Pirmadienis, 9 kovo, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Nuomonių ratas Lietuvos kelias

K. K. Urba. Kokios valstybės norime?

Kęstutis K. Urba, www.alkas.lt
2025-11-25 03:03:08
600
PERŽIŪROS
36
Kultūrininkė mitinguoja

Kultūrininkė mitinguoja | Alkas.lt, A. Srtanavičiaus nuotr.

Pagarsėjusios išradingais politiniais protesto performansais kultūrininkų asamblėjos įkvėptas lapkričio 21 d. mitingas Seimo pašonėje nors ir skelbėsi, kad jame bus pasakyta kokios valstybės norime, tačiau nuskambėjo nors ir jausmingomis, bet pakankamai įvairaus intelektualumo lygio  prakalbomis.

Jų „barometras“ kilo nuo lėkštokų ūkininkų,  sportininkų, policininkės iki įžvalgesnių, emocionalių medikų, režisierės, istoriko, Mokytojos iš Gižų bei filosofės ir rašytojo viešų pasisakymų. Beje, paįvairintų įvairaus plauko muzikiniais intarpais: nuo improvizuoto repo iki nemarios „Kur giria žaliuoja“, dailiai atliktos Mokslų Akademijos choro.

Galima teigti, kad mitinginė Lietuvos kultūra kilstelėta aukštėliau neprastu renginio režisavimu su pamokomaisiais vaizdiniais archyviniais intarpais gausiai studentijai didžiajame ekrane:  jautėsi informacinių technologijų ir video meno kartos ranka.

Tačiau klausimas kur pasuks šis sujudimas ir ką jis gali nuveikti, tebelieka atviras, nes vien uždegančio žodžio neužtenka – reikia gerai apgalvoto programiškumo.

Kiekvienas toks mitingas  pirmiausiai yra politinis teatras su visa tragikomedijų neišvengiamybe. Raktiniai kalbėjusių žodžiai ir jų deriniai „atstovėti, melas, kad valdžia tesėtų savo pažadus, skaidrios, bendruomeniškos Lietuvos, kurioje girdėtų žmogų, peraugs į visos Lietuvos pilietinį sąjūdį, demokratija, atsakomybė, neišdrįsę ateiti prisijungs, mes galime prarasti Lietuvą – vaduojame ją nuo zombių, netylėkim, kad negrįžtų baudžiava,   nesveikos tendencijos,  prezidentas ne priekyje įvykių, o iš paskos, ginkime nacionalinį transliuotoją, gal paskutinį kartą, nebijokime, norime valdžios darbo dėl visų gerovės, vienykimės, telkimės  …“, nors ir veikė širdį, bet rėžė protą savo abstraktumu ir neišvengiamu padrikumu.  

Valstybė ir jos geopolitinė aplinka yra pakankamai sudėtinga sistema, kuri nusakoma šimtais rodiklių bei jų sąryšių dinamika, ir susigaudyti tame nėra paprasta. Juolab pastarųjų ketverto dešimtmečių perspektyvoje įvyko nuoseklios  homo sovieticus transformacijos į Sąjūdžio laikų Sausio 13-os  homo heroicus, kurį tuoj pat keitė rinkos ekonomikos homo faber (žmogus gamintojas), savame gete atsidūrė šviesuomenė –  homo  intelectualus, o dar ir iškiliojo filosofo Arvydo Šliogerio žydrieji ekranai taikliai pavadinti debilizatoriais sukūrė gausoką homo infantilus armiją, už kurios balsus ir neriasi kovodami besineriantys iš kailio įvairaus plauko politikieriai, nes jų simpatijos gražiam vyrui, dailiam „kosciumui“, šukuosenai  ar finansinės sėkmės istorijos iliuzijai ir lemia kas keturi metai įtartinas besikaitaliojančių valdžių kokybes.

Jų visų neišvengiamas ženklas – vidutinybės, betgi tokios valdymo kultūros kokybės, anaiptol nepakanka vis giliau į demografinę duobę tebesmengančiai Lietuvos valstybei kabintis už jos atraibalos. Įrodymas elementarus. Štai Seimo pirmininkas Juozas Olekas visiškai teisingai aiškina tautiečiams, kad pagrindinis jo ir visos frakcijos uždavinys yra vykdyti pažadus – rinkiminę programą, kurios nuostatos nukeliavo ir į abiejų socdeminės premjerystės vyriausybių programas.

Tačiau kas ir kokiomis aplinkybėmis bei per kokį laiko tarpą jas rašė, ir kokia yra jų kokybė ir kiek jos rištos su esamais finansais bei žmogiškais ištekliais – kukliai nutylima. Kur jau čia iki pagrindinio strateginio dokumento – vizijos „Lietuva 2050“ akivaizdaus broko taisymo, jei iki šiol yra paraližuotas ją privalančios kontroliuoti Lietuvos Pažangos tarybos darbas, kadangi nesugebėta priimti elementaraus vyriausybės nutarimo įgaliojimų keletui dešimčių asmenų suteikimui.

Kokios ir kitokios valstybės norėjimo derėtų pirmiausia ieškoti Seimo Ateities komitete, tačiau ar kas nors iš kultūrininkų iš scenos linksniavę „mūsų visų atsakomybę“ atkreipė dėmesį į jų posėdžių kokybę, kuriai derėtų skirti atskirą studiją, kad ir kiek besistengtų gražiai dėlioti į eilę biurokratų prakalbas džiazuotojas, įgijęs vadovavimo Klaipėdos savivaldybei patirčių, Vytautas Grubliauskas.

Kalbant paprastai, per du mėnesius įvykusi gausybė renginių, susikūrę virš šimto šešiasdešimt rėmimo grupių – mažosios kultūros asamblėjos ir šešios ar septynios dešimtys tūkstančių parašų po peticija rodo ne tik neeilinį jaunos energijos pliūpsnį, naujus veidus politikos scenose, bet, deja, ir elementarų taip reikalingo intelekto stygių.

Kad Lietuvos gyventojai skirtingai nuo asmeninių piniginių  ir Remigijaus Žemaitaičio nemoka skaičiuoti ir bandyti kontroliuoti nacionalinio biudžeto – visų mokesčių mokėtojų lėšų panaudos, niekam nepaslaptis. Tegul kaimyno namas ar visa gatvė supleška – svarbu, kad ne mano.

Tad nereikia stebėtis, kad į prieš dvi savaites į priėmimą vyriausybėje pas finansų ministrą K. Vaitiekūną vieninteliu užsirašiusiu buvo šių eilučių autorius, kuris turėjo progos dvidešimt minučių paaiškinti kaip derėtų vieną kartą suvaldyti maisto gaminių kainų šėliojimą konkurencijos stambiems tinklams atkūrimu ir kad už tai atsakingos bent keturios valdžios įstaigos.

O kur dar visų maisto grandinių nuo ūkininko iki prekybos sustygavimo reikalai ar pagrindinių finansinių srautų kontrolė? Todėl pati kultūrininkų pasirinkta mitingavimo vieta kelia ir šiokį tokį šypsnį, nes seniausiai laikas išmokti daryti trigubus mitingus: po Finansų ministerijos langais Vašingtono aikštėje,  gretimose  niūriose Lukiškių  cerkvės prieigų erdvėse  ir greta Kudirkos paminklo, jas visas apjungiant žmonių grandine.

Tokia mikro legendinio Baltijos kelio kopija, kuri iškėlus apgalvotus, apskaičiuotus reikalavimus skęstantį valstybės laivą apdovanotų vilties burėmis.

Logiškai „kaspirovskiškai“ raminančiai  prieš minią kalbėjo legendinio disidento anūkas, jaunosios kartos istorikas dr. Antanas Terleckas, įrodinėjęs, kad šiuo metu situacija valstybėje visai kitokia nei buvo 1940 metų birželio mėnesio pradžioje prieš pat sovietinę okupaciją ir po metų kilusį karą.

Betgi, ir jam derėtų įsiklausyti ir į generolo Jono Kronkaičio ar pagyvenusio ūkininko, kalbėjusio reporterei žodžius, kad pagrindinės grėsmės valstybei dabar  yra jos pačios viduje, o ne išorėje. Viena jų – valstybės demografinio šaltinio – Lietuvos kaimo nykra, kokios nematyta net šio istoriko tyrinėtais pokario kolchozų virsmo į kolūkius laikais.

Mitinge pasišvaistė su mikrofonu ir madingai apsirengę ūkininkas. Anaiptol, ne iš tų smulkiųjų, kuriuos paskutinius nuo žemės nuvaryti baigia „latifundininkus“ didžiausiomis išmokomis maloninę Lietuvos valdžios. Ir tie vienuolika įspūdingų ratų dydžiu traktorių dūdavę pypsėję mitingo pašonėje ne iš vargingųjų savais nagais į žemę besikabinusių keliahektarių ar net vidutiniokų.

Traktorininkai palaiko kultūrininkus
Traktorininkai palaiko kultūrininkus | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Tad tas mitinge kultūrininkų linksniuojamas „atstovėti“ keistai susišaukė su  sovietinio animacinio filmuko žodžiais „… nam by noč otstojat“, pažodžiui verčiant ir nebojant kalbos inspekcijos –  „…mums bent naktį atstovėti“ prieš vadinamą  buržuinų armiją. O kad jie – naujieji kaimo likučių lietuviai yra su kultūrininkais, stebėtis nereikia. Kol neliečia jų „lesyklos“ su europiniai „melejardais“ euriukų, šie parankūs, nes dėmesį nukreipia visai kitur.

Gi laisvos  rinkos iškraipymai, ekonomikos sektorių oligopolizacija, stambesnių „savų“ protegavimas, korupcija ir nepotizmas senokai yra ir Lietuvos kasdienybė. Ir nesvarbu, kad trumpai pabuvęs ministru Ignas Adomavičius savo tikru, nesuvaidintu emocionalumu visiškai netiko į „kalbančiųjų galvų“ standartą, betgi jis   bandė nuoširdžiai kalbėti apie vargingesnius, kuriuos mūsų naujieji kultūrininkai akivaizdžiai yra „nurašę“. 

Todėl artėjančiuose savivaldos rinkimuose etiketė „Žemaitaitis yra totalus blogis“ provincijoje nesuveiks, nes jis dar kartą sakys kaimo varguomenei tiesą – „jus elementariai apšvarino Vilniaus mafija. Ir ne vienu milijardu“.

Kultūrininkams, kurių vedliai turi ir savų „lesyklinkių“ interesų, kažko labai jau patinka ir LRT. Aš irgi mėgstu nemažai jų meniškų ar istorinių laidų, tačiau kol „LRT plius“ tarp kultūros ir meno tebedėlios lygybės ženklą ir nepradės rengti meninės kultūros laidų apie jos vyksmus kaimyninėje Latvijoje  bei toliau atsirašinės, nors buvo LRT vadovybei pirštu parodyta į Seimo aprobuotus dokumentus, tol Konarskio gatvės televizijos – LRT  negalėsiu laikyti nacionaline.

Žydų, ukrainiečių, rusų, baltrusių, lenkų bendruomenės turi savo savaitines kultūrines laidas, o latviai ignoruojami. Štai jums ir visa baltų vienybė, nekalbant apie mūsų kultūros atašė neturėjimą Rygoje.

Dabar dar sunku pasakyti kur pasuks ir kuo išvirs šis visas kultūrininkų gaivalas.

Iš vienos pusės – jauna energija, tarp vedlių režisieriai, o tai reiškia, kad įvaldę bent savų teatrinių ar kino studijų scenų konstruktyvų valdymą.

Bet ar pasirodžius naujiesiems gelbėtojams neteks prisiminti – „Drakonas mirė. Tegyvuoja naujas drakonas“!

Kiekvieno tikro išsilavinusio  inteligento – mąstytojo, tyrėjo prievolė yra būti itin konstruktyvioje opozicijoje kiekvienai valdžiai. Net ir visokio plauko judėjimams bei visoms partijoms.

Šiuo metu vyraujanti protesto, griovimo ir ardymo energija, su esama Lietuvos valstybės strategija, kurios tikslas yra tapimas reklamine…

„Šiaurine žvaigžde“ toliau veda į tylų hedonistinį demografinį susinaikinimą, juolab visas žadamas pinigines lengvatas šeimoms susižers tie, kurie labai sutartinai moka kelti kainas, netgi iš anksto.

Tai kodėl toliau norima tokios Lietuvos?

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. K. K. Urba. Vytautas Radžvilas sukvietė „Nacionalinį susivienijmą“ į konferenciją
  2. K. Urba. Mezolito baltai (I)
  3. K. Urba. Mezolito baltai (II)
  4. K. K. Urba. Švedijos kultūros kanonas
  5. K. K. Urba. Kas tie Jordano liticiani ir Paulino Minorito Lituam?
  6. K. K. Urba. Lietuvos Kultūros kanono ir akcentų darbai bei vargai
  7. K. K. Urba. Žemaitiška stiprybė Telšių kultūriniuose akcentuose
  8. K. K. Urba. Kultūros politikos štrichai: maištavimo gaivalo primityvumas
  9. K. K. Urba. Rusiško civilizacinio kodo kortų namelis
  10. K. K. Urba. Siūbuojantis Nacionalinio susivienijimo laivas
  11. A. Norkienė: Stiprios valstybės pagrindas – šeima
  12. Tautos forumas įspėjo dėl politizuotos „kultūrininkų“ veiklos grėsmės valstybės stabilumui ir nacionaliniam saugumui
  13. V. Vasiliauskas. Tauta jau nebeturi kur trauktis
  14. R. Dilius. Tautinė tapatybė – muziejinė egzotika ar būtina išlikimo sąlyga? (II)
  15. A. Juozaitis. Lietuvos finišas nenumaldomai artėja…

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Pastabos 36

  1. Kęstutis K.Urba says:
    3 mėnesiai ago

    ar kultūrininkų dėmesio švietimui mėnuo taps ir jų pačių savišvietos?

    Atsakyti
  2. Taip says:
    3 mėnesiai ago

    Tema aktuali. Tik dėl kai kuriu per ilgų sakinių akivaizdi loginė painiava.

    Atsakyti
    • Kęstutis K.Urba says:
      3 mėnesiai ago

      kam reikės – atsirinks. Kas neaišku?

      Atsakyti
  3. Manau says:
    3 mėnesiai ago

    Reikėtų daugiau kritinių straipsnių apie tv laidas, kad nebūtų ,,debilizuojami“ nemsąstantieji.

    Atsakyti
    • Kęstutis K.Urba says:
      3 mėnesiai ago

      kad tenka rašyti ir tokius dalykus: Vakar tv pranešinėjo apie Kalėdinės „eglės“ (kėnio) transportavimą iš VĖŽAIČIŲ Į KLAIpėdą. LRT savo „Laba diena, Lietuva“ laidoje suplakė šį reportažą su plaučių ir kitų VĖŽIO formų gydymo aktualijomis: ilgai kalbino KLAIpėdietį Onkologijos klinikos vadovą A.Česą, o po to jau rodė reportažą apie kėnio atvežimą. Tai papildo gausų slaptų tarnybų braižo psichologinio karo atitikmenų seką.

      Atsakyti
  4. Kęstutis K.Urba says:
    3 mėnesiai ago

    LAPKRIČIO 25. Maskoliški išpuoliai tęsiasi non stop. Ką tik vykau į TELIA dėl planšetės sutrikdymo. TELIA pasakė, kad gali, nebent, pakeisti tinklo slaptažodį, nes prie jo negalėjau prisijungti. Pakeitė į ryškiai … erotizuotą, o prisiminus, kad man einant į stotelę pasitiko automobilis irgi su erotizuotu numeriu, beliko sumąstyti, kad tai neeilinis maskoliškų pajėgų suaktyvėjimas, galimai net per TELIA, kuri išsidirbinėjo su tinklo slaptažodžiais. Skųstis policijai bergždžias reikalas, todėl “just for fun” prisiminkime to Bartoševičiaus pakiaulinusio konservatoriams istoriją. Dirbdamas tv sklaidėsi su erotiniu piešiniu, nusifilmavo pliaže su trumpikėmis žaliais dryžiais. Beliko jam pakliuvus į Seimą nešioti akinius žaliais rėmeliais ir įvaizdis su koloristine įtaiga pakrautas – “erotomanas pedofilas manijakas konservatoriuose”. Rinkiminiai nuostoliai konservatoriams akvaizdūs, H.Perelšteino “Ąžuoliuko” chroro vadovo šimtmetis maskoliškai apdergtas. Tik ar tyrė tai prokuratūra ir šauniosios Lietuvos tarnybos? Gal jį teisti turėjo už antivalstybinę veiklą, kaip provokatorių? Bet čia Lietuva, čia ir lietūs palyja…

    Atsakyti
    • +++ says:
      3 mėnesiai ago

      Bet ar konservatoriai Bartoševičiaus elgesį pasmerkė ? Ar patys jo nedangstė ?

      Atsakyti
      • Kęstutis K.Urba says:
        3 mėnesiai ago

        tai kontržvalgybinė problema, o tokių pajėgumų konservatoriai neturi. Kilus skandalui Bartoševičiui teko stabdyti ir atsisakyti narystės partijoje. Pagaliau teismas buvo uždaras ir nebeaišku kokio plauko liudininkai ten buvo išstatyti, bet politinis spektaklis “prasuktas”

        Atsakyti
        • +++ says:
          3 mėnesiai ago

          Tai Bartoševičius nusikalto ar ne ?

          Atsakyti
  5. Denisas Jelisievičius says:
    3 mėnesiai ago

    Елисевич взорвал эфир Радио Канады: что на самом деле происходит в Украине. Память о БалашовеL:
    youtube.com/watch?v=SN8Xu7ksSLg

    Atsakyti
  6. Dd plius Dd says:
    3 mėnesiai ago

    “Kokios valstyės mes norime”? Pats klausimas yra suprantamas, bet adresatas yra ne tas. Kultūrininkai nesiūlė geriau tvarkomos valstybės matmenų. Jie, neapsikentę, tiesiog stojo ginti savo pažeminto orumo ir paniekintos savigarbos. Savo pirminį tikslą jie pasiekė- NA iš kultūros politikos lauko pašalinta ir dabar protestas eina į pabaigą. Tikėtis, kad jie išjudins kažką panašaus į Sąjūdį (kuris ir buvo apie tai,, kokios valstybės mes norime) yra nerimta. Sąjūdžiams reikia gerokai daugiau, nei vien tik kultūrininkų.
    Apskritai, manau, kad tas protestas buvo būtinas- jie parodė, kad lietuviai toli gražu nėra veršių tauta. Anksčiau ar vėliau tai duos savų vaisių.

    Atsakyti
    • Manau says:
      3 mėnesiai ago

      Gal ir reikalingas, bet ne antikultūriška forma, įtraukiant netgi mokinius ir pan.

      Atsakyti
      • Dd plius Dd says:
        3 mėnesiai ago

        Langų jie nedaužė ir padangų nedegino. Kas jau ten “antikultūriško”? Mokinukai? Negi rimtai manot, kad koks nors Gėlūnas ar Kaupinis paragino mokinukus eiti ir nuvainikuoti suaugėlius dėdes ir tetas?. Oi, tik nereikia:)
        Kai aš buvau mokinukas, prispjauti į sterblę veidmainiams suaugėliams buvo garbės reikalas…:)
        Plius dar. Savo metu baltarusiškas protestas prieš suklastotus prezidento rinkimus buvo pedantiškai “kultūriškas”- jie netgi su plakatu lipdami ant suoliuko patiesdavo laikraštį. Ir ką?

        Atsakyti
    • +++ says:
      3 mėnesiai ago

      ,,Savo pirminį tikslą jie pasiekė- NA iš kultūros politikos lauko pašalinta ir dabar protestas eina į pabaigą. ”
      – O kokie tie kiti tikslai ?

      Atsakyti
      • Dd plius Dd says:
        3 mėnesiai ago

        Kokie kiti tikslai? Pamatysim (jeigu jie apskritai tokių turi). Tada ir pkalbėsim. Tuo tarpu jie savo pasiekė. Skirtingai nuo dešimtmečiais politiniuose dirvonuose besiplūkiančios “patogiosios opozicijos”, kurios energingos veiklos rezultatas- nulis su dešimčia nulių po kablelio.

        Atsakyti
        • +++ says:
          3 mėnesiai ago

          Jei kitų tikslų jie neturi, kam ta daugybė plakatų ant visų kultūros įstaigų ?

          Atsakyti
          • Dd plius Dd says:
            3 mėnesiai ago

            Tam, kad jums nuotaiką sugadinti..:)

          • Kuršis says:
            3 mėnesiai ago

            PLIURPALIAI Dairykitės ir skaitykit tarp eilučių… Nejau nejaučiat

          • Kęstutis K.Urba says:
            3 mėnesiai ago

            Jie paskelbė naują tikslą – eliminuoti “Nemuno aušrą” iš savivaldos rinkimų 2027

        • +++ says:
          3 mėnesiai ago

          ,,Tam, kad jums nuotaiką sugadinti..:)” – Tai Lietuva kultūros įstaigų darbuotojams moka pinigus tam, kad jie kažkam gadintų nuotaiką ?

          Atsakyti
        • Rimgaudas says:
          3 mėnesiai ago

          >Dd plius Dd
          Citata: “O kokie tie kiti tikslai? Pamatysim (jeigu jie apskritai tokių turi).” Yra ir dar vienas žmogus su panašiu klausimu, kurio žinią perduoda astrofizikas Stasys Gliaudys: “Aš, Ilonas Muskas, tris dienas studijavau duomenis iš viso teleskopų, tuos duomenis turi ir NASA. 31/ATLAS tolsta nuo Saulės 34 km/s greičiu. Daugybė teleskopų seka objektą visų bangų diapazone, nuo radijo iki gama spinduliavimo. Matoma objekto masė 50 milijardų tonų, tai atitinka asteroido iš akmens ir ledo, kurio skersmuo 400 metrų. Tuo tarpu nematoma masė, kurią sudaro tamsioji materija, yra 8.000 kartus didesnė. Juodoji materija nesantykiauja su paprasta materija, ji eina kiaurai per planetas, žvaigždes, mus ir ją organizuotai valdo objektas 31/ATLAS”. Patsai Stasys Gliaudys, gi, praneša: “Gravitacinis linzavimas (nuo žodžio linzė) aplink 31/ATLAS parodė, kad ten tamsiosios materijos koncentracija 340 kartų viršija normą. Nematoma masė formuoja sferą, kurios skersmuo yra milijonai kilometrų, nors pats 31/ATLAS yra nedidelio asteroido dydžio (D=400 metrų)”. TAIGI, Dd plius Dd klausimą, kaip pažadėjau, atkartoju: “O kokie tie tikslai?”. Atsakymas: “Pamatysim (jeigu jie apskritai tokių turi). Tada ir pakalbėsim”. IŠVADA: Žemėje ir Danguje viską reikia stebėti, paskui laukti atsakymų. Tada ir pakalbėsim. Dėkoju.

          Atsakyti
  7. Manau says:
    3 mėnesiai ago

    Jei jie ir meno žmonės, tai turėtų suprasti, kad tie trikampiai nieko nepuošia. Atvirkščiai. Saiko neturėjimas rodo daug problemų…

    Atsakyti
  8. Kęstutis K.Urba says:
    3 mėnesiai ago

    Šis straipsnis buvo surašytas todėl, kad T.Baranausko “chunveibinaų etiketė” asamblėjai yra labai jau neobjektyvi

    Atsakyti
    • +++ says:
      3 mėnesiai ago

      Bet kriterijai, pagal kuriuos ką nors laikom neobjektyviu, kartais būna subjektyvūs. Ir, man atrodo, dažniausia.

      Atsakyti
      • Kęstutis K.Urba says:
        3 mėnesiai ago

        chnuveibinai buvo smurtautojai, o mūsų kultūrininkai ramūs, tik triukšmingi. Todėl, T.Baranauskas, tiesiog, apmelavo, o tai ir yra neobjektyvumas

        Atsakyti
        • juras says:
          3 mėnesiai ago

          Teisingai Kestuti !
          geriau jau tas T.B skaitytu antikos saltinius
          originalo kalba …ir ka nors gero nuveiktu
          Baltu genciu praeities atgimimui Europos istorijos kontekste ….o jis lenda i politnes
          intrigas tarytum neturetu rimto darbo …
          avinauskas …ka daugiau cia gali ir pasakyti ….apgailetina asmenybe …

          Atsakyti
          • +++ says:
            3 mėnesiai ago

            Ar savo nuomonės išsakymas yra lindimas į politines intrigas ? O Kęstutis, išsakydamas priešingą nuomonę, irgi ,,lenda į politines intrigas”. Žmonės, turintys kitą nuomonę, negu tavo yra ,,avinauskai, apgailėtinos asmenybės” ?

          • Kęstutis K.Urba says:
            3 mėnesiai ago

            TRIMS KRYŽELIAMS: sakoma, kad yra melas, grubus melas, statistika bei nuomonė. Kultūrininkų sujudimas yra labai margas ir intelekto prasme, bet jame nėra smurto. Jis gerokai labiau panašus į bulių, kuris puola raudoną audeklą ant kurio užrašyta – ŽEMAITAITIS PRORUSIŠKAS nei į daužančius langus chunveibinus, todėl T.Baranausko tekstas labai jau tendencingas – vienamatis, klijuojantis neadekvačią etiketę

        • +++ says:
          3 mėnesiai ago

          ,,Kultūrininkų sujudimas yra labai margas ir intelekto prasme, bet jame nėra smurto. Jis gerokai labiau panašus į bulių, kuris puola raudoną audeklą ant kurio užrašyta – ŽEMAITAITIS PRORUSIŠKAS nei į daužančius langus chunveibinus, todėl T.Baranausko tekstas labai jau tendencingas – vienamatis, klijuojantis neadekvačią etiketę.”
          O Nemuno aušros seimūnams tas netinka? Jie smurtauja? daužo langus?

          Atsakyti
          • Kęstutis K.Urba says:
            3 mėnesiai ago

            nemažai asmernų “Nemuno aušrą” priskiria prorusiškoms pajėgoms remdamiesi Žemaitaičio kritika Ukrainai dėl korupcijos…

            DI aiškina taip: Trumpas atsakymas – R. Žemaitaitis laikomas prorusišku dėl jo viešų pasisakymų prieš sankcijas Rusijai, palankių komentarų Kremliaus politikai, ryšių su politikais, siejamais su prorusiška veikla, bei dėl antisemitinių ir provokacinių pareiškimų, kurie sutampa su Rusijos propagandos naratyvais. Pagrindinės priežastys, kodėl R. Žemaitaitis vadinamas prorusišku
            Priešiškumas sankcijoms Rusijai 2018 m. interviu rusakalbiame laikraštyje „Ekspress Nedelya“ Žemaitaitis pasisakė prieš „anti-Rusiškas sankcijas“ ir ragino palaikyti dialogą su Maskva. Tai buvo vertinama kaip Kremliaus politikos palaikymas.

            Veikla po karo Ukrainoje pradžios 2022 m., jau po plataus masto Rusijos invazijos į Ukrainą, Žemaitaitis kvietė į Lietuvą „Alternatyvos Vokietijai“ (AfD) narį Petrą Bystroną, kuris pats buvo kaltinamas ryšiais su prorusiška žiniasklaida. Tokie kontaktai sustiprino įtarimus dėl prorusiškos orientacijos.

            Antisemitiniai ir provokaciniai pareiškimai Žemaitaitis ne kartą kaltintas antisemitizmu ir Holokausto menkinimu. Tokie naratyvai dažnai sutampa su Rusijos propagandos linija, kuri siekia kiršinti tautines mažumas ir diskredituoti Vakarų vertybes.

            Politinis kontekstas Lietuvoje Dėl šių pasisakymų ir veiksmų jam buvo kliūčių vadovauti Lietuvos delegacijai NATO Parlamentinėje Asamblėjoje. Tai rodo, kad jo reputacija kaip prorusiško politiko yra pripažįstama ir instituciniu lygmeniu.

            📌 Platesnis kontekstas
            Žemaitaitis save pozicionuoja kaip „alternatyvų balsą“ – jis dažnai kritikuoja Lietuvos užsienio politiką, ypač griežtą laikyseną Rusijos atžvilgiu.

            Prorusiškumo etiketė jam prilipo ne tik dėl konkrečių veiksmų, bet ir dėl nuoseklios retorikos, kuri rezonuoja su Kremliaus interesais: abejonės dėl sankcijų, kaltinimai Vakarams, antisemitiniai komentarai.

            Teisinės pasekmės: prieš jį pradėti tyrimai dėl neapykantos kurstymo ir Holokausto menkinimo, kas dar labiau sustiprino įvaizdį, jog jo retorika yra pavojinga ir artima prorusiškai propagandai.

            ✅ Apibendrinant: R. Žemaitaitis laikomas prorusišku, nes jo pasisakymai ir veiksmai dažnai sutampa su Kremliaus naratyvais, jis palaiko ryšius su politikais, kaltinamais prorusiška veikla, ir viešai menkina Vakarų politiką bei istorinius faktus.

  9. Matt Lamb (Life Site News) says:
    3 mėnesiai ago

    ( „LifeSiteNews “)
    JAV valstybės departamentas abortus, eutanaziją ir translyčių asmenų operacijas paskelbė „žmogaus teisių pažeidimais“.
    Federaliniai pareigūnai pripažins tyčinį negimusių kūdikių sunaikinimą, taip pat chirurginį ir cheminį vaikų žalojimą žmogaus teisių pažeidimais. Šalys, gaunančios užsienio pagalbą, privalės įtraukti „vaikų žalojimą“ į savo metines ataskaitas Jungtinėms Valstijoms. JAV administracija neleis, kad šie žmogaus teisių pažeidimai, tokie kaip vaikų žalojimas, įstatymai, pažeidžiantys žodžio laisvę, ir rasiškai diskriminuojanti įdarbinimo praktika, liktų nekontroliuojami. Mes sakome, kad gana.“

    Žmogaus teisių ataskaitos yra standartinis reikalavimas šalims, gaunančioms mokesčių mokėtojų pinigus.

    Valstybės departamentas teikia Kongresui žmogaus teisių ataskaitas apie visas pagalbą gaunančias šalis ir visas Jungtinių Tautų valstybes nares pagal 1961 m. Užsienio pagalbos įstatymą ir 1974 m. Prekybos įstatymą“.

    Kiti žmogaus teisių pažeidimai, kuriuos reikia stebėti, apima sankcijas už vadinamąją „neapykantos kalbą“, masinės migracijos į kitas šalis rėmimą, „bandymus priversti asmenis atlikti eutanaziją“, „religinės laisvės pažeidimus, įskaitant antisemitinį smurtą ir priekabiavimą“ ir paramą „priverstiniams testams, priverstiniam organų išėmimui ir eugeninei genų redagavimo praktikai su žmogaus embrionais“.
    lifesitenews.com/news/trump-state-dept-declares-abortions-euthanasia-transgender-surgeries-human-rights-violations/?utm_source=daily-usa-2025-11-27&utm_medium=email

    Atsakyti
  10. Kai valgoma žmogiena says:
    3 mėnesiai ago

    – respublika.lt/lt/naujienos/nuomones_ir_komentarai/skaitytoju_laiskai/kai-valgoma-zmogiena/

    Atsakyti
  11. +++ says:
    3 mėnesiai ago

    Nesidomėjau jo veikla, bet kai kurie argumentai rėžia ausį:
    ,,nemažai asmernų “Nemuno aušrą” priskiria prorusiškoms pajėgoms remdamiesi Žemaitaičio kritika Ukrainai dėl korupcijos…”
    Pagal šią logiką Ukrainos antikorupcinė tarnyba NABU irgi yra prorusiška?

    ,,R. Žemaitaitis laikomas prorusišku dėl jo …ryšių su politikais, siejamais su prorusiška veikla, bei dėl antisemitinių ir provokacinių pareiškimų, kurie sutampa su Rusijos propagandos naratyvais.”
    ES vadovybė visus politikus, pasisakančius prieš valdžios skatinamą masinę imigraciją, vadina prorusiškais. Panašiai, komunistinės Rusijos valdžia visus, besipriešinančius jų diktatūrai, vadino fašistais. Patogu, ar ne ? Nereikia nei teismo, nei įstatymų. Visą opoziciją pašalini ir veiki liaudies ir pažangos vardu.

    ,,Antisemitiniai ir provokaciniai pareiškimai Žemaitaitis ne kartą kaltintas antisemitizmu ir Holokausto menkinimu. Tokie naratyvai dažnai sutampa su Rusijos propagandos linija, kuri siekia kiršinti tautines mažumas ir diskredituoti Vakarų vertybes.”
    Jei jis viešai niekino semitų tautas, tai galima tai smerkti kaip antisemitizmą. O jei jis kritikavo Izraelio vyriausybės politiką, tai juk tai neuždrausta, ar ne ? Holokausto kančios nesuteikia civilinei vyriausybei apsaugos nuo kritikos. Patys Izraelio piliečiai ją kritikuoja. Ir tokia galimybė yra demokratijos požymis.

    ,, jo reputacija kaip prorusiško politiko yra pripažįstama ir instituciniu lygmeniu”
    Institucijos turi skirtingas nuomones ir jos kinta. Tai irgi tik politinės nuomonės.

    ,,Teisinės pasekmės: prieš jį pradėti tyrimai dėl neapykantos kurstymo”
    Prokomunistinis elitas tiek Lietuvoj, tiek kitur Vakaruos šį argumentą masiškai naudoja prieš savo politinius ir ideologinius priešus. Rusų imigrantų, raginančių žudyti mūsų valdžią, kažkodėl nepersekioja.

    Atsakyti
  12. Dd plius Dd says:
    3 mėnesiai ago

    Kestučiui Urbai. Seimo rinkimų kampanijos pradžioje, Žemaitaiis vaidino “kairės centro vienybės iniciatorių”

    Atsakyti
  13. ojojoj says:
    3 mėnesiai ago

    lrytas.lt/bustas/nekilnojamasis-turtas/2025/11/28/news/vilniu-sudrebino-statybu-korupcijos-sprendimas-du-asmenys-grieztai-nubausti-schema-milziniska-40422534

    Atsakyti
  14. Op TV says:
    3 mėnesiai ago

    kas dalina kultūrai skirtus MŪSŲ pinigus VIDEO su BARTOŠEVIČIUM:
    youtube.com/watch?v=0PITwhMD0J0

    Atsakyti

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

R. Kaunas ir G. Naudėda
Lietuvoje

Prezidentas su ministru aptarė viešųjų pirkimų krašto apsaugos sistemoje skaidrumą

2026 03 09
Susitikimas Prezidentūroje
Lietuvoje

Prezidentūroje aptarti svarbiausi pavasario sesijos darbai

2026 03 09
Gatvių tvarkymas
Lietuvoje

Panevėžyje prasideda gatvių duobių tvarkymo darbai

2026 03 09
Futbolo maniežas
Lietuvoje

Radviliškyje bus statomas dengtas futbolo maniežas

2026 03 09
Gariūnų viadukas
Lietuvoje

Pradedami Gariūnų viaduko atnaujinimo paruošiamieji darbai

2026 03 09
Žemės ūkis
Lietuvoje

NŽT atkreipia dėmesį į pagrindines klaidas norint įsigyti valstybinės žemės

2026 03 09
„airBaltic“ lėktuvas
Lietuvoje

Keleivių srautai vasario mėnesį augo visame šalies oro uostų tinkle

2026 03 09
Klaipėda
Lietuvoje

Klaipėdoje – tvarkingesnis Melnragės takas link jūros

2026 03 09

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • Giedrius apie J. Vaiškūnas. Kieno Karaliaučius?
  • Rimgaudas apie J. Vaiškūnas. Kieno Karaliaučius?
  • P,Skutui apie Sausumos vikingais vadintiems kuršiams – nauji pašto ženklai
  • P.Skutas apie J. Vaiškūnas. Kieno Karaliaučius?

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Prezidentas su ministru aptarė viešųjų pirkimų krašto apsaugos sistemoje skaidrumą
  • Prezidentūroje aptarti svarbiausi pavasario sesijos darbai
  • Panevėžyje prasideda gatvių duobių tvarkymo darbai
  • Radviliškyje bus statomas dengtas futbolo maniežas

Kiti Straipsniai

Henrikas Gudavičius

H. Gudavičius. Atkaklūnai – ne tiktai užsispyrėliai žemaičiai

2026 03 09
Jonas Vaiškūnas sugriauto Karaliaučiaus fone

J. Vaiškūnas. Kieno Karaliaučius?

2026 03 09
Vyras prie kompiuterio stebi žiniasklaidos pranešimus apie karą Irane ir Rusijos karinius veiksmus

A. Navys, M. Sėjūnas. Karo prognozės ir informacinių balionų atakos

2026 03 08
Donaldas Trampas ir Si Dzinpingas - tarp jų Irano vėliava

A. Medalinskas. Kodėl Trampo politikoje Iranas yra tik tarpinė stotelė? (I)

2026 03 08
Jaunimas laiko plakatą: Lietuvių kalba – Konstitucinė vertybė

ESTT sprendimas dėl Vilniaus tarptautinės mokyklos – politinio cinizmo pavyzdys

2026 03 08
Patriotas tautine kauke dengiantis Kremliaus vaizdą

M. Kundrotas. Penktoji kolona patriotine uniforma

2026 03 08
V. Poviliūnas. Pasakojimas apie Trakus, kurį prieš 90 metų parašė Vilniaus lietuvis

V. Poviliūnas. Pasakojimas apie Trakus, kurį prieš 90 metų parašė Vilniaus lietuvis

2026 03 08
K. Sawados monografijos pristatymas ir diskusija Vilniaus knygų mugėje

Išleista knyga apie žmogų, išsaugojusį nykstančios ainų tautos balsą

2026 03 07
Jonas Vaiškūnas

65-metį apmąstantis etnokosmologas Jonas Vaiškūnas: Aš esu protėvis

2026 03 06
Žirgų naktis prie Šventosios: kviečia naktigonė!

Žirgų maudynės įtrauktos į Kultūros paveldo sąrašą!

2026 03 06

Skaitytojų nuomonės:

  • Giedrius apie J. Vaiškūnas. Kieno Karaliaučius?
  • Rimgaudas apie J. Vaiškūnas. Kieno Karaliaučius?
  • P,Skutui apie Sausumos vikingais vadintiems kuršiams – nauji pašto ženklai
  • P.Skutas apie J. Vaiškūnas. Kieno Karaliaučius?
  • Mikabalis apie M. Kundrotas. Penktoji kolona patriotine uniforma
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
Naujojo Skaitymo ambasadoriaus 2026–2027 m. atranka

Skelbiama naujojo Skaitymo ambasadoriaus 2026–2027 m. atranka

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | Paskolos iš SAVY | DARBO SKELBIMAI

 

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai