Antradienis, 9 birželio, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Gamta ir žmogus

Daugelio mėgstamos pikantiškos salotos – sveikiau

www.alkas.lt
2025-01-12 13:38:00
50
PERŽIŪROS
0
Pikantiškos salotos | iki.lt nuotr.

Pikantiškos salotos | iki.lt nuotr.

Sutinkant Naujuosius ne vienas pasižadėjome šiemet jau tikrai labiau rūpintis sveikata. Tam nebūtina iškart savo mitybą keisti iš pagrindų – mažesni žingsneliai gali būti netgi sėkmingesni, nes prie ne tokių drastiškų pokyčių lengviau prisitaikyti. Pavyzdžiui, daugelyje namų tikru skanėstu laikomas tradicines pikantiškas salotas šiemet verta išmokti gaminti šiek tiek kitaip, siūlo „Iki“ šefai. Raktu į sveikesnį patiekalą taps avokadas – išleidę visai nedaug, atversite naudingų medžiagų lobyną.

Avokadai jau nemažai daliai lietuvių yra įprastas kasdienis pasirinkimas, pastebi Gintarė Kitovė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė. Ypač – per akcijas, paskelbus patrauklias nuolaidas.

„Lietuviai išties ištikimi tradicijoms ir mūsų šalyje nuo seno auginamoms šviežioms gėrybėms, tačiau jau kurį laiką pasaulį apėmusi avokadų mada neaplenkė ir Lietuvos. Matome, kad jie stabiliai populiarėja pirkėjų meniu – per pastaruosius 3 metus avokadų pardavimai yra išaugę jau beveik trečdaliu. Matydami tokį poreikį, siūlome ne vieną jų rūšį ir veislę

. Pavyzdžiui, žalios odelės avokadai pasižymi šiek tiek didesniu tvirtumu, švelnesniu skoniu. O pirkėjų favoritai „Hass“ avokadai tamsia odele – intensyvesniu skoniu ir kremine tekstūra. Vis labiau populiarėja ir jau sunokinti avokadai, kuriuos vertina tie, kurie nori iškart jais mėgautis ir nelaukti nė dienos“, – pastebi G. Kitovė.

Ne be reikalo avokado paklausa vis auga – šį vaisių nesunku pamėgti. Pasak „Iki“ daržovių ir vaisių skyriaus darbuotojos Jolantos Sabaitienės, tai ne tik madingas ingredientas visame pasaulyje, bet ir tikras sveikatos šaltinis.

„Internete netrūksta pagyrų avokadui, kurį raginama reguliariai įtraukti į savo meniu. Avokaduose gausu skaidulų, būtinųjų riebalų rūgščių ir antioksidantų, kurie padeda mūsų organizmui kovoti su laisvaisiais radikalais. Įdomus faktas – avokaduose yra netgi daugiau kalio nei bananuose“, – atkreipia dėmesį J. Sabaitienė.

Jau daugelis įpratę prie avokadų gausos parduotuvėse ir gražių nuotraukų socialiniuose tinkluose, o dietologai jį dažnai rekomenduoja ir žmonėms, norintiems sureguliuoti svorį. Nepaisant kalorijų skaičiaus (221 kcal 100 g), riebalai šiame vaisiuje yra naudingi, avokadas ilgam suteikia sotumo jausmą, tad norisi mažiau užkandžiauti. Tačiau, pasak „Iki“ atstovės, svarbu prisiminti, kad vien dėl šio produkto vartojimo nepradėsite prarasti nereikalingų kilogramų. Sveikas svorio metimo procesas neatsiejamas nuo tinkamos mitybos ir fizinio aktyvumo.

Švieži avokadai – vietoj majonezo

Šiais laikais parduotuvėse lengvai ir nebrangiai prieinama labai daug ir įvairių sveiko maisto gaminių, tačiau ne visi gali pasigirti tokiu populiarumu kaip avokadas.

„Tarp priežasčių reikėtų įvardinti ir gerą avokado skonį bei itin platų jo vartojimą virtuvėje. Jis paprasčiausiai gali būti sveikas ir gardus užkandis, virsti maistingais pusryčiais prie kiaušinio ar ant skrebučio riekės, tapti svarbiausiu ingredientu gardžiose salotose, skania gvakamolės užtepėle prie užkandžių. Iš jo per kelias minutes galima pasigaminti netgi desertą – suplakti su kakavos milteliais, šiek tiek medaus ir pieno ar augalinio gėrimo“, – apie plačias galimybes mėgautis avokadu pasakoja „Iki“ šefai.

Nors daugelis jau atradę didelę patiekalų su avokadu įvairovę, dar ne visi žino, kad juo galima pakeisti net ir… majonezą. Paprastai per žiemos šventes jo suvartojama daugiau nei įprastai, tad sausio mėnesį verta majonezą pakeisti kai kuo gerokai sveikesniu. Taip net ir tokiu maistu kaip pikantiškos salotos bus galima mėgautis su mažiau sąžinės graužimo.

„Galima rasti gausybę receptų, kaip namuose pasigaminti sveikesnę alternatyvą majonezui. Tačiau variantas su avokadu yra bene pats paprasčiausias – pakaks vos kelių ingredientų, išleisite visai mažai, o nereikės net iš spintelės traukti trintuvo. Didelis pliusas tai, kad avokado skonis yra malonus, tačiau ne intensyvus – jis neužgoš kitų pikantiškų salotų ingredientų. Be to, suteiks patiekalui kreminę tekstūrą, tad bus vienas malonumas tepti šias salotas ant duonos“, – išbandyti kviečia „Iki“ šefai.

Pikantiškos salotos su avokadų „majonezu“

Reikės: 1 prinokusio šviežio avokado (~140 g), 1 šaukšto alyvuogių aliejaus, 1 skiltelės česnako, 1 šaukštelio garstyčių, druskos, pipirų. 4 kiaušinių, 2 skiltelių česnako, 150 g fermentinio sūrio, saujelės mėgstamų šviežių žalumynų.

Gaminame:

  1. Išskobkite avokadą ir sudėkite į dubenį. Dėkite ir susmulkintą česnako skiltelę, alyvuogių aliejų, garstyčias, pagardinkite druska ir pipirais. Viską sumaišykite iki vientisos kreminės masės.
  2. Kiaušinius išvirkite, nulupkite ir sutarkuokite stambia tarka arba smulkiai sukapokite. Sūrį taip pat sutarkuokite.
  3. Sumaišykite kiaušinius su sūriu, susmulkintomis 2 skiltelėmis česnako, paskaninkite druska, šviežiai maltais pipirais ir įdėkite kelis šaukštus avokadų „majonezo“. Viską gerai išmaišykite ir prieš patiekdami apibarstykite smulkintais šviežiais žalumynais.
Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Kad šviežios ir traškios salotos išliktų kuo ilgiau
  2. Salotos veikia kaip jaunystės eliksyras
  3. Žagarėlius galima paruošti sveikiau
  4. Salotos – apsauga nuo lėtinių ir kitų ligų
  5. Salotos – nekaloringos ir palankios sveikatai
  6. Vietoj priešpiečių dėžutės – lengvai paruošiamos salotos indelyje
  7. Moksleiviai maitinami sveikiau
  8. Žiedinis kopūstas – norintiems maitintis sveikiau
  9. Belaukiant pavasario – salotų įvairovė
  10. Šviežios gėrybės, kuriomis verta mėgautis balandį
  11. Pomidorai – salotoms ir kepsninėms
  12. Naujam bulvių derliui – nauji skoniai
  13. Iš melionų – net ir duona
  14. Šilauogės – tikras išsigelbėjimas šaltuoju metu laiku
  15. Sveikesniam valgiaraščiui – ryškiaspalvis žiemos vaisius

Naujienos iš interneto:

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Gargžduose atidarytas Baronų Renių skveras
Architektūra

Gargžduose atidarytas Baronų Renių skveras: atgimė istorinis dvaro šulinys

2026 06 09
Medžių priežiūra
Gamta ir žmogus

Panevėžyje – medžių priežiūros darbai

2026 06 08
Bitė
Lietuvoje

Patikslinti augalų apsaugos gaminių naudojimo reikalavimai 

2026 06 08
E. sveikata
Lietuvoje

Dėl duomenų bazės tvarkymo laikinai neveiks E. sveikata

2026 06 08
Mokykla
Lietuvoje

Tyrimas: Lietuvių kalbos mokymo praktika tautinių mažumų mokyklose pažeidžia vaiko teises

2026 06 08
Vaikai
Lietuvoje

Valstybės kontrolė: vaiko priežiūros išmokos užsieniečiams išaugo kartais

2026 06 08
Pinigai
Lietuvoje

Būsto prieinamumui didinti – 422 mln. eurų ES fondo lėšų

2026 06 08
Elektromobilio įkrovimas
Lietuvoje

Pasirinkusiems elektromobilius, numatoma skirti dar apie 12 mln. eurų

2026 06 08
Kelias Vilnius-Kaunas-Klaipėda
Lietuvoje

Pagrindinėse magistralėse įsibėgėja remonto darbai

2026 06 08
Pakeliui į Rasas (Jonines): KU Botanikos sodas kviečia pažinti senuosius papročius gamtos apsuptyje
Etninė kultūra

Pakeliui į Rasas (Jonines): KU Botanikos sodas kviečia pažinti senuosius papročius gamtos apsuptyje

2026 06 08
Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus Rezistencijos ir tremties paroda
Istorija

Gedulo ir vilties dienai – nemokamos ekskursijos Rezistencijos ir tremties parodoje Klaipėdoje

2026 06 08
Būsimasis pirmokas
Lietuvoje

Ar turi būsimasis pirmokas mokėti skaityti?

2026 06 08

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • >Taigi apie K. K. Urba. Šaltibarščių kultūros laikai
  • Taigi apie K. K. Urba. Šaltibarščių kultūros laikai
  • Mikabalis apie K. K. Urba. Šaltibarščių kultūros laikai
  • Taigi apie Kovai su nusikaltimais valstybės biudžetui siūloma steigti naują instituciją

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Gargžduose atidarytas Baronų Renių skveras: atgimė istorinis dvaro šulinys
  • Panevėžyje – medžių priežiūros darbai
  • Patikslinti augalų apsaugos gaminių naudojimo reikalavimai 
  • Dėl duomenų bazės tvarkymo laikinai neveiks E. sveikata

Kiti Straipsniai

Daugelis lietuvių plauna mėsą prieš gaminimą, sekdami senolių pavyzdžiu. Sužinokite, kodėl specialistai tai vadina pavojinga klaida...

Protėvių įprotis, galintis pakenkti: kodėl mėsos plovimas yra pavojinga klaida

2026 06 08
Cukrus

Lietuviai stengiasi atsisakyti cukraus, bet problema visai ne saldumynai

2026 05 17
Kuo papildyti pavasarinį stalą?

 3 lengvi receptai, kurie padės suvartoti daugiau skaidulų kasdien

2026 05 03
Saldi bulvė

Lėkštės centre saldi bulvė – šį patiekalą jau išbandė milijonai žmonių

2026 05 02
Uogos

Naujovė – šviežių uogų „saldainiai“ ant pagaliuko

2026 05 01
Kepsninė

Kepsninėje keptų daržovių ABC: ką, kaip ir kiek laiko kepti

2026 05 01
Vitaminų kapsules lėkštėje bandoma perpjauti su stalo peiliu prilaikant šakute...

Kas yra vitaminai ir kodėl tau jų tikrai reikia?

2026 04 29
Maisto papildai kapsulėmis ir milteliais, skirti riebalų deginimui

Riebalai tirpsta greičiau nei manai – jei pasirenki tinkamą papildą

2026 04 29
Alergija

Alergijų daugėja: jos gali pasireikšti netikėtai

2026 04 27
Erkė

Erkės platina ne tik infekcijas – sukelia pavojingą gyvybei alergiją mėsai

2026 04 26

Skaitytojų nuomonės:

  • >Taigi apie K. K. Urba. Šaltibarščių kultūros laikai
  • Taigi apie K. K. Urba. Šaltibarščių kultūros laikai
  • Mikabalis apie K. K. Urba. Šaltibarščių kultūros laikai
  • Taigi apie Kovai su nusikaltimais valstybės biudžetui siūloma steigti naują instituciją
  • Rimgaudas apie K. K. Urba. Šaltibarščių kultūros laikai
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
Kompiuteris, vaikai

Priklausomi nuo kompiuterinių žaidimų vaikai – alfa kartos tikrovė

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | Paskolos iš SAVY | DARBO SKELBIMAI

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai