laiko matome jį televizijoje. Jo plati erudicija, gili išmintis ir šalia viso to einantis subtilus humoro jausmas vertė žavėtis šia daug Lietuvai davusia asmenybe.

Galima drąsiai sakyti, kad netekome vieno spalvingiausių šių laikų žmogaus,“ – sako Seimo vadovas.

Premjeras reiškia užuojautą dėl V. Šerėno netekties

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis pareiškė užuojautą dėl televizijos laidų vedėjo, ekonomikos mokslų daktaro Vytauto Šerėno netekties.

„Esame sukrėsti netikėtos ir staigios V. Šerėno netekties. Negaliu patikėti šia žinia. Tai didelė netektis kultūros, meno bendruomenei, visai mūsų tautai. Lietuva neteko neeilinio talento, gabumų ir proto žmogaus. Charizmatiška jo asmenybė žavėjo tiek jaunąją, tiek vyresniąją kartą. V. Šerėnas savo kuriamais humoristiniais personažais ir išskirtiniais laidų scenarijais praskaidrindavo kasdienybę daugelio namuose.

Šią skaudžią netekties valandą reiškiu nuoširdžią užuojautą velionio artimiesiems, kolegoms, draugams ir visai šalies kultūros bendruomenei. V. Šerėno mums labai trūks, tačiau jo indėlis ir įspaudas neabejotinai liks ilgam“, – sakoma premjero užuojautoje.

Haroldas Mackevičius savo feisbuko paskyroje pasidalino, kur bus galima atsisveikinti su velioniu: „Atsisveikinimas su Vytautu Šerėnu vyks Vilniaus laidojimo rūmuose Olandų g. 22, šeštoje salėje. Pirmadienį, 13 dieną nuo 12 iki 20 valandos. Antradienį, 14 dieną nuo 10 iki 12 valandos. Urna išnešama 12 valandą. Laidotuvės vyks Antakalnio kapinėse. Mišios už Vytą bus aukojamos pirmadienį, 19 val. Bernardinų bažnyčioje. Artimųjų pageidavimu prašome pagerbti Vytautą keliais kukliais žiedais“.

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Mirė žymus kalbininkas Zigmas Zinkevičius
  2. Mirė žymus matematikas Jonas Teišerskis
  3. Mirė žymus skulptorius Romualdas Kvintas (video)
  4. Mirė žymus mokslo istorikas, filosofas Juozapas Algimantas Krikštopaitis (nuotraukos)
  5. Mirė buvęs Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkas, žymus išeivijos atstovas Bronius Nainys (video)
  6. Mirė garsus baltistas Vytautas Ambrazas
  7. Mirė garsus poetas ir dainų autorius Vytautas P. Bložė (video)
  8. Mirė tautodailininkas, Lietuvos kalvių kalvis Vytautas Jarutis (video)
  9. Vilniuje mirė mokslų daktaras, kultūrologas, politinis ir visuomenės veikėjas, profesorius Vytautas Jakelaitis
  10. Mirė Stasys Daunys
  11. Mirė grafikas Valerijonas V. Jucys
  12. Mirė poetė, mokytoja Bronė Liniauskienė
  13. Mirė Seimo narys Rokas Žilinskas
  14. Mirė poetė Aldona Sabonytė-Kazlauskienė
  15. Mirė aktorė Birutė Raubaitė (nuotraukos)

Naujienos iš interneto:

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Pastabos 6

  1. Žemyna says:
    7 metai ago

    Sudie, Bratka! Graudu.

    Atsakyti
  2. jurgis says:
    7 metai ago

    buvo taktiškas, protingas, išlaikytas, tiesiog – geras vyras, nors sužvaigždėjusių dabar pilna…

    Atsakyti
    • gaudysas says:
      7 metai ago

      Deja negaliu sutikti. Visas tas dviračio šou pagrįstas patyčomis. Šerėnas savo personažais tyčiojosi iš 1918 metų savanorių, pagyvenusių žmonių, tautinių mažumų… na čia galima tik patylėt. Negerbiu jųjų ir negerbsiu kaip jų visos komandos. Jaunčiu jiems vien panieką. Vien ką reiškia ramonovskio – greitai patyčos iš Dariaus ir Girėno skrydžio. Jis savo šou pareiškė, kad Darius ir Girėnas skrisdami per Atlantą apsimyžo ir todėl nukrito… Kokia gali būti pagarba tokiems degeneratams. Tie kurie gerbia tokius patys save paniekina.

      Atsakyti
  3. LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS says:
    7 metai ago

    Laidoje “dviračio žinios” išniekintas Vyčio įvaizdis ir niekas nepastebi. Pelė (žiūrkė) ant arklinio dviračio – l. blogai.

    Atsakyti
  4. gaila says:
    7 metai ago

    sunku išlaikyt pusiausvyrą tarp humoro ir patyčių .O patyčių buvo daug

    Atsakyti
  5. Tvankstas says:
    7 metai ago

    Nesuprantu, kaip žmonėms patinka ‘Dviračio žinios’, tai klaikus išsityčiojimas, besitęsiantis metų metais, visada ta pačia kvailio melodija, ‘pastatytu’ kvailio balsu, siekiant paliesti žemuosius instinktus, dažnai ‘išjuokiant’ Lietuvos simbolius, niekinant, didžiuojantis sadomazochistiniais polinkiais. Dabartinis susiskraustymas į LRT priduoda biudžeto dildymo kvapą. Kazlas, Vilkaitis, Kazlauskaitė duodavo aukštesnį žiaumaro (humoro) supratimą, po jų išėjimo visiškai nusileista į kaimo agitbrigadų lygį, svarbiausia, pinigai užkalami chaltūra. Televizoriaus spoksotojams tebūnie ‘Dž’ kultūrinis reiškinys. Gaila V. Šerėno – dar vienu lietuviu mažiau.

    Atsakyti

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

„Metų vertėjo krėslo“ premija
Kalba

„Metų vertėjo krėslo“ premija įvertinta Donata Rinkevičienė

2026 05 24
UNESCO komitetų sesijose Paryžiuje įvertinti Lietuvos siūlymai
Kultūra

UNESCO komitetų sesijose Paryžiuje įvertinti Lietuvos siūlymai dėl kultūros vertybių apsaugos ir sugrąžinimo

2026 05 24
Kotryna Jogailaitė
Istorija

Minime Kotrynos Jogailaitės 500-ąsias gimimo ir Vytauto Didžiojo karo muziejaus įkūrimo 105-ąsias metines

2026 05 24
Projekto „Natura 2000 tinklo valdymo optimizavimas Lietuvoje“ nuotr.
Gamta ir ekologija

Siūloma neetatiniams aplinkos apsaugos inspektoriams mokėti už darbą

2026 05 24
„Sidabrinė gervė“: L. Ubavičius ir D. Vaitiekūnas
Kultūra

„Sidabrinė gervė“: L. Ubavičius ir D. Vaitiekūnas apie Lietuvos kino apdovanojimų reikšmę

2026 05 24
Kompiuteris
Lietuvoje

Jau dvigubai daugiau gyventojų renkasi elektronines paslaugas

2026 05 23
Simonas Kairys
Lietuvoje

Seimas linkęs pripažinti tramvajų lygiateise keleivinio transporto priemone

2026 05 23
„Red Bull Tandemynės“ vedėjas Mantas Stonkus
Lietuvoje

Toks renginys – pirmą kartą Baltijos šalyse: garsiausias šalies keliautojas ruošiasi skrydžiui virš Neries

2026 05 23
RRT
Lietuvoje

RRT ragina operatorius įnešti daugiau aiškumo vartotojams

2026 05 23
Sveikata
Gamta ir žmogus

Mokinių sveikatos patikrinimo neverta atidėlioti iki rudens

2026 05 23
Autorė Viktorija Chorna
Kultūra

Ukrainos karo veterano ir menininko darbuose vietoje drobės – sugriautų namų durys

2026 05 23
Varšuva
Kultūra

Kviečia M. K. Čiurlionio įamžinimo vietos Markose šalia Varšuvos atidarymo iškilmės

2026 05 23

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • +++ apie Svarbu ne tik istorikams: kaip rašysime Nepriklausomybės istoriją?
  • klaustukas apie D. Kuolys. Ar tikrai Juozas Lukša-Daumantas vertas tik buvusio kagėbyno vietos
  • Rimgaudas apie Svarbu ne tik istorikams: kaip rašysime Nepriklausomybės istoriją?
  • klaustukas apie Svarbu ne tik istorikams: kaip rašysime Nepriklausomybės istoriją?

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • „Metų vertėjo krėslo“ premija įvertinta Donata Rinkevičienė
  • UNESCO komitetų sesijose Paryžiuje įvertinti Lietuvos siūlymai dėl kultūros vertybių apsaugos ir sugrąžinimo
  • Minime Kotrynos Jogailaitės 500-ąsias gimimo ir Vytauto Didžiojo karo muziejaus įkūrimo 105-ąsias metines
  • Siūloma neetatiniams aplinkos apsaugos inspektoriams mokėti už darbą

Kiti Straipsniai

Mirė Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras, teisininkas Zenonas Juknevičius

Mirė Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras, teisininkas Zenonas Juknevičius

2026 05 13
Aldona Puišytė-Grigaliūnienė

Mirė viena iškiliausių mūsų šalies kūrėjų, poetė, vertėja Aldona Puišytė-Grigaliūnienė

2026 04 21
Prof. Birutė Galdikas

Netekome pasaulinio garso lietuvių kilmės antropologės, profesorės Birutės Galdikas

2026 03 24
Antanas Rašinskas

Iškeliavo buvęs tremtinys, ilgametis Šilalės politinių kalinių ir tremtinių sąjungos pirmininkas A. Rašinskas

2026 03 19
Žvakė

Į amžinybę iškeliavo ilgametė Lietuvos Edukologijos universiteto docentė Marija Pečiukonenė (Slavėnaitė)

2026 03 15
Jonas Rudzinskas

Skaudi netektis: mirė Nacionalinės Jono Basanavičiaus premijos laureatas, tautodailės puoselėtojas Jonas Rudzinskas

2026 03 13
Ekonomika

R. Eametsas. Lietuva turėtų paprastinti mokesčių sistemą

2026 03 04
Stasys Skrodenis | vle.lt, V. Braziūno nuotr.

Mirė Jono Basanavičiaus premijos laureatas, folkloristas Stasys Skrodenis

2026 02 17
Banguolis Balaševičius

Mirė prozininkas, vertėjas Banguolis Balaševičius

2025 11 22
Kostas Smoriginas

Netekome žymaus teatro ir kino aktoriaus, bardo Kosto Smorigino

2025 10 29

Skaitytojų nuomonės:

  • +++ apie Svarbu ne tik istorikams: kaip rašysime Nepriklausomybės istoriją?
  • klaustukas apie D. Kuolys. Ar tikrai Juozas Lukša-Daumantas vertas tik buvusio kagėbyno vietos
  • Rimgaudas apie Svarbu ne tik istorikams: kaip rašysime Nepriklausomybės istoriją?
  • klaustukas apie Svarbu ne tik istorikams: kaip rašysime Nepriklausomybės istoriją?
  • m apie D. Kuolys. Ar tikrai Juozas Lukša-Daumantas vertas tik buvusio kagėbyno vietos
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
Lilijana Astra | Penki.lt nuotr.

L. Astra. Dviguba pilietybė – milžiniška teisinė apgaulė su politinių privilegijų kupra

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | Paskolos iš SAVY | DARBO SKELBIMAI

 

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai